Zneklidňující vidina smrtící záplavy pronásleduje Noema (Russell Crowe) ve snách čím dál častěji. Tu i další podivná znamení mu pomůže rozluštit moudrý Metuzalém (Anthony Hopkins). Země se ocitla na kraji propasti, kam ji zavlekla lidská rasa. Nejvyšší se rozhodl pro kompletní restart v podobě gigantické potopy a pro obnovu člověčího druhu si vybral právě Noema a jeho početnou rodinu. A protože Noe ví, že zkáza přijde s vodou, začne stavět archu, obří loď, na níž by se on i jeho rodina zachránili. Během stavby se musí potýkat nejen s nedostatkem času, vlastními pochybami, obavami svých blízkých, ale i s otevřenou nenávistí soukmenovců v čele s krutým potomkem slavného bratrovraha Kaina (Ray Winstone). Kromě toho musí na plavbu přizvat i zástupce všech živočišných druhů, aby život na „nové" Zemi mohl být úplný. Největší katastrofa v dějinách planety v tu chvíli může začít. (Cinemart)

Kouba08

Film mě bavil asi jen pouze první půlku,pak to tak nějak začalo být na můj vkus docela dost otrhané.. Každopádně nesl jsem si o mnoho jak dějově tak filmově hlubší zážitek než původní Noemova archa,ale to se asi dalo i čekat. Po celý film se nese historická surovost,která příjemně vykresluje v celku rodinnou podívanou. ()

jess20

Kdybych mela popsat kolik scén mě ve filmu zklamalo tak tu budem do večera. V pulce jsem musela od filmu odejit celkem vytočená a pak se na psychouše Noeho dodívat. Nevím teda čí byl nápad udělat zase nějakou vizionářskou slátaninu. Kdyby se drželi starého děje a nesnažili se z filmu udělt buh ví co udělali by lépe. Absolutně to neodpovídá standartní verzi je to pohádka s divnyma efektama a fakt blbym dějem. Asi nejvíc mě vytáčel nadrženej Noeho syn který si hleda manželku za každou cenu a pak dělá fory když mu ji nechtěj dovolit porad dokola nuuuuďoooo. ()

ajxmen odpad!

Začátek celkem šel a postupem času to bylo horší a horší. Klasická ukázka toho, že jen hvězdné obsazení nestačí a tak si proboha říkám jak se k něčemu takovému mohla Emma upsat. Film, který nepotěší, ale ani neurazí. Celkově ani efekty mi nepřišly nějak zvlášť propracované a to ani scénáře postav. Oproti starší verzi z roku 1999 je tohle, aspoň dějově slabý odvar. ()

pekos

Starý zákon je kniha plná príbehov a obrazov, zachytená našimi predkami. Jednotlivé príbehy sú dostatočne známe, z ktorých príbeh o potope sveta je prerozprávaný v niekoľkých odstavcoch. Asi aj z tohto dôvodu sa scenárista a režisér Aronofsky rozhodol obohatiť tento príbeh o fantastické prvky a najmä silné emócie, ktoré pohltia každého vnímavého diváka. Tak vznikol film so skvelým vizuálom, s dobrými hereckými výkonmi, vrátane Emy Watson, ktorému odpustíte aj to, že sa nedrží presne biblického príbehu. Oplatí sa vidieť aj viackrát. ()

Jariq

Neviem čo si mám o tomto filme myslieť. Čakal som biblický epos a dostal som mix fantasy - psychologickej thriller drámy. Pri niektorých scénach som sa musel chytať za hlavu že to vôbec pozerám, keď ich uvidíte pochopíte, ale aspoň už viem kde začal alkoholizmus. ()

lineker

Aronofsky mně asi zklamat nedokáže! Smyslně natočené epické téma při které jdou stranou "fakta" na úkor Darrenovi geniální vlastnosti natočit ne lhostejný film. Mistní komentáře jsou toho důkazem. Biblický příběh uchopil režisér po svém, bez svazujících prvků námětu z knihy knih. Noe je zde líčen jako rozporuplná osoba, která v pozemském světě stojí před nejedním osudovým rozhodnutím, přičemž to poslední, nejtěžší je existenční. Zvítězí víra v boha čí láska v rodinu. Lze pokrevní pouto zpřetrhat v zájmu bezchybné budoucí planety? A není bůh tedy rodina? Aronofského fascinace Noem od jeho mladých let je ve vykreslování této biblické postavy opravdu znát. A tak akční scény, katastrofické momenty vnímám spíše jako doplněk silného příběhu a člověku a jeho volbách směrem k bohu, rodině a přírodě a světu samému. Pokud film dokáže člověk sledovat bez křesťanských,islámistických či ateistických předsudku vidí jen skvěle odvedenou práci. ()

