MartinSTFC

Při sledování filmu jsem se nemohl ubránit pocitu již viděného. Avšak né v oblasti filmu, ale reálného světa. Však se porozhlédněte kolem sebe. Je toto skutečně film z nedaleké budoucnosti? Já osobně si myslím, že film zobrazuje stav, ve kterém se naše společnost již dávno nachází, leč né v tak rapidní formě. Ano, někteří v tomto snímku viděli romantickou zápletku muže s operačním systémem, já v něm viděl prostou slabost a degeneraci společnosti jako takové. V našem světě se lidé čím dál víc uzavírají do sebe, své životní zážitky, smutky a radosti nesdílejí ve skupinách mezi přáteli, ale na sociálních sítích. Pomalu ale jistě se stáváme takovými šneky v ulitách, ve které všichni máme svou vlastní Elisabeth. Děti si dnes již nehrají v parcích, milenci se už nepoznávají v metru, škole či kině, ale přes internetové seznamky. Myslím, že tento film měl být i jakýmsi mementem toho, co nás v budoucnu čeká, pokud nezačneme skutečně žít. Nemohu jinak než pět hvězd, ačkoli příběh samotný mě nijak neuchvátil. Avšak uvěřitelnost filmu je to, co si těch pět hvězd zaslouží. Mimo to, Joaquin Phoenix je můj oblíbený herec, a role se zhostil na výbornou. ()

zigi

Romantika asi jo, celkem dobrá. Ale hlavně možná varováni do budoucnosti. Vůbec bych se nedivil, kdyby takhle přechytračelý kompy jednou přišli na svět. Řek bych ale, že tak milý jako Samatha by nebyly. ()

Vasourek

Joaquin Phoenix skvělej, Scarlett Johansson by dokázala leckomu protrhnout trenky i jako operační systém a celkově tahle blízká budoucnost vypadá rozhodně ne nemyslitelně, ale až nebezpečně reálně.. snad až na tu módu, i když se řiká, že módní trendy se vrací, tak proč ne tyhle šedesátkový, sedmdesátkový, třeba si zase jednou všichni natáhnem kalhoty až po prsa.. a to teď nemyslim dámy, jejichž poprsí vzhledem k věku může na následky gravitace klesnout v lepšim případě do pasu.. Moc pěknej film, kterej by měl přimět určitý lidi zvednout svý p*dele od počítačů a najít si skutečný kámoše.. a určitě donutí člověka nenuceně zauvažovat nad vší tou novou technologií.. ()

Vicar

Velmi povedená směs sci-fi z blízké budoucnosti a emocionálního dramatu. Olivia Wilde měla naštěstí jen malou roli, jinak byly herecké výkony brilantní. Velmi originální film jak dějově, tak vizuálně - budoucnost je cítit jak z oblečení postav, i z designu jejich nábytku a vzhledu měst, vše přitom přirozeně, nepřehnaně. Vše podstatné již zaznělo v komentářích jiných a nechci nikoho opakovat, ani zbytečně spoilerovat, je to film kategorie "must see"! ()

chlievik

Film ako ušitý dekandentnej a rozklepanej povahe nedávneho a pravdepodobne aj súčasného Joaqina Phoenixa. Hodil sa do tej úlohy perfektne, až na tie fúzy :D Poetické prostredie, dymová clona na kulisách, slzy v umeline, vinylové lásky, volá Samantha, biele noci, sneh na mihalniciach, a zovretie duše v tej kráse priam neviditeľne ukryté v tieňoch samoty, osamelosť jednotlivca, žiarlivosť a láska, to všetko v jarnom digitále, konečne niečo nové v umení! Konečne najmä psychologické science fiction a nie tie oplzliny ako Náhradníci a podobne, konečne balada techniky spojená s neo-romantizmom. Ďalší dobrý režisér na obzore? Nuž, tie umelé inteligencie sú tu na to, aby nám pomohli sa prebudiť, a hlavne pochopiť inakosť foriem lásky, a tiež aj na to, aby sme si uvedomili ich jemnú chybovosť v tom, že ľudský znamená zostať konkrétnym a predsa oslobodeným, čiže znamená to neprestať milovať, milovať, a milovať, a predsa ostať v princípe tejto túžobnej neslobody zvanej láska úplne voľným. V tom je chyba dnešného sveta, chápania, že ešte nevieme to, že to, čo sa niekde začne sa v podobnom mieste aj skončí, a bude úplne rovnaké, len nekonečne uvedomelejšie. Tento film vystihol dve podstatné myšlienky, ktoré sa majú spojiť a spoja sa: Milujem ťa, pretože sme spolu vyrástli, a milovali sme sa. A milujem ťa slobodne, a voľne, hoci som ti verná. Nie som tvoja, ja len Som, a som tu, ale som tu pre teba tak, ako tu rovnako pre teba nie som, pretože len Som. Ale milujem ťa. Nedá sa to popísať slovami, ale je to TO, čo všetci v nevedomí máme, Lásku. ()

