Jon Martello (Joseph Gordon-Levitt) má v životě jen pár věcí, na kterých mu záleží... byt, auto, rodinu, kostel, ženský a porno. Jeho kámoši mu dokonce říkají Don Jon - prostě si domů z baru přitáhne jakoukoli chce. Nic se ale podle něj nevyrovná osamocenému sledování porna. Nespokojený se svým dosavadním životem se vydává za poznáním lepšího sexu, ale k jeho překvapení se místo toho poučí daleko více o životě a lásce ze vztahů se dvěma velice odlišnými ženami. (Blue Sky Film)

Trailer 1

Gemini

Ačkoliv jsem od prvních zvěstí o výletu jistého talentovaného mladého herce na režisérskou židli doufal v opak, nezbývá mi než konstatovat, že tenhle donjon se bohužel nezdolným pilířem žádného žánru rozhodně nestane - míchá jich totiž dohromady celou řadu, a to způsobem dosti zvláštním. Don Jon má nicméně šanci zapsat se do historie jako jeden z prvních filmů zabývajících se seriózně závislostí na (internetové) pornografii, což by bylo samo o sobě zajímavé, a rozhodně by vítězil v kategorii obsazení - kterým nemyslím reálné pornostránky a použité záběry z reálných pornoklipů s reálnými pornoher... ehm... představiteli (neříkejme jim herci, rozhodně ne valné většině z nich;) Jenže Joseph Gordon-Levitt neudržel hormony na uzdě a namontoval do svého prvního filmu kde co, co jen trochu zavánělo emocionální dysfunkčností v partnerských vztazích. Takže ve finále tady prostě nenarazíte na jedinou normální osobu - nejblíž je tomu Julianne Moore, u které je příčina všeho v okolnostech. Na jednu stranu je na začátku jasně řečeno, čím se budeme zabývat - Jonovým životem a tím, co je pro něj důležité (viz trailer). Jenže díky tomu jak vypadá Jonova rodina a jakou roli ve filmu (a v jeho životě) má, a tomu jak se do jeho života promítne zblbnutí se do "té nejkrásnější věci jakou v životě viděl", a hlavně co ta věc provede s ním, se poněkud vytratí to, co mělo s přehledem potenciál utáhnout celý film samo. Svým způsobem je obdivuhodné, jak to Gordon-Levitt dokázal zaplést a ukočírovat, ale kdyby to udělal s většími zkušenostmi za deset let, a něco vypustil, myslím, že bychom si z toho sedli na zadek úplně všichni. V současné podobě se Gordon-Levittovi jeho prvotina zvrhne ve film o hledání a především o těch, co pořádně nevědí, že něco hledat můžou (a asi by i ve vlastním zájmu měli). Není to vůbec špatné, má to silné momenty (sex Jona s Esther, OMG), ale i když se to stále někam maličkými krůčky ubírá, jde to úplně jinudy - úplně zbytečně jinudy - než je potřeba. Sice to znamená, že se nemůžu dočkat toho, až Gordon-Levitt dá život nějaké prostší žánrovce, ale pro Dona Jona to moc nehraje. A to ani když nabízí kromě jiného Scarlett Johansson v póze vulgárně-a-kýčovitě-žvejkové-růžové-pipiny, kterou byste v reálném životě nejradši ihned zbavili utrpení:) Ten její vypatlaný, "dějem" pohlcený úsměv při promítání tragicky špatného chick-flicku v kombinaci s jejími odpornými manipulativními pokusy a gestikulací předměstské štětky ze sedmdesátých let jsou ale na Oscara. Každopádně když se Jon na konci přestane za volantem chovat jako "co čumíš kreténe" pablb a začne si místo toho užívat (dost hroznou, ale co naděláte;)) muziku z rádia, měl jsem chuť ho obejmout:) Takže ano, po víc než jen troše uvažování (čímž bych chtěl zároveň poděkovat CSFD za to, jakou je úžasnou terapeutickou a myšlenky třídící pomůckou) mu vypálím 80% a své vřelé doporučení. Repríza mě nemine. A nejenom jedna;) ()

