O pokladech (TV film)

The Treasure

(festivalový název)

Pohádka

Česko, 2012, 83 min

Hezká moderní pohádka, která by mohla u dnešních dětí bodovat. Svižný děj, celkem povedený příběh, milé a vtipné postavy (tři víly byly skvělé!), dokonce i trikové záběry se konečně českým tvůrcům povedly. Scénář byl přímočarý a lehce předvídatelný, ale jedná se přece o pohádku. Nejvíce bych ale vyzdvihl bohatou výpravu a překrásné exteriéry - jak je ta naše země nádherná. Konec byl vskutku pohádkový a milý. Věta "Jestli toto je víla, tak jak vypadá ježibaba!" mě fakt dostala :-)(30.12.2012)

• Gilmour93

Koncesionářský poplatek opět nenávratně opustil komín. Steampunk pohádka? Spíš jen punková, protože pohádková atmosféra mizí jak steam nad hrncem a zůstávají jen afektované herectví a retardované blábolení - věci, které jsou v současných českých TV báchorkách známkou punku.. Pokud si odmyslíte dobrý výběr exteriérů a Karasův moderně vypadající styl, zůstanou jen scény, repliky a příběh z pera nadprůměrně inteligentní améby - tímto přeji panu režisérovi po předchozím fiasku s Mucimutr, aby byl autor scénáře u jeho vysněného Lips Tulliana hladce oholen a dobře naladěn..(31.12.2012)

A tak se nám trio nových vánočních pohádek, které nám naservírovala s velkou pompu ČT, uzavřelo. Říká se do třetice dobré a zlého. Tady to platí dvojnásob. Konečně pohádka, která za něco stála. Je tu pár výrazných postav, třeba Liškův permoník a Dykův vynálezce Ignác. Poznala jsem i jedno místo natáčení. Konkrétně šlo o Kutnou horu. Třeba uzraje čas a já příští rok pohádce bodík přihodím.(1.1.2013)

Pohádek se u nás točí hodně,zejména těch televizních a těch dobrých je poskrovnu.Tahle patří k těm lepším.Po zklamání z letošních nových pohádek vysílaných o vánočních svátcích po sobě v Prime Time na ČT to bylo příjemné překvapení.Má to dobrou režii,solidní triky, dobrého slizkého záporáka(Švehlík ml.),sympatického klaďase(Dyk),pěknou dívčí hlavní postavu(Pidrmanová) a neskutečně vtipnou trojici strážců pokladu(Polášek,Budař,Liška).Zmíním ještě kvalitní instrumentální hudbu,připomínající nejen v úvodu filmu styl Johna Williamse.Autor Ondřej Brousek příjemně překvapil.Písničky jsou od kapely Čechomor.(2.1.2016)

• dopitak

Nejslabší z letošních vánočních premiér. Jako Kutnohoráka mě pochopitelně zajímalo, co všechno se do filmu dostalo a kde se natáčelo. Scéna, kdy se tři strážci pokladů vsadí, je podvod, sv. Barbora a Jezuitská kolej v pozadí jsou jen na statickém obrazu, patrně se filmařům nechtělo čekat na dobré počasí... ona ta obloha je v mnoha záběrech podezřele jedovatá. A z KH klasika - pohled podél Jezuitské kolej na chrám sv. Barbory (Bídníci, Sestra spánku atd. atd), okolí sv. Jakuba (na stejných schodech zametala i Fany). Umělé kulisy, hrozní Kraus, Švehlík i Töpfer, opakované vykrádačky Čertů (Heřmánek stylizovaný opět jako vládce podzemí, včetně mnoha proslovů), Třetího prince (motiv zkamenění), snaha o moderní pojetí selhává, scénář je příšerný a nápadů je příliš, většina těžce neoriginálních.(30.12.2012)

• - Vojtěch Dyk, představitel Ignáce, a Markéta Frösslová, která ztvárnila Kačenku, byli v minulosti skutečnými partnery. (Stupet)

• - Natáčení začalo 25. září 2011 v Kutné Hoře, pokračovalo ve skalách v okolí Hrubé Skály a v okolí Mumlavského vodopádu. Dále se filmovalo v Doksanech a v Praze, kde bylo natáčeno například v Arcibiskupském paláci. Poté štáb zamířil na Moravu na zámky Valtice, Lysice, Boskovice a na Sychrov. Dále se filmovalo v Koněpruských jeskyních v okrese Beroun, v zámeckých parcích na Konopišti, v Lednickovaltickém areálu a objeví se také paláce arcibiskupa pražského a šlechtického rodu Colloredo-Mansfeld u Karlova mostu. (SedmikraskaL)