Divoká stvoření jižních krajin

• USA Beasts of the Southern Wild (více)

V zapomenuté, ale svérázné komunitě, která sídlí v bažinatém kraji u mrtvého ramene řeky, odděleném od zbytku světa rozsáhlou ochrannou hrází, žije šestiletá Hushpuppy. Maminku už dávno nemá a její milovaný otec Wink je divoch, který je neustále mimo domov, a tak je osamělá Hushpuppy odkázaná na společnost polodivé zvěře. Vnímá přírodu jako křehké spletivo živoucích, dýchajících věcí, v němž celý vesmír závisí na tom, aby do sebe všechno dokonale zapadalo. A když se po bouři zvedne stoletá voda a obklopí jejich město a tatínek naráz onemocní a divoká prehistorická zvířata obživnou a vylezou ze svých zamrzlých hrobů, Hushpuppy zjistí, že přirozený řád všeho, co jí bylo nadevše drahé, se začíná rozpadat. Malá hrdinka se zoufale snaží dát svůj svět zase do pořádku, aby zachránila svého nemocného otce i potápějící se vesnici, nejtěžším úkolem pro ni ovšem bude vůbec přežít nezastavitelnou katastrofu ohromných rozměrů. (oficiální text distributora)

StinkingPooh

Tohle že má nominaci na oscarech jako nejlepší film??To tam maj asi silnou enviro lobby. Mě teda poselství tohoto filmu absolutně minulo. Navíc nehorázně černobílý pohled na celou věc. Asi nejsem dostatečně alternativní, abych tenhle film jakkoliv ocenil..Líbil se mi akorát soundtrack. ()

Aidina

Na tento film jsem šla bez většího očekávání, tak nějak na „slepo“. Výkon pětileté Quvenzhané Wallis (jak asi na ní doma volají???) byl tak neuvěřitelně působivý a čistý, musela jsem jí věřit každé slovo, tedy hlavně každý výraz, protože její postava Hushpuppy (kam na ty jména chodí…) byla nejvíce sama se sebou nebo jí společnost dělala okolní polodivoká zvěř. Tak moc by chtěla mít u sebe zase svoji mámu, ale ta od nich odešla. Otec je nemocný, umírá a ona je na všechno sama. Její přirozený svět se hroutí, záchranné sbory ji sice zachrání před ničivou povodní, a odvezou ji do bezpečí dětského domova. Ale opravdu chce vyměnit vše, co jí bylo drahé, za nové šatičky s kraječkou kolem límce, pravidelné teplé jídlo? Hushpuppy má ale o svém životě celkem jasno a vydá se na cestu, domů, tam kde je její svět. Tak jsem zvědavá, zda bude její výkon oceněn triumfem nejvyšším – Oskarem za hlavní ženský výkon. Už brzo se to dozvím. ()

ariari

no neviem, ak už aj režisér považuje za jediné východisko z trablov nekonečný tupý chľast a ušmudlané bezdomovectvo , pripomína mi Miletičku v Bratislave..a nie je čo riešiť, netreba chodiť hľadať umenie obrazcov topiacej sa antarktídy a pôsobivej hudby v prestrihu na polodementných idiotov ..stačí mu len obyčajná tržnica hlavného mesta hocikde vo východnej Európe...2hviezdy za snahu vymaniť sa z komercie. ()

Andre.w

Dojemný film o bolestivé ztrátě a nelezení domova a vyrovnání se se vším co to přináší. Magický realismus alá Marquéz s nádhernou hudbou. ()

Amores

Me se tenhle film velice libil a velice nelibil. Kamera, hudba, prostredi i zobrazeni jak se jedna kultura snazi znicit jinou a naucit tu "spravnou" cestu se me libilo. Ale vubec na me ten film nepusobil, necitil jsem nic k postavam ani tomu co se na platne odehravalo. To je u me dost nezvykle a rozhodne ne pozitivni. Navic je to rozumnych 90 minut a ja jsem se na to dival s 2 prestavkami... ()

Bruce_cz odpad!