JohnnyD

Strašne čudný film. V prvom rade to nie je žiadna komédia. Zo všetkého najviac mi to pripomínalo európske drámy. Film nemá úvod, nemá záver, nemá hlavu ani pätu. No najmä nemá koncept. Nie je to nihilistický moralizmus, aký predvádza Bret Easton Ellis, čo je trochu škoda, lebo Jersey Shore lifestyle (famózna Scarlett Johansson, ktorá hrá jedinú zaujímavú postavu!) a white trash rodinný background hlavného hrdinu sú skvelé. No to je iba kulisa, ktorá nikam nesmeruje a kde by mal prísť nejaký klimax, prichádza z ničoho nič smiešne moralistický monológ na konci, ktorý to celé pochová. A nie je to ani vulgárna komédia, lebo Gordon-Levitt sa veľmi o humor nesnaží, postavy nie sú groteskné a dialógy sú štandardné papierom šuštiace fuckovačky. Koniec koncov je to rovnako prázdny film ako ten Jersey Shore lifestyle, porno a romantické fláky, ktoré pranieruje. ()

TeeAge

|| Scenár: Joseph Gordon-Levitt | Hudba: Nathan Johnson | Distribúcia: Relativity Media | Štúdio: Voltage Pictures, Hi Record Films, Ram Bergman Productions | Rozpočet: 6 miliónov $ | Tržby: 30,450,756 $ || Skvelý scenáristicko-režisérsky debut Gordona-Levitta, kde šlape všetko jak má. V dnešnej kinematografii už nie je nič tabu, takže bolo len otázkou času, kedy niekto vylezie s touto témou. 5 nedám len preto, pretože aj keď pointa filmu je skvelá, a činí sexistické scény účelnými, s výberom herečky pre štatút emocionálej plnohodnotnosti to Levitt predsalen prehnal. Julianne Moore je nielenže nepekná, ale i nepríjemná na pohľad. Ajkeď vieme, o čo Levittovi šlo, na kráse predsa len záleží. A kto tvrdí že nie, klame ;) 78% | Blu-Ray, THX, EN DTS | ()

Fr

,,V ŽIVOTĚ MI VE SKUTEČNOSTI ZÁLEŽÍ JEN NA PÁR VĚCECH. NA MÝM TĚLE, NA MÝM BEJVÁKU, FÁRU, RODINĚ, NA CHOZENÍ DO KOSTELA, NA MEJCH PARŤÁCÍCH, NA ROŠTĚNKÁCH A NA PORNU“… /// O tom, jak mezi hromadou PÉČKA a spoustou šukání, J-G. Lewitt uháněl S.Johansson (která ho dlouho nechtěla pustit dovnitř) a (nejen)proto mu Bůh musel vodpouštět masturbaci. Měl jsem za to, že půjde vo film, kterej by se mohl stát snem každýho nadrženýho chlapa (kterej je navíc na blondýny!). (Ty vole! Se podívej, kolik jich tady je!! Né blondýnek….) Ale nakonec nechápu, proč tohle bylo natočený (se nedělej… si přečti ty komentáře!!!) Že by si chtěl Lewitt ukrátit čekání na Nymfomanku? Že by toužil píchat J.Moore? Nebo chtěl světu říct, že si možná utrhne bambuli? Proč? Pornografickej deník, kterej mě minul. (Né vole, ani mě nelíznul!) /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Upřednosťňuju porno před frndou. 2.) Je mi jedno, jestli čumím na film nebo na péčko. 3.) Thx za titule ,,Vít "bakeLit" Jakeš“. /// PŘÍBĚH *** HUMOR * AKCE ne NAPĚTÍ ne ()

Jara.Cimrman.jr

"Filmy a porno jsou něco úplně jiného. Za filmy se dávají ceny." Kdybych o tom něco věděl, tak bych kontroval, že za porno taky. Jenže já jsem se nikdy v životě nedíval na porno. No, snad když jsem přecházel z jinošských let do mužných, tak jsem jedním očkem cosi hambtýého zahlídl a od tý doby už nic. Tedy pokud se nepočítá internet, protože ten se umí vnutit a ono tu a tam stojí za to užít si chvíli sám se sebou, koukat přitom na slečnu, která se mi líbí a dělá věci, který neplacenejm slečnám připadají nechutný. Ale dosti zasemeněných kapesníků - tady jde o film. A ten se pohybuje na hraně posilovny, sexu a kostela, což je kombinace vskutku pulsující a tak jedinou nespokojenost u mne způsobuje to, že jsem se nedozvěděl, podle jakýho vzorce zpovídající spočítá hříšníkovi množství Otčenášů a Zdrávas Marií. Ale já se HO jednou zeptám osobně a jestli černoprdelníci švindlujou, tak poznají to, co žádnej dobytek v zoofilním pornu dosud nezažil. ()

• Na jednom z plakátů v kině je Russell Crowe z velkofilmu Gladiátor (2000). Plakát přitom propaguje fiktivní film „Holy Blood - Battle For Glory“. (ArsenalEagle)