Frankensteinova armáda

(festivalový název)
  • Nizozemsko Frankenstein's Army

Ruští vojáci objeví tajnou nacistickou laboratoř, kde doktor Viktor experimentoval s výrobou supervojáků - Frankensteinů. Poslední Hitlerův zoufalý trik, jak uniknout porážce. (Tasartir)

C0r0ner

Má to jednu obrovskou nevýhodu - absenci děje. Proto je i na tak krátké stopáži těžké udržet plnou pozornost, ač se tedy ve filmu dějí věci! Autoři naprosto nepochybně vyrostli na raných počítačových hrách a nacpali tam všechno, co si kdy přáli vidět na obrazovce. Bohužel je to spíš takový pokus než reálný snímek. 55% ()

campix

[MFFKV - 2013] Projekce zaštítěná festivalem otrlého diváka byla opravdu jen pro otrlé a to především díky nedýchatelnému vzduchu v sále a také díky zvukaři, kterému již uši dávno upadli stejně tak jako nám v sále. Co se týče filmu, tak found footage horory (nebo obecně filmy) již nejsou žádnou novinkou natožpak konceptem, který ozvláštní průměrný film. Atmosféra filmu poměrně dobrá, lokace vynikající, hodně kreativní monstra a také ne úplně špatný Roden, kterého ale zas až tolik nebylo. Jedním dechem dodávat také to, že nejsem vůbec fanda krvavých hororů, kde se vytrhávají střeva a rozřezávají mozky, tomu odpovídá i hodnocení. Můj první půlnoční film na festivalu v Karlových Varech zklamal. ()

alchac

No, ačkoliv tenhle typ roztřeseného fandova fůtejdže moc nemusím, tak waffen Frankenstein se mi celkem líbily. Začátek sice poněkud zbytečně natahovaný, nicméně vše vynahrazují opravdu vynikající příšerky - velmi nápaditý Wolfenstein/Tannhäuser/Bioshock koktejl - čili super :) Celkově silnější 3* a škoda přeškoda, že vzhledem ke své koncepci měl film opravdu malý rozpočet. Jo a konec byl na můj vkus zbytečně přesvětlený - kostel a temná sklepení z prostřední části mi k tomu seděly daleko lépe. ()

Nivenx

Béčko jak vyšité, které nelze brát nějak vážně. Pokud si někdo bude chtít film užít, tak si ho užije. Pokud bude někdo hledat mouchy, tak jich najde mraky. Jde o docela zajímavý film, který nějak extra neudiví, ale rozhodně většinu doby baví. 55% ()

okkac

Celková idea provedení monster je super, ale ten koncept found-footage to totálně zabijí. Navíc takhle vybledlý color grading to dělá ještě více amatérštější. Natočit to klasickým snímáním s lepším osvětlením bylo by to o dost lepší 5/10. ()

Deyw

Ty vole! narazil sem na to prez overlord (klikl jsem podobne filmy) a tam tahle pecka s karlem..no kurva to byla jizda..:D strasne o hovne, ale tohle proste musis videt! :D ()

Immortal17

Po velmi dlouhém a náročném pátrání po nějakém snímku z mého oblíbeného žánru found footage, jsem narazila na jeden, který mě dost zaujal už jen svým názvem. Víme přeci všichni kdo byl doktor Viktor Frankenstein, že? Ale zapomeňte na jeho monstrum s hřebíky v krku jak ho známe, tohle je trochu jiný odvar toho co jste již viděli, něco daleko horšího než je ve vašich představách. Myslím, že já dnes v noci budu mít noční můry. Proč tu není nikdo, kdo by mě napomenul, abych se po nocích nedívala na tyto šílenosti? Proč se pokaždé dopouštím stejné chyby?! Možná protože přesně to na tom miluji, atmosféru temnoty a strachu. A found footage řadíme mezi horory, při kterých nám tuhne krev v žilách a srdce nám tluče jako o závod. Musím se přiznat, že jsem se trochu bála co se z toho vyklube, ale ono to vůbec nebylo tak špatné jak jsem čekala. Ale něco vám povím - milovníka hororu se nikdy neptejte jestli se mu líbil horor. Velice zřídka se stane, že by nás neoslovila věcička, ve kterém hlavní roli hraje převážně roztřesená amatérská kamera. Chcete něco říct? Kdyby tam ta kamera nebyla, mělo by to úplně jiný výsledek. A o tom je přesně found footage, o tom, že celý příběh si hraje na skutečnou událost. Jsem silně překvapená, že jsem se v tomhle filmu setkala s Karlem Rodenem, i přesto že měl jen krátkou roli, myslím, že mu vcelku sedla, co myslíte? ()

Honzek

Skvělá podívaná, opravdu. Jediné, co tomu chybí k dokonalosti, je větší rozpočet, který jednak zajistí opravdové uniformy a ne ty srandovní kabátky co tam všichni nosily, ale také by pomohl s efekty, které nejsou úplně podle mého gusta. Herce jsem sice nikdy neviděl (kromě Karla samozřejmě), ale dalo se to přežít. Příběh prdelní, ale dobře zpracován :) A závěrečné titulky jsou boží :) Snad se v budoucnu dočkám něčeho podobného s větším rozpočtem a hlavně stopáží, protože tohle uteklo moc rychle, ale zato příjemně. Nečekal jsem moc, ale dostal jsem příliš. 85/100. Jo a HATERS GONNA HATE :) ()

