Ticho, Voříšku, co to je, osum let jste vyrušoval, a teď tohle! Nádherný film! Študáci a kantoři jsou prostě věční. Tenhle film mám ještě radši než Škola základ života (tam je zase bezvadný Václav Trégl alias Koďousek) a Martin Frič patří k mým nejoblíbenějším režisérům, dokázal být úžasně moderní a samozřejmě nadčasově vtipný. Film známe všichni nazpaměť napříč generacemi a společenským i politickým spektrem a neznám nikoho, kdo by ho neměl rád.....(12.1.2010)

Tato komedia sa mi pacila este o trosicku viac, ako o rok starsia SKOLA, ZAKLAD ZIVOTA (1938). Tu je tiez zaujimave vidiet mladeho Frantiska Filipovskeho, ktoreho povazujem za skveleho herca. Nezabudnutelne sceny: Nalepeny tahak na chrbate ucitela prechadzajucom sa po celej triede, pricom mal kazdy moznost odpisovat, zdrzovanie profesora perom, ktore nepisalo alebo zaverecna skuska profesora motylami :-) ________ Jindřich Plachta - (prof. Matulka) +++ Jaroslav Průcha - (prof. Rabiška) +++ Jaroslav Marvan - (prof. Vobořil) +++ Miloš Nedbal - (prof. Šeda) +++ Rudolf Hrušínský st. - (Jan Vaněk) +++ František Filipovský - (Mazánek) +++ Hudba: Roman Blahník +++(21.7.2008)

Klasická, nestárnoucí a kultovní komedie z konce třicátých let. Kulík zahraný Ladislavem Peškem má prostě neskutečný grády!!! Nebo R.A.Strejka v roli žáka Peterky a jeho hláška, když se ho profesor Matulka v podání Jindřicha Plachty ptá, co je to mimikry - " Mimikry je, když se ztratí motýl ". To je fakt nářez!! :D(7.3.2012)

Tak sem si konečně nařídila filmové doučování a podívala se na tenhle film. Cesta to je vtipná, svěží a i po tolika letech pořád aktuální (závratě u tabule, rande místo školy, čtení pod lavicí). Až příští týden dostanu vysvědčení, pokusim se prosadit 2 minuty ticha za propadlé, kteří v naší třídě určitě budou, jen doufám, že nebudu mlčet i za sebe. Kdo ještě neviděl, tak tempo furioso!(24.1.2008)

Príjemná čiernobiela klasika z československého repertoára. Klasický humorný dej, dobrý herci, zápletky mohli byť o čosi prepracovanejšie, technická stránka filmu fungovala znamenite (čiernobiela kamera, strih, réžia, zvuky...). Určite sa jedná o jeden z najväčších pokladov našej minulej dekády. Ja som sa bavil ale kvôli malým nedostatkom nemôžem udeliť plné hodnotenie...85%(2.1.2015)

• - Režisér Martin Frič a autor předlohy Jaroslav Žák se později stali velice dobrými přáteli a v dobách válečné krize spisovatel Žák dokonce posílal Fričovi zásoby cigaret, které tehdy byly špatně k dostání a byly velice drahé. (Redyx1)

• - Martin Frič rád pracoval v noci, pretože producent obyčajne nebol v ateliéri, a tak mu do toho nemohol hovoriť. (Raccoon.city)

• - Do úvodných titulkov sa dostala tlačová chyba v slove "optimistický", ktoré je napísané ako"optimistiský". (Raccoon.city)