Psychologické drama sleduje několik propletených příběhů, které spojují následky nesprávného použití moderních technologií. Jde o hořkosladké podobenství toho, jak mohou selhání v komunikaci ničit naše vztahy. Tvrdě pracující právník, který neustále visí na telefonu, si nedokáže najít čas na komunikaci s vlastní rodinou. Odcizený pár používá internet jako prostředek k úniku z jejich dávno mrtvého manželství. Ovdovělý bývalý policista se usilovně snaží vychovat nezdárného syna, který trápí svého spolužáka kyberšikanou. Ambiciózní novinářka vidí svou životní příležitost v sepsání příběhu o dospívajícím chlapci, který vystupuje na internetových stránkách pro dospělé. Jsou to cizí lidé, sousedé i kolegové, jejichž příběhy se protínají v tomto strhujícím dramatickém thrilleru o obyčejných jedincích, kteří zoufale touží po lidském kontaktu. Film zkoumá následky používání moderních technologií i to, jak tyto technologie ovlivňují a určují naše každodenní vztahy. (HBO Europe)

End3R

Disconnect výborným způsobem pojmenovává dnešní problémy dnešních lidí, konkrétně digitalizaci našich osobností v počítačích. Tato digitalizace je často nedobrovolná, většinou neuvědomělá, někdy ale nezbytná. Osobnost se externalizuje do virtuálního světa, kde je s ní zacházeno podle tamějších pravidel. Vzniká jeden zásadní paradox. Intimita, soukromí, stud se jako součásti osobnosti také externalizují, avšak externalizace soukromí je oxymorón, proto se spíš dá říct, že soukromí ve virtuálním světě neexistuje. Hrdinové filmu tento problém pociťují na vlastní kůži. Neznámí lidé, se kterými jste se nikdy nesetkali, o vás mohou zjistit první poslední, prohlížet si vaše fotky, vlézt vám na bankovní účet, a pak rozšiřovat tyto informace, jak se jim zlíbí. Film tedy varuje před tímto: zdaleka ještě jsme nedokázali zvládnout náš svět (chudoba, ekologické problémy, atd.) a už jsme si vytvořili svět nový, ve kterém jsme se ještě nezačali orientovat, nedali jsme mu pravidla, omezení, neuchopili jsme ho teoreticky a tedy jsme ho zatím vlastně vůbec nepochopili. Obětmi této nevědomosti jsou běžní lidé, kteří se nedpustili ničeho jiného než co děláme my všichni dennodenně. Proto my všichni jsme potenciální obětí tohoto virtuálního, digitalizovaného světa. Disconnect toto výborně zobrazuje, melancholické vyznění filmu pak skvěle vyjadřuje ústřední skladba Maxe Richtera "The Nature of Daylight", která mi doteď zní v hlavě. ()

jorgus

hodne zajimava freska ala Crash..jeho katarze byla sice mnohem pusobivejsi, pribehy silnejsi, ale tento film prisel necekan, takze jsem prijemne prekvapen:) ()

Tred2

Trošku jiná varianta Crashe. Snaží se to hrát víc na jistotu, ale to se dá pochopit. DC se narozdíl od Crashe upíná na problematiku internetu, což je ze zkušenosti kategorie, která má tendeci "přetíkat". Na filmu je to chvílemi dost znát a člověk je tak držen v domnění, že se to každou chvíli pokazí a zvrhne. DC si ovšem krom gradování vzal prakticky celý základ od Crashe a docela schopně ho podrobil svým potřebám. Ve finále se nic nezvrtlo, konečné dojmy jsou přesně takové jaké by jste od podobného filmu požadovali. Ta nejistota, která mě držela víc než půlku filmu + fakt, že ve výsledku ten hlavní "maják" nad internetovým zneužíváním svítí na prázdno, mě nutí jít o jeden bod níž. Ale celek je velmi solidní a určitě stojí za shlédnutí. ()

