Externí recenze k filmu (22)

 • Alenaprokopova.blogspot.com (Alena Prokopová) *****

  "Lepší než oplétačky s nespolehlivým, sobeckým lidským partnerem je totiž nepochybně vztah s dokonalou umělou inteligencí. Happy end proto nečekejte – film Spikea Jonze je spíš roztomilou technofobní moralitou než klasickou milostnou romancí." (více)

 • Artikl.org (Filip Platoš)

  "Jonzeova zpověď o vztazích může působit banálně, ale ve skutečnosti v sobě skrývá neuvěřitelný potenciál, který vás dožene k tomu, abyste ještě nějakou dobu uvažovali nad sociologickými otázkami. Je to jeden z filmů, s nimiž dvě hodiny uplynou jako nic. S podmanivou hudbou, chytrými dialogy a…" (více)

 • AVmania.cz (Marek Čech) *****

  "Ona je chytrým, podmanivým, citlivým a mnohovrstevnatým dílem, které nenásilným způsobem rezonuje v každé z vrstev vyprávění, jež nabízí. Potom už je jedno, jestli k němu budete přistupovat jako k melancholické romanci nebo originální sci-fi s velmi uvěřitelnou vizí budoucnosti." (více)

 • CinemaView.sk (Pavel Bielik) ****

  "Ona je výstižnou odpoveďou na otázku, či niekedy niečo dokáže nahradiť pravý ľudský cit, či zvláštny príbeh lásky medzi človekom a umelou inteligenciou so všetkými aspektmi, s ktorými sa stretáva v reálnom živote dnešnej doby, môže mať reálne základy." (více)

 • ČervenýKoberec.cz (Jiří Kábrt) ****

  "Ona vypráví o dlouhodobém životním hledání. Dnešní technika světa nám ho může trochu ulehčit, nikoliv však vyřešit. Navzdory některým našim touhám, tomu tak zřejmě nebude ani v budoucnosti." (více)

 • FandimeFilmu.cz (Míla Brousil) ****

  "Ztraceno v překladu binárního kódu, na kterém Spike Jonze ukazuje, v jakého schopného filmaře dospěl. Tak zavřete prohlížeč a běžte do kina." (více)

 • FFFilm.name (František Fuka) *****

  "Ale kromě výborné inteligentního sci-fi je tento film i výbornou romantickou podívanou a když na ni vezmete do kina svou partnerku, zaručuji vám, že bude vlhnout / dojatě plakat / rušit rozvodové řízení (podle toho, v jakém stádiu se zrovna nachází váš vztah)." (více)

 • Filmografie.cz ****

  "Ona není jednoduchý film a skutečně nesedne každému. Nevodí za ručičku, nutí přemýšlet, rezonuje. Za dvě hodiny se toho v něm přesto zrovna moc nestane. Nevadí. Ona je melancholická podívaná, která depresi neléčí, ale balí do vakua. Jonze za svůj scénář získal Oscara právem." (více)

 • Filmpress.sk (Elena Ťapajová)

  "Dalo by sa hovoriť viac o filmovom spracovaní témy, zaujímavej kamere Hoyta Van Hoytena i strihu a výprave či hudbe, ktorá dotvára celkový dojem a ukazuje, že nech sa akokoľvek zmení letopočet a kulisy, podstata človeka sa nemení. A toho Oscara za scenár si Jonze naozaj zaslúžil." (více)

 • Filmserver.cz (Vratislav Šálek) *****

  "A i když je celkové ladění filmu hodně barevné, jeho atmosféra je melancholická a s blížícím se koncem také dost depresivní. Dlouho se mi nestalo, abych po doběhnutí závěrečných titulků pociťoval takový smutek a prázdnotu jako v tomto případě. Pokud tedy na Ni půjdete sami, připravte se, že vám…" (více)

 • Filmspot.cz (Jan Varga) ****

  "Ona je originální a velmi současný film, který lze vřele doporučit. Jeho tvůrce je inteligentní, má představivost, schopnosti i talent a je skvělý filmař. Dal si na svém filmu záležet a vytvořil něco neobvyklého, pozoruhodného a chytrého. Díky mu za to." (více)

 • Generace21.cz (Kateřina Stupková)

