Would You Rather

Thriller / Horor

USA, 2012, 93 min

Mám velkou slabost pro thrillery s námětem vnucené hry, ve které se hraje o všechno. Zde se více vsadilo na psychologii hry na úkor gore efektů, které se držely v mezích, při nichž se ještě nemusí zcela odvracet zrak. A i tak jsem vydržela být napjatá a natěšená na další dění po celou stopáž. Na konci se mi chtělo zakňourat "ještěěěěěěěěěěě!"..Určitě by se pár momentů dalo rozvést, např. situace, kdy měla skupina možnost uniknout, ale co furt hledat nějaké jebáky, bylo to kurevsky dobré a jestli jsem si u předtím zhlédnutého Vile stěžovala, že partu obětí opět tvořila skupina náctiletých modelů, tak zde se o nějaké uniformitě nedalo mluvit. Dokonce i herci se tentokrát nepotáceli jak bába na spartakiádě, za zmínku stojí zejména charismatický kápo Lambrick. Byla jsem tudíž naprosto uspokojena!(23.3.2013)

• korbitch22

Zvrácená ubohost s nulovou myšlenkou, imbecilní a předvídatelnou pointou, okořeněná o partu nesympatických ubožáků jak v rolích hráčů, tak jejich tríznitelů.Se Saw se to nedá vůbec srovnávat, každej díl Saw má aspoň nějakou myšlenku, hloubku a důvody, ospravedlnění, atmosféru a dokonalou hudební vložku, tenhle ubohej primitivní paskvil nemá ani to poslední jmenované.Film se absolutně nezaobírá důvody ani jedné strany, pouze celou stopáž sledujete stupidní rozhodnutí mentálů u stolu, kteří mohli ty zvrácené čuráky přemoc aspoň desetkrát.Opravdu mě nebavilo sledovat úchylného mamrda a jeho bandu noshledů, jek bezdůvodně trízní partu kokotů.Když se to navíc nedohrabalo ani k žádné pořádně pointě, či "spravedlivému" konci, měl sem co dělat, abych tuhle sračku neposlal do odpadu.Snad jen můžu podotknout, že všichni si své debilní chraktery odehráli dobře a drzá pornohvězdička byla malým zpestřením, jinak vyloženej shit a chápu, že některým zde přítomným otyloňům se tyhle sračky moc líběj, kdyby měli o sto kilo méně, mohli by hrát čuráka numero due v bílém oblečku, v normálním případě dalšího Bevanse.15%.(3.3.2013)

Taková hardcore variace Chcete být milionářem? Akorát že místo vědomostních otázek se čtyřmi možnostmi máte jen dvě a to přímo životně důležité.Třeba za A)nechat se utopit v sudu nebo za B)nechat se zastřelit? Zkrátka vždy máte možnost svobodné volby a když si nevíte rady, nechybí ani nápověda. Vlastně vždy je to 50 na 50 nebo to za vás prostě rozhodne soused u sváteční tabule. To pak není divu, že se sadistický prachatý vašnosta i se svým pokrevním mentálem popadají za břicha, když se hosté po hlavním chodu bodají a bičují jako o život. A abych nezapomněl, samozřejmě jsem se těšil na Šašenku a její herecký výkon. Na Oscara to sice zatím není, ale musíme jí dát čas..přece jen neměla dva penisy v konečníku, tak je to pro ní nová zkušenost.(3.5.2013)

Tohle není horor, tohle je teror. Očividně se tvůrci nechtěli zaměřit na šplíchance krve, ale na morální dilema já - oni - my. Kupodivu to docela funguje a vlastně na začátku nejde moc odhadnout, jestli vyhraje sólista, samaritán nebo týmový hráč. Možná si tvůrci mohli trochu vyhrát s příběhem, dát třeba na začátku čuchnout hráčům penězům, které potřebují ale po ukázání jim, že mohou mít víc, by do hry šli.. a pak by bylo na divákovy to morální dilema, zda si svůj osud podle něj zaslouží nebo ne. Jinými slovy to mohlo být lepší, ale jako film podle mustru saw to je kvalitou podobné prvnímu dílu série. Takže co bys radši.. miliontý díl Pily nebo druhý díl "co bys radši"?(25.3.2015)

,,Vem žiletku a do toho! Můžeš si vybrat, pravé oko, nebo levé...chi, chi..." Filmů s hrami je řada - vadí - nevadí, A nebo B, tahle možnost je hrozná, ale můžeš si vybrat horší... Skupina sadistických prasat (nějak jsem si vzpomněl na Saló) vlastní bohatou nadaci, z jejíchž peněz by ráda přispěla nějakému chudákovi. Stačí jen, když vyhraje v takové veselé hře...kdo přežije... Hned první eliminace hráče pěkně vyšokuje a oni si pozdě uvědomí, do čeho se namočili. Brutalita filmu nespočívá ani tak ve fyzickém mučení (i když je ho požehnaně), jako v kladení otázek, kam až lze zajít: pro peníze, pro radost, pro přežití. Úlisný Re-Animátor J.Combs roztáčí ruletu smrti, ale sám si ponechává ruce čisté. ,,Já? To způsobilo vaše rozhodnutí!" Málokdy se mi daří odhalit konec filmu dopředu, zde jsem měl ale poměrně dlouhou dobu před závěrem jasno - dokonce i s tou třešničkou (jinak to přeci ani dopadnout nemohlo!). Mám neblahý pocit, že podobných organizátorů zvrácených her a všeho odhodlaných hráčů běhá po světě kopice...(8.3.2013)

• - Přestože se polovina filmu odehrává v jedné místnosti, natáčení probíhalo přesně rok. (rob_troy)

• - Filmovanie snímky prebiehalo v kalifornskej Pasadene. (MikaelSVK)

• - Herci Enver Gjokaj (Lucas) a Charlie Hofheimer (Travis) majú v záverečných titulkoch pri menách uvedené meno postavy Travis. (sugy1)