Jako za starejch časů

• USA Stand Up Guys (více)

Ve filmu Jako za starejch časů se pod vedením režiséra Fishera Stevense sešly herecké legendy v rolích stárnoucích gangsterů. Val (Al Pacino) opouští po dlouhých 28 letech vězení a Doc (Christopher Walken) pro něj nachystal oslavu znovu nabyté svobody, během které prožijí to, co někteří obyčejní smrtelníci nestihnou za celý život. K dvojici se v průběhu noci připojí třetí parťák Hirsh (Alan Arkin) a v jejich komediálním, až donkichotském dobrodružství ožívají stará gangsterská pravidla loajality a kodex cti. Úžasnou noční jízdu si užijí naplno, i když - nebo možná právě protože vědí, co přinese ráno. (oficiální text distributora)

Aljak

Scenár nebol vôbec zlý a potenciál na zaujímavý príbeh to určite malo. Ale tá noc plná dobrodružstiev a plnenia snov ma akosi nebavila, keďže celé to bolo len o baroch, prostitútkach a rýchlych autách. Oveľa viac ma bavili tie rozhovory v kaviarni s Alex. Ku koncu už to vyzeralo naozaj sľubne, ale záver ma sklamal rovnako ako celý film. Škoda toho bezemočného poňatia celého príbehu. U mňa je to tak na rozhraní 1 a 2*, ale zase až tak úplne zlé to vlastne nebolo. ()

bourec

I když začátek spíš sliboval tlachající devadesátiminutovku,nakonec se z toho vyklubal v rámci možností parádní kousek.Neni snad ani potřeba tady připomínat,čeho všeho oba dva borci,ale vlastně i Arkin dosáhli,takže co se týče obsazení,je to paráda.Je to vlastně taková svižná,místy vtipná,hodně nostalgická pocta žánru gangsterek jako taková,skoro se člověku zdá,jako by to po letech bylo pokračování všech těch kmotrů,mafiánů a dalších filmů.A na konec i pro všechny tři pány herce s velkym H takový smutný vzpomínání na filmy,který točili,když jim teprve táhlo na padesátku.Člověk má až slzičky na krajíčku,holt čas nezastavíš.Pro mě dost velký překvapení.80%.P.S.Myslim ,že grizzly007 by si měl s tim problémem zajít k mudrovi.Nebo to s nim sekne.Dát tomuhle odpad může jenom dement. ()

Streeper

Bylo pro mě skvělé vidět tři tak báječné herce v jednom filmu. Snímek je plný nostalgie a sem tam se objeví i nějaký ten vtip. Nejvíce mě bavily scény s Alanem Arkinem, škoda, že tam nebyl delší dobu. Každopádně konec se mi moc líbí, akorát mě mrzí, že je otevřený a nedovíme se jak to dopadne. ()

starbrejkr

Už od počátku je patrné, že film neměl žádné velké ambice a že si vlastně i tak trochu stříli z gangsterské minulosti hlavních představitelů. Sice od toho tím pádem nemůžete nic extra čekat, ale hádám, že většina lidí, co si to pustí, to ani nečeká. Pak už vás tedy čeká jen super jízda s trojicí (ano, počítám i Alana Arkina, jehož postava byla možná vůbec nejlepší a zasloužila si víc prostoru) stále špičkových herců. ()

danecek24

70. Zlatý Glóbus za rok 2012 - nominace (1) - Nejlepší filmová píseň - "Not Running Anymore" - Hudba a text Jon Bon Jovi ()

Wormboy

Svizna krimikomedia so supergeriatrickym obsadenim. Vsetci si svoju robotu uzivali, tych 90 minut ubehne ako voda, no nic zapamataniahodne sa nedeje. Ale ako jednohubka v pracovny tyzden viac nez obstojne. 3,5/5* ()