  "Ona není jednoduchý film, své poselství divákovi nenaservíruje na stříbrném talíři a názory zde budou rozhodně velmi odlišné. Mezi současnou filmovou produkcí však vyniká originální myšlenkou, vynikajícím zpracováním i tím, že diváka přiměje k zamyšlení. A to je asi to, co se od kvalitního snímku…" (více)

 • Indiefilm.cz (Ondřej J. Kosnar) *****

  "A ačkoliv nelze zapřít, že se film bude u zmíněné skupiny diváků nejspíš opravdu těšit velké přízni, je příjemné, že Jonze nezůstal jenom u barvami hýřícího uměníčka (podobné sklony má například lepenkový kouzelník Michel Gondry, s jehož snímkem Věčný svit neposkvrněné mysli bývá Ona často…" (více)

 • Kritiky.cz (Karolína Černá) ***

  "Film Ona je komorní romantický příběh, který si mohou vychutnat samotáři i zamilované dvojice. Žádné násilí, žádný sex a žádná divočina. Divák potřebuje především svou fantazii a alespoň trochu empatického cítění. Sympatické je, že autor filmu nevnucuje kritické hodnocení postav a nechává…" (více)

 • Kult.cz (Pavel Růžička) ***

  "A stejně jako někdo jiný před lety ve veleúspěšné komedii o pátém prototypu z dílny Nova Robotics, jenž měl překonat svou neživotnost láskou, se začne nimrat v trivialitě - virtuální inteligence necítí, nemůže tudíž ani (doopravdy) milovat. Podobně jako číslo 5 ani operační systém Samantha…" (více)

 • Kulturissimo.cz (Daniel Storch) ****

  "I z příběhu, který je v podstatě banální a opírá se o běžnou a všem známou životní situaci a zkušenost, totiž Jonze dokáže s pomocí inteligentních svěžích maličkostí a neotřelé optiky udělat opravdový poklad. Něco nového." (více)

 • MovieScreen.cz (Adam Fiala) ****

  "Na prvním místě pro Jonze sice stojí vývoj charakterů, ale i s odporem vůči sledování cizích milostných trablů je Ona nesmírně inspirativní a zároveň nepříjemným obrazem budoucnosti lidstva s dalším vývojem technologií. Žádné cestování vesmírem, teleporty ani laserové zbraně, Jonze pro zápletku…" (více)

 • MovieZone.cz (Petr Cífka) ****

  "Samostatnou (a jaksepatří úctyhodnou) kapitolou je pak barevné řešení jednotlivých scén, kdy se nespoléhá jen na prosluněnou skoro-reklamní estetiku, ale pečlivě se aranžují oděvy, interiéry i věci běžné spotřeby. S červenými košilemi si takhle ještě asi nikdo nevyhrál." (více)

 • NaFilmu.cz (Jaroslav Thraumb) ***

  "Je obrovská škoda, že to nedopadlo lépe, především po scenáristické stránce. V podstatě by stačilo upravit pár okolností, trochu příběh zdramatizovat a hned bychom mohli být svědky napínavého dramatu, kde by ta romantická zápletka, kterou vidíme, mohla být, ale mohla by být spíše potlačená a ne tak…" (více)

 • Okodivaka.cz (Lukáš Plaček) ****

  "Joaquin Phoenix a jeho láska z jedniček a nul s hlasovým ovládáním? Docela ano. Spike Jonze natočil další špičkovou podívanou, která sice nejede celou dobu úplně na 100%, nicméně dynamika a uvěřitelnost, stejně jako absurdita a závažnost otázek pokládaných během filmu, tu nechybí. K tomu skvělá…" (více)

 • Topzine.cz (Nela Cristovová) ****

  "I když kníratý Joaquin Phoenix předvádí působivý výkon a Scarlett Johansson vás uhrane sexy chraplákem, sci-fi romance Ona rozhodně nesedne každému. Absence téměř jakéhokoliv děje z filmu dokáže chvílemi udělat rozplizlou podívanou. V jiných okamžicích vás ale donutí přemýšlet o propojení člověka…" (více)

 • TotalFilm.cz (Martin Staněk) *****

  "Co je ale na filmu nejpozitivnější: Ačkoliv jsme fascinováni vizí Jonezovou vizí nedaleké budoucnosti, nijak nás to neodpoutává od cituplné romance, kterou Theodore prožívá. To, že se Joaquin Phoenix neprobojoval do pětky nominací na Oscara za mužský herecký výkon, je trestuhodný lapsus. Jonze…" (více)