La cara oculta

• Kolumbie La cara oculta (více)

dr.horrible

Ide o moment prekvapenia. Ak sa oňho pripravíte, snímok pre vás stratí to hlavné. Ak nie, dostanete ďalšiu španielsku dávku napätia a originality. A tie kozy boli ňuňu. :3 ()

HoneyBunny

Zajímavá forma vyprávění, kdy vidíme tentýž příběh z úhlu několika postav. Budete napjatí, možná i znechucení, zkrátka ta hodina a půl uteče jako voda. Mám ale problém s ústřední trojkou postav - ani jeden z nich není sympatická lidská bytost, které byste fandili. Jeden z nich flirtuje všude kolem a je nevěrný, další je zlatokopka, další pak naprostá blbka, jejíž velký "plán" je naprosto dementní (ale bez něj by nebyl žádný film). Vůbec si myslím, že ženám tenhle film moc nefandí a kreslí je v hodně špatném světle. PS: Nepochopila jsem, proč měl režisér pocit, že nám opakovaně (a bezdůvodně) musí nabízet pohled na neexistující ňadra Fabiene, pohled pro bohy to rozhodně není. ()

Anderton

Velmi obstojný žánrový predstaviteľ bohatej trilerovej a hororovej španielskej tvorby. Pomerne otrepaná zápletka je inovatívne natočená z dvoch uhlov pohladu a jej priebeh nie je rozprávaný lineárne, čím nám začne časom všetko pekne zapadať do seba. Bohužial základné psychologické zvraty sú predvídateľné, aj keď logické. Záver pôsobí odfláknuto, skúsenejší režisér by sa ešte s príbehom pohral 15 minút a pripravil niečo šokujúcejšie. No a tí muži sú nakoniec ešte väčšie kurvy ako ženy, že... ()

Kudly4

Velice kvalitní Thriller, od kterého jsem čekal úplně něco jiného - trailer jsem neviděl, obsah nečetl. Nápad velice dobrý, atmosféra parádní, krásná čtyrečka. ()

boshke

Mám rád komorní filmy o málo postavách. Třeba jako v tomto případě o třech. Problém je, že nemám rád filmy o dementech. A tady jsou dementní postavy všechny tři. Základní myšlenka / pointa filmu mi nepřipadala příliš uvěřitelná, zároveň mne ani moc nebavil fakt, že film má v podstatě o půl hodiny míň, protože polovinu filmu divák vidí díky různým perspektivám dvakrát. Takže ve finále i vzhledem k hodnocení a nadšeným komentářům dost silné zklamání... Chtěl-li bych si přivlastnit komentovací schéma kolegy Fr, tak jediný důvod, proč film shlédnout, je vaše touha přidat se do fanklubu Martiny Garcíi, který o členy nouzi nemá, jak si to tu člověk pročítá. Já si však tuhle kolumbijskou pipku klidně ujít nechám... 50% ()

Dzeyna

Naprostá pecka! Každou minutu se něco děje a divák se rozhodně nenudí. Celkový příběh je vymyšlen vážně skvěle a závěrečná výměna je celkem nečekaná. Nicméně já osobně moc nemusím tvorbu ze Španělska, jelikož mi připadá trochu zaostalá, jak kamerou, tak kvalitou a hereckými výkony. Ale to už je jen maličkost a na kvalitě snímku to nic nemění, jen nemůžu dát plný počet hvězd. ()

Kothy

Poněkud zvláštní kolumbijský snímek. Rozjezd je dost pomalý. V podstatě se první polovinu filmu nic zajímavého nestane. Pak ale nastane onen zvrat a věci naberou pořádný spád. Dirigentu Adrianovi se ztratí přítelkyně. Po nějaké době se s tím srovná a najde si novou. Stále ale neví, jestli ta původní žije nebo ne. Dál zůstává v nejistotě. Víc asi nemá smysl prozrazovat. Herečky jsou jinak docela šikovné a je tam i temná atmosféra. :) "Tak otevři!" ()

dex2man

Miluju originální nápady. La Cara Oculta je na jednom postavený a díky hravému scénáři promakaný do posledního detailu. Atmosféra osamoceného venkovského sídla funguje jak má, udržuje napětí a to i přes relativně brzké odhalení pointy, protože i nadále z ní sálá možnost nečekaného zvratu. Na zajímavosti přidalo i lehce erotické ladění. Maestro, mimo jiné chronický "zasunovač" (ale kdo by se mu divil) je sice na ránu, ale holky to dokážou bez problému vykompenzovat. Za mě prosím více Fabián, silikonu mám dost v koupelně. Závěrem jen dodám, že film přímo dráždí k aplikaci nějakého zlomyslného českého přísloví jako: Kdo chce kam, pomozme mu tam... ()

