Don Jon's Addiction

(festivalový název)

Lásky Don Jona

Komedie / Romantický / Drama

USA, 2013, 90 min

Levittova úderná celovečerní prvotina má sice podstatně menší záběr, než se snaží tvářit, ale ve chvíli, kdy zkusí naplno zatnout všechny svaly, funguje to do puntíku. Životní pravdy, jakkoli navinuté na zdánlivě malichernou problematiku pornografie, potažmo vlastního prostoru, jsou někdy vážně vzdálené jen pár krátkých vět od nás. A hodit takové myšlenky na papír, natočit je a zahrát si i ústřední sixpack, to je odvaha.(23.12.2014)

• Fr

,,V ŽIVOTĚ MI VE SKUTEČNOSTI ZÁLEŽÍ JEN NA PÁR VĚCECH. NA MÝM TĚLE, NA MÝM BEJVÁKU, FÁRU, RODINĚ, NA CHOZENÍ DO KOSTELA, NA MEJCH PARŤÁCÍCH, NA ROŠTĚNKÁCH A NA PORNU“… /// O tom, jak mezi hromadou PÉČKA a spoustou šukání, J-G. Lewitt uháněl S.Johansson (která ho dlouho nechtěla pustit dovnitř) a (nejen)proto mu Bůh musel vodpouštět masturbaci. Měl jsem za to, že půjde vo film, kterej by se mohl stát snem každýho nadrženýho chlapa (kterej je navíc na blondýny!). (Ty vole! Se podívej, kolik jich tady je!! Né blondýnek….) Ale nakonec nechápu, proč tohle bylo natočený (se nedělej… si přečti ty komentáře!!!) Že by si chtěl Lewitt ukrátit čekání na Nymfomanku? Že by toužil píchat J.Moore? Nebo chtěl světu říct, že si možná utrhne bambuli? Proč? Pornografickej deník, kterej mě minul. (Né vole, ani mě nelíznul!) /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Upřednosťňuju porno před frndou. 2.) Je mi jedno, jestli čumím na film nebo na péčko. 3.) Thx za titule ,,Vít "bakeLit" Jakeš“. /// PŘÍBĚH *** HUMOR * AKCE ne NAPĚTÍ ne(31.12.2013)

Proč jsem se na tenhle film podíval? No přece kvůli Scarlett Johansson. :D Vypadá tu opravdu úžasně. :) A taky mě zajímala režisérská a scénáristická prvotina Josepha Gordon-Levitta. Ten hraje sebevědomého Jona Martello, který si po každé party domů přivede holku. Ale to ho stejně neuspokojuje a pustí si potom porno. Je na něm prostě závislý, protože mu přijde lepší než sex. Zajímavá myšlenka. Vše se změní, když potká Barbaru Sugerman (Scarlett Johansson). Začnou spolu chodit a ona se z něj snaží udělat lepšího člověka a říká mu, co má dělat. To ho ale časem začne štvát a po hádce kvůli pornu se rozejdou. Poté potkává Julianne Moore, se kterou si rozumí mnohem lépe. Ze Scarlett se časem vyklube pěkná mrcha, takže bych asi tak bral Julii, i když je starší... Hodně vtipné mi přišly ty jeho zpovědi. "Té bych dal 10."(31.10.2014)

Charismatický, povrchní, sobecký, jednostranný milovník porna a sem tam si s nějakou zapíchá. Víc ho vzrušuje klikání na myšku než si dát ženskou. Hmmm, dobrý, vole. Víc výstižný komentář napsat nejde. PS:. Nechápu, jak se s postavou může někdo ztotožnit, když kromě porna nemáte s ni vůbec nic společného.(24.12.2013)

Oceňujem niektoré originálne nápady (porovnanie sexu s pornom, výhody i nevýhody, otčenáše a zdravasmárie ako vykúpenie z nemanželského sexu a masturbácie), úvodné balenie žien po diskotékach a v neposlednom rade samotnú postavu Dona Jona. Neoceňujem rozmaznanú pipku Scarlett, rýchly skok k "zachráňkyni" Julian Moore a neuspokojivý záver. Ako režisérsky debut to však nie je vôbec zlé.(30.12.2013)

• - Channing Tatum a Anne Hathaway si střihnou role ve fiktivním zamilovaném filmu, na který Barbara (Scarlett Johansson) a Jon (Joseph Gordon-Levitt) jdou. Channing na svém Twitteru propagoval svou miniscénu s odkazem na film svého kamaráda Josepha. Lze tedy předpokládat, že šlo o výpomoc příteli s jeho prvním filmem. (sin34)

• - Na jednom z plakátů v kině je Russell Crowe z velkofilmu Gladiátor (2000). Plakát přitom propaguje fiktivní film „Holy Blood - Battle For Glory“. (ArsenalEagle)

• - PornHub, skutečná pornografická stránka, kterou Jon (Joseph Gordon-Levitt) nejčastěji navštěvuje, připravila videa přímo pro tento film. (ArsenalEagle)