Bůh ti žehnej, Ozzy Osbourne

• Velká Británie God Bless Ozzy Osbourne (více)

Unikátní pohled na život a kariéru britského rockera... Živoucí legenda rocku a metalu. Rebel. Věčné a věčně plaché dítě. Člověk s velkým srdcem a obrovským charismatem. Prostě Ozzy. Bylo toho o něm napsáno tolik, že máme pocit, že ho důvěrně známe. Mike Fleiss a Mike Piscitelli se k němu ovšem dostali doopravdy blízko, a příležitost dva roky natáčet Ozzyho, jeho rodinu a jeho spolupracovníky kdekoli a kdykoli využili opravdu naplno. Zachytili šedesátníka, na kterém se jako zázrakem nepodepsaly hektolitry vypitého alkoholu a kila drog ani zdaleka tak, jak by se dalo očekávat. Ozzy byl v této fázi života už spokojený, působil vyrovnaně a dbal o své zdraví, o čemž svědčí třeba jeho pravidelné cvičení na rotopedu před každým koncertem. Bohužel, od natáčení uběhlo už deset let a Ozzyho, jak víme, zdravotní problémy přece jen dostihly. V roce 2019 zrušil všechna turné, oznámil, že bojuje s Parkinsonovou nemocí, na veřejnost dokonce pronikly fotografie, na nichž má svou dlouhou hřívu už komplet šedivou. Dopřejme si tedy pohled na rockového boha ještě v době jeho velké slávy a pochopme tento celovečerní dokument jako určité memento. (Česká televize)

ChillThomas

Ozzy Pojem Ozzy odkazuje na mocnou nadpřirozenou bytost (mnohdy v abstraktním slova smyslu), obvykle považovanou za nesmrtelnou. V obecnější rovině se lze setkat s označením Fuckin Ozzy. Psaní Ozzy s velkým písmenem "O" se používá, pokud se tvrdí, že taková bytost existuje jen jedna (monoteismus)..... Totální hell boy. ()

Saur.us

Bůh ti žehná, Ozzy, že ještě žiješ. Život Ozzyho Osbourna je příliš bohatý na celovečerní film, proto se za pomoci několika slavných mluvících hlav (McCartneyho a jeho 10 sekund beru jako podraz) prodíráme těmi nejzásadnějšími okamžiky. Mládí - Black Sabbath - Sólovka - Rodina - Šílenství - Abstinence - Řidičák. A k tomu hromada peprných hlášek a příhod a ve výsledku je to vlastně královská zábava spojená s momenty, kdy jsem nad tím vším jen nevěřícně kroutil hlavou. ()

Rockerman

Je jasné, že tento dokument není na pět hvězd. Jenže, jak bych měl hodnotit film o člověku, který mi už čtyřicet let zpříjemňuje můj život? Tuto kontroverzní rockovou hvězdu jsem viděl v Praze v roce 2005 a byl jsem rád, že druhou část koncertu odzpíval méně falešně, než tu první. Proto jsem s jistými obavami šel 6.6. tohoto roku do "OU TÚ" arény na jeho koncert znova. Tento ďábel však mile překvapil. Na to, co všechno prožil (viz tento film), zpíval výborně a celý koncert tak můžu směle zařadit do těch nezapomenutelných. Těch pět hvězd je tedy i takovým malým poděkováním OZZYMU za to, že se dal dohromady a zdá se, že na svůj věk je i v dobré formě. ()

Luk Skywalker

Nikdo není nesmrtelný - ani Lemmy, ani Ozzy. Ozzy snad ještě chvíli vydrží, ale v době vzniku dokumentu při šedesátce byl teda ve formě, na rozdíl třeba jak běželi Osbournovi, což je zde také vidět. Že většina jeho tvorby a nejen profesního života je pod vlivem drog a chlastu není žádné tajemství a zde je to jasně ukázáno, což je dobře. Tento dokumentární snímek lze doporučit pro doplnění informací o Ozzyho životě, který je známý i mainstreamovému publiku. ()

gazogazo

Dokument více nabitý prázdnou emocí než hardcore fakty, s trapnym pokusem zapojit natáčecí crew, kterej se ani nerealizoval. Nesebevedomej a proto fetí , klasická výmluva fetek a dokumentarista mu to žere a nijak ho nekonfrontuje, když teda nepočítáme za h8 pouštění 80' klipu, který jsou všechny teplý, nehledě na ozzyho. ()

tranquill

"Bavilo nás to! Blbli jsme, hulili trávu, chlastali pivo..." Hodně otevřená zpověď Ozzyho. Na jednu stranu Bůh, na druhou hovado. Ale neříká se přece "hovádko boží..."? Každopádně bych ho naživo ještě rád viděl. ZaplaťOzzy za to, že už se mi to párkrát poštěstilo! ()

