Would You Rather

Thriller / Horor

USA, 2012, 93 min

50 %. Trochu ako thajská 13: Hra smrti z roku 2006, ale bavilo ma to predsa len o kúsok viac. Čo je zvláštne, pretože pred pozretím filmu, po prečítaní obsahu, som si myslel, že ma to nebude baviť vôbec. Nakoniec to ale bolo lepšie, než som čakal. Hajzli boli poriadne hajzlovskí, záver patrične škodoradostný, obete vcelku sympatické a jednotlivé úlohy patrične brutálne alebo „aspoň“ šokujúce. Mne ale na týchto typoch filmov strašne vadí to, že hneď na začiatku sa proste všetky potenciálne obete nepostavili, nezmlátili hajzlov, ktorí sú v menšine a nešli domov. Chápem, že potom by nebol žiaden film. Ale aspoň by to pôsobilo realisticky.(20.4.2017)

• korbitch22

Zvrácená ubohost s nulovou myšlenkou, imbecilní a předvídatelnou pointou, okořeněná o partu nesympatických ubožáků jak v rolích hráčů, tak jejich tríznitelů.Se Saw se to nedá vůbec srovnávat, každej díl Saw má aspoň nějakou myšlenku, hloubku a důvody, ospravedlnění, atmosféru a dokonalou hudební vložku, tenhle ubohej primitivní paskvil nemá ani to poslední jmenované.Film se absolutně nezaobírá důvody ani jedné strany, pouze celou stopáž sledujete stupidní rozhodnutí mentálů u stolu, kteří mohli ty zvrácené čuráky přemoc aspoň desetkrát.Opravdu mě nebavilo sledovat úchylného mamrda a jeho bandu noshledů, jek bezdůvodně trízní partu kokotů.Když se to navíc nedohrabalo ani k žádné pořádně pointě, či "spravedlivému" konci, měl sem co dělat, abych tuhle sračku neposlal do odpadu.Snad jen můžu podotknout, že všichni si své debilní chraktery odehráli dobře a drzá pornohvězdička byla malým zpestřením, jinak vyloženej shit a chápu, že některým zde přítomným otyloňům se tyhle sračky moc líběj, kdyby měli o sto kilo méně, mohli by hrát čuráka numero due v bílém oblečku, v normálním případě dalšího Bevanse.15%.(3.3.2013)

Snímek „Would You Rather“ má dobrou myšlenku, jen to provedení dle mého celkem pokulhává. Je zde dobrá společenská kritika, ukazuje se, jak jsou lidé sobečtí, ale i to, jak si dokážou pomáhat, i když to pro ně nemusí skončit nejlépe. Film „Would You Rather“ je pak velmi silný ve své pointě, která je přesně z toho soudku, jež se mi velmi zamlouvá. Tím si mě film naklonil více na svou stranu, i když jsem mu děj místy nevěřil.(29.5.2018)

Peniaze sú vždy veľká inšpirácia. Ak je v tom navyše i záchrana vlastného brata, necháte sa v pohode nahovoriť na kadejakú zvrhlosť. Pomerne neznámy "hororík" ťaží hlavne z atmosféry uzavretého priestoru a nepredvídateľnosti, pretože šialený milionár je schopný všetkého. Trocha zaskočí záver, ale prečo nie? 70%.(5.7.2017)

Námet sa mi vcelku pozdával a pevne som spočiatku dúfal, že nás čaká neobyčajná kombinácia thrilleru a hororu. Chabé herecké obsadenie na čele s priemerným záporákom však tlačilo hodnotenie celý čas ku dnu. No a koniec koncov ani samotné úlohy neboli vyslovene extrémne. Verím, že sa z nich dalo vyšťaviť omnoho viac.(25.2.2018)

• - Herci Enver Gjokaj (Lucas) a Charlie Hofheimer (Travis) majú v záverečných titulkoch pri menách uvedené meno postavy Travis. (sugy1)

• - Filmovanie snímky prebiehalo v kalifornskej Pasadene. (MikaelSVK)

• - Přestože se polovina filmu odehrává v jedné místnosti, natáčení probíhalo přesně rok. (rob_troy)