Khumba

Khumba: A Zebra's Tale

Animovaný / Dobrodružný / Rodinný

Jihoafrická republika, 2013, 85 min

• PinokKio

Milé děti. Zanechte prosím všech lumpáren, odložte oslintané plyšáčky a v klidu se kamkoliv usaďte, pohádka právě začíná. Bylo nebylo, kdesi uprostřed černého kontinentu, v místě kousek od tří kopečků, nedaleko u vysychajícího napajedla kde prudí kudlanka nábožná, žil byl zebří chlapeček jménem Khumba. Byl to takový malý ukecaný lichokopytník trpící všelijakými komplexy méněcennosti, třeba si nechal od ostatních nabulíkovat, že kvůli němu neprší apod. Ovšem jiná věc ho trápila z poloviny (té zadní) ještě víc. A tak se jednoho slunečného rána probudil s tím, že už konečně nastal ten správný okamžik na splnění si svého snu a to, že čím víc chybějících pruhů bude mít, tím víc bude adidas. Vykašlal se tedy na ostatní zebráky a zebračky, stejně tak i na svoji rodinu a šel a šel, navzdory nebezpečím číhajícím po cestě, až .... pošel. Tedy kéž by, protože já mluvící zvířátka přímo nesnáším, jenže tohle je bohužel takový ten standardní animák nalinkovaný jak podle šablony, tudíž nedojde k situaci, že hyena se nažrala a ovce zůstala celá. Právě naopak, tady se z nich stanou výborní kamarádi! Víte co? Raději si zazpíváme, to je totiž větší vzrůšo než tenhle film. A všichni: Khumba ya my lord, Khumba ya! Khumba ya my lord, Khumba ya ..(30.9.2014)

Náhodou jsem na Khumba narazil jednoho rána na Jojce a přesto,že ty dnešní animáky moc nemusím tak Khumba je pro děti celkem přijatelný film a nedočkáte se nějaký zvráceností.Takže za mě celkem 60 % a tři hvězdy.(14.4.2015)

• Terva

CITÁT - Jak se říká poloviční zebře? Zeb?.......... Zebry co hrají fotbal a používají zebří roztleskávačky mě vůbec neberou. Mají až zbytečně lidské chování a zvyky. To že je africká příroda? Jo, dětem se to možná bude líbit, já to těm svým snad ani nepustím, vlastně viděly trailer a moc je to neoslovilo. Já čekal trochu něco jiného. CITÁT - Vetřelci!! Vetřelci!!...........(13.9.2014)

• Tommassi3

"Víš, proč jsem ti dala tohle jméno ?? Khumba znamená srst.."(9.3.2016)

• kaylin

Takový klasický film, který se inspiroval snímkem "Hledá se Nemo". Je tu hlavní postava, která je do jisté míry vyčleněná, v tomhle případě, protože je to zebra, která není celá barevná. Udělá ale všechno proto, aby se stala hrdinou. A to se nakonec povede. Zazvonil zvonec a pohádky je konec. Nic světoborného.(21.4.2017)

• zette

Druhou hvezdicku pridavam pouze za jihoafrickou produkci. Pribeh mizerny, malo hudby, spatne napsane postavy zviratek a nuda, ktera nuti ke spanku. Na dnesni dobu animace sotva prumerna a z prostredi africke divociny se taky dalo vytezit daleko vice... Detem zkuste Khumbu rozmluvit:-).(1.6.2014)

• Aljak

Animácia celkom vydarená, ale príbeh mi prišiel dosť priemerný a miestami som mal pocit, že pozerám nejakú vykrádačku Madagaskaru. Navyše tomu chýbal dôvtip a nejaké dobré hlášky. Aj keď pokusy o nejaké "hlúpejšie" zvieratká tam boli, ale vyzneli skôr trápne ako zábavne. A neviem ako vám, no mne ten debilný pštros išiel nenormálne na nervy celý čas. Ale oceňujem, že sa do niečoho takého Juhoafričania vôbec pustili a možno nabudúce sa už dočkáme aj vydarenejšej rozprávky, ktorá prekročí prah priemernosti. Khumba do nedokázal...(10.6.2014)

Efekty bídné, ale jinak to neodbočuje od pošahaného trendu, jež zahrnuje roztomiloučké scény a radostná shledání! Poloviční zebra se vydává na na trip od Cape Town do Durbanu, přičemž daný výšlap má za cíl najít jakýs rybníček, který nebohému zebřátku dokreslí ty zbývající pruhy na trupu. Aby jste věděli vážení, tak bez pruhů to v zebřím stádu vážně nejde! V kontextu s chtíčem získat alfa samici, chytne náš samec na výšlapu leda chřipku, ale malá zebřice mu za snahu alespoň dá! 60% Celosvětový výdělek k 30. 8. 2014: $11,601,029(30.8.2014)

