Zneklidňující vidina smrtící záplavy pronásleduje Noema (Russell Crowe) ve snách čím dál častěji. Tu i další podivná znamení mu pomůže rozluštit moudrý Metuzalém (Anthony Hopkins). Země se ocitla na kraji propasti, kam ji zavlekla lidská rasa. Nejvyšší se rozhodl pro kompletní restart v podobě gigantické potopy a pro obnovu člověčího druhu si vybral právě Noema a jeho početnou rodinu. A protože Noe ví, že zkáza přijde s vodou, začne stavět archu, obří loď, na níž by se on i jeho rodina zachránili. Během stavby se musí potýkat nejen s nedostatkem času, vlastními pochybami, obavami svých blízkých, ale i s otevřenou nenávistí soukmenovců v čele s krutým potomkem slavného bratrovraha Kaina (Ray Winstone). Kromě toho musí na plavbu přizvat i zástupce všech živočišných druhů, aby život na „nové" Zemi mohl být úplný. Největší katastrofa v dějinách planety v tu chvíli může začít. (Cinemart)

loki5

No dám tomu plný počet. Čekal jsem prokřesťanskou propagandu, ale tohle je zatraceně něco jiného. Darren mě nezklamal a musím říct, že tohle člověk musí dost rozdýchat než může hodnotit. Opět emocionální nářez se vším všudy a rozhodně to není žádná pohodová podívaná se zázraky. Aronofsky navíc používá velice zajímavá triková a kamerová kouzla a některé záběry jsou velice nápadité. Atmosféra je celý film velmi hustá a ještě houstne s průběhem filmu a scéna na horní palubě lodi ke konci filmu nemůže nechat chladného snad nikoho. Ostatně ztvárnit Noeho takovýmto způsobem rozhodně chtělo odvahu zvlášť v Americe. I když jsou totiž jeho motivace psychopatické jsou zároveň velmi logické (skutečně zvláštní kombinace). 85% P.S. Manselova hudba je opět výborná. P.P.S. Všimněte si že Země je jiná než dnes (planeta před potopou) zajímavý detail. ()

Eragon93

Že by byl Noe blbostí, nejslabším filmem Darrena nebo absolutním zklamáním ?? No.. nejslabší dílko D. A. to možná je, ale určitě si nezaslouží dvě a míň *. Budu plavat proti proudu, ale myslím si, že Noe má výbornou vizuální stránku a parádní herce, kteří se pro role hodí. Russel + Jennifer = už klasika. Emma už není tou malou ufňukanou Hermionou a Ray.. na starý kolena pořád dobrej válečník. Ani na chvíli jsem se nenudil a v klídku se na to podívám znovu. ()

MAJkLSON

Vizuálně krásné, obsahově odpudivé. Fantasy pohádka na biblické motivy s velmi nevkusnou vegetariáskou agitkou. Navíc poslední třetina na arše už není ani vizuálně zajímavá. 50% P.S. Aronofsky i Mansell vykrádají sami sebe z Fontány. ()

Echelon1

Už sa tu popísalo dosť toho, čo všetko je tam nezmyselné - anjeli ako kamenný obri, kostými, psychopatické chovanie postáv, ani len postavy neboli vykreslené nejako presnejšie (synovia mali manželky) atď. Toto nie je ani náhodou vyrozprávanie biblického príbehu, len základný motív o potope je prebraný z Biblie. Všetko sa to točí okolo jednej myšlienky a apeluje na ľudí v dnešnej dobe, či si zasluhujeme žiť, keď likvidujeme seba a aj celú Zem. Či nie je svet lepší bez nás. Každopádne, dal by som aj o hviezdu viac, ale všetky nie nezmysli mi to skrátka nedovoľujú. Objavili sa tu aj komentáre, ako podľa tohto môžu kresťania považovať Noema, Boha atď. keď robili takéto veci. Ako vravím, toto nemá s náukou okrem viet ako v každom človeku je zlo aj dobro nič spoločné. Aronofsky si vybral príliš veľký film, ktorý ale pôsobí mdlo a nedomyslene. Pre neho sú skrátka komorné filmy, kde sa všetky postavy (tak ako tu) správajú ako mimo reality. ()

frolish

Nemal som velke ocakavania a dobre som urobil. Je to dlhe, prazdne, az na par scen to nema dostatocny spad a atmosferu a ani herci za moc nestali (Jennifer Connelly som ten zufaly plac na rozdiel od Emmy teda vobec nezral). V podstate sa tam nic vynimocne a neocakavane nestalo a okrem pekneho vizualu ma to ako nefanusika biblickych historickych pribehov nemalo cim zaujat. Premohol som sa a dal som si to kvoli mojmu najoblubenejsiemu reziserovi, ktory z kazdeho doterajsieho filmu dokazal vytazit maximum - ale toto mu, zial tak ako som cakal, vobec nesadlo. Slabe 3. ()

