Kapitán Phillips

• USA Captain Phillips (více)

Kapitán Philips je komplexní studií přepadení americké nákladní lodi Maersk Alabama somálskými piráty, ke kterému došlo v roce 2009. Režisér Paul Greengrass nám v něm svým unikátním pohledem nabízí kombinaci napínavého thrilleru a pohled na širokou škálu důsledků globalizace. Film se zaměřuje na vztah mezi velícím důstojníkem Alabamy, kapitánem Richardem Phillipsem (dvojnásobný držitel Oscara Tom Hanks), a kapitána somálských pirátů Museho (Barkhad Abdi), který ho unese jako rukojmí. Phillips a Muse proti sobě čelí v okamžiku, kdy Muse se svou posádkou zamíří na Phillipsovu neozbrojenou loď. V souboji vůle a odhodlání, který následuje 230 km od somálského pobřeží, jsou oba muži vydáni na milost osudu, který je zcela mimo jejich kontrolu. (Falcon)

Mrliš

Vynikající film. Na to se snad nic jiného nedá říci. Tady je nádherná ukázka toho, že takto jednoduše natočený film zlehka vyklepne předražené, efekty nadupané "bijáky". To se jen tak nevidí! ()

BlackJesus

Tom Hanks je prostě pan herec. Skvělé multikulturní střetnutí dvou kapitánů. Nemohu říci, že bych se u tohoto filmu jedinou minutu nudil. ()

peter.kralik

Neviem preco mam potrebu zdielat skor negativne hodnotenia na filmy, ked tych skvelych spoznavam desiatky. Asi ma ukamenujete, ze neviem ocenit film, ale davam ***, jedna za somalskych hercov, druha zvukarom a polka zaverecnej scene. Tom hviezdicku nepotrebuje :) Cakal som, ze film mi bude drancovat nervami, no nedialo sa. ()

danny79

Chvilemi to stylem pripomina hrany dokument, ale to je v poradku, jeste to priklada na autenticnosti. Libi se mi nezaujaty pohled, kde americane nejsou ti spravnaci. Dobre je take, ze africti pirati mezi sebou mluvi rodnym jazykem a neni to dabovane anglicky. Paul Greengrass ma talent pro vytvareni napinave atmosfery. I presto, ze se tu "tolik" nedeje a prepadeni piraty vypada trochu smesne, nicmene verim ze je realne, film nedava divakovi vydechnout. Skutecne dobra podivana. ()

violik

Nějak mi tam ty hvězdičky nejdou. Loď která proplouvá teritorálně nebezpečnou zonou a nemá na palubě zbraň?? Vyvalený Hanks s posádkou čeká v pozoru až se vyhrabou po žebříku z kocábky tři vymaštěný černý huby a ovládnou celé monstrozní plavidlo. Škoda Hankse. Atlas mraků - to bylo něco pro něj. ()

hujerita

Greengrass ako vyšitý. Je tam napätie výborné herecké výkony, jedným slovom paráda. Greengrass ma vyložene ešte nikdy nesklamal. ()

Halik2

Neomylný Tom Hanks presvedčil všetkých opäť svojim čarom a dokonca aj mňa, na prvý pohľad z obyčajnej bitky na mori, dokázal spolu s africkými hercami vytvoriť pútavý snímok. Napätie striedala odvaha, a chladná hlava v boji o vlastný krk. ()

Necrophobic

Již ve středověku při bránění hradeb veděli,že hlavní je aby se utočníci nedostali na hradby. Tudíž je polévali zapáleným voskem, shazovali žebříky či jinak bránili ve výstupu na hradby. Takže v podstatě stačilo hlídat v krytu kam zavěsí žebřík a pak ho shodit do moře ,nebo prvního vetřelce hned sundat než by na lod vylezl a pak se zbavit žebříku. Šlo udělat asi spousta rychlých řešení a film by asi vůbec nevznikl. Trochu negativně ovlivněn touto hloupostí ,pro mě solidní průměr . ()

fcapab

Hanks prostě nezklame. Výtečný výkon, hlavně ve finále, výtečný film (pokud tomu bylo opravdu přesně takhle, klobouk dolů před kapitánem). Škoda, že člověk od začátku ví, jak to dopadne, takže v koutku mysli zůstává v klidu. Kdo ten příběh nezná, může dát plný počet hvězd... ()