robinho

Tento zfilmovaný biblický příbeh mě tedy opravdu nenadchnul.triky ok.herecke výkony taky ok.ale bože bylo to tak prázdné.Tvůrci se se zřejmě rozhodli že natočí blockbuster na dané téma za každou cenu.dialogy šustily papírem.půl hodiny se řeší jestli noah zabije díte svého syna pokud se narodí holka,což nakonec neudělá.celkové vyznení filmu jde do prázdna,protože noah neudělá to co má.potrestání lidstva vyjde napůl.ačkoliv se to na první pohled nezdá děj filmu není nikterak strhujíci.dialogy jsou vesměs pitomé.co mělo být myšleno vážně vyzní vesměs komicky což asi není dobře.scénarista měl asi slabší chvilku.jinak si to nedokážu vysvětlit.jít na to do kina tak si rvu vlasy z hlavy. ()

hovadko.bozi

Jako v Holywoodu jim je to jasný - chlapi jsou většinou pěkný magoři, který žene buď fanatismus, sex nebo krev. Nebejt ženskejch, který jim vysvětlej, že se chovaj jak kokoti, tak jsme se očividně nenarodili. Takhle jsme aspoň všichni vzešlí z incestu, hurá! Jinak Jennifer Connelly a Emma Watson jsou vážně skvělý, táhnou celej film a Emma mě na tý střeše archy regulérně rozbrečela... :) ()

Iron_Man

Nechápu, jak může mít tento film podle zdejších rádoby odborníků 63 procent celkově, když totální žumpa a tupost jako Transcendence má 62! To prostě není normální. Za mě subjektivně 75, a to jen proto, že tenhle příběh moc nemusím. ()

terezst odpad!

upřímně, možná 2x za svůj život jsem film v polovině vypla,popřípadě jsem odešla z kina...dala bych kdoví co, abych už nikdy tuhle slátaninu nemusela vidět...znázornění obrů je katastrofální a celkově je jednoduchý příběh až moc natahován a zamotán, to už všem došly nápady že jdou tahat příběhy z bible??? ()

swn

Film, ktorý vykresľuje Noeho ako zvráteného psychopata, ktorý sa rozhoduje na základe niekoľkých nejasných halucinácií. Rozdiel medzi ním a hlavnou zápornou postavou je minimálny - pacient ako pacient. 1 hviezdička za prírodné scenérie. A ak postkatastrofický film, tak radšej nedocenený The Book of Eli. ()

BobSenClar

Rozporuplný film.Úvahy Russella Crowa alias Noeho ve chvíli,kdy chce zabít děti co nejsou v božím záměru,nebo spíš jeho pochopení božího záměru,mi nějak nesedí s tou jistotou,se kterou od začátku sám vládne.Snad jen klopýtnutí obyčejného,omylného člověka.Taková snaha režiséra zasáhnout trošičku do už tak pochybného děje.Asi to bylo potřeba,protože jinak je asi samotný námět krapet nudný. :-) Výsledkem je fantasy na téma potopa.Zkamenělí andělé ve formě ochránců a stavitelů jsou těžko stravitelní,až tolkienovští.Obrazově je to pěkně udělané a velmi nápadité.To je důvod proč to nestrhat.Co se týče herců,ve filmu očividně herecky zabodoval Ray Winstone,hraje ve filmu vděčnou roli padoucha. A.Hopkins klasika,R.Crowe už je tak obehraný a protáhlý všemi možnými podobami,že ani nevnímám,jestli to hraje dobře nebo špatně,ale splnili si svoje.Emma Watson se snad zbavila nacvičených grimas Hermiony,ostatní herecký ansámbl raději vynechám.Všechno dohromady dává pěknou,ale zároveň težce stravitelnou podívanou.Od Darrena jsem čekal asi víc,tak proto 55% ()

Gattolino

Po slibném začátku mi připadlo trochu škoda poněkud promarněného potenciálu velkolepého námětu, byť se otěží chopil renomovaný a osvědčený režisér. Mohlo to být pojato striktně biblicky a v pastorálním, mýticko-historickém hávu, jako Zeffireliho slavný Ježíš, ale tak to nebylo rozhodně zcela. Mohlo to být pojato jako pohádkové fantasy, nevážící se příliš na Bibli, zato uspokojující diváky lačné efektních triků, ale tato linie byla nedostatečně využita. Nebo to mohl být katastrofický thriller či psychologické drama o událostech, které Písmo nezmiňuje. A nebo něco zcela nového, oprošťěného od předchozích možností, jak by se od avantgardního tvůrce kalibru Aronofského dalo čekat. Bylo tam ale od každého trochu, a některé ingredience i při veškerou snahu šéfkuchaře nechutnají dohromady nejlépe. Komplikace z ženami, když Bible praví jednoznačně, že do archy vešly i ženy Noemových synů, a vpád Túbal Kaina i jeho svádění Cháma mi přišly rušivé. Nechyběly by, a nebylo myslím třeba takto přitvrzovat notoricky známý příběh. A nikde nebyl ani náznak toho, jak Noe, jinak plně zbožný člověk, dospěl k ujeté myšlence, že se sám musí aktivně podílet na vymření lidského rodu, když to mohl ponechat v Božích rukou, které mu seslaly vše potřebné - od pracovitých kamenožroutů až po rychlerostoucí stromy. Neříkám, film stál za vidění, ale výhrady by byly. Trochu se pídím po smyslu jeho natočení. Jako večerní podívaná splnil očekávání - Rusell, Jennifer i Hermiona jsou excelentní herci, některé momenty byly vysloveně zdařilé, skromný život Noeho malé komunity a jejich útěk byly působivé a věrohodné, rozhodně je na co koukat, ale od mistra Aronofského je to trochu málo muziky .... ()

