Jako za starejch časů

• USA Stand Up Guys (více)

Ve filmu Jako za starejch časů se pod vedením režiséra Fishera Stevense sešly herecké legendy v rolích stárnoucích gangsterů. Val (Al Pacino) opouští po dlouhých 28 letech vězení a Doc (Christopher Walken) pro něj nachystal oslavu znovu nabyté svobody, během které prožijí to, co někteří obyčejní smrtelníci nestihnou za celý život. K dvojici se v průběhu noci připojí třetí parťák Hirsh (Alan Arkin) a v jejich komediálním, až donkichotském dobrodružství ožívají stará gangsterská pravidla loajality a kodex cti. Úžasnou noční jízdu si užijí naplno, i když - nebo možná právě protože vědí, co přinese ráno. (oficiální text distributora)

AmericanX

velký zklamání.. ani jako vždy skvělý Al Pacino, ani brilantní Christopher Walker nezachránily tenhle film... ne že by to byl průšvih, prostě jen to bylo takové nemastné neslané... bez jiskry, nedodělané... asi jako když máte to nejlepší hovězí z Argentiny a uděláte z toho jen nedosolený guláš... ()

ToughCookie

Toto je príklad filmu stojaceho na hercoch, na výborných hecoch. Al Pacino zahral starého feťáka geniálne, ale najviac na mňa zapôsobila postava Wendy (Lucy Punch). Vtipné dialógy a situácie, humor, ktorý si rád pozriem i viac krát. Ale nikdy pri podobných filmoch s tvrdým jazykom a nevychádzam z úžasu, keď MPAA pridelí rating a vypracuje veľmi podrobný akýsi návod pre rodičov, aby sa ich deti vyvarovali nemorálnym pasážam. 20-30 f-words, muž rozdrví na bare lieky na predpis a pokúša sa ich šňupnúť pomocou slamky, ... MPAA ma zakaždým dostane. ()

mirec2211

Veľmi zaujímavý film so zaujímavými a vtipnými dialógmi. Veľmi milo ma prekvapil. Mám pocit, že tam bola snaha priblížiť sa trocha k Pulp Fiction. Občas som sa nudil, ale v konečnom výsledku to hodnotím ako vydarené dielo a to aj bez toho, aby sa tam strieľalo. Samozrejme, zárukou kvality je Al Pacino, ktorého výborne dopĺňal Christopher Walken. ()

cekatesmrt

"Říka se že člověk umře dvakrát,jednou když jeho tělo opustí duše a podruhé když na jeho jméno zapomene poslední žijící člověk" Skvělá poklidná Krimi-komedie u které jsi člověk odpočine a vlastně se podívá i na dobrý film. I když má film pomalejší spád,člověk se při něm prostě nenudí,dialogy jsou skvěle,nostalgické a plné inteligentního humoru.Možná ten film,chválím až příliš,ale mě se prostě líbil.Nakonec bych snad jen dodal že rozuzlení zápletky jsem čekal trochu napínavější,ale filmu to vůbec nevadilo. ()

beaverkiller

Do čeho se ten Pacino nechal zase uvrtat, panebože proč? Tak skvělé herecké trio a takový paskvil. Neutíká to a je to nudný, proč sakra píšou komedie? Aspoň, že to nemá přes dvě hodiny, jak je u takovýhle cajdáku obvyklé. Na tomhle si tu zase ti místní rádoby intoušové smlsnou. ()

slonslon

Hodne sentimentálne, málo uveritelné. Neurazí, nepoteší. Pacino a Walken hrajú výborne, ale film ako taký nezachránia. Matty to okomentoval pekne, zdielam jeho názor. Dávam 2*. ()

majorzeman13

Al Pacino a Christopher Walken jsou ve svých rolí skvělí i Alan Arkin ,ale má mnohem méně prostoru........celkově se casting,obsazení povedlo ps: lehký nadprůměr - díky hereckým legendám!!!!!!!!!!!!!!!! ()

sovel

Těšil jsem se ale bohužel byla mi naservírována jen nuda, která se tvářila komediálně. Zvučná jména to je supr ale chlapi už by to měli zabalit, minimálně Al vypadal v pár momentech, že mele z posledního a to nemyslím, že to hrál. ()

