Nepříliš úspěšnému newyorskému detektivovi Fredu Williamsovi bylo svěřeno vyšetřování série vražd mladých dívek. Vrah zanechává zvláštní stopy a o jeho duševním vyšinutí není pochyb. Fred se spojí s psychoanalytikem, aby získal profil vraha, který napodobuje hlas Kačera Donalda, a zjistil, jaký je motiv jeho hrůzných činů. (Levné knihy)

Martin741

Tak a dalsi Lucio Fulci, ktory sa mi dostal do ruk. Lo Squartatore di New York ani nie je klasicky horor, skor taky lahky a nezazivny TV film- kriminalka. Herecke osadenstvo nepoznam, ale u hororov nie je dolezity premakany scenar ani genialne herecke vykony. Ide skor o strasidelnu atmosferu a efekty. Tuto vsak kriva aj strasidelna atmosfera aj efekty. Vrah vydavajuci pri vrazdeni zvuky ako Kacer Donald? No akoze .... LOL. Asi Fulciho filmom v zivote nepridem na chut. 15 % ()

honajz2

Je popravdě celkem smutné vidět, že se tam co chvíli rýsuje možnost být něčím víc než "brakovým" hororem, ale Fulci jako by si to neuvědomoval nebo s tím vědomě nechtěl pracovat. A je to podle mě velká škoda, protože to nakonec opravdu mohl být film o potlačovaných sexuálních úchylkách, před kterými člověk jen tak neuteče (když už je má), ať už jsou hodně bizarní nebo hodně hnusné, ale tohle téma se tam vyskytovalo jen chvílemi a ve většině scén šlo jen o to samé pořád dokola - vražda, vyšetřování, nějaká žena se bojí, vražda, vyšetřování, nějaká žena se bojí... Jako jo, ty vraždy jsou slušně natočené a vůbec gore scény má Fulci opět zmáknuté slušně, jen to prostě časem začne být dost repetitivní. Mě to teda bavilo do půlky, pak už moc ne a spíš jsem jen čekal na konec. A právě kvůli té repetitivnosti z toho nakonec bohužel je jenom průměrný horor, i přes nemalý počet zajímavých zdařilých scén a počáteční silnou atmosféru. Gialla už jsem teda viděl i lepší, ale špatné to určitě nebylo a vraždící Kačer Donald je samozřejmě best :D Slabé 3* ()

majo25

Aj keď je film zasadený do Ameriky a pár hlavných postav obsadili (treťotriedni) americkí herci, tak typicky talianske spracovanie od známeho brakového talianskeho režiséra Fulciho je neodškriepiteľné. Miestami perverzné, miestami ostré, miestami nudné, ale hlavne nedotiahnuté a nekvalitné. Hrá sa tu predovšetkým na drsnosť a gore efekty. A to tak, že všetky obete pri rozparovaní nehybne stoja. O nejakom vyšetrovaní detektívom nemôže byť ani reči. Vyšinutý psychopat s káčerodonaldovskou úchylkou sa "vysliedi" sám. A to záverečné vypointovanie - no comment. ()

kosta73

Fulciho filmy mám moc rád, což ale není důvod, proč dávám 4*. Podle mě je to totiž velmi slušná kriminálka a například to, proč vrah vydává kvákavé zvuky, vyplyne z děje filmu. Ten kdo to ovšem přejede rychloposuvem kvůli gore scénám to stoprocentně nezjistí. ()

Cushing

Ale klidně i čtyři hvězdy, tohle já miluju a to pak žádnej dišputát. Je to někde mezi giallo a detektivkou, s názvuky do hororu. Herecké výkony spíš pod průměrem, no a co? Slizkej film je slizkej film, přece tam nebudou hrát jak Olivier v Hamletovi! Důležité je, že takhle srandovně, a přece stylově už nikdo nikdy točit nebude - spojovat sex s násilím až vražedným, aby se na to dobře koukalo? No way! Tohle je temnej, upatlanej, komerčně bezskrupulózní klenotek, kterej posunuje hranice snesitelnosti a překračuje hranice vkusu. Dílko pro speciálního diváka: chlápka o víkendovým večeru, když mu partnerka odjela s kamarádama na vodu a jemu se vůbec nechce do hospody. ()