Co to jako bylo? Komunita asociálů na pokraji společnosti, do jednoho alkoholici a společnosti i nebezpeční. Vzor všem americkým hipsterům? Kteří tak touží po těch černých brýlích afroameričana číslo 3 a životu na okraji se svou čistou hlavou, a kde by asi chcípli hlady za dva dny. Přerostlá prasaty s rohy a finále se smrkne do výpravy za aligátořími nugetkami s kečupem od McDonald "mámy", která je možná běhna, možná ne, ale celá komunita se smrskne ve filmu na děti, pijany a prostitutky? Co nejvíce antimainstream, ale přitom obsadit jednu z holčiček typickou vykrmenou američankou, asi kromě trávy (nemyslím teď marihuanu), raků a humrů si dá občas i nějaký ten pořádný burger, bravurní. Korunované čtyřmi nominacemi na Oscara, včetně 3 nejdůležitějších kategorií, přitom to je reklamní gesto, stejně jako nominace devítileté holky, jen aby měla média o čem psát. Blábol roku, ale zlíbám ruce tomu, kdo mě přesvědčí, že se mýlím. ()

Tomas_PO

Dlho som nevedel, co si mysliet, film som dokonca raz po polhodinke prestal pozerat a vratil sa k nemu az po cca pol roku. Navyse som cakal temu ala utrpenie po tsunami. Fantazijne megadiviaky mi sem moc nepasovali (mozno aj kvoli strachu, ktory - v spojeni s hudbou a vizualom - vyvolavali) a nepridal tomu ani slzickovy americky zaver. Avsak sila znazornenia sposobu potreby prezitia maleho dievcatka bez matky s labilne vybusnym poloalkoholikom v divocine je tak silna, ze je az desiva. ()

kolodej1

musel jsem se hodně snažit, abych to vůbec dokoukal. Tohle byla pěkná slátanina, myšlenkově řádně vyprázdněná. O bandě tupců, žijících v alternativním světě, který spočívá v tom, že žijí v narychlo stlučených kůlnách, žerou, kde co najdou nebo co si uloví a jsou obklopeni věcmi, nalezenými někde na skládce. Většinu času jsme ve filmu vystaveni plácání nesmyslů malé Hushpuppy, která má nulovou výchovu, zato podle autora rozumí významu slova šifra. Je to poctivá porce nudy a naprosto zbytečný film o hovně. Kdyby se jednalo o studentské, půlhodinové cvičení, ještě by se to dalo tolerovat, ale takhle se dá jen říct, že je to pitomost, kterou je lepší minout ()

holyvac

pomoc o nás bez nás nemusí být vždy ta správná a život ve slumu, tak jej vnímají "civilizovaní" může být plnější než se na první pohled zdá. Nic objevného, ale filmová prezentace nádherná... ()

janeczek

Tak mě napadá, že natočím film. Natočím film o třeba Irině, co Ve Smečkách za okny s červenou lucerničkou žije svůj jakože alternativní život. Ale nechám to vyprávět jejím jakože synem, Seminem, protože nad dětma se vždycky všíchni roztečou jak máslo na ranních rohlících. Takže tenhle třeba Semin, kterej se v tom bordelu jakože už narodil, jo, to tomu dodá syrovost a sociální rozměr, třeba i celospolečenskou diskuzi to rozdmýchá, tak ten samozřejmě nesmí na ulici, a holky se o něj staraj, ale kámoše nenahradí, takže si ve sklepě ochočí potkany a tím vytvořím ten smutnej a tuze tesklivej přesah, protože jak oni, tak on se cítí nejlépe tam dole, vyděděnci společnosti. No prostě, co vám mám povídat, jedna velká sračka! Stejně jako to další do pozlátka zabalený hovno, co jsem právě shlídnul. PS. Kdo si aspoň milionkrát za film nechtěl okouzlující a skvěle hrající Hushpuppy adoptovat a splnit si tak bobříka soucitu a milosrdenství, ten jako by nebyl. ()

Jurcekk

Verím že podobné komunity žijúce na okraji takto prežívajú. Páčil sa mi ten postapokalyptický fíling. Aké chceli, také si to urobili. ()

Mates Hradecky

Alternativní styl života k západnímu konzumu. Štěstí bez supermarketů, internetu , televize. Místy uchvacující. Zdařilá hudba a dechberoucí herecký výkon šestileté Hushpuppy. Doufám, že pohne ztučnělými srdci akademiků a postaví si strejdu OSCARa doma na peřiňák. ()

mirushbiatch

Nie som az taky volnomyslienkar,ako som myslel. Film mi moc nesadol, na to treba mat hippie naladu a tu som prave bohuzial nemal.Kazdopadne hviezdicka navyse ze skvelo zahranu Hushpuppy :) A tie prasce s klamy mi pripomenuli najhorsi film vsetkych cias.Rrrrr :)) ()

cist

Třetí plusko za zajímavou kameru... Pro mě jinak "etno - komunisticko - ekologický mišmaš" (kterých se tu začíná rojit čímdálvíc: Atlas mraků, Avatar...). Jako nic proti přírodě, a asi je dobře zabývat se ochranou zvířátek, ale já tohle prvoplánový poučování, vhodný pro exkurzi středních škol, nějak moc nemusím.... ()

Best of 2012 dle popředních uživatelů ČSFD.cz

Best of 2012 dle popředních uživatelů ČSFD.cz