Zneklidňující vidina smrtící záplavy pronásleduje Noema (Russell Crowe) ve snách čím dál častěji. Tu i další podivná znamení mu pomůže rozluštit moudrý Metuzalém (Anthony Hopkins). Země se ocitla na kraji propasti, kam ji zavlekla lidská rasa. Nejvyšší se rozhodl pro kompletní restart v podobě gigantické potopy a pro obnovu člověčího druhu si vybral právě Noema a jeho početnou rodinu. A protože Noe ví, že zkáza přijde s vodou, začne stavět archu, obří loď, na níž by se on i jeho rodina zachránili. Během stavby se musí potýkat nejen s nedostatkem času, vlastními pochybami, obavami svých blízkých, ale i s otevřenou nenávistí soukmenovců v čele s krutým potomkem slavného bratrovraha Kaina (Ray Winstone). Kromě toho musí na plavbu přizvat i zástupce všech živočišných druhů, aby život na „nové" Zemi mohl být úplný. Největší katastrofa v dějinách planety v tu chvíli může začít. (Cinemart)

david666

Namlsán Černou labutí jsem teda čekal podstatně lepší film, než tuctový blockbuster s typiským koncem. Ještě, že obsazení Connely+Crowe to tady zachraňuje. Nejlepší je prostředek filmu, kdy tady máme drama se síleným Crowem. Jinak mě připadalo, že film neví, zda být historickým dramatem, fantasy nebo romantikou. ()

MaxQ69

Po několika minutách mi byly jasné dvě věci. Budu se nudit a mám před sebou neskutečnou blbost! Aronofsky ztratil soudnost. Doteď jsme ho považoval za jednoho z nejlepších režisérů dnešní doby. A protože ho za filmového génia považuji stále, nacházím jediné vysvětlení pro tento film - Aronofsky se přihlásil na dobrovolné lékařské testy LSD. Bez ohledu na to, jestli jsem věřící nebo ne - takový shit musí zvednout z křesla každého! (Věřícího tedy asi 100x víc než ateistu) Pozměněno je úplně vše, do posledního detailu. Příběh, jména, postavy, motivy. Nezůstal kámen na kameni. A když už je řeč o kameni, tak andělé uvězněni v těle zkamenělého Optima Prima, to je silná káva. Opravdu mizerné zpracování se snahou nabídnout modernímu divákovi alternativní pohled na možné propojení Bible s evolucí, doplněné občasnými naturalistickými obrazy lidské krutosti a zavrženíhodnosti. Za výpravu a Emmu Watson, která je jediná, jejíž herecký výkon stojí za zmínku, dávám slabých 4/10. ()

veverysiak

Porovnateľne neporovnateľné s Gibson` The Passion of the Christ, obrovská nevôľa filmových odborníkov, akademikov a vykladačov histórie s odvážlivcom, ktorý si dovolil použiť biblický motív a podať ho cez svoju optiku masám, pokladám sa za takmer čistého laika v oblasti histórií teizmov a moja nezaťažená hlava preto môže vnímať takéto kúsky celkom odosobnene a bez prehnaných emócií, v tomto kontexte je pre mňa Noe, hlavne kvôli ideovému posolstvu podanému Aronofského optikou, výnimočný film, v porovnaní s Gibsonom je viac epický a bohatší na vizuálne efekty, čo je pochopiteľné jednak kvôli postaveniu hlavných protagonistov v rebríčku významnosti, jednak kvôli konkrétnym dejinným súvislostiam ich pôsobenia, Aronofsky ma zaujal aj svojským zobrazením technického prevedenia archy, či predstavou raja, v neposlednom rade dávam palec hore za vydarené obsadenie hlavných postáv, takže 90%. ()

wick

Další slabota z Hollywoodu...od jednoho z nejvíce přeceňovaných režisérů, který se tváří jako velmi nezávislý a umělecký, ale v podstatě jako ukazuje v tomto filmu patří do obyčejného mainstreamu, až na to, že se na ty jeho některá veledíla až na Wrestlera) nedá moc dívat. Fontána byla tragická nuda, která byla takovou nesmyslnou pseudofilozií a Noe je zase velkofilm bez šťávy. Nevím, kolik byl rozpočet, ale asi vysoký a nebyl ani trochu vidět. Většina děje se odehrává v interiérech za tmy a herci zoufale opakují pár mouder z Bible tak primitivně, asi aby nevystrašili pojídače popkornu, hlavní příjmovou skupinu pro producenty. ()

paradoxman

Líbilo se mi, jak do příběhu který všichni známe, tvůrci vložili hlubokomyslné a logické dilema. Zpracování super a výkon Emmy Watson si zaslouží zdvižený palec. Vůbec mi nepřipadala jako Hermiona. Od té holky se ještě něčeho dočkáme. ()

cortez

Stará křesťancká mytologie s novými hi-tech triky:) I když film je vizuálně pěkný, ty triky zas tak moc hitech teda nebyly. Děj jakjinak předvídatelný. A těch pár "zvratů" a několik scének, které měly navodit nějaké větší dramatično, tak zas tak dramatických nebylo. A jestli tu byl nějaký pokus to velkolepě pojmout jako katastrofu, tak bohužel ani to se nekoná. No každopádně, po tom co jsem viděl bájnou verzi těhotenského testu, noeovu verzi nože glock fm 81 a v poslední čtvrtině i noeův vinohrad a pokus o novou adaptaci Stařec a moře.. tak jsem chtě nechtě musel s hodnocením dolů. Ještě by jim tam chybělo auto ala Flinstoneovi a měli by to za 1!:) No prostě takový plytký průměr. Kdyby tam asi nehrál Crowe, případně Watsonová, tak by film vyšel den po premiéře na BR :) ()

