poster

Don Jon

 • USA

  Don Jon

 • USA

  Don Jon's Addiction

  (festivalový název)
 • Slovensko

  Lásky Don Jona

 • Velká Británie

  Don Jon

Komedie / Romantický / Drama

USA, 2013, 90 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • CrypzzXD
  ****

  Scarlett Johansson je skutečně roštěnka, na kterou je slast pohledět a Gordon-Lewitt je skutečně macho (nad tímto poťouchlím archetypem jsem se parádně bavil). Nemohu uvěřit, že se z toho ucha (viz. 500 dní se Summer) stal takový týpek, jehož kariéru v poslední době sleduji velice bedlivě (tímto snímkem se dostal do mé topky). Navíc je to zručný režisér, který se ve svém debutu trefil přímo do černého a stvořil zábavný mix originality a přidrzlého moralizování. Není to typická komedie, musíte si zvyknout na styl vyprávění a na pravidla, která Gordon-Lewitt zavedl, a ručím vám, že ve chvíli kdy tak učiníte, se budete královsky bavit. Je to parádní snímek, ale přes všechno psané nečekejte dokonalý film. Don Jon se totiž bohužel v posledních minutách svezl do toho romantického "hollywood" klišé plného otravných blábolů, kterému se po celých 70 minut šikovně vyhýbal. Je to škoda, protože to co konci předcházelo byla tempově nášlapaná podívaná, která rozhodně stojí za druhé shlédnutí. 75%(19.10.2013)

 • HAL
  ***

  Joseph Gordon-Levitt bere téma s vtipem a chytrou ironií, ale stejně je hlavně zpočátku těžké to snést, když takřka všechny postavy v jeho filmu - zejména ty dvě ústřední - jsou povrchní kreténi a odpudiví primitivové. S nástupem Juliane Moore nastává naštěstí obrat, možná až moc velký, ale i přes jistou nesoudržnost to celkem funguje. Minimálně do podoby relativně zajímavého a zábavného "ne"romatického filmu. 7/10(17.10.2013)

 • Chrustyn
  ****

  Režijní prvotina Gordona-Levitta, která zpracovává populární téma cynického děvkaře, jehož smysl života je v ženských a ... masturbaci, které není ochoten se vzdát, ani když pozná sexy Scarlett Johansson. Leviit dané téma zpracovává překvapivě otevřeně a díky tomu se na film opravdu dobře kouká a působí až překvapivě reálně. Navíc jak Levitt, tak Johansson si střihli poměrně neobvyklé a nepříliš sympatické role.(26.1.2014)

 • Boogeyman
  ****

  Aneb kolik životních pravd a sociálních narážek skrývá vztah vypatlanýho namachrovanýho playboye a rozmazlené naivní pipiny. Gordon-Lewitt si kromě dokonale cynicky nejapné hlavní postavy vyhrál i s režiíí, která srší nápady a ze stereotypů dělá přednost. Snad jen ta scéna "prozřívacího" sexu (a vůbec postava Julliane Moore) mohla zůstat na podleza střižny.(23.12.2013)

 • Mertax
  ***

  Přišel, viděl, vyhonil… A utřel. Mírné zklamání, ale na celovečerní debut je to zdařilé a až nečekaně sebejisté, ba dokonce namachrované podobně jako titulní postava. Dravý úvod s různými prsaticemi je vynikající, jenže zápletka je po scenáristické stránce hodně banální, ovšem dialogy zní autenticky a nekřečovitě. A zadek pipinky Johansson tady musí ocenit i ženy!/// Strukturu vyprávění tvoří několik kapitol, které jsou uvozeny Jonovými návštěvami posilovny či kostela. Skrze neustálé opakování činností s různými obměnami se rychle dozvídáme o psychickém stavu, v němž zrovna postava je, ovšem to člověku dojde i bez toho. 3x opakovaný vtip už pak dávno není vtipem a film vypadá jako několik slepených dílů sitkomu./// J. G–L zahrál nejsebevědomější postavu své kariéry s notnou dávkou přehrávání a hrudníkem vystrčeným jak šlapka, ale jeho honimír závislý na pornu vnáší do filmu poměrně zábavnou poťouchlost a nikdy to nesklouzne k ohrané sebelítosti nebo naprosto stupidní macho póze jako v Krev a pot. Stereotypy vážící se k bar/disko týpkům jsou často nadužívány a parodie romantických komedií je místy zcela explicitní. Ve výsledku to však působí, že film nemá žádnou další vrstvu a mdlý konec se vskutku „objevným“ zjištěním je toho důkazem. Levitt ale rozhodně ví, jak natočit sexy erotickou scénu./// Film je překvapivě vulgární – i když samozřejmě styk není vidět, je nepopiratelné, že lascivní a smyslná pornovidea jsou vybrána tak pečlivě a sestříhána natolik dynamicky, že na nejednoho diváka v přítmí kina asi přijdou choutky… 65 %. [Kino](9.10.2013)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace