Kouzlo přítomného okamžiku

• USA The Spectacular Now (více)

Sutter Keely žije teď a tady a naprosto mu to vyhovuje. Tenhle okouzlující a sebevědomý týpek, který je na střední mazákem, si nenechá ujít jedinou party. Miluje svou práci v obchodě s oblečením a budoucnost ho nezajímá. Nikdy nemá daleko ke sklence alkoholu. Poté, co dostane kopačky, ho na trávníku své zahrady probudí z kocoviny Aimee Finickyová. Ta představuje jeho pravý opak - čte sci-fi a nemá kluka. Zatímco Aimee sní o své budoucnosti, Sutter žije jen přítomností. I přesto svede osud tyhle dva dohromady. (HBO Europe)

Dont

Od The Perks of Being a Wallflower nejlepší film v ryzím teenage žánru a pro mě osobně jedno z největších překvapení letošního roku. Ve srovnání se zmíněnými Perks je ale tohle komornější snímek, hodně pocitový a více ze života. Není to tak intenzivní ani „vypointované“ jako Perks, v zásadě je to jen jednoduchý příběh o lásce a jiných nástrahách mladého života - alkohol, chybějící otec, poznání vlastní hodnoty, bezradnost ohledně životního směřování atd. Ten konec mi zůstal v hlavě, kdo viděl poslední záběr, ví proč. :-) Shailene Woodley je nesmírně talentovaná, trochu mi připomíná Miu Vasikowskou. Hraje úsporně a přirozeně, tak to mám rád. Přidám se i k těm, kteří tady chválili povedené a autentické zpracování nebo milostné scény nebo procházky z párty. ()

kajas

Sympatický snímek o teenagerech (nejen) pro teenagery. Shailene sedí role obyčejných dívek od vedle mnohem více než divergentní akční hrdinky. Milesova postava si mě ale tolik získat nedokázala a závěr jsem si představovala trochu jinak... ()

Aljak

Od dvojice Scott Neustadter a Michael H. Weber, ktorí napísali scenár aj k perfektnému filmu (500) Days of Summer, som očakával niečo lepšie, oveľa lepšie! A napokon takéto sklamanie v podobe úplne priemerného filmu o chalanovi, ktorý sa bojí zlyhania a preto úmyselne si nepripúšťa úspech a vedome sa o neho oberá. Inak neviem či je to zámer Jamesa Ponsoldt alebo len náhoda, že v každom filme, na ktorom sa podieľa, je v ňom zakomponovaná téma alkoholizmu (a napr. tu to bolo úplne zbytočné). Nevravím, že to bolo úplne zle, ale vzhľadom na pozitívne ohlasy a scenáristickú dvojicu som predsa len očakával niečo viac nezabudnuteľné. Toto bolo proste príliš obyčajné, aj keď svojim spôsobom zaujímavé... ()

Marqta

Příjemný pohodový snímek. To co ho odlišuje od hromady těch dalších "teen" filmů s obdobnými náměty je upřímnost. Tenhle příběh opravdu působí reálně a i způsob jakým je všechno natočeno a poskládáno dohromady...Všechno hladce plyne, děj odsýpá, a celkově to působí naprosto uvěřitelně. Navíc se povedlo i herecké obsazení. ()

M.i.k.e

Lepši než Kings of summer,ale stále horší nez Way Way Back.Za sebe mi celkem kazí dojem fakt,že nejsem úplně ok s hlavními postavami.Zatímco Shailene Woodley je naprosto okouzlující,Tellerův Sutter je kokot první třídy a celkem přesně vím jak by pokračoval děj po posledním záběru...80% ()

Lischai

Nejvtipnější dívka na světě mi to doporučila jako takové lepší Perks of Being a Wallflower. Ale já nevím, pro mě asi ne. Spectacular Now je napůl citlivá teen romance, napůl sociální drama, napůl o dospívání, napůl o dementní rodině a nějak se to mezi těmi směry přelévá, ale žádný mě skutečně nezasáhl. Není to špatné, má to super poslední záběr, ale celkově mi tam schází tah jedním konkrétním směrem. ()

Hees

Nápad dobrý ale bohužiaľ nesedel mi hlavný hrdina do tejto úlohy. Vôbec nevyzeral ako taký pijan a za ďalšie prečo všetci to jeho pitie podporovali to tiež nechápem. Podľa mňa aj nie moc dobrý herecký výkon podal Miles, ale nebudem príliš krutý. Naopak Shailene táto úloha sedela. ()

Havaj8

V první řadě, toho kluka nemusim, přijde mi jako nesympatickej herec, ale tady řekněme, že se i do tý role hodil a hrál něco, co by mu mohlo bejt svý. Romantický filmy a ne filmy pro puberťáky. Ale ten chlast za volantem, no tím mě osobně taky dostal, není to dobrá reklama. V druhý řadě byla super roztomilá, hodná, starající se Shailene Woodley, která dokáže milovat i přes to všechno a dokáže z "pártyboye" udělat obyčejnýho kluka. No asi jsem se tu trochu zamiloval. Bylo to tak pěkně vyprávěný, s takovou lehkostí a přirozeností, i když pominu ty věci kolem rodiny, bejvalky atd. Bylo by to jinak až moc jednoduchý. Mám ohromný dilema, kolik hvězd nadělit. ()

