• Zeck

Diletantský pokus o psychologické drama, ve kterém se od hlavního záporáka nechal ochcat jen hlavní klaďas a divák se jen znuděně ptal sám sebe a tvůrců, ČÍM? Reálný vrah z tohoto případu byl úlisný narcistní blbeček, který kradl kudy chodil, padělal šeky a když mu došly všechny prachy, vyvraždil rodinu, odjel do Mexika a tam píchal nebohé turistky, načež ho FBI ve spolupráci s mexickou policií dopadla a pomalu násilně dovlekla zpět do USA. Ve filmu z toho není nic, aby se mohla pomocí Franca vybudovat neexistující "reálná" postava člověka podezřelého z vraždy, o jehož vině by pravděpodobně měli diváci, zastupování Hillem, silně pochybovat až do závěrečného rozsudku. Názorová rozepře o jeho vině pak měla být hlavní náplní filmu a taky zřejmě to jediné, co by na něm bylo zábavné. Jenže to právě vůbec nefungovalo. Hill byl naprosto stupidní kretén s jehož rozhodovacími schopnostmi jsem se jako divák ztotožnit skutečně nemohl, nemluvě o tom, že jako herec na takové role nemá a Franco se snažil být charismatický tak moc, až předvedl přehrávajícího idiota, který měl být studeně přitažlivý zlosyn a tím působit právě ty rozepře, což na mě jako heteráka nezabralo, zvlášť když se mě nesnažil zmást ani žádnou historkou, prostě jen seděl, čuměl a to je vše. Když jsem shodou okolností před pár měsíci viděl dokument o tomto případu, nudilo mě to jako prase, protože jasnější případ se najde jen těžko, možná jen Kramný je víc jasný. Tento film by měl mít schopnost mě zmást více, zvláště když je podle pravdy tak jenom jako a postavu vraha značně vylepšuje. Nepovedlo se a je ještě nudnější než ten jeden díl z televizního cyklu. 40%(15.8.2015)

Obsadiť Hill-a, do takejto role mi nepríde príliš šťastné riešenie. Samotná story sa opiera o pomerne vážnu tému, doslova by sa dalo povedať, že bolestnú, no keďže divák, neustále vidí jeho postavu prevažne v komédiách, v ktorých sa pomerne slušne strápňuje, ako dosiahne, aby bol práve v tomto prípade považovaný za "serióznu" osobnosť, ktorá vnútorne bojuje s výčitkami svojho konania? Ba dokonca komunikuje s bezcitným vrahom svojej rodiny? Nie, toto bohužiaľ napriek silnému príbehu podľa skutočnosti, príliš nevyšlo ...(14.9.2017)

• MartinezZ

Ne ne, tohle bylo fakticky moc moc špatňounké. Přehrávající Franco, kdy z prvního pohledu bylo jasné, co je zač a pak ty svoje kdáky a pohledy jen vršil a vršil, Hill si po Wolf of Wallstreet asi chtěl zkusit další vážněji míněnou roli, ale snad mu tak i došlo, že na něco takového nemá vůbec a naprosto vlohy, a co tam dělalal Jones už vůbec nechápu. Nuda jak trám, Hill se celou dobu naprosto nesmyslně hnípe v něčem naprosto zřejmém a snaží se z toho vykřesat drama. Je z toho ale jen hodně špatná parodie, která postrádá humor. A jak Zeck zmínil, tak autoři si i nedělali hlavu s poukázáním na minulost padoucha, protože pak by ten film byla totální nesmyslná sračka.(6.9.2015)

Příběh True story jak už sám název napovídá je podle pravdivého příběhu jednoho obyčejného člověka co jednoho obyčejného dne udělá jeden neobyčejný čin a to jest zavraždí svou rodinu ,respektive manželku a jedno dítě (dvě děti už mrtvé byly,nejspíše od jeho manželky)Řeknete si,že takových to vrahu je x,ale pokud budete poslouchat příběh Christiana Longo tak vám dojde,že každý z nás (alespoň já se v tom viděl velmi reálně) muže po sérii životních eskapád a tvrdých ran sklouznout k činu ,který je naprosto nepochopitelný.Zápletka filmu se točí hlavně okolo faktu,že Longo použil po těchto vraždách a následujícím útěku jméno jednoho novináře a tak se rozehrává vzájemné poznávání mezi Christianem Longem a Michaelem Finkelem.Jestli to na oba bude mít nějaký vzájemný vliv a jak vám dokáže změnit pohled na ony události setkání se samotným vrahem a jeho pohled na onu noc se nechte překvapit.Tak jako to změnilo samotného Michaela tak ani vás to nenechá bez zamyšlení.Film je dobře natočen a jeho hlavní předností je celé vyprávění Longa.Jediné co mi sem tam kazilo dojem byly právě dva hlavní herci,protože jsem občas dostával pocit,že musejí vyprsknout smíchy a jejich role jsem jim moc nevěřil.Ono není se co divit,když oba mají za svojí kariéru hodně ujetých komedii a tak je pak někdy problém uvěřit,že jeden představuje vraha a druhý zdeptaného novináře.Pokud se,ale přesto přenesete tak dostane film s dobrou atmosférou a zajímavým příběhem.Za mě tedy celkově 70% a čtyři hvězdy.(29.8.2015)

Abych to shrnul, byl to takový průměr. Ničím neoslní, ale špatné to taky nebylo. Příběh ze hlavně soustřeďoval na Jonaha Hilla, kterého mám jako herce rád, obzvlášť v 21 Jump Street. Jamese Franca už tak rád nemám, příjde mi, že v poslední době v ničem slušném nehrál. Akorát Interview, a jinak nic. Jina trošku horší kameru doprovázela skvělá hudba Marca Beltramiho, který v poslední době skládá hudbu dost, ale v poslední době teda nic moc. Když vezmu v potaz režiséra, viděl jsem od něj zatím jen tohle. A teď k příběhu. Vcelku slušně natočeno, přišlo mi ale, že by se to bez některých scén úplně obešlo. Dohromady bych tak 15 minut vyškrtnul, docela jsem se nudil. Jako drama dobrý, ale thriller bych v tom moc nehledal. Prostě jednoduše: Jonah slídil, James seděl, seděl, seděl. No a aby si to nějak zpestřil, tak seděl. Je to snímek k zamyšlení, hlavně kvůli super konci. Ten mě vcelku překvapil, samozřejmě, že byl dobrý. Jonah vydal knihu, a byl spokojenej. Já se mu ani nedivím. Když se tam ale potom zčistajasna objevil James a položil mu otázku: "Jste rád, že jste se s ním dal do kontaktu?," byl Jonah trošku překvapenej. Potom pravda podle komentátora a závěrečné titulky, doprovázejíc skvělou hudbu. No že by to byl zázrak, se říct nedá. 23. 10. 2015(23.10.2015)

• - Film se natáče ve Warwicku, na Long Islandu, v Piermontu, v Brooklunu a v Garnevill v New Yorku v USA. (rafix)