Reklama

Reklama

Když se zneuznaný reportér deníku New York Times Michael Finkel (Jonah Hill) setká s usvědčeným vrahem Christianem Longem (James Franco) - který si přivlastnil Finkelovu totožnost - jeho vyšetřování se postupně změní v nezapomenutelnou hru na kočku a na myš. Film založený na reálných událostech pojednává o Finkelově neúnavné snaze získat Longův skutečný příběh, v němž se pojí vražda, láska, podvod i vykoupení. (HBO Europe)

(více)

Videa (14)

Trailer

Recenze (130)

Toren 

všechny recenze uživatele

7/10. Rozhodně nejde o nic převratného, ovšem to u příběhů podle skutečných událostí netřeba. Hillovi vážnější role svědčí, Franco pak utáhne cokoliv, takže i přesto, že mám hlavně ve druhé polovině fimu krapet problém s interpretací hlavních motivů, musí se nechat, že šlo o slušný překvápko. Za mě palec nahoru. ()

Malarkey 

všechny recenze uživatele

Díky tomuto filmu jsem objevil několik dosud neobjevených zjištění. Jonah Hill je třeba totální ucho. Nevěřím, že je to sympaťák. Neuvěřil jsem mu to v žádném filmu a nevěřím mu to ani tady. To James Franco je jinej válec. Ten nejenom, že režíruje, točí klikou od kamery nebo píše scénáře, on ještě hraje a hraje naprosto výborně. Problém tohoto filmu je ten, že jde na vyšetřování vraha úplně jinak, než je tomu zvykem. Snaží se diváka přesvědčit, že není psychopat, ale jen nastrčená figurka, která nic neprovedla. A i když jsem mu to celý film nevěřil tak, jako Jonah, stejně jsem si tu jeho psycho postavu užíval. Závěrem to dodělal a svým charismatem tenhle film vysloveně zachránil. ()

Reklama

castor 

všechny recenze uživatele

Začalo to velmi dobře a drželo si to takový poměrně příjemný opar tajemna a manipulace. Vztah mezi novinářem, který měl slušně našlápnuto, jenže udělal jeden hloupý krok, a mužem, který za mřížemi čeká na soud. Obviněný je ze zvlášť ohavného činu – vražd svých tří dětí a manželky. Novinář si tady nehraje na detektiva, poslouchá, snaží se číst mezi řádky, oprošťuje se od morálních zásad a pokouší si zachovat zdravý rozum. Ale k jeho vlastním démonům se nedostaneme. Tvůrci sice prokázali umění vybrat si netriviální téma, ale chyběla tomu odvaha ušpinit si ruce, celkově to působí povrchně a uhlazeně, vyprávění tolik nevtáhne, názorová rozepře o vině negraduje. Po verdiktu soudu se to naštěstí nezvrhlo v nic banálního, ale do kolen to jednoduše nedostane. Oba hlavní herci docela slušní, Felicity Jones pak trestuhodně nevyužitá. ()

Zeck 

všechny recenze uživatele

Diletantský pokus o psychologické drama, ve kterém se od hlavního záporáka nechal ochcat jen hlavní klaďas a divák se jen znuděně ptal sám sebe a tvůrců, ČÍM? Reálný vrah z tohoto případu byl úlisný narcistní blbeček, který kradl kudy chodil, padělal šeky a když mu došly všechny prachy, vyvraždil rodinu, odjel do Mexika a tam píchal nebohé turistky, načež ho FBI ve spolupráci s mexickou policií dopadla a pomalu násilně dovlekla zpět do USA. Ve filmu z toho není nic, aby se mohla pomocí Franca vybudovat neexistující "reálná" postava člověka podezřelého z vraždy, o jehož vině by pravděpodobně měli diváci, zastupování Hillem, silně pochybovat až do závěrečného rozsudku. Názorová rozepře o jeho vině pak měla být hlavní náplní filmu a taky zřejmě to jediné, co by na něm bylo zábavné. Jenže to právě vůbec nefungovalo. Hill byl naprosto stupidní kretén s jehož rozhodovacími schopnostmi jsem se jako divák ztotožnit skutečně nemohl, nemluvě o tom, že jako herec na takové role nemá a Franco se snažil být charismatický tak moc, až předvedl přehrávajícího idiota, který měl být studeně přitažlivý zlosyn a tím působit právě ty rozepře, což na mě jako heteráka nezabralo, zvlášť když se mě nesnažil zmást ani žádnou historkou, prostě jen seděl, čuměl a to je vše. Když jsem shodou okolností před pár měsíci viděl dokument o tomto případu, nudilo mě to jako prase, protože jasnější případ se najde jen těžko, možná jen Kramný je víc jasný. Tento film by měl mít schopnost mě zmást více, zvláště když je podle pravdy tak jenom jako a postavu vraha značně vylepšuje. Nepovedlo se a je ještě nudnější než ten jeden díl z televizního cyklu. 40% ()

Galerie (16)

Zajímavosti (1)

  • Film se natáče ve Warwicku, na Long Islandu, v Piermontu, v Brooklunu a v Garnevill v New Yorku v USA. (rafix)

Související novinky

Renée Zellweger si zahraje Judy Garland

Renée Zellweger si zahraje Judy Garland

24.10.2017

Každá hollywoodská legenda se časem dočká biografie. A momentálně je řada na Judy Garland, hvězdě Čaroděje ze Země Oz, která vynikala hlavně zvučným pěveckým hlasem. Její filmová pocta se bude…

Reklama

Reklama