• Streeper

Na dnešní dobu docela chudá animace. Velké plus je, že se příběh odehrává v Africe a to prostředí je prostě krásné. Mohlo být ve filmu více hudby a postavy mohli být propracovanější. Příběh není špatný, ale moc nezaujme.(30.12.2014)

• ecceHOMMO

Prvoplánová nedotiahnutá rozprávka, ktorú skôr ocení menšie publikum.(8.9.2014)

• Ripley

Bohužel se občas musí natočit celovečerní CGI animák i pro děti předškolního věku,aby si od nich rodiče na zhruba hoďku a půl odpočinuli.Tohle je jeden z nich a má ho na svědomí Jihoafrická animační společnost Triggerfish Animation Studios podobně jako předchozí film Zambezia,který byl pro dospělého diváka o něco málo snesitelnější.(19.3.2015)

• Harapes

Dospělí se nudí a prckům se to snad líbilo.Zebra které chybí pruhy a kvůli ní neprší?No tak tedy dobrá...(25.5.2014)

Příběh polovičního Zebráka, nebo žebráka. Nevím je to takový animák který nepobaví ale ani nepohorší. Khumba je takovým podivínem mezi svými a bohužel i po povýšení na vlastně přivolavače deště zůstává jen podivínem a žebrákem. Pro děti neškodné, ale možná lepší když jim přečtete knížku nebo je pošlete hrát ven než jim pouštět toto - škoda času.(13.10.2014)

• RAFT

Takových animáků je plná řádka,tenhle film si spíše oblíbí menší publikum ,dospělí se budou občas nudit.(29.3.2014)

Lidi, vzpamatujte se. Tohle hodnocení mě rve za srdce. To, že na vás někdo vyplivne animák, který nemá na začátku Disney + Pixar intro přece neznamená, že je to hned béčkové dílo. Animace nadprůměrná, nejvíc mě uchvátila ta africká krajina. To člověk hned dostane chuť se do Afriky mrknout osobně :) Nemluvě o úžasný hudbě, která atmosféru precizně dokresluje. Příběh je snadný, ale přesto originální a nenucený. Možná, že je snímek zaměřený spíše na mladší publikum dle vás, ale řekněte mi, které pětileté dítě by se zasmálo geniální parodii na Labutí jezero :) Některé hlody jsou pro mě nezapomenutelné, anglický dabing je výborný. Nevím, jak je to s českým, ještě jsem neměla tu čest, ale doufám, že brzy mít budu :) Vytýkám jen pár věcí: Něco bych krapet dotáhla, děj i charaktery vedlejších postav, a hudba nebyla na 100% naladěná na Afriku, takže místy mi k filmu neseděla. Ale za mě jasný 4 hvězdy. P.S.: Zajímalo by mě, jestli je příběh inspirovaný nějakou africkou legendou :)(19.5.2014)

• Daryl.Dixon

Otázka rasismu a diskriminace se přenesla i do pohádky, kde se malému zebrákovi (ne žebrákovi) všichni posmívají, protože je bílý, tedy napůl, prostě má málo pruhů, něco jako bota adidas z vietnamské tržnice. Tak se s tím rozhodne něco udělat a zdrhne z domova, kdy mu jde v patách zlá ošklivá barevná čičinka, kterou v dětství přehlíželi, protože byla mrzáček na oko. No a tenhle mrzák se snaží dostat toho bílého zebráka, který cestou potká spoustu zviřátek a mezi nimi i osamělého orla, který žije v ústraní, páč byl středem posměchu, protože je, světe div se, také bílý, i když si říká černý orel (to mi připomíná jednu nebo dvě zpěvačky). Celý příběh je tedy o tom, že někdo někam jde za poznáním a je při tom obklopen předsudky kvůli své barvě. Od animáku bych ale čekal něco jiného, například zábavu, které zde bylo málo a byla tak trochu povědomá z jiných snímků.(21.12.2014)

Příběh, animace a světlo Afriky. Sem tam nějaká schémata. Ale klišé vlezou všude a Khumba není o nic víc spektakulární podívaná než slavný hokejista ve světle bulváru.(31.5.2014)

• BOURQUE

Nekomplikovaný animák, kde však počet dominantných prvkov (smiešne scény, pozoruhodné dialógy, dominantné „vedľajšie“ postavy) je minimálny. Vďaka tomu je to spadá do kategórie „B“. Osobné hodnotenie: 66% (**) (6.4.2014)

Hezký animáček pro celou rodinu.(29.5.2014)

Sice průměrná podívaná, ale koukatelná.(5.10.2014)

• blondboss

Mám rád animáky. Človek pri nich vie dokonale vypnúť a vrátiť sa do detských čias. Avšak kvalitný animák by mal mať svoju dušu a niečo, čo človeka pritiahne. Khumba je animák so slabými animovanými efektami, slabým scenárom a ani tie zvieratká neboli tak roztomilé, ako by sa patrilo. Krásna bola ale africká príroda, za to hviezdička navyše. Inak to ale bolo dosť slabé. 40 %(23.2.2015)

<< předchozí 1 2