Spirit - divoký hřebec

• Česko Mustang (více)

Statný mustang, vůdce stáda divokých koní, jednou podlehl zvědavosti a skončil v lidském zajetí. Chytili ho vojáci a jejich velitel se marně pokoušel divokého koně zkrotit. Celé dny ho trápil hladem a žízní, přesto jeho vůli nezlomil. V nestřežené chvíli se mustangovi a dalšímu vězni, mladému indiánovi, podaří utéct. Způsobí také zřícení lokomotivy, aby se nemohla dostat na pastviny divokých koní. Před rozlícenými staviteli železnice mustanga zachrání indián, který se stane prvním a jediným člověkem, kterého neshodil ze svého hřbetu. Na odvážné a napínavé cestě za svobodou společně prožijí nezapomenutelná dobrodružství. Potká i lásku svého života, klisnu Rain. (TV Nova)

nikus120

Výborná rozprávka s jednoduchou pointou a príbehom. Trošku mi to pripomína moje detstvo ked som pozerala strieborného bleska a toto je ako keby jeho novšia verzia s tím rozdielom že novým priateľom sa stane človek. Musím pochváliť hlavnú pieseň, ktorá vystihuje celý príbeh. Jeden z mála príbehov, ktorí môžem pozerať dookola. ()

DZOUKR

Nádherná, animovaná pohádka. Nikdy nezapomenu, jak jsem jí viděla poprvé. Spojení divokého západu, indiánů a do toho všeho krásný koňský příběh. Skvělý nápad. ()

BlackAngels

Hudební pohádky to je moje :-) můžu ten soundtrack poslouchat pořád dokola :-) Krásná myšlenka, krásná pohádka. Každý z nás si přeje být volný a nezkrotný a tady je krásně znázorněno jak každý kdo na to nemá se snaží aby na to neměli ani ostatní. Hlavní je se nikdy nevzdat, jak je v jedné písni vždyť i cesta může být cíl. A i když si kolikrát stavíme nedosažitelné cíle je vždy lepší mířit ke hvězdám a netrefit se než do hromady hnoje a trefit se.... ()

Daniel2003

Ani tak hluboký ani propracovaný jako Lví král, zato poctivý, srdečný a srdcervoucí. Takový je Spirit. Klasická animace je obrovské plus vizuálu (koňské pohyby jsou identické s reálnými, lidské emoce jsou na jejich mimiku napasovány obzvlášť s citem a pečlivě), ovšem ten je zastíněn ohromnou hudbou Hanse Zimmera, který si očividně opět šel pro Oscara. Příběh je jednoduchý, ale ne přímočarý, a funguje na všech rovinách. Tvůrcům se povedl úchvatný kousek. V polovině filmu už jsem byl psychicky tak na dně, že jsem v duchu a i nahlas prosil, aby už hřebce nikdo netrápil, aby mu všichni dali pokoj, nechali ho být. Tomu říkám ukázkový přenos emocí. Jenže potom přišla poslední třetina filmu a od jejího začátku, jsem brečel až do konce. Fascinuje mě ta odvážnost a jistá genialita tvůrců. Koláž, kdy Spirit truchlí je tak dlouhá, tak strašně dlouhá, že jsem myslel, že mě zničí. Přitom se v ní vůbec nemluví, stejně jako v celém filmu. Stačí hudba, siluety, světlo/stín, náznaky, gesta. Navíc i ono finální záporákovo gesto mi vyrazilo dech. Kdo neviděl, nepochopí, tohle ještě v žádném filmu nebylo...úchvatný zážitek ()

blondboss

Spirit je jedným z najprekvapivejších animákov vôbec. V dobe nástupu veľkých animovaných hitov prišiel tento nenápadný snímok so síce priehľadným, ale veľmi pekným motívom, zaobaleným do tradičných animácií v štýle Lion King. Veľkým bonusom pre mňa osobne je účasť famózneho hudobného skladateľa Zimmera a môjho obľúbeného speváka Bryana Adamsa s prenádhernými skladbami, pričom som ani len netušil, že tak skvelý song, akým je "Here I Am" je práve z tohto snímku. Navyše samotný koncept "nehovoriacich" koní je zaujímavý a dodáva tomuto animáku zvláštny punc, preto aj napriek pár klišé scénam musím dať 4 hviezdy. 75 % ()

The_God

V dnešní době perfektních 3D hraček, rybiček a zlobrů je toto dílko opravdu příjemnou změnou, co se zpracování týče. Klasická animace má v sobě přeci jen nějaké zvláštní kouzlo. A je vidět, že dobrý příběh jde vyprávět i bez mluvících zvířat. Když k tomu přičtete vynikající hudbu Hanse Zimmera, tak to nemá chybu ani když vám je přes dvacet. Pokud je vám však méně než 13, tak si ještě jednu hvězdu přičtěte. ()

