Bývalý zločinec Jacob Sternwood je donucen opustit svůj islandský úkryt a vrátit se do Londýna, kde se jeho syn zapletl do zpackaného loupežného přepadení. Detektiv Max Lewinsky ihned ucítí šanci, jak muže, kterého dlouhá léta neúspěšně pronásledoval, konečně dopadnout. Když se ale ocitnou tváří v tvář, začnou odhalovat mohutné spiknutí, které může stát oba protivníky život. (Bontonfilm)

Cruchot

Děj není z nejobjevnějších a některé scény opravdu šustí papírem, ale vizuálně je to nádhera. A pak jsou tu samozřejmě James McAvoy a Mark Strong, který by mohl pohledem propalovat ocel. Už jen kvůli nim nemůžu pod ****. ()

Torgal

Ďalší radový krimithriller so zamotaným konšpiračným pozadím, ktorý sa vizuálne snaží vyzerať strašne cool, ale je pritom šedivo nudný. Situáciu nezachraňuje ani solídne herecké obsadenie, všetci vrátane režiséra totiž pôsobia dojmom, že idú na neutrál. Pár dní po pozretí už mám problém vybaviť si z filmu nejakú konkrétnu scénu. V pamäti mi utkveli akurát mimoriadne neprirodzene vyľudnené ulice Londýna pri úvodnej vykrádačke. 5-/10 PS: Preklad názvu filmu je tentokrát extrémne mimo a ten kto s ním prišiel by si tú päsť zaslúžil opakovane. ()

Ondr@932

Hmm celkem nuda! Začátek se rozjel výborně, ale kdyby to v tom duchu pokračovalo i dál byla by to špíca! Ale bohužel, po začátku začíná film ztrácet na tempu ... A to je zásadní chyba! 40% ()

darkreider

Mark Strong má také charisma, že bez problému zaplaví kde akú scénu. Neviem, či by ma to bez neho bavilo. Prestrelky sú velmi podarené, až je človeku ľúto, že je to vlastne detektívka. Creevy použil pár šablón na scenár a tak si nejaké dejové veletoče neužijeme, ale Strong s EmSí Evojom to tam v akčných scénach roztáčajú, a to je fajn. ()

tranquill

"Člověk může unášet, zabíjet, a bude se říkat, že je legendou..." Tohle byl jen další akčňák jako pěst na oko. ()

Franc1s

Chceš pěstí? Od tohodle filmu určitě...Od začátku jsem čekal,čekal a čekal, na něco nového "anglického", překvapivého, ale nic takového se nestalo a já se od začátku nudil a doufal, že konečné finále bude stát za to. Tak těch posledních 10min bylo dobrých, nic víc. Záporák, jedinej co mě bavil, škoda. Trapných momentů habaděj, ještě že to nemělo dvě hodiny, to bych vážně nedal. Bohužel zklamání a čistej průměr 5/10. Těším se na Trance!! To bude jiná jízda!! ()

Acrobat

Snyderov famózny „punč“ už má svoje roky a tak na oslavu „filmového života“ prináša svoj namiešaný punč tentokrát Británia jej veličenstva. Tam majú rovnaké problémy ako u nás, a to, že jedna politická strana chce tiež prísť k válovu, aby aj ona mohla krochkať nad peniazmi pracujúceho ľudu do neho valiacich sa. Režisér nad však presvedčí (?), že tento nekalý postup na búrlivé výšiny politického života prekazia: A. hodnotový policajt, ktorý injekciu nepoužíva na heroín po zbabranej akcii ale na vyťahovanie si mazu z kolena, B. zlodej, ktorý si na pobyt vie teda vybrať sakra fantastickú prírodu a zázračne uniká všetkému (priestoru a guľkám). Ako diváci nevieme, či máme v skutočnosti veriť Londýnu v BBC.co.uk, lebo režisér ho predstavuje ako Matrix. Zeleno modré farebné filtre a spôsob streľby (hlavne v hajzli) sú dôkazom režisérovej úcty k Matrixu. Forme ozaj nie je čo vytknúť, pretože nechce byť na titulke, ale len jemne pohladiť diváka. To jej vychádza, pretože v scenári je hlavne veľa dier na konci (!!!) a taktiež objasniť motívy, pohnútky a obrovskú konšpiráciu v jednej vete a scéne nepôsobí šokujúco, skôr mätúco. Pozvanie do britského syrového, prízemného a dejovo a formálne osviežujúceho punču, ktorý servírovali dvaja fantastický herci, som prijal, a vôbec nebol zlý. Zachutil mi, no na konci (ako odporúčajú šéfkuchári, že chuť má ostať aj po jedle) sa to nadšenie dosť rýchlo vytratilo. Nepripiť si týmto punčom by bolo od fanúšika filmu a diváka nevkusné. A dosť nedôstojné už len k Sarah...Porozmýšľajme. (videné 31.05.2013, BD) ()