drackula

Tento film má dve stránky - horrorovú a detektívnu. Ako horror však zlyháva najmä kvôli absencii napätia a priam nulovej atmosfére, ktorá je z biedy vytrhnutá jedine v pasážach v ktorích vrah útočí. Ako detektívka je tento film príliš priamočiary a predvídateľný. Postáv je príliš veľa na to, aby bolo možné aspoň niektoré z nich vyčleniť a bližšie priblížiť ich charaktery. Preto sú ich činy a pohnútky zmätočné, na prvý pohľad komplikované a časom sú divákovi úplne ukradnuté. Jediné plus je charakter vraha, ktorí sa mi páčil najmä vďaka svojmu slovnému prejavu ala káčer Donald. Tento Fulciho snímok teda ničím nevyniká, ale nieje ani úplnou stratou času. 45 % ()

pfa

No, bylo mi jasný, že tento film nebude zrovna z první ligy, ale nakonec to tak špatné není. Určitě nenudící italská detektivka, trocha erotična v první půli, i nějaké to rozparování. Řekněme takový krimi horor ze středu tabulky druhé ligy. [6/1O] (Lo Squartatore di New York, ITA, krimi) ()

jefff

Málokterý film od Fulciho mě doopravdy baví. Chápu, že jeho rukopis je specifický, ale právě Rozparovač z New Yorku ukazuje, jak ty technické disciplíny neodváděl nejlépe. Herecký casting je jako obvykle zoufalý a scénář hodně chatrný. Vlastně je celý příběh vyloženě hloupý. A tentokrát ani gore efekty nejsou natolik originální, jako v jiných jeho filmech. Vypadá to spíš, že si štáb udělal prima dovolenou za oceánem a u toho natočil rutinní detektivku. ()

sedm.1

Provařená kriminálka,spousta nahotinek,tři krvavější mordy,hlas Kačera Donalda.Vše,co potřebuje každý vědět k tomu,jestli má brát tuhle nudu vůbec na vědomí.Typicky taliánský filmeček,se vším dobrým i špatným,co k filmařině z této země patří.Slabota,čekal jsem od Fulciho krapet víc. ()

folklorman

V New Yorku začne řádit bezcitný maniakální zabiják. S radostí kuchá prsaté paničky, přičemž si nepíská, ale kváká jako kačer. Starší průměrný detektiv začíná po inteligentním rozparovači pátrat. V průběhu se spojí s géniem, jenž pro něho začne sestavovat psychologický portrét potenciálního vraha. Vražd neustále přibývá a detektiv s policajtama nemají vůbec tušení komu nasadit želízka. Mezi zraněnými je i osoba, která vraha nevědomky zná. Do poslední chvíle doufá, že dotyčný nemá s vraždami nic společného. Teoreticky bych mohl tento film zařadit na konec zlaté éry, kdy Fulci natáčel nejznámější a nejkvalitnější filmy. Po Squartatore di New York následoval už jen slabý odvar dřívější slávy a kvality. Fulci v sedmdesátých letech točil převážně gialla. Lo Squartatore di New York v sobě tento podžánr a jeho pozdní projevy nezapře. Mimo gialla zachází i do žánru krimi a samozřejmě hororu. Chtěl bych pochválit práci kameramana (Luigi Kuveiller), jenž převzal otěže po Salvatim a dokázal věrně napodobit jeho nenapodobitelný styl. Hudba šla výjimečně mimo mě. Gore efekty a jiné (palcové) prasárničky byly na výbornou. Herecké obsazení neurazilo a docela bych vyzdvihl výkon Andrea Occhipintiho. Vřele tento žiletkový (nářez) zářez doporučuju…..kvaky..…kvak. ()

Šakalík

Možná vůbec nejslavnější film Lucia Fulciho, který je dodnes v mnoha zemích cenzurován, přestože mně osobně nijak extrémně provokativní nepřijde. Sice obsahuje dvě tři docela odvážné sexuální scény a úmorně detailní gore nahání husí kůži, ale celkově se jedná de facto o normální detektivu s pořádně šáhlým vraždícím maniakem. Síla filmu leží právě v postavě vraha, přičemž to, že svou identitu skrývá za Kačera Donalda, z něj dělá jednoho z nejoriginálnějších zabijáků vůbec. Z hlediska scénáře to je pravděpodobně nejpromyšlenější Fulciho dílo, protože zbytek jeho filmů je v tomto ohledu pohříchu dost slabý. Tenhle film prostě divákovi zůstane v paměti, už jen pro těch několik výborných krvavých scén. Kupříkladu to, jakým způsobem je ve filmu prezentováno řezání dívčího těla žiletkou, myslím dodnes nebylo nikde překonáno. Tenhle film zkrátka patří do zlatého fondu filmového hororu, byť jej asi každý nedocení. ()