Deidy

Snad jeden z nejlepších animáků vůbec a to i přesto, že není komerční jako některé slátaniny ve stylu Shreka a spol.. Hudba dokonalá a procítěná. Animace perfektní. Fakt nechápu některé tupce tady, kteří dali míň jak tři hvězdičky a ještě si troufnou říci, že animace je slabá. Je vidět, že tady může komentovat fakt kdejaký blbec, co tomu ani nerozumí. Je mi jasné, že tací ze Shreka učurávají blahem, ale to už je otázka jejich vkusu. Obyčejně jiné lidi nenapadám za názor, ale tady si myslím, že se šeredně sekli. ()

r007

Velmi povedený film, nádherný příběh, i když místy přeslazený, tak přesto jakoby reálný z divokého západu. Trochu mě překvapilo, že se mi líbil víc než dceři ( 11 ). I když kreslený, tak dojemný přátelstvím dvou divokých obyvatel západu - indiána a mustanga. Nádherná hudba, která sedí v každé scéně. Jediná věc, která by se dala vytknout, je určitá nejednoznačnost určení diváka. Některé scény zamilovaných koní vypadají jako z Disneyovek pro 5 leté děti a jiné mají hluboké poselství i pro dospělého ( závěrečná scéna , když velitel nechá sklonit zbraň ).. ()

PTuranyi

Disneyoidný animák naplnený príbehom mustanga a jeho heroickým bojom o svoju slobodu, ktorý akoby bol zároveň oslavou slobodného života pôvodných obyvateľov Ameriky. Takže strany sú jednoznačne určené: dobro divoká príroda a indiáni proti zlým belochom. Scenár je dobre napísaný hoci dialógov si veľmi neužijeme, pretože mustangy nerozprávajú, ale môžeme počuť čo si myslia (teda len hlavný hrdina). Animácia je veľmi dobrá hoci skôr v štýle s pred roka 2000. Nebyť prílišného pátosu, čiernobieleho príbehu a trápnych pesničiek mohol to byť úplne iný film. Takto máme peknú rozprávku pre deti. 65% ()

kacudzde

Krásná animace a hudba, dojemný příběh. Zajímavé je, že tvůrci nenechali koně mezi sebou " mluvit ", což bylo určitě ku prospěchu filmu. Mimiku a pohyby koní vystihli opravdu dobře, vadilo mi akorát to jejich občasné psí chování. Příjemný animák pro děti i dospělé. ()

Vanila01

Nádherný klasický animák, který není tak graficky vypracovaný jako dnešní pohádky a přesto neurazí a ani nenudí. Jakož to milovnice koní oceňuji, že do filmu použily "hlasy" koní. Velice se mi líbila hudba, která byla nazpívaná ČESKY a přesto se mi zdá být lepší než anglické verze, velice se mi líbí i když to není dnešní moderní styl hudby. ()

gezko

Príbeh o priateľstve človeka a zvieraťa, o krásnej prírode, o ľudskej chamtivosti, ktorá ničí prírodu a zabíja pôvodných obyvateľov. Prvý krát som videl film úplnou náhodou v TV (nedeľa doobeda STV1 - viem, úplne nepochopiteľná kombinácia pre mňa). Vtedy ma však tak zaujal svojou krásou, spracovaním a silou príbehu, že prekonal aj môjho doterajšieho kráľa - Levieho kráľa. To, čo robí tento film výnimočným je návrat k tradičným postupom animácie a výroby animovaných filmov. Film zobrazuje prírodu, zvieratá, ľudí a ich chovanie reálne. Nie sú tu žiadne americké p***viny, ktoré môžeme vidieť v "moderných" rozprávkach. Príbeh, hudba (od Bryana Adamsa) a nezabudnuteľný hlas Matta Damona ma po každom zhliadnutí dojmú a preto 5* je aj slabé hodnotenie. ()

minusha97

Niekedy netreba veľa slov na to, aby sme vyrozprávali veľký príbeh... Myslím si, že Spirit je niečo nadpriemerné. Ja som sa dlho vyhýbala animovaným filmom o zvieratách a teraz toho ľutujem. Nádherná animácia v spojení so skvelým soundtrackom a krásnym posolstvom vytvorili niečo neuveriteľné. ()

Bogrant

Toto je ten príklad animovaného filmu, ktorý pozná naozaj málo ľudí, ale ktorý je jedným z najlepších. Úžasné prostredie, skvelý príbeh, majestátnosť divokých koní, dôležitá životná cesta a vynikajúca hudba od Zimmera a tiež od Adamsa. A to všetko nahromadené v krátkej stopáži. Áno, túto divokosť môžem hocikedy. ()

Tongo

Řeknu to takhle , já teda koně moc nemusím ale tady mě moje neláska ke koním tak nějak opustila a film jsem si dost užil . Musím říct že je asi lepší aby se na film koukali alespoň trochu starší děti protože se ve filmu na můj vkus moc nemluví , avšak hudba ve filmu je moc fajn a příběh je taky moc fajn a postavy jsou taky dost fajn , celkově prostě moc fajn film pokud máte rádi koně , indiány , a fajn filmy . 4 hvězdy . ()