Carmen

• Slovensko Carmen

Muzikálová Carmen je hvězdou cirkusu, který přijíždí do přímořského španělského města  zrovna v době zásnub starostovy dcery Kataríny s policistou Josém Riverou. Oba jsou charakterově čistí až naivní, což se rozhodně nedá říci o mafiánském starostovi Mendozovi a jeho hlavním pomocníkovi, policejním kapitánu Zunigovi. José je přeci jen nedočkavý a rád by lásku snoubenců posunul z platonické úrovně dál, ale zbožná Katarína je pevně a neoblomně rozhodnutá počkat až na svatební noc a nezvyklá ji ani Josého naléhání ani pragmatické rady tety Inéz. José se snaží s Katarininým odmítáním smířit, ale první setkání s Carmen mu převrátí život na ruby. Marně jí a vlastně především sám sobě vysvětluje, že je zasnouben a navíc vázán pracovními povinnostmi. Síla, která je táhne k sobě, svou mohutností překvapí nejen Josého, ale i samotnou Carmen. To však nenechá chladným majitele cirkusu Garcíu, který se ke Carmen chová zcela majetnicky a je připraven použít jakékoli prostředky, aby si Carmen, o kterou jeví zájem i Zuniga se starostou, uchoval pouze pro sebe. García beze svědků zastřelí kapitána Zunigu Josého pistolí a obvinění tudíž padne na Josého. Ten se před starostovým hněvem ukryje v lesích, kam za ním přichází Carmen, aby jej varovala, že Garcíova pomsta teď může zasáhnout nejen Josého, ale i všechny, na kom Josému záleží. Nebezpečí od psychopatického Garcíi hrozí tedy i Kataríně, což se může zdát přitažené za vlasy, ale pro tento okamžik musíme věřit Carmen, že zná Garcíu natolik dobře, aby věděla, že je skutečně schopný všeho. José odmítne utéci, naopak požádá Carmen, aby mu pomohla ochránit Katarínu. (oficiální text distributora)

Limetka_M

Ty tři * jsou ale jen za výbornou Lucku Bílou a její bestovní herecký i pěvecký výkon. Zbytek muzikálu - včetně chabého příběhu a ostatních herecko-pěveckých výkonů - zaslouží tak možná odpad. ()

Alden_Larson

Docela unikátní film co se rodukce týče, celý je natočený na divadelním jevišti a musím uznat, že se to pro tento film velmi hodí. Děj mi místy přišel trochu nesmyslný, ale celkově byl fajn. Herecké výkony byly překvapivě dobré, to možná říkám jen proto, že tyto herce většinou nevídám v dobrých rolích, ale někteří mě opravdu mile překvapili. Prezentace ale byla docela slabá. Některé scény byly zbytečně rychle sestříhané a čas od času se ve filmu objevilo několik zpomalených záběrů. což mi přišlo jako velmi zvláštní estetické rozhodnutí. Hudba byla dobrá, ale některé texty k písním se mi moc nelíbily. 6/10 ()

LUCIM odpad!

Na vystoupení jsem byl také a souhlasím s tím, že Lucie Bílá tam nemá co dělat. Nezapadá tam a náhrada by to pozvedla o dost víc. ()

Honz@

Viděl jsem Carmen živě v HDK a byl to zážitek. Živý orchestr, výkony, choreografie. A i v kině jsem byl nadšený. Sice bych asi raději uvítal, kdyby to nebylo ve 3D a kdyby nebylo tolik zpomalených nebo zrychlených scén. Výkony účinkujících dokonalé a jednoznačně hvězdou záznamu je Lucie Bílá. Někomu se možná zdá stará, jiní mají názor, že na to už nemá. Ale opak je pravdou. Lucie předvádí na české poměry vynikající muzikálový výkon. Dokonalý procítěný zpěv, slušné herectví a poprala se i s pohybem. Carmen je jedna z těch rolí, kdy v podstatě hlavní představitelka nesleze z jeviště (tady "nesleze" z plátna). Broadway nebo Londýn - zde se hrají muzikály těchto autorů a můžeme být rádi, že Carmen měla světovou premiéru u nás a že bylo dovoleno tento záznam udělat. A kdyby Lucie byla tak špatná, tak jí nepřemlouvají, jak několikrát uvedla v médiích, aby tuto roli hrála právě třeba v Americe. Ale není to jen o Lucii Bílé. Třeba Peter Strenáčik je opravdu talent a objev. Dasha je jedna z nejvýraznějších osobností české populární hudby, Jiří Korn je stálice, Pavla Břínková skvělá operetní zpěvačka, Noid nebo Kumpricht výborní zpěváci... Každopádně celkově téma tohoto muzikálu je zajímavé a dobře zpracované. Setkal jsem se s tím, což je úsměvné, že několik lidí očekávalo takovou bombu, jakou nám naservíroval Hooper s Bídníky, kteří jsou opravdu luxusní a v tuto chvíli se jedná o nejlepší filmové zpracování muzikálu. Ale Carmen je jen ZÁZNAM představení, což se uvádí i na plakátech a proto je k tomu potřeba tak přistupovat. Celkově proto ****. ()

