Mladou a ambiciózní Sarah Moss (Brit Marling) najímá elitní soukromá tajná služba a ihned jí zadává nebezpečný úkol. Musí v utajení proniknout do anarchistické aktivistické skupiny s názvem "The East" a zúčastnit se útoků na šéfy korporací, kterým bez trestu procházejí zločiny proti lidskosti. Čím více ale aktivity skupiny rostou, tím více se život Sarah ocitá v ohrožení. (oficiální text distributora)

LuciusWlk

Začíná být u mě pravděpodobně zvykem, že film který odkládám na později a na později mě nakonec neuváženě nadchne. Nevěřím, že poselstvím tohoto snímku má být nějaké "ekoprozření." To co film předkládá je donekonečna omílána korporační lhostejnost ke všemu, co na sobě nenese znak dolaru. Tady jde prostě o příběh, který se prolíná s tímto a v tomto prostředí, aniž by někomu něco vnucoval. A to se mi zamlouvalo. Brit Marling navíc je svým hereckým přednesem tak jiná, že bylo radost na ni koukat. Pro mě je The East vynikající filmařina, která stála za ten čas nad ní strávený. ()

Mistickzz

Nápad boja proti korporáciam a celková myšlienka filmu nemala chybu, lenže je to tak odpudzujúci a nedôveryhodný film, že až. Verím, že takýto boj v USA ozaj funguje, ale aj pevne verím, že tí ľudia niesu na tom až tak zle ako The East. ()

DavidS.

Sound of My Voice podruhé...Zal opět ve světě manipulace, infiltrace, nečernobílých pravd a s thillerovým až mysteriózním akcentem...Cestování v čase jen nahrazuje eko agitkou...A jako neselhávájící talisman s kapucí Brit Marling... ()

korndaddy

Pěkně obsazení a s příjemným nápadem. Je fajn (jako píše Fr), že se někdo infiltruje k někomu jinýmu než je sjetej mafián a ukáže nám, žač je toho loket. Teda Ekoloket. Atmosféra v domě byla opravdu zajímavá. Uvidíme co nám režisér připraví do budoucna. ()

Lukoboss

Myšlenka a poselství filmu jsou v pohodě, asi každej chápe, že by se prostě neměly vypouštět sračky do přírody a tvářit se u toho, jako že se vlastně nic neděje. Jojo, tohle beru a souhlasím. Ovšem způsob, jakým je toto natočený, to je teda ta horší stránka věci. Nemám tyhle aktivisty a extrémisty v lásce, nelíbí se mně co dělají a hlavně jak to dělají. Na takovýhle problémy se rozhodně dá upozorňovat jinýma způsobama, než jíst odpadky, squatovat v chatrči, umývat se v řece (ale jen z principu) a pak prostě sejmout těch "pár špatných". A prozření hlavní protagonistky, že tenhle způsob je vlastně ten správnej, i když předtím proti nim bojovala, to už byla jen nahnilá třešnička na dortu z odpaďáku. ()

klukluka

Falešné tóny. Tohle sousloví se mi v průběhu sledování Východu neustále vkrádalo na mysl. Ani na chvíli mě to nepohltilo, pořád jsem musel myslet na to, jak jim to neladí. Osobně si myslím, že to muselo drhnout už ve scénáři, režie tomu možná tolik neubližovala, ale ani nepomohla. I když... Karikatury lidí z masa a kostí, filmové panoptikum. Slabší 3 pecky, 2 téměř na dohled, přívětivost za angažované téma. ()

Hanys_

Člověk by téhle grupě i možná fandil, kdyby ten děj nesjížděl k ptákovinám typu (jsem vousatý "skvoter", ale jakmile se okoupu a oholím, tak se dokáži dostat na jakoukoliv VIP akci a je ze mě agent Hadr, který převeze kohokoliv) anebo nesmyslným scénám (jsme cyber obři ale vesměs sedíme v kruhu a hrajem flašku a objímáme se). Ale jinak se to celkem dá. Navíc po dlouhé době vidět Ellen Page je prostě vždycky fain. 5.5/10 ()