Brusíček

Klasický příběh z Bible o Noemovi, kterých již bylo zfilmováno více verzí, tato patří k těm zdařilejším. I když žádná kterou jsem viděl nebyla podle přesného scénáře z Bible, vždy se něco vynechá nebo naopak přidá a výsledkem je tudíž nepřesně podaný příběh... v tomto případě s hvězdným hereckým obsazením, skvělými efekty a "Fantasy" vložkou Obrů, a neposledně na konci docela šíleným Noem, který se nám na konci pěkně stříská. Abych to celé uzavřel, tak za příběh palec dolů, za výpravu nahoru, a celkový dojem je tedy čistě průměrný. 60%. ()

dawe787

Nejsem žádnej pánbičkář, který chodí každou neděli ke zpovědi, ale nepochopím, proč zbytečně zprasili a překroutili děj, když už se inspirovali biblickým příběhem. Mohlo to být daleko zajímavější, ze začátku to bylo dobře našlápnuté. ()

Silencia90

Nechápu moc tu fantasy stránku příběhu, psychologickou stránku však ano, a ta byla výborná. Moc tyhle očekávaný, vyumělkovaný, silně psychologický filmy s hlubokým zamyšlením ráda nemám, ale tohle mi překvapivě nevadilo. Emmu, Jennifer a Logana mám ráda. Russella však nesnáším :D Myšlenka díla je pěkná, zpracování už horší. Dávám 3,5* ()

malypivo

Darren Aronofsky si ukousl příliš velké sousto, se kterým pak nevěděl co přesně dělat. Proto celý film nedokážeme rozeznat, jaký je žánr tohoto počinu. Film není špatný, jen hrozně zmatený. ()

Platom

Když se začalo spekulovat o tom, že by měl Darren Aronofsky natočit film o Noemově arše, neuměl jsem si představit, jakým způsobem se režisér tohoto projektu chopí. Aronofsky se doposud soustředil spíše na komorní dramata, jež byly okénkem do života jednotlivců a naturalisticky předváděla reálnou podobu syrového žití. Žánrově nejblíže k Noemu je pak Fontána, která se velice povedla a díky které jsem si sám pro sebe říkal, že by nový projekt mohl dopadnout dobře a ač nejsem fanouškem nábožensky zaměřených filmů, Noeho jsem očekával s napětím. Bohužel se spíše potvrdily mé obavy a Aronofsky s tímto filmem udělal krok vedle. Aronofsky se snažil pojmout Noeho co nejvíce realisticky, ale v samotném příběhu je velmi mnoho trhlin, které jeho snahu podkopávají. Zbytečných scén, které sice přidávají na celkové délce filmu, ale ve výsledku spíše ke škodě, je zde nespočet. Pokud již byla ukázána surovost a zkaženost lidského pokolení, určitě bych se nebránil, ještě více přitvrdit a zaměřil více scén právě do této části. Také by nebylo na škodu, "vysvětlit" několik věcí, které se při sledování člověku logicky derou na mysl, ale odpovědi se již nedostává - např. neznám moc zvířat, která by vydržela v určitém druhu hibernace po dobu cca 9. měsíců bez jídla a vody, atd.. Musím ovšem pochválit herecké výkony, zvláště pak Emma Watson a Jennifer Connelly hrály velice slušně. Z koho jsem naopak nebyl nadšený, byl Anthony Hopkins v roli Metuzaléma. Když to shrnu, kritizuje se snadno a uchopit + kvalitně natočit takový příběh, to jisto jistě není snadný úkol, takže sám doufám, že si pro příště Aronofsky zvolí něco, v čem je jako ryba ve vodě. ()