Flynn

Skvělé obsazení, skvělé odkazy na starší klasiky a hlavně Al Pacino to v sobě pořád má... ten dědula má prostě drive.... bohužel to bylo poměrně čitelné, alespoň mě tam nic moc nepřekvapilo... ale co už... aspon že se takové filmy točí ()

Googlak

Veľmi milé prekvapenie, Al Pacino daval ako pán, čo slovo to perla + Walken , ktorý zase raz predviedol svoje kvality ()

Icefist

Po chvilce přemýšlení ještě měním ze čtyřech hvězd na plnej kotel. A proč? Už dlouho jsem totiž nebyl takto mile překvapen a potěšen. Ačkoliv hlavní postavy jsou záporáci, tak jim nelze nefandit. Obsazení se vydařilo na jedničku od největších rolí (jistota Pacino, parádní Walken, kterého jinak ani nemám rád!), přes vedlejší až po ty okrajové (nádherné a sympatické snad všechny holky- vnučka, partnerka pro tanec, šlapky v domě). Chlapi berou život tak jak je a situace jak přijdou. Nemohu než obdivovat. Pointy a směřování leckterých scén, stejně jako dialogy, jsou brilantní a i když mě za to někdo možná bude chtít kamenovat, tak já si několikrát během stopáže vybavil Pulp Fiction. K naprosté a bezvýhradní spokojenosti mi chyběl jen ještě výraznější soundtrack, kvůli čemuž jsem původně na chvilku dal o fous nižší hodnocení. Jenže ani ten nebyl špatný, byl "jen" dobrý. Takže čert to vem, bez jakýchkoliv výčitek 100 %. Oblíbená část- reakce doktora na otázku: "Jste opravdovej doktor?" ()

URBAN

Trochu plytký humor ale proč ne že , když to dává hlavu a patu . Jen škoda že to staříci trochu více nerozjeli měli proto víc než dost možností . Bylo to sice super , ale opravdu to herci mohli dotáhnout dál a že nato mají . ( 22.9.13/MAC ) ()

MJMilan

Trošku se obávám, že tento film člověku sice nic neveme, ale také rozhodně nic nedá. Zápletka by se dala popsat třemi větami a o herecký koncert se taky zrovna moc nejedná. Přesto se to dá dokoukat do konce. ()

alchac

A další perla leží nepříliš povšimnuta v chlévské mrvě. Pokud již ani takováto stylová, s citem sepsaná a skvělými herci osazená záležitost zde nemůže konkurovat snímkům, jejichž repertoár se omezuje v podstatě toliko na kontinuální rozjebávání řvavě pomalovaných kusů plechu ovarovými neherci Naftou a Skálou, propadám neblahému dojmu, že nejpozději s Kameňákem 8 už Troška toho lva fakt ukořistí. Což už mě naštěstí velmi pravděpodobně nechá chladným, resp. studeným. ()

kinghome

Skvělá pocta legendám. Na začátku vypnout mozek a jen si užívat tu jízdu a narážky a odkazy na různé filmy. Strašně mě to bavilo, jenom ta přímočarost byla možná až moc pro debily. Nejvíc se mi líbila role Al Pacina, kterej sice vypadá, že už je 20 let mrtvej, ale hraje pořád úžasně a jeho charakter chlápka, kterej všechno opíchá a šňupe prášky na zažívání, ta se mi prostě líbila. Jako oddychová komedie je to skvělé. Ten konec je udělanej taky skvěle, jen je škoda, že je to až moc rychlé a nevychutnáte si plnohodnotný zážitek. Za plný počet to neni ale 80% si to rozhodně zaslouží. ()

Faramir

Rozhodoval jsem se mezi 3 a 4*. Nakonec jsem se přiklonil k vyššímu hodnocení díky hereckému výkonu Al Pacina, kterému jsem opravdu věřil, že 28 let seděl... A na závěr ještě hláška, která se mi líbila: "Já za peníze nechodím." - " My ti taky žádný peníze nedáváme..." :-) ()

Zlatý glóbus 2013 - výsledky

Zlatý glóbus 2013 - výsledky