"Dnes večer si otestujute svoje hranice a konečne dokážete, či si zaslúžite našu pomoc."  Brat Iris (Brittany Snow) potrebuje okamžitú transplantáciu kostnej drene, na ktorej úhradu jej finančné príjmy nestačia. Východisko z neľahkej situácie ponúka Lambrick Foundation, rodinná firma, ktorá chce pomôcť. Jediné, čo je potrebné urobiť, je v priebehu jedného večera sa spolu s ďalšími siedmimi účastníkmi zúčastniť hry na ich honosnom sídle a vybrať si medzi voľbou A alebo B. Na rozhodnutie je určených iba niekoľko sekúnd a bud' budú držať všetci spolu ako tím, alebo postupne eliminovať jeden druhého. Avšak aké sú skutočné možnosti? Je táto hra o tom, aby si súťažiaci pomáhali, alebo sa postupnou elimináciou ostatných prebojovali k víťaznému koncu? (sochoking)

baribal

Tohle není horor, tohle je teror. Očividně se tvůrci nechtěli zaměřit na šplíchance krve, ale na morální dilema já - oni - my. Kupodivu to docela funguje a vlastně na začátku nejde moc odhadnout, jestli vyhraje sólista, samaritán nebo týmový hráč. Možná si tvůrci mohli trochu vyhrát s příběhem, dát třeba na začátku čuchnout hráčům penězům, které potřebují ale po ukázání jim, že mohou mít víc, by do hry šli.. a pak by bylo na divákovy to morální dilema, zda si svůj osud podle něj zaslouží nebo ne. Jinými slovy to mohlo být lepší, ale jako film podle mustru saw to je kvalitou podobné prvnímu dílu série. Takže co bys radši.. miliontý díl Pily nebo druhý díl "co bys radši"? ()

Madsbender

"Tak čo si vyberiete?" vraví naškerený chlapík s fúzikmi v sivom elegantnom obleku, dívajúc sa na účastníkov hry posadených za stôl. Vybrať si Would You Rather bola výhra, pretože som sa dočkal hororového prekvapenia roku. Čo na tom, že základná myšlienka "strč pár ľudí spolu do nejakého objektu, sľúb im poriadny balík a nechaj ich, nech sa sami vyradia z hry" bola už aj v takom paskvile, akým je 9 hráčov so smrťou, keď sa Levy darí doplniť ju konceptom postaveným na hre Chcete radšej? Precízna réžia, dokonalé obsadenie (Lambrick a Bevans, ktorý akoby vypadol z bondoviek za éry Seana Conneryho, sú geniálny) a perfektné spracovanie. Teším sa na ďalší Levyho film. 90% ()

Šakal

Důvody odlišné, leč společný jmenovatel v podobě finanční insolvence resp. motivace je totožný pro všechny zůčastněné. A tak se ze zapřísáhlé vegetariánky resp. abstinujícího alkoholika, mávnutím kouzelného proutku resp. tučného balíčku peněz, v okamžiku stávají milovnice steaků resp. neukojitelný degustér kvalitní whisky. Leč pozor, to je pouze lehký (dobrovolný) předkrm na rozehřátí chuťových pohárků. Ta pravá nedobrovolná hostina teprve začíná, neboť místní netradiční hostitelé se zjevně inspirovali středověkou pohostinností resp. tamějším bontonem. Pro neznalé tehdejších mravů, stručné shrnutí. Od stolu, než dojí král, se za žádných okolností neodchází! Bude to však ještě dlouhá a bolestná cesta, než se začne servírovat hlavní chod a zejména dezert čekající na jediného výherce. Přičemž, pokud jste hráli s nebývalým zaujetím, na vás ve finále, kromě kýžené finanční odměny, možná bude čekat i standing ovation, spokojeného publika. Would you rather je působivá, leč poněkud samoúčelná psychologická hříčka. Na druhou stranu, už pouze kvůli mistrně úsporné kreaci „pana Hřebena“, v úloze hostitele s osobitým smyslem pro spravedlnost a etiku, se snímek oplatí shlédnout. 75%[Narozdíl od kolegy Hrabka, já v v případě S. Grey resp. Mariny Ann Hantzis a jejího upřednostnění volby karty před (ne)dobrovolnou lázní v sudu, pochopení mám. Zkuste, po těch všech skupinových sezeních resp. klečeních, když ji máte natrvalo vyhozenou z pantů, zavřít pusu, natož zadržet dech. Zvlášť, když na bolest jste naopak zvyklí. To je potom volba jasná. Leč zdá se, k smůle dotyčné, vzdělaný hostitel měl i její bohatou filmografii dobře namasturbovanou, pardon nastudovanou]. ()