Hannibal1913

No přiznejme si, že ta hláška "jaktože ještě žije?" je tak trochu nuda... Všichni musí vědět, že prostě fetoval na etapy, ne denně, jak o sobě Ozzy tvrdí. Ale hudebník perfektní! ()

elimS

100% - komentář 20ti slovy: Tak výborný dokument, že jsem musel snížit hodnocení o 5% "Cooperovi", který jsem viděl nedávno. Šílenost a to nejsem nijaký fanoušek! ()

Tamdydam

Díky tomuto dokumentu jsem zjistil, že Ozzy býval mnohem mnohem větší hovado, než jsem tušil. A zároveň byl paradoxně v době natáčení mnohem normálnější a sympatičtější, než jsem čekal. Což je vskutku nevšední kombinace. Fandou Ozzyho nejsem, nijak zvlášť nemiluju ani jeho hudbu, ale podobné dokumenty nabízející skutečné životní příběhy mám rád. Tenhle se opravdu povedl a díky Ozzyho nespornému intelektuálnímu posunu na prahu podzimu života pro mě mělo význam ho shlédnout. ()

Ernie_13

Zaujimavý dokument zachytávajúci Ozzyho životopis, mapujúci celú jeho kariéru do takéj hĺbky aby sa to zmestilo do tej hodiny a pol. To znamená, že veľa vecí sa len tak preletí...hlavne okolo hudby a niektoré veci sa podajú dostatočne - Ozzyho problémy s drogami a alkoholom, osobnom živote a jeho zázračne vykopanie sa zo života závislého. Je to až neuveriteľné ako to Ozzy prežil. :O ...ale rozhodne dokument má čo povedať fanúšikom aj odporcom Ozzyho. Je to človek ako každí z nás, akurát osud ho zaviedol inými chodníčkami ako vedie väčšinu z nás. Viem si ľahko predstaviť mnoho ľudí ktorí by skončili oveľa horšie. ()

knihovna

Jestli se Vám líbí nebo nelíbí muzika co dělá Ozzy záleží hlavně na tom, kdy ( a kde) jste se narodili a v kterém věku jste se s ní potkali. Já se narodil v době, kdy mě tato muzika prostě nemohla minout. Ale o tom tenhle dokument není. Je to o chlapíkovi, co je (byl) opravdu hodně mimo. Jestli se z toho fakt dokázal dostat, chtělo to vůli jako prase. Mě tedy vždycky víc fascinoval Lemmy, z toho vyzařovala opravdovost. Ozzy byl a asi je Madman. Ale kurevsky upřímnej. ()

Blazkowicz

Jiný dokument jsem o Ozzym zatím neviděl, takže bych to zhodnotil objektivně na čtyři hvězdy. Ale tak zase je to OZZY FUCKING OSBOURNE! "Was it alive?" "Well it was until I bit it's head off." 5-* ()

MirkaP

Zajímavý, fakt zajímavý info o fakt nestandardním umělci. Neuvěřitelný co všechno vydrží lidské tělo ()

Mire

Super dokument, aj keď fakticky všetko čo tu porozpráva Ozzy nájdete v jeho vynikajúcej autobiografii. Mohli sa tu trochu viac povenovať muzike, keďže Ozzyho diskografia sa nekončí so smrťou Randyho Rhoadsa. Ale i tak veľmi dobré pozeranie. ()

Bobinov

Děkuji za tento dokument. Znám Ozzyho už více jak 40 let. Že byl šílený jsem věděla, ale že až tak mě překvapilo. Nic méně teď už chápu kluka z nuzných poměrů, který měl najednou hromadu peněz. Jeho hudbu a projev miluju, ať je jakýkoliv. Překvapila mě upřímnost a otevřenost projevu všech zúčastněných. Zvláštní je, že to všechno přežil, když v té době umírali na nezřízený život mladí rockeři. Nelze to vysvětlit jinak, než že bůh miluje rockera Ozzyho. Ještě jednou děkuji a dávám pět hvězd. ()