O pokladech (TV film)

The Treasure

(festivalový název)

Pohádka

Česko, 2012, 83 min

TV-film. Společně se satirickou pohádkou "Tajemství staré bambitky" s Tomášem Klusem je podle mě tato televizní pohádka nejlepší za posledních pár let. Na české poměry hodně kvalitní grafické efekty, které se vyskytovali spíše v druhé části. Pohádkový příběh, který je dochucen úžasně povedenou špetkou humoru. Hodně jsem se pobavil a to se mi u pohádek vůbec nestává. Nejvíce pobavil Vojta Dyk (se svým: To jsem teda zvojtil) dále pak trojice strážců pokladu Polášek, Liška, Budař, kteří se proměnili v ženy a to nemělo chybu.(31.12.2012)

• cerbygerby

Opět nová pohádka na kterou jsem se podle ukázek a hereckého obsazení docela těšil, jenže to nevyšlo, pohádka byla o ničem, a dokonce mi přišla chvílema až trapná.. naopak velké plus byly fakt suprový víly v podání Lišky a Budaře - to byla sranda, ale jak říkám celkově to stěží pobaví a znovu se na to koukat asi už nebudu - u mě tedy jen 2* a 35%(2.1.2013)

Prostě klasika. Moderní pohádka si musí vysloužit označení splaškoidní… už z principu. Ani gumová trojka Polášek, Budař, Liška(který byl viditelně po náročném tahu, ale ještě nestihl návštěvu logopeda) nikoho příliš nešokuje. Zato Vojta „Zvojtil“ Dyk a David „Pinocchio“ Švehlík jsou vyloženě mazlíci. A hledat poklady pod Kutnou Horou…, kde myslíte, že už roky hledám já.(2.1.2013)

Průměrná pohádka, která bohužel nevyniká originalitou, ani zajímavým scénářem. Za zmínku a třetí hvězdu stojí skvělá hudba Čechomoru a též vedlejší role Karla Heřmánka a Pavla Lišky. Jinak bohužel příběh, na který se velice lehce zapomene. Ani tak ale nelituji, že jsem ho viděl. Své diváky si určitě najde. 65%(30.12.2012)

• Tosim

Njevětší paradox je, že tomuhle filmu lehce přebývá (zase) inspirací, ovšem těžce se nedostává drajvu a příběhu, který by nutil diváka fandit dobru a toužit po potrestání zla. Dorazily to ty vskutku dementní tři úkoly. Škoda, dost promarněná šance, i ten obvykle roztomilej David Švehlík zde působil dost unaveně a přeneslo se to i na mě. Usínal jsem. 30%.(3.1.2013)

• Jana Pidrmanová

• - Vojtěch Dyk, představitel Ignáce, a Markéta Frösslová, která ztvárnila Kačenku, byli v minulosti skutečnými partnery. (Stupet)

• - Natáčení začalo 25. září 2011 v Kutné Hoře, pokračovalo ve skalách v okolí Hrubé Skály a v okolí Mumlavského vodopádu. Dále se filmovalo v Doksanech a v Praze, kde bylo natáčeno například v Arcibiskupském paláci. Poté štáb zamířil na Moravu na zámky Valtice, Lysice, Boskovice a na Sychrov. Dále se filmovalo v Koněpruských jeskyních v okrese Beroun, v zámeckých parcích na Konopišti, v Lednickovaltickém areálu a objeví se také paláce arcibiskupa pražského a šlechtického rodu Colloredo-Mansfeld u Karlova mostu. (SedmikraskaL)