FritoleXx

Amatérský film plný amatérských herců, takové filmy mi vůbec nevadí. Frankenstein's Army má ale bohužel problém s tím, že ti herci nejsou jen amatérští, ale taky dost nesympatičtí, takže pokud se to chce chlubit hororovým žánrem, tak se nemáte v průběhu filmu ani o koho bát. Zachraňuje to jen Roden, který je před kamerou až poslední půl hodinu. Do té doby to musíte nějak přetrpět s bandou ruských vojáků. A aby to bylo ještě horší, tak je film natočený jako found footage, což není špatný nápad, ale při vědomí, že to natáčí s dobovou kamerou a přitom je snímek kvality dnešních kamer, to zas tak super není. Hvězdičku za Rodena a druhou za skvělé kostýmy.. Velká škoda, že spolu s nimi nevytvořili hororovou atmosféru. ()

ivan_drago

Guilty pleasure jak prase... Vysoce nadhodnocuji a nestydím se za to... Válečný začátek filmu naprosto zbytečný a nic neříkající... Ale poté, co se dostanou do hnízda Karla Rodena, kterého hraje úspěšný český herec "Dr. Satan", ustupuje do pozadí debilní kamera i výkony "herců" a film si mě získává super poskládanými postapo mechanicko biologickými monstry, které by každé do jednoho bylo ozdobou jakékoli hry o Wolfensteinovi... Zvlášť mi utkvěl ten parchant s vrtačkou místo rypáku, famózní výmysl i realizace... Film opravdu stojí a padá s těmi monstry a má obsese k mytologicko-fašistickému tématu je do očí bijící... Ještě bych chtěl vyzdvihnout, kromě těch zbytečně ubohých válečných scén, smysl pro detail a navození atmosféry právě celého továrního komplexu našeho oblíbeného "Dr. Satana", dobové reálie i předměty a vůbec celkovou atmosféru toho vědeckého pracoviště.... Co jsem chtěl jsem dostal a bavil jsem se královsky... ()

VanTom

Ulítlý found-footage "horor" tentokrát z druhé světové, kde vnuk jistého Viktora F. přešívá a oživuje mrtvé. Zpočátku slibné dokumentování malé ruské jednotky zaskřípe v prvních vyostřených rozepřích a statické zápolení s groteskními monstry sice v nejlepších momentech připomene Silent Hill (i s jeho trademarkovou sirénou), jenže monotónní bezdějová přehlídka bizarních gore nechutností brzy unaví. Roden si roli šíleného doktora užívá a herecky překonává ostatní o světelné roky. ()

Wade

Vůbec nevadí ,že Frankenstein's Army má klasický příběh a nemá nějaké extra herecké výkony snad jen krom Rodena ten si svou roli vychutnává. Tady totiž jasně vítězí vizuál filmu nad obsahem. Výborný prostředí katakomb spolu s kostelem a továrnou se hodně povedlo. Vrcholem celého filmu jsou ale monstra, která vypadají skvěle. Všemu dodává třešničku solidní found footage kamera, která sice nemusela být, ale nevadila. Vynikající pokoukání. 84% ()

klima777

Sním (o hladu) či bdím (na toxických látkách)? Bizarní (a možná až nemístně groteskní) denní můra. S utrhanými křídly a ocelovými tykadly. Pokud máte mozek v dutině lebeční, vyhněte se jí...(2,5* – už zase?). ()

ghatos

Některé filmy mají hodně chyb, ale poznáte, když je to děláno s láskou. Tohle je ten případ, kdy jednotlivé nedostatky převáží celková sympatie. Frankensteinova armáda je vyloženě pro fanoušky. Kdyby bylo více peněz, mohlo být ještě více sci-fi nacistické muziky...49%. ()

Thunair

Začátek poněkud nudnější sledování ruské jednotky, která pobíhá po Německu. Když se ovšem ozve nouzové volání o pomoc od soudruhů, tak hrdiní bojaři od Bajkalu neváhají a běží na pomoc. a už po cestě je jasný že sranda začíná. Naprosto parádní design armády tatíčka Frankensteina si zaslouží navzdory začátku plné hodnocení. Asi nejzábavnější Find Footage od VHS ( některých částí) a rozhodně doufám v další angažmá pro toho chlápka, kterej dělal potvory, kterým se vesele říká Zomboti. Film určitě není pro každýho. ()

zolo23

Ja som si film docela užil, ale od začiatku to nevyzeralo až tak ružovo. Ono, opäť dokumentárna kamera čo je dnes totálne v móde lenže nie vždy sa to do filmu hodí. Práve Frankensteinovu armádu by som si vedel predstaviť natočenú normálne. Predsa len, tie ľudské hybridy vyzerali fakt dobre a vychutnal by som si ich lepšie natočené práve pokojnejšou kamerou. Nevadí. Krvy, čriev, mozgov, odseknutých končatín je tu dosť, takže u mňa spokojnosť. P.S. Vždy ma pobaví keď "ruský" vojaci (pritom tu ide o hercov z rôznych krajín) hovoria lámavou angličtinou...Buď to nech hovoria po rusky, alebo nech hovoria normálne po anglicky...myslím si, že by to nikomu nevadilo. 65% ()