maxi_tom

Po skončení filmu mi napadla jeho stručná charakteristika - Zaujimavý, ale až príliš extenzívny výklad knihy Genezis (Biblia, Starý Zákon). POZITÍVA - Vcelku kvalitná réžia Darrena Aronofskeho s dobrými trikmi najmä v prvých dvoch tretinách filmu. Najviac ma dostala určite atmosféra filmu, ktorá bola podľa môjho gusta tak akurát depresívna. V určitých pasážach sa mi páčila hra s kamerou a niektoré myšlienky na dlhšiu filozofickú debatu. Samozrejme aby som nezabudol na môjho obľúbenca Russella Crowla (Noah) ktorý svojou charizmou potiahol celý film. Ďalej ma už zaujala len postava prostredného Noahovho syna a Matuzalema. Škoda, že nemali viacej priestoru. NEGATÍVA - Aronofsky musel pri konštruovaní scenára trochu šnupať alebo sa dal až príliš zlákať blockbusterovými vodami. Nenarážam na anjelov premenených na kamenných obrov (alebo čo to sakra bolo :) , tí boli v pohode), od Aronofskeho som proste čakal nejaký ten vnútorný (nie len vonkajší) vývoj postáv. Až na Noeho a z časti jeho prostredného syna a Matuzalema to boli samé nezaujímavé postavy, ktoré konali doslova pudovo. Záver filmu ničím neprekvapil a kvalitou bol oveľa nižšie ako prvé dve tretiny filmu. ZÁVER - Rozhodoval som sa medzi tromi a štyrmi hviezdičkami, nakoniec dávam slabé 4* (6,5/10) . keďže sa mi film vcelku páčil, nenudil som sa a aj sa zasmial. PS: Rodiaca Emma je stále sexi. ()

there

No, jak začít. Kdybych mi nikdo neřekl o co jde a byli by vynechány pasáže z bible tak bych si myslel první půl hodiny že sleduji nějaké postapokalyptické sci-fi po nukleární katastrofě. Dle mě se jedná o kombinaci Šíleného Maxe a Pána Prstenů. Pojetí které předvedl režisér je tedy tvrdě proti mé představě z Biblických příběhů. Detaily týkající se padlých andělů nebyli špatně vymyšlené ale v knize Genesis o nich při stavbě archy není ani slovo. Kamera slušná, kostými mi tedy nesedli, dialogy trochu kýčovité. Obsazení herců fantastické ale ani to nepomůže tomuto filmu. Řekněme si otevřeně jestli by se z daného tématu dalo vůbec vytvořit něco úžasného, dle mě nikoliv. Závěr : když se skutečně budete nudit ale skutečně nudit tak se na to koukněte. Podruhé jej asi už neuvidím. ()

MOVIE_MAN

Svojské poňatie možno najznámejšej katastrofy ľudstva. Darren dostal tučný balík a niekoho ku scenáru pričom vznikla pompéznosť plná efektov, rozprávačského talentu, psychológie a momentov ktoré veľmi dobré poznáme :). Z dôb minulých mi Darren voňal viac, toto som strávil, nadchol sa. V hereckom súboji musím vzdať česť Hopkinsovi, ten skutočne vynikal. Nabudúce ale....menej efektov, viac originality, viac prekvapení a viac toho čo je najpodstatnejšie, režisérskeho prístupu. ()

Zemřel herec Mark Margolis

Zemřel herec Mark Margolis

04.08.2023

Aronofsky si vybral svůj další film

Aronofsky si vybral svůj další film

16.04.2016

Darren Aronofsky (Fontána, Wrestler) nám naposledy představil biblické drama Noe a příští rok konečně uvidíme jeho další film. Jak se bude jmenovat? To zatím nevíme. V příběhu o mladém páru, jehož… (více)

Aronofsky a motorkář Tatum?

Aronofsky a motorkář Tatum?

15.09.2015

Emma Watson nepřítelem státu