Domas88

Je to sice něco jiného než jsem čekal, Gordona mám rád zahrál dobře a i já se bavil.. nic sice extra ale pobaví ()

silak_xup

Neřekl bych, že Don Jon je vyloženě závislej na internetovim pornu. Prostě honí. Honí i když má holku. To dělá každej, stejně jako já i moje holka. Děláme si to často sami a normálně se o tom bavíme, má to sví kouzlo. Někdo možná nehoní, ale všechny co znám tak jo. No, takže Jon si nabrnkne nějakou buchtu, ta ho přistihne jak si ho honí, rozejde se s nim kvůli tomu, mezitim se zamiluje do takoví intelektuálnější buchty se kterou zůstane a přijde na to, že se dá souložit i tak jako romanticky a né do toho jen pokaždý brutálně bušit. No a to je celej příběh. Jako pár vtipnejch momentů to má ale znova už si to nepustím, neshledávám na tom nic, kvůli čemu bych si to měl znova pustit. ()

rasto87

Ja vám neviem, mňa to nijako nechytilo. Z jednej strany to pôsobí ako tuctivá a otrepaná romantická konina, z druhej strany to pôsobí a ukazuje človeka, ktorý je fakt tak trochu úchyl a robí si to 10x za deň pri porne. Dialógy sú strašne monotónne a niekedy som sa pristihol ako sa mi privierajú viečka. Scarlett je naozaj sexi herečka, ktorá dosť dobre stvárnila zazobanú mladú a rozmaznanú slečinku súčasnej doby, ktorá si myslí, že keď je sexi kosť a strašná krava, tak jej chlap bude všetko zobať z ruky a počúvať ju na slovo, tak to nie ďakujem. Už chápem prečo ostal s Julianne. ()

Vasyl

Ještě, že nemám tu slabost pro Scarlett jako 90% chlapů. Po tomhle filmu by se mi musela trochu zprotivit. Párkrát jsem se zasmál, ale dál mi to skoro nic nedalo a ani nijak zvlášť nebavilo. Vlastně dalo - překvapeně jsem čuměl, kolik záběrů ze skutečnýho porna se dá propašovat do "normálního" filmu (a jde to aji bez genitáliíí pane fontrír). ()

Fnoobroklic

To sedlo. Mrzí o tolik nižší hodnocení, než má třeba Crazy stupid love, přitom to až na porno a trochu jiný propletenec vztahů má tolik stejných příběhových charakteristik. Tady to prostě není tak prvoplánově romantické, sluníčkové a nevinné. Formou se to tváří jako typický, už tolikrát viděný film o playboyovi, který si domů každý večer tahá jinou holku. Ale je tu vcelku přesný obraz americké společnosti, která na jednu stranu produkuje nejvíc porna na světě a dívá se na něj minimálně tolik, jako zbytek světa, a na stranu druhou chodí bez přemýšlení do kostela a omlouvá se za to imaginárnímu dědečkovi na obláčku. Další věcí je tu všudypřítomnost kondomů, zkrátka pokrytectví Ameriky nezná hranic. Stejně tak pohled některých žen, že chlap se nemá co dívat na porno, když s nimi chodí, což je aplikovatelné v omezenější míře určitě i u nás. Prostě zaujalo víc, než čistý roantický film bez jediného reálného problému nebo kulturní sondy. ()

swinevenca

Nakonec dost ubohý, co se týče komedie, proto je první půka filmu, dokud se nezačne lámat chleba, docela solidní bullshit. Scarlettka mi byla podezřelá už od začátku, ne že by náš Don nezasloužil v kostele jednu přes hubu. Zobrazování rutiny v autě, posilce a hlavně kostele mohlo ubýt (nebo mě ubít), ale zas to posloužilo jako nástroj k zobrazení tý proměny, o který byla výborná druhá půlka filmu. A to, že sexy zlatokopky dostávaj na frak, do tý doby dementní kámoši zafungujou jako správnej support (dokončení školy) a pornomaniaka probere životem zkoušená vdova, to mě bavilo. Vlastně je to romanťárna z neobvyklý strany, ale už jsem se asi naučil nebrat tyhle citový výlevy a útrapy tak vážně a neshazovat film kvůli tomu, že s něčím takovým fabuluje. ()

lobo87

Zaujímavý, ale povrchný film. Luxusná Scarlett (Josephovu ejakuláciu pri vchodových dverách do bytu ľahko pochopiť...), výborná Julianne, rovnako dobrý JGL, pre ktorého to bol asi srdcový projekt, keďže si napísal scenár, zrežíroval i zahral hlavnú úlohu. To obdivujem. Celý film však kĺže po povrchu, je žánrovo nevyhranený a neprináša potrebný konflikt. Potenciál bol väčší... 65% ()

AndrewNewman

Film ako celkovo stojí možno tak za tri hviezdy a to do toho rátam aj herecké prevedenie hlavnej trojice a samozrejme úžasnú figúru, úsmev a celkovú dokonalosť Scarlett Johansson. Don Jon však má jednu výhodu. Tým, že sa dotýka mnohých sfér, ako napríklad nasilu chcené návštevy kostola v nedeľu doobeda. Alebo nasilu chcené dvíhanie činiek a samozrejme porno. To je zrejme najzábavnejší aspekt celého filmu a tým pádom aj zaujímavejší. Svojou originalitou prebíja takmer každý romantický film, navyše nejasný koniec je čisto autentický. Samozrejme súhlasím s komentárom Cervenaka, že film chcene či nechcene poukazuje na fakt, že mladé a krásne ženy chcú chlapa zmeniť na poslušného psíka. Za to pekná MILFKa vám do života prinesie presne to, čo potrebujete. No ale skúste si domov priniesť ženu, ktorá je takmer rovnako stará, ako vaša matka! ()

