K-9 II. Můj přítel se studeným čumákem

K-911

Môj partner z K-9: Psí detektív

Akční / Komedie / Krimi

USA, 1999, 86 min

Tak tento film mne opravdu dostal! Snad ještě nikdy jsem nezažil, že by druhý díl čehokoliv byl lepší než první - a to tenhle byl. Jak jsem se u prvního dílu celkem slušně bavil, tady jsem se bavil moc. Po slabém začátku se film skvěle rozjel a já se střídavě smál a byl dojatý, i slzičku jsem uronil... Tenhle film mne dostal a mých 5* dnes znamená opravdu skoro 100%, tohle byla prostě rodinná komedie, jak má být... A nebo možná komedie pro starého dědka a jeho psa? Kdo ví. Mne ale opravdu nadchla, rozesmála, dojala... a už stahuju i trojku, o které jsem po shlédnutí jedničky ani neuvažoval. James Belushi vyzrál, jeho partnerka byla sympatická, ale psi (oba) byli naprosto úžasní.(18.10.2014)

• tron

„Aký psychopat naučí psa robiť TAKÉTO veci?! – „Je to samouk.“ Ani Chuck Norris (to som prehnal) by sa neodvážil „jednotku“ označiť za ktovieako vydarenú snímku (ja jej dávam 60%, ale bližšie má k "pravdivejšej" štyridsiatke), ale oproti tejto video-dvojke je to klasika. Napriek tomu je tučný James Belushi aj v dvojke aspoň uchádzajúcim ťahákom nezáživne nakrúteného a neoriginálne napísaného pokračovania. Herec, kedysi Pán Niekto, v tomto ukážkovo zbytočnom filme hrá preto, že si zničil filmovú kariéru a dnes môže byť rád, že s ním raz za čas niekto ráta aspoň na video-filmy. Zopár vecí ma potešilo (policajný pes komunikujúci v holandčine), ale scenár je preplnený klišé a akcia netsojí za nič. Vlastne ani ten humor.(2.3.2010)

Dlouhých deset let se muselo čekat, až se někdo uráčí a natočídalší díl, který se točí kolem detektiva a jeho psa. Deset let a bohužel to šlo jen na video, nikoliv do kin. Myslím, že by to v kinech nějaký ten úspěch mohlo sklidit. Jen nechápu, když první díl byl poměrně úspěšný, tak proč nevznikl druhý díl krátce po prvním dílu? Asi nebyl scénář. Ale důležité je, že jsem se dalšího dílu dočkal a stejně jako jednička je to stále příjemná kriminální komedie, jenž je dokonce i vtipná. Jediné, co jsem nějak nepochopil a moc mně nezaujal, tak byl motiv úchyláka, který terorizoval detektiva Dooleyeho. To je mi menší záhadou, ale budiž. Bavil jsem se opravdu královsky. Těžko říct, jestli je to lepší a nebo horší než první díl. Laťka je stejně vysoko. V hlavní roli se objevil opět sympaťák James Belushi. Tohoto herce jsem už v pár filmech viděl, ale ještě nikde jsem ho neviděl, aby si roli tak užíval. Já osobně bych si ji asi taky užíval, protože pracovat s tak krásným a úžasným psem jako je Jerry Lee by pro mně byla pocta. Ten pes je vážně dokonalý a už chápu, proč se říká, že vlčák je "Král psů". V roli padoucha zase potěšil Wade Williams. Znám ho pouze z Prison Breaku a jedné epizody 24 hodin, takže vidět ho ve filmu je dobré, protože kvalitní herec to podle mně je. Už se těším, až se někdy budu nudit a nebudu mít na co koukat. Okamžitě a bez přemýšlení šáhnu po této komedii!(3.1.2009)

Vtipnosti prvního dílu to úplně nedosahuje, ale Belushimu se několikrát podaří utrousit pěknou hlášku a celkově si myslim, že o vtipný situace taky neni nouze, jenuž je to prostě taková variace na první díl a tak podobný vtipy tady už prostě nejsou tak vtipný. Taky bych řek, že příběh je takovej trošku jednoduchej a o ničem, ale i tak sem se slušně zabavil(27.12.2006)

• -soch-

Tento film, ktorý sa snaží o pokračovanie úspechu prvej časti, nebol práve najlepším. Nezdá sa mi tak zábavným ako bola prvá časť a fakt, že Jerry Lee starne nemal byť tak zdôrazňovaný. Zážitok mi kazil asi aj ten holandský doberman Zeus a v tomto prípade i slovenský dabing... V slovenskom znení účinkovali: IVO GOGÁL, LUCIA HURAJOVÁ, MIROSLAV TRNAVSKÝ, JURAJ PREDMERSKÝ a iní.(21.1.2010)