RISOvonVODKA

Starí chlapci to stále vedia. Zakladať hodnotenie na ich hereckých výkonoch, bolo by vyššie. Ale s rukou na srdci musím povedať, že scenár bol napísaný trochu nudne. Stále som čakal, kedy sa to celé rozbehne a ono sa to nie a nie... A keď prišla konečne scéna, ktorú som považoval ja za zápletku, tak naskočili titulky. No nič, nejednalo sa o akčný film, ale o komediálnu drámu. Bolo to fajn. Malo to šmrnc a humor. Ale s týmto nápadom sa dalo popracovať aj oveľa lepšie, čo je škoda, pretože takéto hviezdy sa stretnú len z času na čas. ()

zmirix

Čekal jsem spíš legraci ale bylo to trochu hrané i na city,no nevadilo mi to.Vcelku nenápadný film,kterému by se dalo ledacos vytknout ve mě ale navodil takovou příjemnou náladu a rozhodně nenudil.U mě 75% ()

Cabotin

Už jen obsazení starých bardů slibovalo, že nepůjde o zcela ztracený čas. Vždy mě bude fascinovat klidné, uvolněné herectví Christophera Walkena a jeho umění vytvořit okolo své postavy aureolu tajemství. Nezastíní jej ani efektní, přesně vykalkulovaný výkon Al Pacina (což není výtka). Mám občas rád pomalé filmy a tento k nim patří. Ne, není to vynikající, překvapivé dílo. Je to takový fajn biják, co neublíží a je "lovely to look at" :) ()

migez

Od tohto filmu som čakal oveľa viac a pravda je taká, že režisérovi Fisherovi Stevensovi idú oveľa lepšie seriály ako filmy. Film by mal mať názov Geriatrická spomienka na staré časy. Dej veľmi slabý, počas filmu som sa pristihol ako od nudy zaspávam a záver skončil tak nijako. Takže ďalší zbytočný film za obrovské peniaze. Al Pacino vo filme melie z posledného a svoje staré časy ako vo filme krstný otec, alebo diablov advokát už asi nezopakuje. Pripisujem to však nie samotnému hercovi, ale réžii, ktorá bola v tomto filme naozaj slabá. ()

Edwin44

Pohodovej film, kterej uběhl ani jsem nemrk. Walken a Pacino jsou parádní dvojka "gangsterů" a člověka baví už jen se na ně dívat. Příběh je celý takový melancholický, od půlky už je jasné jak to skončí, ale to jak se k tomu dojde už tak jasné není. Závěr se povedl scénáristům parádně prolnout východem Slunce a tak nezbejvám na každém z nás domyslet si jak to skončilo - Happy or not. Škoda, že Arkin nedostal víc prostoru. Addison Timlin je sakra sympatická holka. ()

jujask

Al Pacino v životnej forme so stvrdnutým pérom čakajúci na smrť, ktorú mu má doniesť najlepší kamarát ktorého nevidel 28 rokov lebo sedel v base. V krátkosti je to o tomto, ale koniec nepoviem. Je to fajn pohodovka so skutočnými pánmi hercami. Ďakujem za skvelí zážitok páni. ()

Domburg

Gangsteři na odpočinku, Al Pacino, Christopher Walken a Alan Arkin, s humorem a nostalgií po svých slavných rolích roztáčejí „důchodcovskou Pařbu ve Vegas“. Nyní se skoro po 30ti letech vrací z basy na svobodu a Claphands mu chce připomenout, že nezapomněl na toho, jemuž připisuje vinu za synovu smrt. Pod výhružkou ublížení jeho vnučce proto přinutí Doca, aby svého kamaráda po návratu zastřelil. Má na to čas do desáté hodiny dopolední druhého dne, kdy se Val vrátil z výkonu trestu. Val velmi záhy pochopí, že jeho přítel ho nepřišel před vrata věznice jen přivítat a zpečetění svého osudu vezme jako trest za své hříchy. Oběma souputníkům zbývá ale pořád ještě jedna noc, kdy chce Val dohnat vše, co si musel dlouhé desítky let ve vězení odpírat. Zajímavá myšlenka režiséra vytvořila více než přijatelný snímek s dobrým scénářem, který nám ukáže, že tyto herecká esa ještě dokáží zahrát cokoliv i přes svůj vyšší věk, než bývá zvykem u akčních hrdinů. Zaslouží si 4 hvězdy - u filmu se člověk nenudí a je škoda, když film vynecháte. Očekávání naplnil. ()

Zlatý glóbus 2013 - výsledky

Zlatý glóbus 2013 - výsledky