Boogeyman

Aneb kolik životních pravd a sociálních narážek skrývá vztah vypatlanýho namachrovanýho playboye a rozmazlené naivní pipiny. Gordon-Lewitt si kromě dokonale cynicky nejapné hlavní postavy vyhrál i s režiíí, která srší nápady a ze stereotypů dělá přednost. Snad jen ta scéna "prozřívacího" sexu (a vůbec postava Julliane Moore) mohla zůstat na podleza střižny. ()

Jara.Cimrman.jr

"Filmy a porno jsou něco úplně jiného. Za filmy se dávají ceny." Kdybych o tom něco věděl, tak bych kontroval, že za porno taky. Jenže já jsem se nikdy v životě nedíval na porno. No, snad když jsem přecházel z jinošských let do mužných, tak jsem jedním očkem cosi hambtýého zahlídl a od tý doby už nic. Tedy pokud se nepočítá internet, protože ten se umí vnutit a ono tu a tam stojí za to užít si chvíli sám se sebou, koukat přitom na slečnu, která se mi líbí a dělá věci, který neplacenejm slečnám připadají nechutný. Ale dosti zasemeněných kapesníků - tady jde o film. A ten se pohybuje na hraně posilovny, sexu a kostela, což je kombinace vskutku pulsující a tak jedinou nespokojenost u mne způsobuje to, že jsem se nedozvěděl, podle jakýho vzorce zpovídající spočítá hříšníkovi množství Otčenášů a Zdrávas Marií. Ale já se HO jednou zeptám osobně a jestli černoprdelníci švindlujou, tak poznají to, co žádnej dobytek v zoofilním pornu dosud nezažil. ()

Radek99

Skvělý debut. Zprvu antiromantický, pak naopak hodně romantizovaný film s částečně postmoderní formou, v níž je vhodně namixována estetika pornografie, televizní reklamy a videoklipu. Joseph Gordon-Levitt dobře postihl past, do které padá (nejen mužská část) západní společnosti, která dost nemoudře povoluje stavět marketing na nahotě ženského těla. Celkem mne překvapilo, že Don Jon je vlastně o závislosti, o trochu opomíjené, ale asi určitě ne netradiční závislosti na sledování porna. Málokdo to řekne takhle naplno, ale tohle je film o skutečném rozdílu v mentalitě a v rozdílnosti duševních světů mužů a žen. Světy postupujícím civilizačním posunem naší kultury stále více nekompatibilnější. Extrémně zidealizovaný svět pornografie a romantických filmů, které jsou ve výsledku stejně falešné a nereálné. Byl bych za pokrytce, kdybych nepřiznal, že tenhle film není i o mně, o muži, co dost často sleduje porno, nadrženě pokukuje po každé Scarlett Johansson a čekající na svou Julianne Moore... ()

Fiftis

Film dokáže veľmi dobre pracovať s hudobným prevedením a melódie výborne podfarbujú dej. Mínusom je, že časom príbeh uviazne v zabehnutom kruhu a ku koncu stráca tempo. Chytrejší divák odhalí smerovanie pointy asi od polovice inak akurátnej dĺžky filmu. Ale i tak sa Levittovi vo svojej prvotine podarilo zachytiť aktuálny pohľad na povrchnosť, s akou príslušníci mladej generácie pristupujú k nadväzovaniu jednorazových sexuálnych vzťahov. Servítku si pri tom pred ústa neberie, tá sa zíde na niečo iné. Lásky Dona Jona sú sviežou oddychovkou, plnou hravých dialógov, ktorú rozhodne odporúčam. ()

Jordan

Konečne zase raz niekto v Hollywoode povedal pravdu skoro na plnú hubu! Zo 100% to v poslednej minúte trošku šťavy stratí, no stále nie až toľko, aby som tomuto J.G.-L.ovmu debutu, ktorý ma chytil za srdce i za gule, nedal plnú hrsť hviezdičiek... a pritom aha, aké to je jednoduché, skoro až primitívne: štruktúra, myšlienka, scenár, je to vlastne až taká karikatúra, ale karikatúra s myšlienkou a úprimnou snahou o jednoduchú, poctivú filmovú romantiku; ()

• Jon (Joseph Gordon-Levitt) pozerá vo filme porno videa prevažne na stránke PornHub. Jedná sa o jednu z najznámejších a najväčších porno stránok na svete. (ShortyIC)