KOZEL84

Crash online.Takový film sem od amíků dlouho neviděl.Dřív jich dělali víc (pak už až moc).Akorát se to strašně snaží být kritické a jakože reálné,ale je to sci-fi,které jede těžce na efekt a občas je to dost poznat (SPOILER!!-oběšeneček je prostě a jednoduše idiot!-SPOILER END),Ale i tak po dlouhé době něco co nebylo úplně hluché a retardované.A Andrea. ()

heihatchi

Film poukazující několika příběhy na stinné stránky internetu, jenž vyvrcholí v jednom trapném momentu, po kterém všichni uznají, že udělali chybu. Nebylo to vyloženě špatné, jen mi asi nesedlo to vzájemné propojení. ()

JoSte

Překvapivě upřímné a intimní drama s velice aktuální tematikou. Rozhodně doporučuji. Takové filmy by neměly zapadnout. ()

Eragon93

Ačkoliv je tento snímek dost v ústraní a není tolik vidět, je velmi důležitý hlavně pro nás mladší lidi, kteří rádi tráví nemálo času u PC. Ukazuje, myslím si dost důvěrně, co může způsobit úplně jednoduché chatování nebo jak snadno jsou zneužitelné sociální sítě (facebook!!). Povinně bych ho nechal pouštět na všech základních školách v hodinách informatiky jako varování na to, co všechno se může po...t při klikání na internetu. ()

Viperine

Průměrné drama s místy poněkud přiblblým scénářem, který se tváří rafinovaně. Námět je sice zajímavý a velmi "současný", což mě přilákalo, ale jinak je to ničím nevybočující jednohubka bez výrazné atmosféry. ()

Petrus1

Kdo v dnešní době nemá internet, jako by nebyl. Tím pádem jsem jen tak napůl, protože nepoužívám net v mobilu - nepotřebuju být on-line vždy, všude a za každou cenu a rozhodně se nepotřebuju svěřovat s tím, co jsem právě jedla či pila a kde a s kým a kolikrát sem se z toho poblila a posrala - kde a s kým... Znám ale lidi, kteří to dělají a bez mobilu nejdou ani na ten záchod. A když jdou někam na pivo, tak čumí do obrazovky nějakých i-přístrojů a zřejmě si píšou své dojmy o právě vypitém lahodném moku s člověkem, kterej sedí vedle něho. A znám lidi, kteří internet mají a vůbec je nezajímá (třeba mýho muže) a znám i lidi, kteří internet nemají a kupodivu žijí. Vypadají ovšem, jakoby přišli z jinýho století. A jelikož se nemá nic přehánět, volím zlatou střední cestu - používám bankovnictví, fb (občas), navštívila sem chat room a dokonce mám zkušenosti i s webkovými honiči....ovšem tak nějak opačně než v tomhle filmu - stačilo jim, že se na ně někdo dívá, někteří o to dokonce žadonili...kdyby tušili, že jsou za to někteří úchylové ochotni i zaplatit, možná by opustili své ubohé práce a vydělávali si tím, co je baví nejvíc. Že bych si taky k mateřské přivydělala něco na nové kérky? :-D To by o mě ovšem někdo musel stát...a navíc já na to fakt nemám koule! :-) Ale to sem nepatří...Nesnáším šikanu a kyberšikanu, při které kde jakej chudák může anonymně trýznit ostatní, obzvlášť! Jsem ráda, že tohle nemusím řešit a doufám, že nikdy nebudu muset, protože bych ty spratky asi musela zabít... ()

sandinista

Hodně kvalitní pojednání o rizicích na internetu - kyber-zločinu a kyber-šikany. Tři zdánlivě nezávislé příběhy bez jasného konce upozorňují, kam až to může dojít, když si někdo (zde si můžeme dosadit kohokoliv z nás) zahrává s ohněm. Aneb kdo s čím zachází, s tím také schází. 1080p ()

Matli

Váhal jsem, ale nakonec jsem musel dát plný počet. To jak internet dokáže ničit životy je mazec a hlavně se to stále děje, takže nic nereálnýho a je to hodně dobře natočené. Dva herci mě známý mě taky udělali radost tím, že hráli ve filmu, který vypadá jako natočený domácí kamerou, ale není, je to fakt profi. A jediný megazpomalený záběr na konci byl hodně luxusní, ten mě dostal. Určitě výborný film a to říkám jen pokud na mě film zapůsobí víc než by měl a to tento jo. 87% ()

