Thomm

Plusy = zasmál jsem se, film má naštěstí jen 90 minut. Mínusy = Julianne Moore (omg, zas brečí už v první scéně, kde se objeví); občas celkem nuda; přeslazenej konec. ()

Nolanofil

Hrozný začiatok a miestami príšerné dialógy, ktoré nikam nevedú. Ale sympatická mačka Julianne Moore a talentovaný Levitt to dosť zachraňujú. ()

Murphy722

Otázka pornografie v tomto světě je více než zajímavá. A tento fakt máme na talíři prakticky pořád. Krásná ukázka toho, jak se s tím vypořádat po svým, či stále setrvávat myšlenkami v údolí L.A. Hlas svého vlastního já, které by Nás vleklo do kostela po každé špatnosti, no tuhle otázku bych nechal na každém z Nás. Ať se zkrátka proviníte jakkoliv, vše je odpuštěno. Chodit s krásnou holkou je jedna věc, ale ta druhá je, že nesmíte ztratit svoji osobnost. Hlavně pro tu si Vás ta osoba vybrala. Náš hrdina řešil prve stupnicí, ale později si uvědomil, že ta krása leží někde jinde. Klasický příběh, říkáte si? Je to tak, ale tak v pohodě a civilně podaný, že mu to odpustíte. Ale hlavní na tomto snímku je to poselství, které nám tu Gordon-Levitt zanechal. ()

Santino7

Don Jon je režisérskou prvotinou Josepha Gordona-Levita, ktorý je mimochodom tiež talentovaným mladým hercom a sám stvárnil hlavnú postavu. O kvalite tohto filmu by sa dalo celkom polemizovať, s určitosťou však môžem povedať, že film je iný. Naozaj. Po zhliadnutí trailerov som čakal niečo diametrálne odlišné, ako sme napokon dostali. Nie je to typická romantická komédia, akých sa v Hollywoode točí každý rok neúrekom. Z filmu je cítiť autorov rukopis, Gordon-Levit proste nechce točiť tuctovky, chce zaujať inak. A to sa mu, podľa môjho názoru (i napriek niekoľkým nedostatkom) celkom podarilo, som zvedavý na ďalšie projekty pod jeho režisérskou taktovkou, ktorých sa snáď niekedy ešte dočkáme. Stále ho však beriem predovšetkým ako herca s pozoruhodným talentom, na režisérsku stoličku má ešte času dosť. 3/5 ()

Greg25

V mnohém netradiční a dobře vypointované, v mnohém nedotažené do konce. Ve výsledku se to těžko hodnotí, protože přes veškeré osvěžující nápady Levitta, tam je stále nádech šablonovitosti, která sice nevadí, ale nějak tak ubírá body tomu všemu, co se Levitt víceméně dobře, snaží nastavit v předchozích scénách. Zejména konec krapet skřípe, přes veškerou Levittovu snahu zkrátit finále na minimum, vlastně Don Jon ani finále nemá v tradičním slova smyslu, je to právě konec, u kterého vám dojde, že chybělo málo k oslnivějšímu Levittovu celovečernímu debutu. Ale i tak je to debut nadprůměrný a Levitt se jím určitě zařadil mezi režiséry/scénaristy, na jejichž další počin se těším. Protože Levitt vypadá, že se bude už jen zlepšovat. 65% ()

majec4

Tak toto je poriadne priamociary film. Davno som nevidel film, ktory by ma dostal takymto sposobom. Je to osobite, vtipne, uvedomele. Mozno by to vsak chcelo dlhsiu stopaz. V sucte, Gordon-Lewitt vylozil vsetky karty na stol a odpalil pred nami poriadny naklad. Urcite zaujme zapletka, ktora toho zabera dost vela. O to viac prekvapuje, ako to krasne vsetko zapadne, a ako nam to tento nadejny reziser naserviruje. To co uz neprekvapuje su herecke vykony. Julianne Moore, svoju MILFku zahrala super, tie jej navaly boli haluzne. Gordon-Levitt nesklamal ani ako Don Jon, no Scarlett bola najlepsia. Zahrala uplne extremnu pipku. Viac HOT zenu vo filme si nepamatam. Ale tupa bola poriadne :) Vlastne cely film bol hnany do extremu, ale "odrozpravane" to bolo neskutocne. Mozem len odporucit. ()

Hepy13

Zajímavý film. Závislost na pornu může zničit vztahy? Je lepší porno než reálný sex? Joseph Gordon Lewitt už se naplno zabydlel ve filmovem světě, a pravidelně dostává role, i když tady si ji ušil sám na sebe. Tady byl fakt dobrej! O Scarlett netřeba dlouze mluvit, koukat se na její krásu, to je jako když vás někdo zhypnotizuje. Poté co více vstoupí do děje Juliane Moore přestanou se opakovat určité sekvence (posilovna,chození na párty). Což je dobře, protože to začíná už pomalu nudit. Zároveň ale po odchodu Scarlet jde film dolů, do té doby jsem uvažoval i o 5*. ()