johnymdoe

Přežil jsem to a napočtvrté dosledoval. Bohužel. Pár závěrů: Jen kdo žere kořínky, žije jak jeskynní muž ale je schopný v klidu vykuchat člověka si zaslouží přežít, ten kdo si staví přístroje a loví je zlý a musí umřít. Noe "byl" bezcitná lidská zrůda která je schopná zabít i vlastní vnoučata protože mu to bůh řekl. Ehm...takhle daleko jsem se v bibli nedostal, ale pokud to tam vše je, tak se mi chce zvracet dvojnásob. Jediná normální a živá postava byl pro mě Kainův potomek(záporák). Obrazově zajímavé, režijně katastrofální nepředstavitelná nuda. Herci...Hopkins už by se na ty moudré dědky měl vykašlat a užívat si důchodu, protože tohle je trapné. Crowe...jo dobře, asi hrál dobře, protože z jeho Noaha mě bylo až fyzicky zle. Emma Watson měla skončit u Heryho Fotra protože tohleto byl herecký funus...vrchol byl bezesporu vyřvanej vyfuňenej porod...kristepane, to jako vážně? To je nějaká hollywoodská představa že porod znamená klubání se vetřelce? Těch dalších pár hezkých tvářiček bez špetky herectví nestojí za řeč. Ztráta času až na pár zajímavých scén...kamenní obři vs. zlí škaredí lidi co se snaží dostat na archu...fakt to píšu?! Nesmyslný konec...vnučky se asi pomnoží mezi sebou a tím vznikne lidstvo. 40% za....no tak třeba za holubičku s ratolestí v zobáku. ()

heihatchi

Tak místo vánoční návštěvy kostela jsme se s bratrem rozhodli otevřít kvalitní flašku ruma a pustit si tenhle film. A musím říct, že to nebylo vůbec špatný. Samozřejmě hlavní příběh nikoho asi nepřekvapí (musím ovšem vyzdvihnout příběh o stvoření světa), ale zpracování se mi velmi líbilo. Aronofsky nezklamal. ()

EvilMari

Tohle že natočil Aronofsky?? Kýčovité efekty (po úchvatné Fontáně?), úplně mi nebyla jasná mez mezi "božími zázraky" a totálníma hovadinama, kterých nebylo zrovna pomálu, Noe ten byl na ránu, naprosto psychicky narušenej človek... ()

Mania

O filmu jsem dopředu nic nezjišťovala. Nečekala jsem tedy katastrofický ani válečný film. Čekala jsem biblický film. A čekala jsem marně. Má touha nebyla naplněna. Příběh byl dost velká bída. Splácané jedno přes druhé. To by autoři udělali lépe, kdyby napsali a natočili vlastní ničím neinspirovaný film. Postava Noeho mně neuvěřitelně štvala. Herci byli dobří. Příroda krásná. Efekty super. Bohužel to na dobrý film nestačí. ()

Saur.us

D. Aronofksy si vzal až příliš velké souto. Natočit totiž biblický příběh o potopě světa se na první pohled může zdát prosté jako emmerichovi filmy ale opak je pravdou. Nesmíme se proto na Darrena zlobit za to, že to zpracoval jako sice temnou a jeho rukopisem nasáklou ale stále jen fantasy. Kamenní padlí andělé působí dost nepatřičeně, stejně jako mordorská bitva o archu, ale ostatní nápady nejsou až zas tak špatné. A hlavně a především, velkolepá část v polovině skončí a snímek se spolu s hlavními hrdiny uzavře to archy, kde se změní na celkem slušný psychologický thriller. Jako obrovské plus musím zmínit originální zpracování stvoření světa, kde se Darren opravdu posnažil aby vyhověl oběma (víra/věda) stranám diváckého spektra. ()

fisus

Darren JEDE!!!! Chápu,že film nemá takový úspěch,ale mě tenhle snímek prostě bavil od začátku do konce.Od Requiemu za sen dávám všem Aronofskyho filmům plné hodnocení,ale určitě ne automaticky!Neubral jsem hvězdičku ani při sledování DVD s neskutečnou a mystickou Fontánou,ani v našlapaném Velkém sále v Thermalu ve Varech při projekci Wrestlera,ani po probdělé noci,kdy jsem na poslední chvíli sledoval všechny oskarové kandidáty a kochal se Černou labutí a neuberu ani teď!Jen doufám,že se Darren nezprasí a nestane se z něj jen průmerný režisér.Už mě zklamali Bay,Schumacher,Spielberg a dokonce i Tarantino,tak si to Darrene nezkaž!!!! ()

JM87

Odmysleme si, jestli věřím nebo nevěřím / biblický příběhy atd. Za mě dobrej mix fantasy, postapa, zápasu dobra a zla a celkový zamyšlení se člověk nad chováním ke zvířatům a přírodě. Koukněte :) ()

Zemřel herec Mark Margolis

Zemřel herec Mark Margolis

04.08.2023

Aronofsky si vybral svůj další film

Aronofsky si vybral svůj další film

16.04.2016

Darren Aronofsky (Fontána, Wrestler) nám naposledy představil biblické drama Noe a příští rok konečně uvidíme jeho další film. Jak se bude jmenovat? To zatím nevíme. V příběhu o mladém páru, jehož… (více)

Aronofsky a motorkář Tatum?

Aronofsky a motorkář Tatum?

15.09.2015

Emma Watson nepřítelem státu