kratajirka

Jak těžký je život námořníka! Tom Hanks v roli vojína (kapitána) Ryana, jehož musí polovina americké armády zachránit a přivést zpět k rodině. Finále se koná v loďce 4x2 metry, kde je věru těžko dýchat, přemýšlet o útěku či zvrácení nastoleného scénáře "pokud nic neudělám, zemřu". Konec k tomu spěje, ale to by nebyla duchaplnost a originalista amerického námořnictva, aby nevymyslela skvělý tah a to jen "zastavit veškeré snažení" na záchranu a hle - captain survived and we r happy now. Tenhle film si 5 hvězdiček zaslouží za jak jinak než brilantní výkon Toma Hankse. Budu se těšit na premiéru dalšího biografického snímku tentokrát o PANU Lutheru Kingovi. ()

hesoyam123

Veľmi dobrý a poučný film. Napínavý a plný emócií. Tom Hanks si zaslúži skutočné uznanie za svoju prácu. Film je podľa skutočnej udalosti. ()

Attanasio

No to mě poser..nemám slov. Neuvěřitelná pecka. Hlavně poslední dvě minuty filmu, kdy....ale to bych zkazil překvapení těm, co to ještě neviděli:) 95% ()

juanpera

Tak nevim, co si o tom filmu mam myslet. Asi kdyby tam nebyl nikdo z hercu "top ten", tak by se jednalo o velmi vypravny a skvele udelany dokumentarni reklamni film o statecnosti obycejnych neozbrojenych obchodnich namorniku, u ktereho by byla navratnost v nedohlednu a navstevnot v kinech by byla dana tim, zda by o nej vubec nejaka distribuce zakopla (spis ne). Vynikajici kamera, perfektni rezije nebo strih pokud chcete, vynikajici poloha Hankse, krasna americka propaganda, uz jen "hambac" tam chybel... Jeste stesti, ze se netleskalo! Taky musim podotknou, ze mi neco nesedelo na ceskem dobingu. Bud to byly jine nesedici hlasy, nebo to nekdo odflaknul. Tak 50 na 50. ()

floppy4

Skvelo natoceny thriller, aj ked ti co maju viac napozerane vedia ako sa asi moze hostage drama skoncit, ale reziserovi sa podarilo velmi dobre to uhrat, aby divak nebol sklamany a naopak poslednych 15 min srdce doslova busi ostosest. Tom Hanks samozrejme vyborny. Miestami mi vadila roztrasena kamera. ()

kovanda123

Kapitán Phillips ve mě zanechal těžký rozpor, na jednu stranu vnímám pirátství na obchodní lodě jako realitu dnešní doby, na druhou stranu nedokážu pochopit jak několik křováků ač ozbrojených, můžou zajmout mnohasettunový obří lodní kolos s posádkou chlapů, kterým jde očividně o život jak je to znázorněno ve filmu. Ač nerad pitvám detaily filmu, pokud to není do očí bijící, někdy musím a potom to ovlivní můj nadhled. Buď se to opravdu takto odehrává, v tom případě mě stačí shlédnout dokument a nemusím koukat na filmové zpracování, nebo si filmař vezme příběh který se stal a uvaří z něho pro diváka filmovou lahůdku bez nelogických situací. Bohužel v tomto případě je to snímek kdy jsem při jeho sledování skřípal zuby. Škoda, filmy s Hanksem jsou pro mě vždy zážitek. Tentokrát Tome za tři hvězdy. ()

pretorij

Skvely film. Za 4* rozhodne. Hanks nezklamal a taky jsem konecne videl, jak se dokazi chranit velke tankerove lode. Super film na super vecer. ()

ferda12

Jo, tak opět Tom Hanks nám předvádí svoje umění hrát. Asi si nemůžu stěžovat na to, že film na mě působí tím, že kapitánu Phillipsovi se nemůže nic stát. Docela jsem se i nudil prvních 90 minut, jelikož se děj takřka nikam neposunul. Zato finále mě zase naopak rozsekalo. ()

Co nového chystá režisér Paul Greengrass?

Co nového chystá režisér Paul Greengrass?

30.11.2023

Hanks a Greengrass znovu spojí síly

Hanks a Greengrass znovu spojí síly

08.02.2019

Herec Tom Hanks (Most špiónů) a režisér Paul Greengrass (Bourneovo ultimátum) oznámili další spolupráci. Na svůj předchozí společný snímek Kapitán Phillips naváží dramatem News of the World, který… (více)

Tom Hanks znovu kapitánem

Tom Hanks znovu kapitánem

11.09.2016

Novodobý James Stewart byl dlouho kapitánem Millerem ze Zachraňte vojína Ryana. Tři roky zpátky si ale střihnul kapitána Phillipse a teď je v kinech jako Kapitán Sully, což naznačuje, že ho… (více)

S Greengrassem pod Berlínskou zdí

S Greengrassem pod Berlínskou zdí