Mariin

Druhá půle tohoto hororu s charakteristickou španělskou atmosférou je vskutku docela nápaditá. Celkově dost dobrý průměr, pojištěný takřka exotickými půvaby kolumbijských a španělských slečen v ohrožení... ()

predators

Takže, holky sympatické a jedna dopadla hůř, než ta druhá! Dostanete se do stavu, kdy si říkáte "to je ale svině" a to je hlavní! Pěkná skrýš s trochu nepraktickým systémem vnitřního otvírání dveří, ale o to tam vlastně šlo. 70% ()

nascendi

Filmy tohto druhu nevídam často a preto ma primerane zaujal a bol som s ním spokojný. Samozrejme, že som postrehol viacero nedostatkov, ale divák je od slova dívať sa a nie na to, aby vyhľadával nedostatky a ostatným oznamoval, v koľkej minúte už vedel ako to skončí. Takže spokojnosť bez nadšenia, čo prevedené na hviezdičky znamená štyri slabé. Pri sledovaní som si spomenul na televíznu Klec, aj na to ako ma syn kedysi nechtiac zabuchol na balkóne. A pritom Panic Room asi neznamená, že by tam ľudia mali podliehať panike. ()

PetrPan

Spletité jsou zákruty ženské mysli, co by chlapa ve snu nenapadlo, ženská udělá a ještě krásně po XX způsobu posere :) To máte jako se psy, kluci se mezi sebou poperou a vyjasní si to, fenky se trhaj, dokud ta druhá dýchá. ()

Pedestrian

Stejně jako u Stonožky stačil jeden skvělý nápad, kolem kterého se vystavěl celý příběh a olala. Takové thrillery umějí jenom Španělé. K větší spokojenosti chybí opravdu jen méně předvídatelné finále, ale jinak to zakončit asi nešlo. Mgr. ricci píše, že mu tam chýbal len nejaký naozaj silný moment. Já nesouhlasím, je tu jedna famózní desetiminutovka, fantasticky vygradovaná, která svou hravostí připomene nejlepší kousky svého žánru. Jsem v očekávání amerického remaku, který tu určitě bude do roka a do dne v hlavní roli s Katie Holmes. ()

eLeR

Zo začiatku som sa čudovala takému vysokému hodnoteniu, a ešte aj Fabiana mi bola nesmierne nesympatická ... no ale potom, zhruba od polovičky, ma to ohromne chytilo. Fakt dobrý nápad. ()

LoLaa

Tak tohle byl jeden z nejlepších filmů, které jsem kdy viděla. Zdá se, že Baiz bude po Almodóvarovi dalším ze španělských režisérů, kteří mi dokázali, že filmy z těchto končin mají svoje kouzlo a zážitek z nich nevyprchá během závěrečných titulků. Já jsem nadšena a ohromena.Zatím marně hledám volné místo ve svých oblíbených filmech - "srdcovkách", přesto že by si to právě tento snímek opravdu zasloužil, třeba časem... ()

Happens

Neskutečná idea, která se zrodila v hlavě tohoto poměrně mladičkého režiséra, jehož jedna z prvotin míří rovnou do mých TOP ten snímků. Film působící v první polovině jako horor dostane racionální vysvětlení v druhé části a sevře divákovi veškeré přívody kyslíku napětím. Výborná práce s příběhem, láskou a pomstou. ()

iamek

Španělsko umí ! Po Paranormal Xperience jsem jsem si říkal, že i Španělé začínají točit hororové sračky, ale La Cara oculta už je na takové úrovni na jaké jsme od Španělu zvyklí. Snímek je neuvěřitelně napínavý a scénarista snad neudělal jedinou chybu ve scénaři. Takové látky mívají hodně nelogických scén, ale tady jsem žádnou nezaznamenal. Casting všech tří hlavních protagonistů rovněž parádní. Tady není moc co kritizovat. ()

SeBig

Myslel sem, že napařím odpad, leč to vypadalo jak nějaká špatná telenovela ze začátku. Pak ovšem uplná změna, obrat v něco velmi dramatickýho. Přijemný překvapení. ()