Reklama

Reklama

Když se zneuznaný reportér deníku New York Times Michael Finkel (Jonah Hill) setká s usvědčeným vrahem Christianem Longem (James Franco) - který si přivlastnil Finkelovu totožnost - jeho vyšetřování se postupně změní v nezapomenutelnou hru na kočku a na myš. Film založený na reálných událostech pojednává o Finkelově neúnavné snaze získat Longův skutečný příběh, v němž se pojí vražda, láska, podvod i vykoupení. (HBO Europe)

(více)

Videa (14)

Trailer

Recenze (134)

*CARNIFEX* 

všechny recenze uživatele

Obsadiť Hill-a, do takejto role mi nepríde príliš šťastné riešenie. Samotná story sa opiera o pomerne vážnu tému, doslova by sa dalo povedať, že bolestnú, no keďže divák, neustále vidí jeho postavu prevažne v komédiách, v ktorých sa pomerne slušne strápňuje, ako dosiahne, aby bol práve v tomto prípade považovaný za "serióznu" osobnosť, ktorá vnútorne bojuje s výčitkami svojho konania? Ba dokonca komunikuje s bezcitným vrahom svojej rodiny? Nie, toto bohužiaľ napriek silnému príbehu podľa skutočnosti, príliš nevyšlo ... ()

misterz 

všechny recenze uživatele

Jonah HIll v polohe vážnej drámy? Pre mňa doposiaľ scifi, avšak musím uznať, že chalan sa nestratí ani pri vážnejších postavách. Miestami sa to zdalo trošku prekombinované, ale na záver do seba všetko pekne zapadlo. Páčilo sa mi ako tu naťahovali diváka do poslednej chvíle - spravil, nespravil, spravil...? Priemer. 60/100 ()

Reklama

Hpatrik 

všechny recenze uživatele

James Franco a Jonah Hill ve svých rolích prostě nepřesvědčiví, ačkoliv se dost snaží. Nemůžu si pomoct, ale když koukám na jejich důležitě se tvářící ksichty, čekám jen že každou chvílí vyprsknou smíchy a začnou si balit jointa :) A potom co jsem si doplnil informace o tom, jak to vy skutečnosti bylo, a jak moc si tvůrci příběh "přikrášlili" jak se jim to hodilo, se mi taky moc nelíbí. ()

sedm.1 

všechny recenze uživatele

I přes poměrně zajímavě vyznívající zápletku a docela výrazný casting je nakonec můj výsledný dojem z této podívané dost slaboučký. Z dané látky totiž nedokázali tvůrci vytěžit prakticky vůbec nic, co by mě nějak zaujalo a vlastně jediné, co bych mohl zmínit za pozitivní věc, týkající se tohoto filmu, je výkon Jonaha Hilla, jinak ve všech ostatních ohledech to ale prostě není jednoduše dobré. Třeba když už jsem zmínil toho Hilla, tak takový James Franco, kterého mám jinak jako herce fakt rád, tak ten zde podal tak nepřesvědčivý a zcela nevhodný výkon, že jeho obsazení vážně nebyla v tomto případě trefa do černého. Co se pak týče samotné zápletky, ta postrádá prakticky vše, co by jí mohlo udělat jakkoliv záživnější, či poutavější, k čemuž přispělo především nudné zpracování, bez tempa, bez napětí, bez zápalu a bez spádu, nepodařilo se zde dosáhnout ani žádné gradace v závěru, zvraty v průběhu filmu též vyznívaly vesměs nenápaditě a závěrečná pointa by mohla dělat tak akorát královnu nudy a bezvýznamnosti. Nepodařila se zde navodit ani žádná atmosféra, a tak True Story zkrátka nabízí jen 100 minut nezáživné konverzace dvou nezajímavých týpků, bez jakéhokoliv oživení, takže za mě prostě bída. ()

venison 

všechny recenze uživatele

James Franco a Jonah Hill jsou oba výborní herci, na které je radost koukat.. Kdyby tady dostali více prostoru projevit svůj herecký talent, tak by mohlo jít o vynikající počin.. Režie i scénář nejsou příliš silné a o žádnou pořádnou zápletku tu nejde, napětí je téměř nulové.. Zajímavé téma a vysoký nevyužitý potenciál.. ()

Galerie (16)

Zajímavosti (1)

  • Film se natáče ve Warwicku, na Long Islandu, v Piermontu, v Brooklunu a v Garnevill v New Yorku v USA. (rafix)

Související novinky

Renée Zellweger si zahraje Judy Garland

Renée Zellweger si zahraje Judy Garland

24.10.2017

Každá hollywoodská legenda se časem dočká biografie. A momentálně je řada na Judy Garland, hvězdě Čaroděje ze Země Oz, která vynikala hlavně zvučným pěveckým hlasem. Její filmová pocta se bude… (více)

Reklama

Reklama