Přemek

Velmi špatné. Chápu, že divák chce vidět přímé zásahy nožem na jemných, sladkých tělech, ale aby ohrožená ženská jen tak stála, řvala a nechala se bodat.. Navíc pointa rozhodně neospravedlňuje naprosté zesměšnění vraha, který mluví jako ztřeštěná kachna. ()

POciSEM odpad!

Vsude samy zarostly italsky bemberice a dementni zabijak kterej misto kecani kvaka jak kacer. Tohle byla hrozna stupidita ()

Paldiny

Mám pocit, že pánovi Fulcimu detektívna látka vôbec nesadla. Akoby nevedel nájsť ten správny recept na napätie (zachytil ho len pri úteku nymfy zo spárov trojprstého) a problém videl aj s prepojením žánrov krimi a hororu. Snaha o kontroverznosť sa cení, ale zakiaľ pri jeho slávnejších kúskoch je z nej cítiť nadšenie, tu mi príde, že sa dostavila len na objednávku. A to sklamalo viac, než toľko skloňovaná zdĺhavosť či kačací syndróm. Obyčajný zákazkový film a z takých divák nemá radosť a myslím ani režisér. ()

dezert odpad!

Zvrhlá sračka bez nápadu, zato se spoustou demence navrch. Příběh asi tak na 15 minut a to ještě v případě, že by byly všechny záběry zpomalený. Nefunguje to ani jako detektivka, ani jako horor, dokonce ani jako nuda to nefunguje, protože nuda je oproti tomuhle počinu zábava. Vlastně žádná postava v tom filmu ani nemá charakter, herci jsou nezajímaví a nevýrazní, prostě celej štáb na lisknutí. Fláknout Fulcimu. Zblít se. Už nikdy tady tuhle břečku. ()

tenebrae86

Ve své době muselo toto pozdní 'slazy' giallo spoustu diváků šokovat. Vlastně to dokáže i dnes, jelikož kromě špinavé a nebývale perverzní atmosféry má i hypnotické scény naprosto bestiálních vražd. Natočeny jsou tak extrémně a věrohodně, až se člověku udělá skoro nevolno, když na to kouká. Tato odpornost je samozřejmě u takových filmů žádoucí a co se brutality týče, v rámci gialla neznám rozparovačova konkurenta. Jeho styl je prostě božský, kuchá rád mladá děvčata, vyvrhuje jim vnitřnosti, párá je žiletkou, devastuje jim rodidla a skřehotá u toho jako hysterická kachna. Dohromady to působí docela znepokojivě. Bohužel, tím hororové prvky končí a zbytek je jen selhávající detektivka. Nic mysteriózního nebo dokonce strašidelného zde není, pokusy o napětí moc nevychází (viz. scéna v metru) a samotné vyšetřování je často nezajímavé a příliš naivní, škoda. Děj zkrátka rychle upadne v zapomnění, ale na ústřední melodii a "nohu pod stolem" si vzpomenu vždycky, stejně jako na Zorku a její legendární 'bottle fisting' scénu. ()

Brejlil

Co s těmito filmy. Je mi jasné, že v okruhu některých fanoušků filmové bizarnosti (a sám se takovým filmům nevyhýbám) patří k nejlepším, ale jako film mi přijde jen průměrný. Ano, gore efekty jsou pěkně brutální (lahví do vaginy např.) , ale jako celek mi to připadalo divné. Slabší díl Colomba nebo Kojaka, okořeněný krví, nahotou, a pseudopsychologií. A ten divný záporák. ()

pend

Pro mě celkem zklamání, je to v podstatě detektivka, ve které vrah vraždí prostitutky obzvláš't nechutným způsobem a přitom mluví hlasem Kačera Donalda. Tempo filmu je hodně rozvláčné. ()

molcan2

Ak to chodí ako kačka, hovorí ako kačka, neznamená to, že by to nemohol byť vražedný maniak. Je tu kopec krvi keď si rozparovač zmierňuje svoju vinu. Bolo to veľmi dobre giallo a Fulciho fanúšikovia budú radi. ()