Georgex

Nizozemská šílenost alá Wolfenstein na filmovém plátně, na které je na každý pohled patrný velmi nízký rozpočet. Každopádně nápad to nebyl špatný, nicméně konečný výsledek neodpovídá mému očekávání. Problém není ani tak, že to nepůsobí velkolepě, naopak mám pro tyto laciné filmy točené z prvního pohledu slabost a vůbec mi nevadí rádoby reálně třepající se kamera. Navíc vytvořené monstra byly ohromně nápadité a nepůsobila vůbec špatně. Problém je především ve špatně zvoleném scénáři, kde na pořádnou akci čekáte skoro hodinu, ale také v hereckém obsazení, kdy téměř všechny postavy jsou nezajímavé a špatně zahrané, zejména mě iritoval pokus angličtiny s ruským přízvukem. Samozřejmě, že mě nejvíce zajímal výkon Karla Rodena, který nehrál špatně, ale bohužel se ve filmu objevil pouze na velmi krátkou dobu. Škoda, že tvůrci nedokázali využít potenciál tohoto díla. Moje hodnocení 45%. ()

sedm.1

Jedna * ze slušnosti. Před Odpadem tuhle amatérskou bídu totiž zachránil jen Roden a miniaturně zábavnějších posledních patnáct minut, kde už to bylo alespoň v mírné křeči ke koukání. Já jsem si zkrátka asi nenašel tu správnou cestičku k pochopení Raaphorstovo vnímání filmové zábavy, nehledě na to, že mě celá tahle sračka sere o to víc, že vůbec poprvé musím hodnotit nějaký film, pojatý stylem found footage, méně než čtyřmi *, za což by se měl tento tvůrce dostat pod Rodenovo chirurgické nářadí. Frankensteinova armáda prostě neměla vůbec nic, co by mě byť jen náznakem zaujalo, pobavilo, či jakkoliv jinak oslovilo. A vůbec nejde o peníze, neboť všichni moc dobře ví, že speciálně ve světě filmu lze i za málo peněz pořídit mnoho kvalitní muziky, což se ovšem ve spojení s Frankensteinovou armádou tedy rozhodně nedá tvrdit. Ta lacinost tu je zkrátka až nesoudně patrná a pan Raaphorst ji svým (ne)talentem vážně nedokázal zakrýt, respektive film nijak neoživil, nedokázal ho udělat čímkoliv výraznější, zajímavější, zábavnější. První hodinu se tam jen potuluje parta nesympatických a nezajímavých komunistických vojáků, kteří narazí na vědcovu „továrnu“, kde se ovšem následně opět nic neděje, aby se pak po těch šedesáti minutách objevil šílený Roden s pár směšnými, nikoliv zábavnými, nazývejme to třeba monstry, prohodí pár vět, aby „objasnil“ zápletku a je konec. Naštěstí. Žádné napětí, žádná atmosféra, pitomě zpracovaný styl, podivný vizuál a výsledek? 80 minut života v prdeli! On by zkrátka sice v podstatě ten ústřední nápad asi nebyl vůbec špatný a nějaký schopnější tvůrce by z toho mohl udělat docela úchylně zábavou jízdu, tenhle výsledný brak je ale skutečně jen nekoukatelným paskvilem. ()

kenkaku

Ruční kamera může být zajímavá a budovat atmosféru "vtažením diváka" nebo otravná kdy prakticky v polovině případů vidíte prd. Frankensteinova armáda je přesně ten druhý případ. Ta otřesná kamera stála v mých očích dvě hvězdičky. A to zamrzí dvojnásob, protože potenciál toho filmu je neskutečný. Myšlenkově i stylově je to přesně trefa do černého. Připadal jsem si jako při sledování zfilmované hry Wolfenstein. Dokonce i chvilkami (kdy ta debilní kamera nebyla až zase tak debilní) to dokonce vypadalo jako z pohledu hráče. Vše ale krom (debilní) kamery shazuje do očí bijící "low cost". Vážně bych nevěřil jak moc to může být vidět, že prostě rozpočet byl dost u dna. Některá monstra vypadají dokonce tak komicky, že by se jim diváci vysmáli i před 35ti lety (př. ta koule s nohama). Taky jsem nějak nepobral kdo byl ten co úplně na konci sebral tu kameru? No nic... dávám tři se sebezapřením a to i přesto, že by tomu slušelo mnohem méně. ()

DavidS.

Pamatuji Wolfensteina 3D...Listoval jsem několika díly Hellboye...Mám rád Karla...Ale přesto z toho nevyplývá ani slovo obhajoby...Amatérská bída... ()