MA.KI

Pod slupkou suverénnosti a cynismu skrývající se teenagerské tápání (ve vztahu k sobě samému, ve vztahu k lidem okolo sebe,…), schopnost žít okamžikem versus schopnost myslet na budoucnost, lehkovážnost míjející se s hloubkou a stálostí, rodinné problémy na pozadí milostného vzplanutí a prvních upřímných citů v náruči lamače dívčích srdcí, násosky a vymetače večírků, zdánlivě protikladné postavy, jež však spojuje mnohé,… a mnoho dalšího, třeba i ne explicitně vyřčeného, nabízí The Spectacular Now. ~ V rámci škatulky coming-of-age film velice povedený a vyzrálý kousek, který těží z přirozených hereckých výkonů (i vzezření – jako mnozí ostatní i já kvituji absenci make-upu) obou hlavních herců – Milese Tellera a Shailene Woodley – a z přirozeně odvyprávěného děje (předlohou pro scénář byla kniha Tima Tharpa). ()

laik_60

ak hra Teller sám seba, tak je to snáď ten najprotivnejší namyslený chalan na svete. :) Ja sa picnem hihi .. asi som pochválil herca za predvedený výkon v priemernom filme. Ale bol naozaj dobrý. Mno tie jeho tanečne pohyby zadkom a plecami predviedol už aj vo wiplashi, to by si asi mohol odpoustit, robí ho to ešte protivnejším. :) ()

Wormboy

Maly film s velkym obsahom...taketo filmy treba raz zacas vidiet, pretoze sa na nic nehraju a ukazuju nam veci, ktore velmi dobre pozname, kedze sa nas dotykaju v roznych obmenach aj v beznom zivote. Ako napriklad Transformery a podobne :) ()

Morzael

Jediné v čem se tato teenage romantická komedie/drama liší od podobných filmů je netradiční škála postav. Největší kretén tu není bejvalka, ani nový boyfriend bejvalky, ale samotná hlavní postava, což tvoří alespoň trochu zajímavý film. Miles Teller dokazuje, že není úplné herecké dřevo, ale jinak mě tu nezaujalo vlastně nic. Chemie mezi postavami téměř žádná, Shailene Woodley je herečka, která mi přijde ultra nesympatická, soundtrack nijaký. Chápu, kam film směřoval, a co se snažil říct, ale vůbec jsem se s postavmi ani se situací nedokázal sžít. A to je u tohoto typu filmů velké mínus. ()

Juto

V niektorých ohľadoch obyčajný a v iných mimoriadny, film ťaží z výnimočného citu pre svoje hlavné postavy. Ktoré prejavujú hĺbku citov, ktoré vyrážajú dych svojou jednoduchosťou a úprimnosťou. Je tu čarovná chémia, ktorá je odzbrojujúca a osviežujúca. 9/10 ()

dresi

Mud u mě stále zůstává nepřekonán, ale čistě v rámci indie romancí rozhodně to nejlepší, co letos z Ameriky došlo. Sice to nemá výraznou postavu jako The Way Way Back ani neobvyklé zasazení The Kings of Summer, ale jako celek působí The Spectacular Now mnohem svěžejším, reálnějším a hlavně temnějším dojmem. ()

papaJA21

Další film o dospívání na kterém není vůbec nic špatného. Ale na stejné téma se natočilo za posledních pět let i dost lepších snímků. ()

dr.fish

Úplně přesně si vzpomínám na ty časy- byl jsem na vejšce, nejšťastnější člověk pod sluncem, čas tak zoufale rychle běžel a já nechtěl, aby to skončilo. A pak ty poslední týdny, kdy ještě každej chtěl urvat od života co se dá, pařilo se od rána do večera, nikdo se na státnice neučil, prostě "spectacular now". Nikdo nevěděl co bude dál, ani nechtěl vědět, ale v té chvíli to vlastně bylo jedno. Pak nás život rozehnal do všech stran a už jsme se s některými nikdy nepotkali. V tomhle filmu jde o to samé, chytit ten vítr. Není to vůbec nic veselého, dialogy občas dost na hraně, ale když člověk vydrží, nakonec ho to vtáhne. Na americký film dosti nekompromisní, tvrdě realistické neveselé drama. Oba hlavní hrdinové docela zahráli...75% ()

A.Beech

Shailene je skvelá herečka s veľkým potenciálom. Som presvedčený o tom, že 2014 bude jej rok. Som rád, že som ju spoznal v období, keď o nej ešte veľa ľudí nevedelo. A k filmu, ak máte chuť na tento žáner, tak odporúčam. Ak pozeráte len kvôli Shailene, odporúčam duplovane. ()

Jennifer Lawrence: Víc než dokonalá žena

Jennifer Lawrence: Víc než dokonalá žena

28.07.2015

Channing Tatum konečně režíruje

Channing Tatum konečně režíruje

23.11.2014

Ze striptéra hercem, z herce režisérem? Channing Tatum (Útok na Bílý dům) už několikrát dokázal, že si dokáže plnit velké sny. A již brzy si odškrtne další, jelikož hodlá společně se svým kamarádem… (více)