O pokladech (TV film)

The Treasure

(festivalový název)

Pohádka

Česko, 2012, 83 min

Nevídáno, neslýcháno! Steampunková pohádka! A ještě ke všemu česká! Tak to bylo opravdu překvapení večera. Vizuál je za sto bodů (taková krása se jen tak nevidí), ale všechno ostatní je řekněme slabé. Příběh má dobrý pohádkový základ, ale je strašně nedomyšlený, spousta věcí je jen na efekt. A když už si nějakou postavu oblíbíte, v další scéně máte chuť ji jednu vrazit, protože se najednou chová neuvěřitelně hloupě. Ale dětem se to možná líbí. Příště prosím něco promyšlenějšího, ať si to užijí i dospělí.(19.8.2013)

• zdenny

Bezpečně největší vánoční zklamání. Už podle upoutávek jsem věděl, že tomu tak bude. Ze srdce totiž nemám rád pohádky, kde je povětšinou tma a vládne v nich ponurá atmosféra. Ani Pavel Liška nebyl schopen tuto pohádku dostat výš. Tvůrci dokonce vsadili na Karla Heřmánka coby vládce podsvětí. Proč taky ne, když jako vládce pekel se v pohádce „S čerty nejsou žerty“ osvědčil královsky. Jenže to by tato pohádka nesměla být tak uměle pitomá a … temná. Nevím ani, která chytrá hlava s citem pro duši pohádkového labužníka vymyslela tak stupidní tři úkoly. Nebo spíš realizaci jejich plnění. Vše bylo tak laciné a hloupé, až je mi toho fakt upřímně líto. Vánoce 2012 ale považuji za úspěšné, protože dvě ze tří nových pohádek, které ČT nabídla, ode mne dostaly krásné čtyři hvězdy.(13.1.2014)

TV-film. Společně se satirickou pohádkou "Tajemství staré bambitky" s Tomášem Klusem je podle mě tato televizní pohádka nejlepší za posledních pár let. Na české poměry hodně kvalitní grafické efekty, které se vyskytovali spíše v druhé části. Pohádkový příběh, který je dochucen úžasně povedenou špetkou humoru. Hodně jsem se pobavil a to se mi u pohádek vůbec nestává. Nejvíce pobavil Vojta Dyk (se svým: To jsem teda zvojtil) dále pak trojice strážců pokladu Polášek, Liška, Budař, kteří se proměnili v ženy a to nemělo chybu.(31.12.2012)

• Sandiego

Podmanivý vizuál a docela fungující sepjetí se steampunkovou estetikou se zde sráží s problémy většiny televizních pohádek - naprosto přímočarý příběh postrádá jakoukoli inovaci a rozpadá se na řadu neoriginálních scén s chudou spojovací linkou pro níž je slovo napětí a gradace zcela cizí, postavy jsou jako vystřižené z papíru a charakterizuje je ve většině případů jen karikaturní pitvoření. Navíc herecká stylizace je značně nevyrovnaná a zcela ignoruje celek. Škoda. Ambiciozní až revoluční počin v režijní a vizuální složce silně narazil na nemohoucnost a konvenčnost slabého scénáře. Ovšem právě vzniklá disproporce je největší slabinou, jelikož kvůli ní ještě více vystupují zmíněné nedostatky. Snad Karas konečně dostane do ruky pořádnou látku a scénář a nebude omezován jen televizním rozpočtem, i přes tento počin pro mě zůstává velmi zajímavým tvůrcem (a těším se až se ČT uráčí uvést jeho sci-fi Běžci).(31.12.2012)

Z nových pohádek ČT letošních vánoc je tato podle mě nejzdařilejší. Popravdě jsem nečekal moc, na pohádky tipu: S čerty nejsou žerty, Princ a večernice, Jak se budí princezny a fůru dalších českých pohádkových klenotů tahle nedosahuje, na druhou stranu musím ocenit dobrý příběh, hudbu, kostýmy a především pěknou výpravu. 70%.(30.12.2012)

• Jana Pidrmanová

• - Natáčení začalo 25. září 2011 v Kutné Hoře, pokračovalo ve skalách v okolí Hrubé Skály a v okolí Mumlavského vodopádu. Dále se filmovalo v Doksanech a v Praze, kde bylo natáčeno například v Arcibiskupském paláci. Poté štáb zamířil na Moravu na zámky Valtice, Lysice, Boskovice a na Sychrov. Dále se filmovalo v Koněpruských jeskyních v okrese Beroun, v zámeckých parcích na Konopišti, v Lednickovaltickém areálu a objeví se také paláce arcibiskupa pražského a šlechtického rodu Colloredo-Mansfeld u Karlova mostu. (SedmikraskaL)

• - Vojtěch Dyk, představitel Ignáce, a Markéta Frösslová, která ztvárnila Kačenku, byli v minulosti skutečnými partnery. (Stupet)