tomfor

Ze začátku možná trochu usměvné, Joaquin Phoenix s knírem vypadá dost úchylně, jako Helmut z NDR :) a některé interiéry a styl oblečení mi východní Německo dost připomínali. Ale během filmu úsměv ztuhne, v dnešní době virtuální reality a sociálních sítí, kdy často nevíme s kým opravdu komunikujeme to zas takové sci-fi být nemusí. Touha najít najít dokonalého partnera, se kterým si člověk bude dokonale rozumět může dopadnout i takhle. ()

phantom.ass

Her je obrazem budoucnosti, tak jak si ji představuje Spike Jonze. Je to názorná ukázka, kam společnost směřuje se všemi těmi internety. Technologie, které by měly zjednodušit mezilidskou komunikaci, naopak zapříčiňují, že jsme stále osamělejší, už spolu neumíme mluvit a raději se bavíme s počítačem. Děj filmu nám dnes může připadat absurdní a přitažená za vlasy, ale kdo ví, jestli tohle nebude jednou realita. Každopádně se jedná o velice neotřelý počin, který u mě má navíc plusové body za soundtrack. ()

sha.piro

V mnoha směrech divné, v mnoha zajímavé. Tento film ukazuje propojenost našich životů s moderními technologiemi v trochu vyšší fázi, než je zatím běžné, ale dosti chytře poukazuje na fakt, že některé z nás dokáže tento moderní a chytrý "systém" doslova pohltit natolik, až k němu získáme velmi silný citový vztah, že si přestáváme uvědomovat jak směšní začínáme být a jak snadno jsme jím ovládáni. Získáváme na něm závislost, "systém" se stává naším přítelem, zdrojem zábavy a vůbec jakékoliv konverzace s okolním světem a přestáváme žít vlastní životy tak, jak bychom měli, tedy v přímé realitě s okolním světem v jeho opravdové podobě. Filmu tedy nelze upřít myšlenku, snahu nejen poukázat na "nevýhody" budoucnosti, ale zároveň i snahu ukázat jejím odpůrcům, že i tato technologie není pouze špatná - jsou lidé, kteří by bez ní byli doslova uvězněni v temné samotě a ve smutku, namísto toho jim tato technologie dokáže vnitřně pomoci a osvobodit se (alespoň dočasně) od šedé reality plné problémů. Poznámka: letící sova na vzdálené reklamní ploše - nejkrásnější scéna ve filmu : ) ()

Mates Hradecky

Jen jsem seděl a tupě zíral jako klient jedličkárny. Prošel jsem od fáze Co si o tom mám myslet? do No to je přece dokonalé...a ta celkem reálná blízká budoucnost-totální odcizení skrzeva moderní technologie a zvláštní styl oblékání...patrně patřím mezi skupinu 641 trubců milujících OS. ()

Jurcekk

Najlepší film, čo som tohto roku videl. Nádherný vizuál budúcnosti. Atmosféra. Paráda. Tak mu rozumiem, Theodorovi... ()

funkyman

nemam ziadny status,nie som na socialnej sieti,hoci mam iphone, ipad a ipod-aj tak toto dielko povazujem za fantasmagoriu , alebo prave preto..sorry moje OS boloasi vypnute...ten jeden puntik je za sexy hlas SJ ()

xenon96

Film o tom co nás jednou čeká. Internet a počítače jsou všude kolem nás, roboti přebírají výrobu a už zbývá jen čekat kdy přijde tohle. Kdy přijdou virtuální přátelé, programy které se chovají jako člověk, myslí jako člověk a dokáží si vás získat. Jsou nenároční, "mají" city a jsou tu pro vás 24 hodin 7 dní v týdnu. Nebolí je hlava, nespí, věnují se jen vám (a dalším milionům uživatelů což samozřejmě nevíte) a když chcete, prostě je VYPNETE. Film který má skvělý nápad, je dobře zahraný a chce nám ukázat co nás čeká. S filmem jsem byl jednoznačně spokojen, a určitě doporučuji! ---> Ačkoliv nemám rád SCI-FI, tohle bych za něj ani nepovažoval. Je to prostě blízká realita.<--- ()

baterka.27

Poprvé to na mě nezapůsobilo tak, jak asi mělo,podruhé jsem se na to dívala jiným způsobem. Hlavním cílem podle mého nebylo předpovídat budoucnost, ukázat vyspělé technologie a jejich potencionální rozvoj, i když ten motiv se zde taky vyskytoval. Naprosto chápu, proč film dostal Oscara za scénář. Hlavní postava ženského pohlaví není hmotného založení, všechno se odehrává prostřednictvím slov, dialogů. A v tom je právě síla tohoto díla. Pokud chceme znázornit rozvíjející se vztah dvou lidí, jejich postupné sbližování, stačí natočit pár romantických scén jako veselé skotačení na pláži, v parku nebo kdekoliv jinde, pár intimních scén z postele (samozřejmě jen v náznacích) a to celé podpořit pohodovým zamilovaným songem. Ale když dívka, do které se má hlavní hrdina zamilovat, prostě tělo nemá, přichází na řadu mluvení. Pak i první sex se odehrává právě pomocí slov. A najednou je to celé intimnější mnohem více, než ta neodhalenější postelová scéna.A celé dílo nabízí i hlubší filozofické otázky. Pokud je operační systém schopný mít emoce (tedy zamilovat se, cítit radost, smutek) kde tedy vlastně končí člověk a začíná operační systém? Je rozdíl jen v tom, že máme tělo? Jsme taky podobně jako operační systém naprogramováni mít emoce? Jak tedy vlastně víme, co je opravdové a co ne? K tomu ještě musím přidat zvláštní atmosféru a umělecké ztvárněni a nezbývá mi, než zvednout své původní čtyři hvězdičky na pět. ()

