Romantická pohádka vypráví o princezně (P. Tenorová), která vyrůstala bez matky. Její otec (S. Rašilov), vlídný a spravedlivý král, dceru nadevše miluje, ale chce ji za každou cenu provdat. V den jejích dvacátých narozenin uspořádá na zámku velký ples. Na něm se o princeznu uchází řada princů, ale ten, pro kterého se princezna sama rozhodne, se jejímu otci z nepochopitelných důvodů nezamlouvá. A nikdo vlastně neví proč. Pak vyjde najevo, že za vším stojí dávná kletba vládkyně Říše čarodějnic a Sněžný drak. Princezna Laura se tak musí se svým vyvoleným princem Janem (P. Lněnička) vydat na nebezpečnou cestu a překonat řadu překážek, aby nakonec zjistili, že nad zlem může zvítězit jen skutečná a pravá láska. (Česká televize)

waxtrax

Bohužel kde se objeví Zuzana Slavíková, tam je záruka blížící se katastrofy. Ne, že by byla pohádka nedívatelná, ale režisér bohužel některé herce nezvládl a nezvládl ani gradaci atmosféry, která tolik v současné pohádkové tvorbě chybí. Stejně tak maskování mladých herců chemlonovýma vousama aby vypadali starší, místo angažování herce věkově i řemeslně vyzrálého. Naopak Martin Myšička, jako vždy skvělý. ()

RoryWhite

Sněžný drak není zas tak špatná pohádka, ale v mnoha směrech nedotažená a bohužel to platí i pro dějovost. Několikrát jsem měla pocit, že tvůrci "nevěděli jak z toho". Což je trochu škoda, vůbec bych se nebránila dotáhnout určité situace do větších extrémů, přišlo mi, že když už se objevila akce tak byla velni povrchně řešena. Také bych dále lépe promyslela vztahy mezi jednotlivými postavami. Ani tady se nemohu ubránit pocitu povrchnosti, to, jak bylo vše "vyřešeno" by dokázalo vymyslet každé malé dítě. Trochu více kreativity a mohlo by to být OK... zatím to ale na víc než na průměr nemá... ()

psas

hrozné herecké výkony, snad jen babička čarodějnice byla uvěřitelná, hrozné dialogy, vrcholně nesympatická princezna, předvídatelný děj. Hvězdička je jen za ty animované draky, za které by se nemusel stydět ani Hobit. ()

Alpha69

Tak špatné dialogy už jsem dlouho neviděla. Každý rok se těším na novou vánoční pohádku a letos jsem tedy byla velice zklamaná. Hvězdičku jen za finální souboj dvou draků... ()

viunka odpad!

Sorry ale tohle fakt ne. Zápletka nudná a ohraná, děj se neustále opakuje a herecké výkony se ani zdaleka neblíží kvalitám na které jsme u těchto herců zvyklí. Tenhle rok nebyl na kvalitu tradičních nových vánočních pohádek zrovna štědrý (pohádky nejsou zrovna obor mého zájmu, ale o vánocích na ně kouká snad každý). Štědrovečerní pohádka mě dost zklamala a tak jsem očekávala od téhle něco trochu víc a rozhodně jsem se na ni těšila a nejen proto že mám Sašu Rašilova jako herce v oblibě. Ale to co jsem viděla bylo naprosto odfláklé a nudné scénář byl ledabyle napsaný s dějem tak otřepaným a ohraným ke všemu k rozuzlení zápletky došlo naprosto pitomím zklamávajícím způsobem, ne vážně pohádky typu princezna rebelka útěky z domova tři úkoly sakra koho to zajímá!!! Na hercích bylo vidět, že si svoje role neužili bylo to až trapné, i když právě hvězné obsazení má být jedním z největších lákadel, jde vidět, že ne vždy kvalitní herci zaručují kvalitní výkon. Další zklamání pořád do reklamy cpali draka. Češi nejsou v grafice ve filmech zrovna zběhlí ale od roku 2001 (Z pekla štěstí) jsem očekávala alspoń drobné zlepšení. Zkrátka nuda, pohoršující výkon jinak dobrých herců a příšerný drak. Myslím, že tohle hodnocení je celkem adekvátní ()

Khotzilla

Velmi slušná televizní pohádka. Námět, který není tisíckrát omletý, sympatické obsazení. Plus poetický příběh, zcela viditelná snaha vybřednout z tradičních schémat a nevzpírání se pohádkovým pravidlům. Mínusem je chybějící nadhled, humor a herecky silnější představitelé hlavní dvojice. Trochu promarněná šance - stačil by lepší scénář a pevnější režisérovo vedení a mohlo jít o výjimku mezi záplavou méně a více nepovedených porevolučních pohádek. ()

Kiki_Veve

Celkem dobrý námět v dost špatném provedení. Začátek slibuje dobrou podívanou, ale čím dál jsme, tím horší to je. Tvůrci by se měli víc zamyslet nad využitím času - během filmu si tam nasekají spoustu věcí k rozřešení, a ke konci, kdy zbývá málo času, se to snaží honem honem vyřešit a ukončit, takže poslední třetina je neskutečně urychlená, přímočará a scénaristicky víc než slabá. Vrcholem všeho je "náhlé zjevení" vrchní čarodějnice, která všechno vysvětlí a zase zmizí. A co se týče herců...téměř polovina působí spíš jako chodící prkna bez výrazu a druhotné akce (viz. Petr Lněnička, Martin Myšička apod.) Dvě hvězdičky za dobré efekty, dobrý nápad a některé dobré herce, ale myslím, že se tím Česko jako téměř pohádková velmoc rozhodně pyšnit nemůže. ()