cobislav

Když jsem tam spatřil ty příšery spadlé z nebe řekl jsem si, že tohle asi nedopadne dobře. Ten příběh sice neznám nějak dopodrobna a tak nevím, do jaké míry nám za mořem příběh obohatili o bludy. Také se tam najde pár hloupostí, u kterých je zapotřebí přivřít oči, ale celkově jsem spokojen a dávám 70%. ()

hufnagel

Koktail fantasy a náboženstva v epickom , majestátnom a svojskom podaní Darrena Aronofského.Scéna z potápajúcimi sa ľudmi na vrcholku hory mi pripadala ako obraz od Pietra Brueghela. ()

jungledmnc

Nesnasim krestanskou tematiku, ale tohle udelali pomerne pekne, takovej mix akcni/scifi/drama/historicky... takze to neurazi a zabavi. ()

moriero

Nejhorší pochvala uměleckého díla je, když o něm řeknete, že je dobré. Tohle bohužel dobré bylo. Však bez jakékoliv přidané hodnoty. Vleklý začátek a příšerní obři zabili první polovinu, z druhé se pak stalo výborné rodinné psychodrama. A casting byl krom Crowa a Connelly příšerný. Percy Jackson se tam například vůbec nehodil. Pořád vypadal jaksi moderně, až jsem každou chvílí čekal, že mu v kapse začne zvonit smartphone. Dobře rozběhlé linie s Hopkinsem a "dívkou, kterou nechali tam venku" totálně nevyužité. Celé to působilo dojmem: nenadchne, neurazí. ()

mucho3

Po shlédnutí převládá mírné zklamání,protože očekávání bylo veliké,místo "katastrofického" filmu ,spíše komorní drama o stvořitelových příkazech ubohému Noemu,triková úroveň průměrná,film táhne R.Crowe a jeho charisma, trápící se manželka J.Connely a překvapivě i adoptovaná dcera E.Watson. ()

rigby

Americké pojetí úsvitu lidských dějin na motivy biblického příběhu. Nesmějí chybět prvky sci-fi a fantasy, nezbytná je také pořádná bitva a další akční scény. Po dlouhém čekání přichází déšť, který ale nepřináší osvobození, jen další rozmělňování tématu a dojemné filozofování o smyslu života a světa. Vše ještě dokreslují řádně barevné kulisy. Nevím, animované Stvoření světa mi přišlo mnohem lepší... ()

VLADEK

O filmu stojí za zmínuje snad jedině to, že potvrdil moji tezi, že Emma Watson je totální herecké dřevo. ()

Saxos

Trailer k filmu byl velmi povedený a proto jsem se těšil, ale bohužel jsem zklamán. Určitě by pomohlo sestříhání do takových 93 minut a bylo by se na co koukat po celou dobu. Efekty na velkofilm velmi slabé. Za poslušná zvířátka a gladiátorskýho Russella 5/10. ()

Hanz_knife

Tak jsem se dozvěděl, že si nezasloužím žít, protože mám rád maso. Veganská propaganda s prkenně hrající Emmou Watson, fakt nechápu proč ji tam obsadili... Za zmínku stojí jen efekty a hudba, jinak to je klasické béčko s přidanou hodnotou v podobě výplachu mozků.Taky fakt nechápu, proč se to celé odehrává v nějakém prapodivném fantasy světě s golemy... ()

Prokii

Očekávání byla velká - a výsledek? Zážitek. Ať už se jedná od hereckých výkonů zúčastněných až po vizuální efekty. Najdou se sice pasáže, které jsou až někdy zbytečně natahovány, ale díky náboženské tématice jsou asi nezbytné. ()

DjLibnei

Škoda přeškoda! Velmi jsem se na tenhle film těšil (zajímavý scénář, herecké obsazení, a hlavně reže: Darren Aronofsky) , ale nepovedlo se.Sice to mělo takovou příchuť Aronofskyho (to podivno, čarovno, depresivno...) , ale byla to jemně řečeno hovadina, která ani nemá velice nic moc společného se skutečností, jak je psána a vykládá se. Tohle přece jen byl na můj vkus nepodarek, za který nechci kritizovat, protože Darren je vyjímečný režisér a ne vždy se to musí povést...... 30% ....i když.... film vydělal trojnásobek i s tak vysokým rozpočtem $125 milionů. ()

Zemřel herec Mark Margolis

Zemřel herec Mark Margolis

04.08.2023

Aronofsky si vybral svůj další film

Aronofsky si vybral svůj další film

16.04.2016

Darren Aronofsky (Fontána, Wrestler) nám naposledy představil biblické drama Noe a příští rok konečně uvidíme jeho další film. Jak se bude jmenovat? To zatím nevíme. V příběhu o mladém páru, jehož… (více)

Aronofsky a motorkář Tatum?

Aronofsky a motorkář Tatum?

15.09.2015

Emma Watson nepřítelem státu