Příběh začíná jedné prosincové noci, kdy je v rodinném domku nalezena surovým způsobem zavražděná téměř celá rodina a jediným přeživším je patnáctiletý chlapec, který leží v nemocnici a bojuje o život. Detektivní inspektor Joona Linna uprostřed noci povolá známého odborníka na hypnózu psychiatra Erika Mariu Barka, aby chlapce zhypnotizoval a zjistil, co se oné noci v domě stalo. Erik však tento typ praxe už deset let neprovozuje a proto prosbu policie zprvu odmítne. Když se konečně nechá přesvědčit, události se záhy dají do pohybu a Erik je nucený čelit vlastní minulosti. (oficiální text distributora)

Kortexo

Knihu jsem nečetl, ale musí být rozhodně lepší...Film je zdlouhavý a nemá atmosféru.Vrah je znám v půlce filmu... ()

kiros179

Tak stupidní konec mě uráží, aneb jak průměrně koukatelný film (kde by člověk ještě i občas přimhouřil oko) zabít v posledních 20 minutách. Na nějaké delší rozepisování nemám tím pádem náladu. 25% ()

soviczka

Kniha vydlabaná tak dokonale, že z příběhu zbyla jen vnější slupka a přišel tak o veškerý smysl a logiku. I kdyby ale ve filmu něco málo z dalších vrstev děje zůstalo, stejně je neuvidíte přes všudypřítomnou černočernou (asi povinnou severskou) tmu. K tomu si připočtěte postavy, které vypadají všechny stejně, a to díky hercům, které tvůrci zřejmě našli v nějakém domově důchodců, nebo hůř - na lavičkách před nádražím. Dvě hvězdy za snahu. ()

mac000

Pěkný nářez (zvláště závěrečná dramaticky vypjatá scéna) . Shlédnutí filmu mě přimělo přečíst si knihu Larse Keplera, kde je vše a ještě mnohem více. Lasse Hallstrom se umí pohybovat napříč žánry (byť thriller není jeho nejoblíbenější) a vždy s vysokou profesionalitou. A to mu táhne již na sedmý křížek... ()

hepi_

Z knihy ma mrazilo tak, ako sa patrí na severské krimi. Samozrejme kniha bola v mnohých ohľadoch lepšia ako film. Filmové spracovanie však celkom prekvapilo. Precíznosť spracovania sa však trocha bije s obsadením postáv, ktoré sa ku svojím charakterom jednoducho nehodia. Už sa teším na Paganinikontraktet _skvelý thriller, zápletka 70% ()

ostravak30

Švédské filmy moc nesleduju, takže nemůžu říct, zda se jedná o typickou severskou kriminálku nebo typický švédský film apod. Ale je hodně mrazivý a to doslova a do písmene. Nejen počasím. Je to film velmi kolísavý. V jednu chvíli je velmi napínavý, v druhou nudný a nezáživný. Některé dialogy a scény doslova trpí nudou, u některých zase téměř nedýcháte. Já osobně jsem ale byl spokojen. Napínavé mrazivé thrillery mám strašně rád. A zde jsem byl uspokojen. ()

mark9th

S knihou sa to nedá porovnať. A hoci sú hlavné postavy skvelo vybrané, príbeh nemá také napínavé tempo ako som predpokladal, za čo istotne môže aj množstvo vynechaných ''detailov'', ktoré v knihe sú. Dokonca je pozmenená jedna hlavná dejová linka okolo Jozefa Eka, čo ma dosť prekvapilo, zrejme by mal film problém s cenzúrou ak by sa držal predlohy. Stopáž nie je dostačujúca na tak rozsiahly dej, takže by som prijal skôr rozdelenie na 2 časti a dať hercom a tejto úžasnej švédskej krimi možnosť prejaviť sa naplno. ()

DonBraso

Špatný to nebylo,ale taky žádná senzace se nekonala.Čekal jsem víc od Lasse Hallströma,který natočil taky i něco ze své domoviny po tolika letech.Nevím proč,ale husí kůži jsem dostal až před závěrečnýma titulkama,kdy film skončil a běžel nádherný song s pohledem na Stockholm a samozřejmě nejvíc jak to říct,napínavá scéna s autobusem,kdy najednou mi to přišlo jako jiný film,po kterou dobu se film prezentoval,tedy úplně bez akce.Knihu jsem nečetl,tak jsem čekal,co z toho bude,už po prvním náznaku filmu,jsem čekal trochu jatka,ale jestli to mělo být psychologická sonda,to tedy nebyla.On ten film si tak nějak nevěděl rady kam tak zapadnout,aby hrozně zaujal.Kriminálka solidní,ale přeci takový to vyústění,proč vůbec a proč zrovna hypnotizér,já nevim něco mi tam chybělo.Takhle zas dobrá švedská kriminálka s dobrýma hercema,ikdyž jsem čekal více zosobnění s hranou postavou,tak jsem se i bavil. ()

