Don Jon's Addiction

(festivalový název)

Lásky Don Jona

Komedie / Romantický / Drama

USA, 2013, 90 min

Nejedná se o hlubokomyslný ani nijak převratný snímek, naopak - je to svým způsobem jednoduchý film, který si vůbec na nic nehraje. Postavy nejsou líbivé, ale zato jsou skutečné. A i když se více či méně chovají lhostejně, nepříkladně či sobecky, právě ta jejich lidskost je svým způsobem sympatická. Tak nějak pro jejich charakter dokážeme mít pochopení. A proto jsem se ve výsledku s Jonem (J. Gordon-Levitt) dokázala vlastně sžít mnohem víc, než v některých jiných filmech s mnohem mileji vystiženými postavami. I to konečné vyústění, kdy hlavní postava došla aspoň k nějakému poznání a pochopení, bylo tak nějak naturalisticky vkusné. ~(3,5)~(24.7.2016)

• Pepinec

Don Jon klame tělem. Tělem Scarlett Johansson, které by její žvýkací dovednosti mohla závidět i kdejaká kráva na pastvě. A ač je pohled na ní i přesto krásnější než na zbarvené podzimní listí, zbytek parády pajdá na obě zadní. Pepík Levitů je všechno možné, jen ne frajer, kterému bych věřil, že sex snídá, obědvá i večeří, příběh se navíc točí v prapodivné smyčce pořád dokolečka jako pejsek za ocáskem, až jsem si ke konci říkal, jestli by bývalo nebylo lepší zůstat doma a dívat se na porno. Až budu příště mazat historii, Don Jon bude na řadě mezi prvními.(28.10.2013)

Joseph Gordon-Levitt se zřejmě nedávnou zabouchnul a chce nám vysvětlit, proč je ženská lepší než porno. Film o smyslu sexu, lásky, porna. To je jeho pointa a proto ho má smysl vidět. Rozhodně ne kvůli Scarlett – což byl můj důvod –, protože ta mě nijak zvlášť nezaujala. Navíc mě od začátku sral namachrovanej přízvuk takřka všech herců. Podobně mluví někteří cikáni a dost mi to vadí. Naopak velký plus za Julienne Moore, aspoň někdo dal filmu charisma. # [viděno: monitor, 5.1, EN sub] # příběh *** | hudba ** | humor - | akce * | napětí - | pustil bych si znovu **(18.12.2013)

Nebýt všeho toho porna, jdu ještě o hvězdu níž, protože postavy moc sympatií nevzbuzují, děj je nedovařený a konec chybí úplně. Jenže já mám pro všechna ta péčka i samotnej pornhub slabost podobnou jako hlavní hrdina tohohle kousku (sice na tom neulítávám tak zásadně, ale i tak vím, o čem mluví :D ), ikdyž je to jinak jen namachrovanej jelimán a už kvůli tomu musím alespoň za tři dát, ačkoli příště se stejně radši natáhnu k Women in Trouble, nebo Elektře Luxx. Tam je nejen vtip, ale i větší kadence koček a když to tak vezmu, tak i toho péčka samotného. 50%(23.12.2013)

Přemýšlím, proč celý život byl zobrazen s takovou nadsázkou, satirickým nadhledem, komicky přehnaným a přitom scény nevhodné pro děti byly tak přehnaně realisticky zpracovány - nemluvě o té opravdu nepovinné dávce opakování v pravidelných posilujících sériích. Film stojí a leží na Levittovi. Napravený feťák a americký sen... 60 %(5.11.2013)