Don Jon's Addiction

(festivalový název)

Lásky Don Jona

Komedie / Romantický / Drama

USA, 2013, 90 min

Trochu moc teen cover, ale jinak vcelku zajímavá sonda do klučičího života, resp. stylu myšlení. Ze začátku klasická story, která se postopem času (příchodem Julianne Moore na scénu) mění ve vcelku vyzrálou a dobře poslouchatelnou/koukatelnou věc. Na to, že je Levittovi tolik kolik mu je, je tenhle film víc osobitý, než se na první dojem může zdát. Scarlett opět TOP.(16.9.2015)

My body. My pad. My ride. My family. My church. My boys. My girls. My porn. Don Jon je přesně ten slizký typ chlapa, kterého většina lidi nenávidí. Má svou rutinu, v posilovně zvedá činky, doma u něj nenajdete jediný drobeček, při řízení všem nadává do kreténů, jednou týdně se sejde u stolu se svojí rodinou, v kostele se vyzpovídá ze svých hříchů, zajde si do klubu, nabalí si nějakou kočku, ohodnotí jí prsa a zadek, odvede si jí domu, rozdá si to s ní a pak.. no a pak si pustí porno. Don Jon totiž není milovníkem žen, Don Jon je milovníkem porna. Pro někoho příliš upřímné, hrubé, sprosté nebo trapné, ale pro mě svěží a oddychová satira, na dnešní moderní lásku a vztahy, u které jsem dokázala vypnout a bavit se. Nevím, jak to Joseph Gordon-Levitt dělá, že ho mám s každým dalším filmem radši, ale jestli to takhle půjde dál, tak budu patřit mezi ty pubertální hovada, která si lepí jeho plakáty z Bravíčka na zeď. Ten chlap totiž umí snad vážně všechno.(5.11.2013)

Don Jon nemá práve sympatické postavy, ani nemá čím oslniť či nadchnúť. Je však osobitý, vie čo chce povedať a hovorí to úprimne a trefne. Fandím Gordon-Levittovi za to, že sa vybral smerom pobavenia návštevníkov festivalu v Sundance a nie ďaleko početnejších (a kasy plniacich) konzumentov tuctovej hollywoodskej romantiky.(7.11.2013)

Joseph Gordon-Levitt je velice talentovaný herec, to už víme dlouho. Nyní si však napsal a natočil svůj zřejmě vysněný projekt s velmi elegantním názvem Don Jon. Nutno říci, že scénář není žádné terno. Jedná se prostě o namakanýho týpka, co je závislej na pornu, i když sám je lev salónů. Jak to tak ale bývá, na konci je z něj jinej člověk. Proč? To je vlastně úplně jedno. Ono ten konec mi přišel dost odfláknutej a příliš nekonzistentní se zbytkem filmu. Mimo ten konec se však jedná o velice solidně vymyšlenou komedii. Většině vtipů se celej sál nahlas smál. Pověstná chemie mezi Levittem a Johansson navíc funguje na výbornou. Abych to nějak shrnul, jedná se o parádní oddychovku navečer...75%...[16.10.2013_Čsfd projekce_Cinestar Černý most](16.10.2013)

Přišel, viděl, vyhonil… A utřel. Mírné zklamání, ale na celovečerní debut je to zdařilé a až nečekaně sebejisté, ba dokonce namachrované podobně jako titulní postava. Dravý úvod s různými prsaticemi je vynikající, jenže zápletka je po scenáristické stránce hodně banální, ovšem dialogy zní autenticky a nekřečovitě. A zadek pipinky Johansson tady musí ocenit i ženy!/// Strukturu vyprávění tvoří několik kapitol, které jsou uvozeny Jonovými návštěvami posilovny či kostela. Skrze neustálé opakování činností s různými obměnami se rychle dozvídáme o psychickém stavu, v němž zrovna postava je, ovšem to člověku dojde i bez toho. 3x opakovaný vtip už pak dávno není vtipem a film vypadá jako několik slepených dílů sitkomu./// J. G–L zahrál nejsebevědomější postavu své kariéry s notnou dávkou přehrávání a hrudníkem vystrčeným jak šlapka, ale jeho honimír závislý na pornu vnáší do filmu poměrně zábavnou poťouchlost a nikdy to nesklouzne k ohrané sebelítosti nebo naprosto stupidní macho póze jako v Krev a pot. Stereotypy vážící se k bar/disko týpkům jsou často nadužívány a parodie romantických komedií je místy zcela explicitní. Ve výsledku to však působí, že film nemá žádnou další vrstvu a mdlý konec se vskutku „objevným“ zjištěním je toho důkazem. Levitt ale rozhodně ví, jak natočit sexy erotickou scénu./// Film je překvapivě vulgární – i když samozřejmě styk není vidět, je nepopiratelné, že lascivní a smyslná pornovidea jsou vybrána tak pečlivě a sestříhána natolik dynamicky, že na nejednoho diváka v přítmí kina asi přijdou choutky… 65 %. [Kino](9.10.2013)