Kódované vysílání

• Velká Británie The Numbers Station (více)

Bývalý tajný agent Emerson - toho času v nemilosti - dostane za úkol chránit dvacetiletou Katherine, šifrovací operátorku v malé vysílací stanici CIA, která se nalézá v opuštěné oblasti. Emersonova mise je jednoduchá: udržet Katherine v bezpečí. Když bomba nastražená v autě před stanicí naznačí, že na ně kdosi něco chystá, dvojice je nucena použít stanici jako útočiště a Emersonovy bojové dovednosti jako svou jedinou zbraň. Stanou se terčem skupiny neznámých smrtících agresorů a nemají v rukou nic, než nahranou zprávu od předchozího bodyguarda. Emerson a Katherine se dostanou do boje na život a na smrt s velmi odhodlaným nepřítelem. V situaci, kdy je stanice ohrožena, cíl neznámý a únik nemožný, se stává prioritou této dvojice jediné - vyváznout z toho živí. (HBO Europe)

Skleena

Sakra, ten Cusack už je taky nějakej starej. Na akčňáky by se měl vybodnout, Con Air je jen jeden a v romantických rolích mu to sedne víc - ať chce, nebo ne. ()

bourec

I když začátek vypadal hodně slibně,tak nakonec průměrnej kousek vod dánskýho režiséra.Cusack hraje celkem v pohodě,překvapivě už druhej film za sebou mě nijak neva.Jenže takovej pěknej rozjezd,ale jak zalezli do toho přepadenýho vysílacího bunkru,film hodně zpomalil,ale hlavně se nějak moc nedělo.50% s odřenejma ušičkama ()

laik_60

ved to bolo na rozraní storoci , preboha, naco take nakldne prostredie by cela slavna CIA potrebovala ??? sifrovat akesi spravy kmusi !!!§ pche !!!! ()

Johnny.ARN

Taký dobrý námet a tak dojebaný film. Obaja hlavní predstavitelia sa správajú nelogicky, chýbajú súvislosti, niečo úderné. Aspoň že to rýchlo ubehlo. 1 z 5 ()

Terzeus

Slaboduchý triler s desivo jednoduchou zápletkou, na ktorú neskočí ani malé decko. Nie žeby tam nebola snaha o nejaké napätie. Skôr ide o to, že je to veľmi fádna scenáristická robota a réžia jej nijako nepomáha. Riziko "15 čísel" a to, čo by sa mohlo stať ak dvojica hlavných postáv neuspeje je absolútne nerozvinuté pričom práve na tom by mala stať aká taká akčná, napätá zložka filmu. Ale nie, ona stojí na blbých dialógoch o vysokej škole a rozoberaní špinavosti spoločnosti, pre ktorú protagonisti pracujú. Samotní protagonisti sú takmer nevýrazný. Cusack aj Akerman nemajú, čo hrať, v nezaujímavom prostredí len recitujú a ustavične na niečo čakajú. Proste generická "akčná" snímka z prostredia tajných operácií. 30% ()

VanTom

Totálně provařená premisa (o smyslu práce pochybující agent je uklizen na klidné, odlehlé místo chránit pohlednou radistku) nudí hlavně na začátku a konci. Dobývání "radiobunkru" neznámými útočníky v prostřední části přece jen trošku probudí, nikoliv však chabou rozklepanou akcí nebo nepromyšleným plánem, protože účel toho všeho zůstane zakódován. ()

JohnSmith

Docela mě překvapuje tak nízké hodnocení. Neříkám, že je to kdo ví jaký výtvor, ale slušný thriller to je. Není to komplikované, místy tedy trochu primitivní, ale rychle to uteče a je to fajn zábava. ()

iXtr3m3

Zaujímavo začínajúca ale postupne rastúca nuda. John-y Cusack to už má dávno za sebou a ja podobne ako pri Nicolasovi Klietke už len so slzou v oku spomínam na filmy typu Con-Air, kde obaja menovaní zažili svoj vrchol. ()

666Carnage

Na akční film hrozně slabí. Akce tam bylo pomálu, nebyl tam záporák, jen 4 pitomí teroristi a to tam každej znich hrál všehovšudy 3 minuty! Cusack bejval dobrej herec a hrál i v zajímavejch filmech co za něco stály, tak proč ted hraje tohle? Asi peníze nebo nevim. Malin Åkerman hrála slušně ale na to, aby ten film měl grády to prostě nestačilo. Je to jen další podprůměrný akční béčko s pouhym nádechem trilleru a to fakt nestačí. 35% ()

Hanys_

Strašně levně působící béčko (pořád jsem měl dojem, že to točili po nocích v nějaké zrušené továrně), které trpí jednak absencí pořádného scénáře a boužel se nemůže opřít ani o nějakou pořádnou akci (Kasper Who?). Cusack ještě sem tam vleze do solidních projektů, ale tohle fakt není ten případ. ()

Hanes88

No jako sice béčkový film, ale díval jsem se na něj abych zabil nudu a fakt že jo! Dodíval jsem se až do konce a celkem jsem si to i užil...takže určitě slušných 55% si to zaslouží...ale na víc to nemá. ()