Klajnik

Tenhle film si z TVboxu pustila moje máma. Nejspíš hledala nějakej romanťák a já si všiml, že tam hraje Gordon Levitt, kterého mam docela rád. Byl jsem teda zvědavej a zapl to. Program se mě zeptal, jestli to chci pustit od začátku nebo od místa posledního skončení, což bylo 8 minut. Zapl jsem si to od začátku a hned mi bylo jasný, proč to máma vypla po 8 minutách. Gordon Levitt nám tam vysvětluje, jak moc miluje porno. Rád totiž honí a má to rád pomalu. Začne s fotkama, nažhaví se, pak si vybere to správný péčko. Víte, on reálnej sex nestojí za nic. Holka vám skoro nic nedovolí. Moc dřiny za málo zábavy. Už v ten moment jsrm si říkal, co je to za sračku, ale pak se postava Gordona Levitta, což je totální chrapoun, zamiluje do žhavé desítky. Jde kvůli ní na školu, dělá pro ní co se dá a mě už od začátku bylo jasný, že ona neni víc než sexy. Typická debilka věčně žvýkající žvejkačku, tupá jako hovno, povrchní, nezajímavá kráva a počkejte si až se začne projevovat. Na tečku. Nějakym způsobem mě ten film ale baví. Je to bizár, ale vzbuzuje to emoce. Člověk se tomu zasměje a taky i se u toho nasere. Hlavní je, mít se na co nasrat. ()

Jason.Cruger

Po včerajšej návšteve Kina som zostal v šoku. Kým na mňa doľahlo celkové znenie filmu, a všetkých motívov, uvedomil som si že to bolo fakt Dobré ! Začiatok bol skvelý pre atypický film, dej sa začal troška stávať Elipsou, no nakoniec sa všetko dobre urovnalo. Príbeh je vtipný, a vízia Josepha G.L sa istotne vydarila. Odporúčam pozrieť ! ()

Vilg

McQueen s podobným námětem a Fassbenderovou pomocí stvořil meditativní psychologickou sondu se silnou katarzí. Gordon-Levitt chtěl odpovědět ostrohranou ranou do koulí, ale trefil jenom třísla. Pokus pěkný, vtipný, briskně natočený, ale od druhé půle ztrací fazónu a končí rozplynutím do ztracena. Na prvotinu nicméně silně nadprůměrné. Pokud nejste Nimrod Antal. ()

Flagg

Nečekejte od toho komedii, u které se budete za břicho popadat. Nebudete. Já k tomu tak přistoupil, a nakonec jsem byl celkem spokojený. Don Jon má co sdělit, a sděluje to celkem originální (a přitom stravitelnou) formou. Škoda jen, že film, který tak hezky rýpe do všech možných stereotypů a klišé, nakonec vlastně jedním velkým klišé skončí. Jinak spokojenost, JGL určitě má do budoucna smysl sledovat. ()

heihatchi

Parádní film o deziluzi holek/kluků romantickejma filmama/pornem. Začátek byl opravdu skvělej, ale takovéto tempo se nedalo držet věčně. I tak ale velmi povedený debut s krásnou manipulativní Scarlettkou (scéna na chodbě před jejím bytem byla dokonalá). Lepší čtyřka! ()

Tred2

Levittova režie se mi líbí, je to svižné a zábavné. Hrubý koncept taky zaujal. Hlubší rozbor postav není, nevadí (akorát škoda, že Brie Larson nedostala lepší "scénu"). Celkově dostatečně sympatické a nemainstreamové (takže to neohrává klišé dokola). Ale mám tu dva zásadní problémy. 1. Slabá pointa filmu, resp. finále. 2. Důležité momenty nedostávají "extra péči", prostě se proženou stejně jako zbytek filmu. Na první pokus určitě dobré, snaha o to nehrát tu stejnou muziku pořád dokola se cení, ale přeci jen nějaký kompromis mezi tím co je zaběhlé a vlastním stylem by to chtělo. V budoucnu bych se dalším jeho počinům nevyhýbal, minimálně ze zvědavosti. ()

MAJkLSON

Rozházené tempo a ženské postavy mi nedovolí dát více než 3 hvězdy. Scarlett hraje strašného přežvýkavce a Julianne? Padesátiletá vysokoškolačka, která má být ta vyvolená hlavního hrdiny? Jejich vztahu a chemii jsem nevěřil ani sekundu. Jako prvotina JGL OK, ale příště ať je to lepší. ()

adriane9

Pro Josepha mám dlouhodobou slabost a ani tady nezklamal stejně tak úžasná Julianne a "herecky přihlouplá" Scarlett.. Výborný snímek o tom, že porno je jen porno, sex je sex a milování je ... spojení dvou těl i duší. Nechť se od nynějška všichni jen a jen unášíme :) ()

Chundys

Film mě mile překvapil a když jsem se rozhodoval jestli jít na toto nebo na Carrie do kina, tak vím, že tohle měla být ta správná volba pro příště! Levitt jede :-) ()

barteca

Potenciál filmu roste s časem od prvoplánové blbiny pro pipiny po solidní drámko o sexu a pornu. Svěží a originální režisérský debut Josepha Gordon-Levitta. ()

pend

Napoprvé mě film moc nezaujal, napodruhé už ano - je tam celá řada zajímavých momentů, od problematiky závislosti na internetové pornografii, přes zprvu nenápadnou partnerskou manipulaci, povrchnost křesťanské morálky, jedinou ale zcela zásadní řeč jeho sestry... ()

jandula00

Čekala jsem klasickou romantickou komedii plnou lásky, něžností, bla bla bla - co taky jiného, když jste doma sám na Valentýna. Po chvíli mi došlo, že to asi úplná klasika nebude. Scarlett Johansson zvládla roli psanou na míru perfektně! Dost jsem jí celý film nesnášela, což je asi správně. Josepha Gordon-Levitta miluju už od dob 10 důvodů proč tě nenávidím. Kdo byl ale opravdu skvělý, byla Julianne Moore. Nějak se mi ta ženská líbí až ve zralém věku. Celkově zdařilá režisérská prvotina. ()