MakinaB

Nad hodnocením jsem přemýšlela cestou domů. Váhala jsem mezi třemi a čtyřmi hvězdami, ale jelikož jsem se v poslední půlhodině nudila a přemýšlela nad tím, jak to skončí, musím dát tři. Líbil se mi nápad i herecké obsazení, i když to retro v módě mě trošku rozčilovalo. Nadchl mě i jemný pohled do budoucnosti, do vzhledu města, techniky, dopravy (prostě nikde ČD a nutnost protitetanovky) líbila se mi i jemná hudba a všechno působilo tak nějak klidně a pokojně, melancholicky. Na druhou stranu mi asi unikla podstata filmu a co se nám tím snažil říct. Pokud se nám snaží poukázat na internetové vztahy, tak si nemyslím, že by člověku něco takového dokázalo stačit, rozhodně ne dlouhodobě. Bohužel završení děje šlo taky nějak mimo mě. Je to pěkný film s velice zajímavou myšlenkou, ale nevidím to jako něco úžasného a světoborného. ()

Pink_Doll

Možná je k zamyšlení, jestli se vůbec chceme vyvíjet tímto směrem a mít tu možnost zažít virtuální vztah s operačním systémem... A hlavně jestli je to ten správný směr vývoje pro populaci jako takovou. *** Na druhou stranu vnímám-li film jako Sci-Fi, tak pak se mi líbil, byl to rozhodně zajímavý pohled do budoucnosti na to, jak by to mohlo vypadat, ale doufám, že to tak nikdy nedopadne. Komunikace mezi Theodorem a Samanthou byla tak reálná, takže klobouk dolů výrobci :) Vztah, který se mezi nimi vyvíjel jsem sledovala s očekáváním toho, kam až může zajít hranice toho, kdy uměle vytvořený Svět ublíží bezbranné lidské bytosti. ()

rakosabasta

Miluji ve filmech funkční technické fantasmagorie smysluplně propojené s příběhem. Joaquin Phoenix je velmi uvěřitelný v této křehké a vážné poloze; sametový alt Scarlett Johansson zhmotňuje její neviditelnost. První polovina filmu nemá chybu, poté se z filmu ale postupně stává rozhlasová hra. Škoda, že Spike Jonze nezvolil ke konci trochu rychlejší tempo, nebo prostě jednoduše film nezkrátil alespoň o nějakých 30min... ()

Methew odpad!

Z môjho uhla pohľadu odpadovka prvého stupňa. Samá vulgárnosť, zvrhlosť, celkovo je to strašne amorálne až primitívne. Ako nejaká slabá osobnosť stratí ženu z vlastnej chyby a potom depkuje a kúpi si umelú inteligenciu, ku ktorej vraj niečo cíti, ilúzie a slabosť sú v tomto filme. Pocity sú fajn, ale precitlivelosť až takáto slabosť, však to je choré. V tomto filme nie je žiadna logika, žiadny zdravý um, žiadna hlboká myšlienka, veľmi povrchné niečo. Som rád, že som nestratil rozum a dokážem oceniť pravú kvalitnú lásku k žene bez nejakej zvrhlosti a hlúpych úchylok. A dokonca píše listy iným ľuďom, ktoré sú akože od niekoho iného ?! Ďalšia totálna hlúposť. Tento film je vyobrazením ľudskej neschopnosti a psychickej zaostalosti, keď život slabučkej osobnosti musí byť doplnený nejakou umelou "inteligenciou", pri tom tá umelá inteligencia by nemala problém sa s ním hneď vyspať, a navyše je tak slabý, že sa ňou totálne nechá ovplyvňovať ako by nemal vlastný rozum ! To je akože inteligencia ? Veľmi plytké a odporné. A určite by som to nenazval sci-fi lebo fantastické na tom nie je veru nič. Dosť mi to svojou podstatou pripomína film Terapia láskou, ktorý s láskou nemá nič spoločné a je to tiež úplná kravina. ()

MJI

Dobře jsem se bavil. Množství pozitiv zachraňuje přeci jen určitou zdlouhavost ve vyprávění. Nicméně pravdou je, že ten příběh stojí na scénáři. Asi se na to časem podívám ještě jednou bez pop-cornu... ()

Filmy roku dle TOP uživatelů ČSFD.cz

Filmy roku dle TOP uživatelů ČSFD.cz