Facerr

Hmm,po půl hodinách během čtyř dnů, kdy jsem tuhle chladnou krimi projížděl, mi to přišlo jako ztráta času. Moc hezký exteriéry, originální, leč rozvleklej nápad, plus jeden hypnotizér závislej na prášcích a hysterický manželce. Připočítejte jednoho manipulujícího magora, snaživýho poldu, atmošku studenou, jako švédský Vánoce a máte z toho tenhle celkem podprůměrnej biják. ()

srolyma

Zima, sníh, tma, drahej chlast, Volvo zavřený, Abba dávno pasé, no není se co divit, když čas od času nějakýmu tomu švédskýmu blonďákovi hrábne a použije kudlu místo na krájení biomrkve na zkoušku odolnosti biomateriálu vlastní rodiny. Bohužel se převedení skvělé knihy na plátno nepovedlo tak dokonale jako v případě Larssonova Milénia. Děj je dost osekaný a pro neznalce knižní předlohy možná i lehce nepřehledný. Nicméně stále je to výborný, zručně natočený, seversky drsný depresivní thriller. Jo tohle by jim šlo. ()

Todd_Hewitt

Dávám tři, protože mám nesmírně rád severský autory, ale jedinej pravej autor s velkym A bude pro mě navždy Stieg Larsson. ()

Blondie83

Kde jsou ty Pokemoni??!! Vsichni to tu srovnavaji s knizkou a ani ja nebudu vyjimkou. Knizku jsem cetla a jsem za to rada, protoze spoustu veci ve filmu neni receno a diky tomu je to obcas docela zmatene. Napriklad, jak to cele souvisi s tim hypnotyzerem, Joseph je zde vykreslen spise jako obet apod. ()

Bolek82

Pribeh se mohl drzet trochu vice predloze (ikdyz nedosahuje zadnych velkych kvalit). Protoze, to co vyplodili scenaristi je slusny paskvil. ()

Centime

Ale nakonec to není až tak nezáživné a zdlouhavé a řekla bych, že ze slabší předlohy flm vytřískal vše co se dalo. Celkem zajímavá zápletka je ve filmu oproštěná od spousty nudných věcí z knihy a jako třešnička na dortu je zde samozřejmě Mikael Persbrandt v roli přesvědčivého hypnotizéra. Jinak myslím, že existuje spousta kvalitnější severské literatury, která by stála za zfilmování, než zrovna Keplerovic díla. ()

heavy66

Kniha mě většinu času nudila, film na tom nebyl o moc lépe. Scénárista sice zjednodušil děj, který je zde trochu logičtější než v knize. Ve filmu zase chybí pohled do minulosti s hledáním Strašidelného zámku, to mě v knize bavilo. Ale hlavně - vidět femme fatale Lenu Olin jako starou, hysterickou ženskou, au au au, to bolí! ()

Kuker_Benny

A opět platí, že knížka je knížka. Když to vemu kolem a kole, Joona je ve filmu vykreslený jako policista z Modravy a to si myslím, že ten seroš má větší koule (nevím, neviděl jsem jediný díl). Kdo měl tu čest přečíst si příběhy s Joona Linou ví, že je to sice přemýšlivý, ale ne tak totáč nesympatický, jak je svárněn ve filmu. Neseděl mi ani jednu minutu. Ono celý film mi přišel takový vleklý, unavený, jediný děj byl až na koci v topícím se autobusu. Doudám, že už žádné dílo s Joona Linou nebude natočeno, čest jeho památce! ()

baclajean

Výborne napísaná kniha bola asi príliš veľkým sústom pre tvorcov filmu, plus záver si režisér, zdá sa, spravil podľa seba. ()

rigby

Inspektora Joonu znám velmi dobře. Knižní předlohu jsem si užíval a rozhodně doporučuji sáhnout po ní. Je to od první stránky napínavé čtení, které přímo volá po zfilmování. Bohužel převod do pohyblivých obrázků se nepovedl. Zmizela jiskra, zmizelo napětí, zmizela všechno. Zůstala nuda, kterou aspoň v závěru trochu nahrazuje dramatické vysvobozování z potápějícího se autobusu. Opět se potvrzuje, že knížky jsou lepší než film. ()