ORIN

Film stojí mimo veškerý rámec a lze ho jen těžko nějak rozumně uchopit. Z pohledu žánru by mělo jít o kombinaci hororu a thrilleru. Jenže film nevyvolává strach (divák se nemá šanci ani na okamžik čehokoli děsit), ba ani napětí, což je z hlediska toho, že se téměř celý film odehrává v jediné místnosti, dost zásadní věc. Jak to dopadne se všemi postavami může být divákovi úplně jedno, protože o nich v podstatě nic neví, jsou nezajímavé a pasivní. 1* za Sashu Grey, která to tam jako jediná trochu rozproudila. ()

dr.horrible

Päť hviezdičiek - hodnotenie značne prestrelené, ale tak ja si zakladám hlavne na tom, hodnotiť VŠETKO v rámci žánru a subžánru, pridávať body za guilty pleasure a následne ich obhajovať. Takže: Má to rýchly rozbeh. Pár minút sa režisér venuje postavám a tajomnému doktorovi, okolnosti ktorého existencie (resp. existencie nadácie a hry ako takej) nám zostávajú skryté. Tajomného doktora hrá geniálny Mr. Jeffrey ReAnimatór Combs, ktorý sa týmto filmom (v mojich očiach) dostal zhruba na rovnaký stupeň zábavného béčkarstva ako Bruce Campbell, s tým rozdielom, že Bruce nevie hrať. Mr. Combs nielen že hrať vie, rolu si natoľko užíva, že ho ani neberiete ako výrazného zloducha - bavíte sa s ním. Celkovo je film béčkovo odľahčený - nie vtipom, úlohy účastníkov hry sú viac než nepríjemné, ale spôsobom akým sa Combs raduje a vyžíva z každej a v každej bolesti, nervákoch a utrpení svojich "obetí" - ono je to tak zúfalo morbídne, až to pekné neni. S Prvá obeť (bohužiaľ) John Heard - nikdy som toho herca nemal rád, ani mi nevadil - proste nezáujem o jeho osobu a to čo tu predvedie za tých možno desať minút čo vydrží na plátne, sa na poli nízkorozpočtových žánroviek často nevidí. Vynikajúci výkon, za ktorým samozrejme ostatní zaostávajú, avšak je to jeho umom, nie ich neschopnosťou, pretože - a teraz to príde - Would You Rather je horor, v ktorom neprehráva ani Sasha Grey. Teda nie moc. Veľmi pozorne budem odteraz sledovať kariéru pána Levyho, pretože dokázal takmer nemožné. Zrežíroval kopu slabých hercov k uveriteľným výkonom; Natočil nepríjemný film o nepríjemných veciach, ktorý možno sledovať s úsmevom na tvári; Natočil béčko, ktoré priamo aj nepriamo kritizuje konzumnú spoločnosť, až by z toho jeden dostal depku; A hlavne, natočil ultrazábavný malý horor, ktorý strčí do vačku Saw aj väčšinu jeho nudných klonov, na rozdiel od ktorých BAVÍ, namiesto toho aby len servíroval jednu nechutnosť zadruhou (nechutnosti tu nevidieť, aj keď sa dejú, pretože o ne nejde). Objektívne by som tomu dal tak 70 percent, ale pri modernom béčku už som sa tak dobre nebavil dlhší čas a tak guilty pleasure a šup tam plnú. A tiež nechcem, aby mi Verbal nasral do pošty :) ()

• Filmovanie snímky prebiehalo v kalifornskej Pasadene. (MikaelSVK)
  • Přestože se polovina filmu odehrává v jedné místnosti, natáčení probíhalo přesně rok. (rob_troy)