BOURQUE

Film, čo má veľmi slušný scenár a i to „pozadie“ je k tomu dobré, ale samotná réžia je zlá. Točenie sa okolo jedného miesta, prakticky žiadny antihrdina a ani poriadna naháňačka. Dvojica J. Cusack a M. Åkerman však bola celkom dobrá. Osobné hodnotenie: 69% (**) ()

MickeyStuma

Po delší době se v akčním snímku objevil herec John Cusack. A tak vznikla otázka, jak to celé dopadlo. Jeho jméno je převážně spojováno s romantickými komediemi a tak akční role v jeho případě jsou již nezvyklé, a tudíž velmi podezřelé. Příběh začíná dosti akčně, což automaticky vznikl dojem, že by to nemuselo být zase až tak špatné. Cusack se s pistolí ohání zručně a ostatním akčním hrdinům ostudu rozhodně nedělá. Scénář však jakoby nechtěl nic přehánět a tak ubral plyn. Akční atmosféra spadla do thrilleru a dramatu. Napětí však neopadlo a děj se snažil udržet divákovu pozornost. Dejme tomu, že se zdařilo, ale ne originalita a nezvyk vidět akčního Cusacka výsledek srážel na kolena. Neustálý úprk dvojice po vzoru muž žena s nějakýma neřádama v patách, kteří na ně neustále útočí už bylo zfilmováno nesčetněkrát. Špatné to však určitě není a dívat se na to dá. Jen nejeden divák bude hodně předvídavý s pocitem, že to už určitě někde viděl. ()

Anduril

Scenár priemerný, s kulisami sa moc nenamakali, herecké výkony na 50% (John ma vôbec nepresvedčil, zato Malin odviedla skvelú prácu), logika sa občas zadrháva... ale budiš. Dej plynie plynulo a rýchlo, akcia celkom slušná, aj myšlienka kontrastu "normálneho" života, priateľstva, lásky a práce ktorá všetko predošlé zakazuje. Žiadna hlúpa scéna. proste celkom slušný film, ale nič extra výnimočné + dá sa popritom robiť aj niečo iné... Pre mladých od 15 rokov v pohode (aj keď usmrcovanie ľudí je dosť brutálne), nená však nič extra na debatu po filme. ()

burton

Navzdory velké snaze tohle pobrat, se mi to nepodařilo. Proč vysílání? A proč to všechno? A vždyť jsou i jiné cesty. No, ale dobře, ONI! si vybrali zrovna tuhle a tak o tom je celej tenhle film. Nebyl pro mě. Dokoukala jsem to a asi si to možná sjedu ještě jednou a pak to pochopím a možná dám i víc hvězd. Zatím fuck s bídou jedna malininkatá. ()

Kingjiri

Obstojný béčko, ale k přesvědčivý průměrný spokojenosti mi chybělo mnohem víc akce. Hlavně mě zklamalo finále, ve kterym jsem čekal mnohem víc, než jednu krátkou bitku a rychlý zúčtování s hlavnim záporákem. Twisty byly převážně předvídatelný, což se však dá v rámci žánru pochopit. Výprava zase byla hodně skromná, scénář s ní ale dokázal pracovat tak, že ve výsledku ničemu nevadila. Druhá silná hvězda za Cusacka a pár napínavějších momentů. ()

Acrobat odpad!

Enigmu či Navajo nechajme bokom. Nešťastie v mojej hlave pred predmetom matematika by stačilo na 70 morových rán. Panika. Strach. Beznádej. Hnus. Čísla a iné nepotrebnosti. Počas života zatiaľ na mňa zazerajú len percentá a trojčlenka. Nič viac tentokrát našťastie nepotrebujem. Čo Cusack a dánsky UnHollywood? Nepochopil som kryptovaniu ani systému odosielania správ. Vôbec nechápem funkčnosť, spravovanie týchto „staníc“. Na druhej strane niečo sa dá vedieť o filme. Neviem prečo práve tento film zaťal do živého a to tým, že počet zloduchov, ktorý napadnú stanicu je na prstoch jednej ruky (Bay a komixový kvasenci by dali tak 40-50, čo poviete?). Navyše ten posledný zlý ujo použije v uzavretom priestore logiku a jeden výstrel. Presný, hoc nie z následkami aké očakával. Všetko. Hercov pramálo, Cusack zabudol výraz v E.A.Poevovi, jedna budova. Vhodná krátka stopáž sa síce stihne vyplniť zopár sentimentálnymi scénami a čumeniu do prázdna, avšak mám pocit, že by sme mali oceniť napríklad Malin za herectvo v zranení podobne ako Naomi v Indonézii. Problém celého filmu je, že po úvodnom 5 minútovom chladnokrvnom začiatku si nemôžeme (a nesmieme) vytvoriť pozitívny vzťah k postavám. Vrah strieľa vraha. Nie zlé, ale Safe House strieľal ostrými priamo do diváka. Tu nejako mimo. (videné 23.05.2013, BDrip) ()