ZG2013

BOMBA !!! Skvělé obsazení, hudba, střih, spád, neobvyklý děj. Navíc Scarlett je tu fakt kost. Tento film jsem neviděl naposledy. ()

HouseFan

Velice očekávaný režisérský debut herce Joseph‘a Gordon‘a – Levitt‘a, který se hodně dostal do povědomí českých filmových diváků až v průběhu posledních dvou let. Jako herec se stal oblíbený díky filmu Počátek a poté pokračoval ve spolupráci s Ch. Nolan‘em a zahrál si ve filmu Temný rytíř povstal. Joseph se očividně rozhodl nespokojit se s ódami, jež sklízí za své herecké umění a úžasný vzhled, a proto se rozhodl přidat si do portfolia i režisérskou činnost…. Na to já můžu říct pouze jediné….TREFA DO ČERNÉHO! Jeho první film, který měl v českých kinech premiéru 17.10.2013 byl pro mě něco naprosto nového a nečekaného. Tak provokativní, odvážný, drzý a zběsilý film jsem v kinech již dlouho neviděl. Zároveň mi přijde, že charakter snímku je shodný s charakterem hlavní postavy. K tomu navíc tolik záběrů z pornografických “děl” jsem ještě v žádné hollywoodské ani české tvorbě neviděl. U filmu také oceňuji, že vás příběh naučí jisté rutině, a diváci jsou schopni identifikovat, co se v příběhu děje třeba i jen podle zvuků. Dosahuje se zde tak příjemné symbiózy mezi divákem a filmem. Rozhodně stojí za ocenění pěkné nakombinování komických scén s lehce dramatickými prvky. A navíc! Joseph Gordon – Levitt v hlavní roli předvádí opět dokonalý výkon! Aby nezůstalo jen u chvály, můžu říci, že scénář měl v sobě trochu děr a snímek obsahuje několik otřepaných klišé. Avšak jako režisérská prvotina je film naprosto dokonalý a všem mladým čtenářům doporučuji si na film zajít, neboť za možnost zhlédnout si toto ztřeštěné drama/komedii, bych i já s radostí zaplatil cokoliv znovu. ()

kockodan

Náhled do dnešního světa Guidů a Guidettes. Nebo-li Jeresey Shores meets Woody Allan. (Pro neznalé kopíruji z wikipedie: Guido is a slang term for a lower-class or working-class urban Italian American. The guido stereotype is multi-faceted. Originally, it was used as a demeaning term for Italian Americans in general. More recently, it has come to refer to Italian Americans who conduct themselves in a thuggish, overtly macho manner.) Každý normální chlap i holka si v tom můžou najít něco, co sami buď někde poznali, nebo na vlastní kůži zažili a s čím se můžou alespoň částečně ztotožnit, a to i intošské vysokoškolské typy. Akorát to u nich bude mít jiný obal. Celý film mi přišel surrealistický hlavně ve spojení Jersey Shores (scény s Gordon-Levittem a Jonahssonovou, v kuchyni u stolu s rodiči, Levitt s Guidovskými kamarády na diskotéce, atd.) a nějaké vztahové, odlehčené intelektuální pohodovky pozdního Woody Allana (všechny scény s Julianne More), a to v poměru 60% -40%. Zabalení do Guidovského buranství, diskoték, a newyorského akcentu je sice vizuálně líbivé a pomáhá to hodně komičnosti, např. Woody Allen by ale tento námět byl schopen ztvárnit i s lidmi z jiné společenské třídy a bylo by to, věřím, taky zábavné. Na debut je to ale počin víc než vyjímečný. Navíc vidět Gordona-Levitta z 3rd Rock from the Sun kde byl v roli dlouhovlasého skinny teenagera, ztvárňovat bezchybně prototyp Guida z New Jersey, je k nezaplacení. Scarlett svou roli typické Guidette nového tisíciletí (dnes už sans fake tan) vystřihla také bezchybně. Vcelku je to o banalitě všedního dne, všedního života v dnešní době. Některé scény z domova u stolu s rodiči mi trochu vadily a herec ztvárňující otce hl. hrdiny mi tam vyloženě neseděl. Matka i sestra hl. hrdiny ovšem byly skvělé. Nejlepší hláška z celého filmu: "I was just checking my email!" Solidní 3 a 1/2 hvězdy. ()

kverula

Joseph Gordon-Levitt rules! Zase se mi osvědčil jako skvělý herec a tentokrát i jako scénárista a režisér. No neni ten kluk talent? ()

kikin01

Joseph Gordon-Levitt to vzal pěkně od podlahy. Sebejistý snímek překvapujícího debutu, který se fakt povedl. Já jsem věděl, proč si ho dávám do té topky, ten nám ještě ukáže věci ... Šmrnc, vtip, fakt dobrej výběr herců a hodně pravdivých věcí z reálného života už od dob, kdy jsem se začal dívat na porno. Kdo tvrdí, že se na něj nikdy nedíval a nemasturboval, tak to dělá dodnes - svatá pravda. Sice trošku nedotažený, Scarlettin charakter mluví za vše, ať si to každý přebere jak chce, ale jinak to má moje plus. ()

Jamall

První polovina super! Dokud jde o honění, balení blbek a poté supersexy Scarlett je to vtipné, nápadité. Od poloviny, kdy se vše začne soustředit na supersmutnou Julianne Moore, která hlavní postavu ovlivní, to jde do kopru. Hlavní změna nastane příliš rychle a konec je celkově odfláknutý. ()