Aileena

Zase trochu jiná pohádka, nemůžu říct, ani dobrá ani špatná. Možná by se hodnocení přehouplo přes nevýrazný průměr s jiným obsazením. Princezna mi moc nesedla, oproti jejím věkově nepřiměřeným nápadníkům byla však ještě ucházející. (Král se mohl směle zařadit do fronty na princeznu, stářím by k ostatním pasoval.) Náhlá přeměna hlavního prince ze zbabělce v charakterního hrdinu bez jakéhokoliv pochopitelného impulsu nebo důvodu moc nepřidala. Škoda, mohlo to být lepší. ()

luklar

Na pohádku mne překvapil nevýchovný, až sebevražedný obsah úkolů: vrhnutí se do vody bez dovednosti plavat, hazard, ve kterém se hraje o vlastní život, skok ze strmé skály na důkaz lásky... ale možná jen nevím, co je opravdová láska ;-). Nejlepší na pohádce byli draci, škoda, že jim byl poskytnut dost malý prostor. ()

hadobia

Nedomyšlená pohádka bez jakéhokoliv poselství. Vidíme jen spoustu dějových zvratů, které ani příliš nedávají smysl, člověk marně hledá nějaké poučení. Místo toho sledujeme efekty s létajícím drakem, které dle mého české pohádce obecně nesluší a ani tato pohádka mě nepřesvědčila o opaku. Celkový dojem – ubohý pokus o pohádku. ()

Diamonts

Naprostý propadák. Příběh dobrý, animace ok, ale mohli dát do role prince někoho mladšího. Navíc správná holka a sobecký princ je velmi nezvyklá kombinace. ()

A_Shearer

Hodně povedený hlavní motiv, namísto nablblé lásky na první pohled hrají prim naivní husička a racionálně sebestředný princ, kteří se ke skutečné lásce musí teprve dopracovat. Princezna je navíc sympaticky aktivní a nesedává někde v koutku.Takový námět si zaslouží rovnou dvě hvězdy. Problém je ovšem v tom, že tím pozitiva končí, natočené je to klasicky česky amatérsky, herci naprosto tragicky aklamují, zvlášť Rašilov je stále na úrovni Života na zámku. Triky se vůbec vhodně neprolínají s hranými scénami. Je to škoda, protože základní námět byl opravdu dobrý. ()

Ferda_S

Přes místní záporné (aktuálních 47%) jsem se na pohádku koukal a přes některé logické lapsy (např. proč se princ Jan cestou k čarodějnicím v noci nezměnil ve sněžného draka) se mi pohádka líbila, takže 75% ;) ()

PowPow

Nic moc, ale je třeba uznat, že záporák se tady konečně chová chytře a nevyláme si zuby na nějaké hloupé chybě. ()

zuzam

Ten sobecký, slizký a podlý princ mi zkazil celý zážitek z jinak poměrně slušné pohádky. Tomu snad nešlo ani odpustit, natož fandit. Ale dávám 3 hvězdy za celkem slušný děj, prince Draciána a draka. ()

Yeloumen

Jediným, kdo zde hraje je představitelka princezny. Ostatní, zejména Rašilov, předvádějí výkony nemastné, neslané, nevěrohodné, nudné. Pěkný příběh je kažen tím, co nazývám fenoménem signálu: jakoby herci před svou replikou museli nejdříve dostat signál, že teď jsou na řadě oni, čímž celý děj ztrácí spád a přirozenost. Draci, kostýmy a exteriéry se povedly, takže za 3* ()

Eva.Zumrova

Z této pohádky si moc nepamatuji – jen logické kopance a strašné CGI, které v traileru vypadalo mnohem lépe. Navzdory příběhu, jsem se na CGI draky těšila, ale to jak se pohybovali při letu vypadalo tak… hrozně. Tvůrci by udělali líp, kdyby použili loutky. Protože i Drak Mrak ze Za humny je drak vypadá mnohem reálněji (i po letech), než tito.  Dětem se bude asi líbit, ale vzhledem k tomu, že bych neviděla její reprízu, to asi znamená, že ji hned tak ani znovu v TV neuvidíme.  Herci myslím podali dobrý výkon, ale ten příběh byl opravdu slabý, utahaný a místy nelogický. ()

Ragnar odpad!

Máloco a málokdy mi stojí za to, abych si sem zašel to ohodnotit, ale tohle musím. Zřídkakdy člověk narazí na takový blábol. Nesympatické postavy (to může být subjektivní), překotný a zakopávající děj, potřeba epického konce za pomocí směšného CGI - kdyby tam tohle nebylo, tak se vůbec nic nestane. Nejspíš to aspoň tu jednu hvězdu vykřeše, ale tohle byl fakt výsměch. Velmi dřevěné herecké výkony, které jsem postavám nevěřil ani na chvíli.  Celé to působí dojmem, že někdo shlédl klasické pohádky, z každé vystřihnul oblíbenou pasáž a pak to celé slepil jen tak přes sebe. Namátkou místy až do očí bijící snaha napodobit Prince a Večernici. Velmi amatérsky kopírovat to co fungovalo jinde prostě nemusí a nebude fungovat vždycky.   Pohádek má naše kinematografie dost, mnohdy velmi kvalitních, tak je přestaňte pohřbívat tímhle hnojem, prosím. ()

Vysílá studio Brno

Vysílá studio Brno

11.10.2016

Juniorfest 2013 se blíží

Juniorfest 2013 se blíží

28.10.2013

Termín VI. ročníku mezinárodního filmového festivalu pro děti a mládež JUNIORFEST 2013 se neúprosně blíží. Horšovský Týn, Plzeň a Dobřany se stanou od 9. do 13. listopadu 2013 dějištěm tohoto stále… (více)