nunka

Jednoduché a priamočiare rozprávanie o tom, prečo je ženská lepšia ako porno...či naopak? Joseph Gordon-Levit si to celé napísal, zahral a zrežíroval, pričom nepoužíva žiadne filmové a umelecké príkrasy. Len rozpráva a to štýlom určitých stereotypov, na ktorých stojí a padá úspech u divákov. Bonusom pre mužskú časť publika je Scarlettka a pre nás ženských zostáva pán režisér, ktorý si svoje ego explicitne masíruje vystavovaním svojho odmakaného telíčka. Týmito zábermi samozrejme nešetrí. Vtip a nápadité momenty sú zastúpené v dostatočnej miere ( sex versus porno, monológy v spovedelnici, odpustky...) až na postavu o dvadsaťrokov staršej študentky...a slaďunký záver... ()

IQ Tiqe

Joseph Gordon-Levitt se zřejmě nedávnou zabouchnul a chce nám vysvětlit, proč je ženská lepší než porno. Film o smyslu sexu, lásky, porna. To je jeho pointa a proto ho má smysl vidět. Rozhodně ne kvůli Scarlett – což byl můj důvod –, protože ta mě nijak zvlášť nezaujala. Navíc mě od začátku sral namachrovanej přízvuk takřka všech herců. Podobně mluví někteří cikáni a dost mi to vadí. Naopak velký plus za Julienne Moore, aspoň někdo dal filmu charisma. # [viděno: monitor, 5.1, EN sub] # příběh *** | hudba ** | humor - | akce * | napětí - | pustil bych si znovu ** ()

dO_od

// V první polovině je ten film fakt na ránu, hlavní dvojice postav vyloženě anti-můj vkus, pak se film přehoupne do druhé poloviny, objeví se zhulená Julianne Moore a z Jona se konečně stane film, který by se mi možná mohl i líbit, kdyby měl pokračování. Jen teda pořád nevím, jestli je to porno špatné, nebo ne. A smysl? Čekal jsem víc, obzvlášť od tvůrce, kterého mám moc rád. Snad příště, Josephe :) ()

POMO

Don Jon nemá práve sympatické postavy, ani nemá čím oslniť či nadchnúť. Je však osobitý, vie čo chce povedať a hovorí to úprimne a trefne. Fandím Gordon-Levittovi za to, že sa vybral smerom pobavenia návštevníkov festivalu v Sundance a nie ďaleko početnejších (a kasy plniacich) konzumentov tuctovej hollywoodskej romantiky. ()

Mertax

Přišel, viděl, vyhonil… A utřel. Mírné zklamání, ale na celovečerní debut je to zdařilé a až nečekaně sebejisté, ba dokonce namachrované podobně jako titulní postava. Dravý úvod s různými prsaticemi je vynikající, jenže zápletka je po scenáristické stránce hodně banální, ovšem dialogy zní autenticky a nekřečovitě. A zadek pipinky Johansson tady musí ocenit i ženy!/// Strukturu vyprávění tvoří několik kapitol, které jsou uvozeny Jonovými návštěvami posilovny či kostela. Skrze neustálé opakování činností s různými obměnami se rychle dozvídáme o psychickém stavu, v němž zrovna postava je, ovšem to člověku dojde i bez toho. 3x opakovaný vtip už pak dávno není vtipem a film vypadá jako několik slepených dílů sitkomu./// J. G–L zahrál nejsebevědomější postavu své kariéry s notnou dávkou přehrávání a hrudníkem vystrčeným jak šlapka, ale jeho honimír závislý na pornu vnáší do filmu poměrně zábavnou poťouchlost a nikdy to nesklouzne k ohrané sebelítosti nebo naprosto stupidní macho póze jako v Krev a pot. Stereotypy vážící se k bar/disko týpkům jsou často nadužívány a parodie romantických komedií je místy zcela explicitní. Ve výsledku to však působí, že film nemá žádnou další vrstvu a mdlý konec se vskutku „objevným“ zjištěním je toho důkazem. Levitt ale rozhodně ví, jak natočit sexy erotickou scénu./// Film je překvapivě vulgární – i když samozřejmě styk není vidět, je nepopiratelné, že lascivní a smyslná pornovidea jsou vybrána tak pečlivě a sestříhána natolik dynamicky, že na nejednoho diváka v přítmí kina asi přijdou choutky… 65 %. [Kino] ()

• Facebooková stránka Barbary Sugarman (Scarlett Johansson) je pravá a její přátelé, včetně celebrit, jsou zde pod falešnými jmény. (ArsenalEagle)