Gogo333

Pustil jsem si to kvůli Alexovi, bohužel se moc nepředvedl. Samotné téma okolo teroristické skupiny docela ušlo a hlavní hrdinka se předvedla. Nakonec to nebylo tak špatné, ale něco mi tomu chybělo. 65% ()

kolemjdouc

vzhledem k tomu,jak dlouhá doba uplynula od natočení a jak je stále aktuální téma prachy nade vše, a k čemu jsou vlastně všechny epidemie minulé ,současné a bohužel i budoucí, si domyslí každý sám ()

lucijelucije

Proniknout do anarchistické aktivistické skupiny, je asi snažší, než jsem si ve skutečnosti myslela..Trochu prokouknutelný a místy nepravděpodobný snímek, který si myslím nemá úplně jasno, kam složit nohy. Stát na srázu a rozhodovat se skočit nebo zůstat stát, je zřejmě pointa filmu. Pro mě průměrné psychologické drama, které však mohlo mít mnohem větší ambice. ()

woodsman

ty kokos akoze zaciatok taky suchy clovek chvilu nechape ale potom sa to riadne rozbehne neuveritelne ako to hrala na nych pekne sa dostala az do vnutra clovek sa trochu zamisli ale v uvodovkach roby aj dobre lebo dnes kazdy na vsetko jebe vsetko znicit a biznys peniaze o to vsetkym ide ()

xtraper

Konečně film, který z ekoteroristů dělá skutečné nebezpečí pro "chudé a sympatické" manažery nadnárodních korporací. Ti lumpové je totiž nutí konzumovat výrobky vyrobené v jimi vedených firmách, však jde jen o antibiotika a světe div se, ony jim ty výrobky nedělají vůbec dobře po těle. Někteří dokonce na smrt onemocní. Uf to je svinstvo. Největší troufalost je nechat vykoupat svýho tatíka, v jezírku do kterého vytékají "pro život neškodné" splašky z jeho fabriky. Aby ten film přece jen nevybočoval z náhledu na ekoteroristy bylo určitě nutné z nich udělat tak trochu blázny, žijící na samotě u lesa... pojídat ovoce a zeleninu z odpadků a večeřet ve swěracích kazajkách :-D V pořádku 5* je moc, ale 4 si ten scifi pohádkový experiment přece jen zaslouží. ()

warrenur

Chapem tunajsie rozporuplne hodnotenia. Ja som tento fajny eko-thriller vnimal pozitivne. Hlavne myslienku, pribeh, atmosferu, prostredie, tiez psychologicku,ci hodnotovu premenu hrdinky. Spravanie a zivot "anarchistov" je pre pre divakov neuveritelny, nepredstavitelny, divny, prekvapujuci, zvlastny, az atraktivny, ci dokonca pritazlivy a naplnujuci. Na druhej strane mnohi z nas ich proste budu nadalej vnimat ako vypatlane lenive emo-smazky a parazitov spolocnosti :). Kazdopadne film odsypa a hoci v mnohom az naivne zjednodusuje, velmi lahko vas zaujme. Hereckemu obsadeniu a prakticky ani voci jednotlivym vystupom nemam co vytknut. Za zmienku stoji tiez i par super melodii. V neposlednom rade, vo filme mladucky posobiaca, herecka Brit Marling, ktorej by som teda 30r. nehadal, je vo svojej role celkom odusevnela a tak sa to celkom bez problemov spapkat. Odporucam. ()

Tred2

Teoreticky to asi mohlo být zajímavé, ale určitě ne v tomto podání. Hlavní zápletka "counter-ekoterorismu" je naprosto utopená, postavy jsou spíš účelově divné. Brit Marling mám rád, rád ji sleduju před kamerou a líbí se mi její všeobecné zanítění. Kdyby si tu "nedala" hlavní roli, tak bych šel pravděpodobně ještě níž. ()

Brousitch

"Kdyby The East opravdu existovali, byly by to pravděpodobně banky, které by se měly nejvíce třást strachy. Vidět nějakého bankéře a jeho ženu, jak jim zabavují dům a nechávají je vystěhovat by bylo rozhodně osvěžující. - Zal Batmanglij ()

matkoulko

Škoda že podobné filmy sa nedostávajú do kín. Žiadna "pecka" na entú, 3D efekty a spol., ale zaujímavý pohľad do sveta tajnej aktivistickej skupiny. Postupne sa dozvedáme niečo málo o aktivistoch a o ich motívoch, pretože film je v podstate prerozprávaný pohľadom tajnej agenty, ktorá sa do tejto skupiny pomaly infiltruje a získava si ich dôveru. Napätie je však prítomné neustále, hrozba čaká na každom kroku (bezpečnostná agentúra, FBI, prezradenie, akcie skupiny, jednotlivý členova mali svoje muchy...). Hlavnou devízou filmu je však jeho spracovanie, ktoré je veľmi realistické. A pozitívom fakt, že samotný film otvára kopu otázok a ukazuje svet taký aký je: komplikovaný a vo všetkých odtieňoch čiernobielej farby. A nielen v prvoplánovom pohľade na eko-aktivistov. ()