Mona-Lisa

Citová drtička - označení zaslouživší nejen díky scénáři reflektujícího dobu, ale především díky výkonům skvělých herců, kteří vypudili záblesky upírů a maníků z romantických komedií hned po pár minutách jejich přirozeně působících dialogů. Celkově to na mě zapůsobilo civilněji a nějak osobněji než ve své době Crash (2004). Posledních deset minut za doprovodu kousání nehtů, poklepávání prstů a vymýšlením komentáře za zásluhy místa v topce filmů bylo opravdu působivých, ale ani na sekundu (a to platí i pro zbytek stopáže) jsem se necítila citově vydíraná. Topku jsem ale posléze zavrhla z důvodu příliš depresivní společnosti, která se v ní již nachází. Ale i tak jeden z mých filmových zážitků roku." ()

barteca

Hodně silné drama obyčejných dnů obyčejných lidí na obyčejných sítích. Nemůžu než citovat Verbala : Soukromí v prdeli, morálka v prdeli, zdravý pohyb v prdeli, úchylové, zloději a podvodníci mají žně, všichni jsme těmi Internety dokonale spojeni v jednu velkou "rodinu" virtuálních entit ....... ()

Flagg

Mrazivý, a bohužel ne úplně nereálný film, který se režisér pokusil v posledních minutách zkurvit naprosto nepochopitelnými zpomalenými záběry (fakt už jsem jen čekal, že odněkud zpoza rohu vyskočí Max Payne). Jinak spokojenost, určitě film k zamyšlení. ()

adriane9

Hodně silný film..Hodně. Těžko říct který z výkonu herců vyzdvihnout protože všichni byli úžasní včetně dětských rolí. Zasáhlo neskutečně. ()

Saur.us

Rubinova kritika závislosti a nebezpečenství všudypřítomných datových toků, o dva roky starší než Reitmanovi Men, Women & Children. Také mnohem vážnější, zabívající se těmi nejzávažnějšími tématy ze světa internetu jako je kyberšikana, dětská prostituce nebo bezpečnost účtu. Tentokrát bez vypravěče ale včetně, i když ne v takovém množství, poletujících textových polí. Čtveřice kvalitních dějových linií, které ač se proplétají nemají na ostatní vliv a dobrý herecký ansámbl. ()

zahadum

Jediná cesta ako nespadnúť do " pekla " je byť " offline " ! ! ! film len opisuje dnešok...zrovna dnes som bol v jednej čakárni u doktora...8 ľudí...7 ľudí čumelo do mobilov / tabletov...ja jediný som mal v ruke knihu... ()

Derny

Disconnect moc dobře ukazuje, jak většina lidí není připravena na extrémně rychle se rozrostlého krakena internetu a jak toho někteří lidí dokáží využít. Zároveň si během filmu můžeme uvědomit, jak se nám kromě našeho běžného, dost často velice hektického, života, vytvořil ještě jeden život, a to ten počítačový a internetový, který nabízí odreagování, pocit zábavy a naplnění člověku unavenému a línému. Pravdou ale je, že život má každý z nás jen jeden a nedá se jich paralelně žít několik, což si většina aktérů tohoto filmu, ale stejně tak i skutečných lidí, neuvědomuje nebo nepřipouští do chvíle, kdy dojde ke konfrontaci světa internetu a toho žitého. Následky to může mít často ničivé. Zároveň si skrze tento film uvědomujeme, jak se uměle vytvořený svět internetu - nové zábavy a usnadnění života - stává rejdištěm nově zaměřených zločinců, zaměstnavatelem obrovských mas lidí. A jak do něj lidé unikají a přestávají naplno žít život reálný. ()

Zemřel Michael Nyqvist, padouch z Johna Wicka

Zemřel Michael Nyqvist, padouch z Johna Wicka