waska

Příběh, který nad vodou drží skvělí McAvoy a Strong. Jinak ohraný příběh ze zkorumpovanou policií. ()

Idahou

Oldschool se známou zápletkou, která však, narozdíl od drtivé většiny dnešních filmů, nepůsobí jako ohrané klišé a přidává i několik vlastních originálnch prvků ()

netWoor

Není to Hollywood a tak akční scény nejsou tak přeplácané jako jinde a jsou více uvěřitelné. To je tak asi jediné pozitivum. O nějaké zápletce moc smysl mluvit nemá neboť tam v podstatě není a jestli to mělo bejt o postavách tak jejich psychologii někdo sakra odflák. Ale alespoň jsem u toho vydržel. ()

peteriko

75% ... Tento film si zaslúži byť v červených číslach. Skvelá, poctivo natočená kriminálka, ktorá očarí hlavne po vizuálnej stránke. Príbeh nezaostáva, práve naopak solídne graduje. Výkony McAvoya a Stronga si zaslúžia len tie najpozitívnejšie kritiky. Jediné, čo by som vytkol je tých zopár spomalených záberov, ktoré sa vo filme objavia. Mne osobne prišli ako zbytočné. Inak je to skvelá kriminálka, ktorá ešte raz opakujem si zaslúži mať viac ako 70%! ()

E lan

Překvapivě povedený noir snímek s výbornými hlavními představiteli a velmi atraktivním zpracováním. Scénář také patří k těm originálnějším, jen záporné postavy by mohly být o něco "zápornější"... ()

Kenty

Velké, nafouklé, překombinované NIC! Atmosféra temná, akčnost nevydechující, ale chybí tomu ten šmrnc zajímavosti. průměr ()

josieaddms odpad!

Zbytečný, nudný, trapný, zlý nezajímavý. Strong a McAvoy jsou sice moji oblíbení herci, ale tohle je normální šyt. ()

Eventyrer

Akčný film plný klišé.Hlavný hrdina (James McAvoy) je najmúdrejší so všetkých čo sa tvári, že má na háku úplne všetko, má blbého šéfa čo nedá na rady hlavného hrdinu, a teda najmúdrejšieho z celého jeho tímu, akcia sem, akcia tam čo je skôr nuda sem, nuda tam. Príbeh a dôvody postáv prečo robia to čo robia začali nudiť a bohapusté strieľanice dvaja na dvoch so samopalmi čo trvá celých desať minút. Dlhé trápne pohľady s búchačkou v ruke a otázkou: Vystrelí a či nevystrelí? Predvídateľné ako telenovela, takže nie, nevystrelí. Spojenie dobrého poliša so zlým gangstrom, ktorý vlastne nie je úplne tak celkom zlý, je priveľmi neskoro. Film skôr nudí než baví a len ma obral o môj čas, ktorý by som inak strávila pozeraním niečoho lepšieho. Tento film sa skôr mal volať Zlá voľba na každý jeden večer v roku. ()

1vu$hQ4

Achjo..nuda. James McAvoy i Mark Strong patří mezi moje oblíbence. Bohužel to na mě tentokrát nějak nefungovalo. ()

Shredder

Dalsi z maximalne zbytocnych filmov. Neosobny, chladny, nezaujimavy a neskutocne nudny krimi thriller. Mozno prave vdaka nizkemu rozpoctu to cele posobi ako filmove spracovanie serialu. Vyslednem dojmu rozhodne nepomohol ani neprijemny kamerovy filter. Ked pracujete s trivialnym scenarom a klise, film vam nezachrani ani Mark Strong. Sledovanie takychto filmov, v ktorych absencia kreativity bije do oci, pretoze funguju na uplne elementarnych prvkoch, ma najviac ubija. ()