mammutcz

Čerstvá zkušenost . V ostravském multikině jsme byli v celém sále pouze 4 diváci ... To už samo o sobě něco vypovídá .... Lucie Bílá zpívá dobře, ale herečka ani tanečnice to není. Na taneční průpravě španělského tance zřejmě chyběla. Co není vidět z 20. řady HDK, pod režií F.A.Brabce (resp. pod kamerou) je docela zřeletelné. Druhá půlka představení je už lépe koukatelná, ale jediný důvod toho, proč byl tento muzikál natočen kamerou vidím v tom, jak ho zpřístupnit těm, kteří to měli do Prahy daleko. Těžko hodnotit z filmařského hlediska. Možná jako dokument jednoho představení z HDK .... ()

lapatata

Jsem docela na vážkách. Pokud to bereme jako divadelní představení, pak je to nejlepší muzikál, jaký měl premiéru v ČR. Jde na něm jasně vidět, že ho nevytvořili Češi. Má veškeré atributy westendské nebo broadwayské show. Od hudby, výpravy, kostýmů, scény až po režii a v neposlední řadě dramaturgii. Lucie Bílá je trošku slabší v těch koketních pózách, v těch vážných je ale bezkonkurenční. Co se týká filmového záznamu, tam už to taková hitparáda není. Velká škoda špatných střihů, kdy v jednom záběru má Jose holé rameno, v dalším záběru má přes něj košili a v dalším má zase holé rameno. Takovými rušivými elementy je protkán celý záznam. 3D efekt se taky vůbec nepovedl, ale na české poměry jde stále o nejpodařenější záznam muzikálu, takže zaplať pánbůh aspoň za to. Každopádně oproti divadlu jde o poloviční, ne-li třetinový zážitek. ()

MachPavel

Lucie Bílá je můj naprostý a bezkonkurenční idol nejen mezi zpěvačkami, herečkami, ale i ženami .....!!!! Mrzí mě, že jsem Carmen neviděl naživo ....( ach ta Praha ) , ale toto mě uchvátilo , jako všechny Lucčiny muzikály, které mám doma na DVD s věnováním a tak si počkám i na toto až vyjde na DVD - nádhera ..!!! Lucka je nej ..!! :D ()

Kathryne

Pro mě naprosto okouzlující muzikál, Bílá to odzpívala skvěle, sice není moc dobrá herečka, ale hlasově by se tam nikdo jiný nehodil. Trošku mi vadily občas zrychlené, občas zpomalené scény, ale zážitek to byl fantastický, dokonce i slzička mi ukápla:-)Mohlo by se stát pravidlem, aby se české muzikály dostávaly do kin! A dalo se čekat, že se objeví pár jedinců, kteří muzikál ohodnotí jako odpad jen kvůli Lucii Bílé...v tom případě asi tak úplně nepochopili, že to není o protagonistce, ale o ději;-) ()

maestrum

60%. Bílá, Dasha, Bárta a ředitel cirkusu skvělý výkon. Jako 3D film poněkud netradiční zážitek, v divadle to bude asi lepší. ()

glukas

Filmové zpracování muzikálu Carmen mě oslovilo víc než divadelní přestavení ,které jsem měl možnost zhlédnout v červnu, v Praze v HDK.Mohu doporučit nejen příznivcům hlavní protagonistky Lucie Bílé ()

ceda1987

Muzikál Carmen byl můj druhý , který jsem viděl. Musím uznat že vidět Lucii Bílou naživo byl můj sen. Jen co vešla na jeviště tak jsem měl pusu dokořán až do konce. Samozřejmě není to jenom o Lucii Bílé. Skvělí muzikál proto 5 hvězdiček. A souhlasím s DominikV i .když ve finále je to jejich věc a názor. ()

lisbon

Na tomhle muzikálu jsem byla a viděla jsem ho naživo. To se samozřejmě ani v nejmenším nedá srovnat s filmem, protože slyšet duet Bílá-Noid na živo, tak se otřásají zdi okolo vás a bere to dech. Lucka jako Carmen je nepřekonatelná, ta role je prostě ušitá na ni, stejně jako Noidovi parádně sedne Garcia. Dashu obecně jako zpěvačku moc nemusím, ale musím říct že Katarínu hraje a zpívá výborně. Celé je to obrovský zážitek, ten příběh podbarvený nádhernou hudbou Franka Wilhorna, a k tomu emoce, které s sebou nese postava Carmen... Doporučuju všem! Kdo neviděla naživo, tak film je taky dobrý. S čistým svědomím dávám plný počet hvězdiček.... ()

bettyragy

Film se s divadelním představením nedá srovnat, ale pro ty kteří nemají možnost vidět naživo, je to fajn varianta. Divadelní představení je opravdu zážitek - zpěv, cirkus, představení má šmrnc. Na filmu mi vadí zpomalené záběry a někdy špatný střih. Jinak za shlédnutí stojí. ()

olanus

Carmen v HDK s Lucií Bílou v hlavní roli i všem ostatní hercům ,zpěvákum a učinkujícím díky ,skvěle zpracovaní muzikál ,s výkony herců,zpěváků kdy vás to vtáhne do samotného děje .Není to jen výkon Lucky ,ale i mnoha ostatních-týmová skvěle odvedená práce spojená s výkony herců.HDK divadlo se skvělou akustikou ,s dobrou ustrojeností diváků ,kdy se obléknou z 95% jako do divadla a né na trh ,nebo do hospody .Za mě doporučuji -to musíte vidět a zažít ()