Jak vyřešit alarmující míru kriminality? Legalizací všech zločinů. Na jednu jedinou noc v roce se Amerika blízké budoucnosti proměňuje v nejnebezpečnější místo na Zemi. Když se vás někdo rozhodne zabít, nikdo vám nepomůže, protože všechny složky záchranného systému jsou během Očisty mimo provoz. Funguje to náramně, i díky tomu život v téhle zemi v ostatní dny připomíná ráj. Jen se ho nemusíte dožít. Krvavý thriller s hororovými prvky natočili tvůrci série Paranormal Activity, kteří vás budou děsit tak, jak je jim vlastní. Úspěšní a bohatí Sandinovi se na Očistu připravují v bohorovném klidu. James (Ethan Hawke) prodává bezpečnostní systémy, díky nimž svůj dům proměnil v nedobytnou tvrz. Jeho manželka (Lena Headey) a děti, teenageři Charlie a Zoey, proto mohou nerušeně pozorovat prostřednictvím bezpečnostních kamer svět tam venku a výjimečná dramata, která tahle specifická noc přinese. Všechno změní jeden cizinec, který se znenadání objeví u jejich dveří a úpěnlivě prosí o záchranu. Pustit ho dovnitř, nebo nepustit? Rozhodnutí, které učiní, obrátí jejich život naruby. Z nezúčastněných pozorovatelů se stanou hlavními postavami v mimořádně krvavém dramatu, které nemusí ani jeden z nich přežít. Tahle noc bude zatraceně dlouhá. (oficiální text distributora)

Carcooli

Za mě jeden z TOP filmů, který jsem kdy viděla. Tak strašně mě bavil, že jsem si ho musela pustit i další den a nechal ve mně takové emoce, že se mi o něm i zdálo. Dle mě skvělé herecké obsazení - zvlášt teda výkon Etana byl fenomenání. Závěrečná půlhodina prostě SKVĚLÁ!!! Doporučuju všem, kdo se rádi bojí. ()

Phillippus

Napriek hviezdnemu obsadenie boli postavy zahrane akoby ochotnikmi . Nápad skvelý, prevedenie na hovno. Nesympaticke postavy, hlúpe obraty, idiotsky plochy koniec. ()

Kusmoo

Vážně je morální dilema v tom jestli zachránit celou rodinu nebo random bezďáka? To mělo být nejjednudušší rozhodnutí filmu... Jinak to šlo. ()

vojacekr

Námět dobrý, nápad o zasazení děje do situované rodiny taky OK. Nemohl jsem ale pochopit, proč se očista měla týkat jen vraždění a ne například rabování, příletu nákladních letadel s kokainem a jiných kriminálně aktivních činností, když šlo o kriminální činnost všeobecně. Tahle zmínka mi ve filmu chyběla a namísto podsouvání neustálého vraždění bych se dokázal víc ztotožnit s myšlenkou. Okázalé. Proto průměr. ()

kotrlak odpad!

Tahle srágora nestojí za ztrátu času. Pro mě je tenhle flick předem zatracenej už tím že je vystavěnej na tak idiotský myšlence že jeden den v roce se můžou občani navzájem beztrestně mordovat. V US by to byl začátek občanský války...a možná konec rasovejch problémů. ()

Huska

Ako z takého dobrého nápadu mohlo vzniknúť toto... Jednu noc v roku je všetko legálne a vonku sa dejú strašne veci. Aj keď sa tie veci dejú von tak sa my pozeráme na jednu rodinu, v ktorej sa nič nedeje. Po hodine pozerania sa na totálne hovno sa niečo začalo diať a nebolo to až také zlé, no lenže hodinu ničoho 20 minút proste nezachráni. Tento film si hovorí horor ale mne to prišlo skôr ako mierne zastrašujúci akčný film. Filmu dávam 3/10 a to už s jedným prižmúreným okom. ()

zeleznak odpad!

Si tak rikam, kolika dolary Ethan prispel do rodinneho rozpoctu. Nebo co si snupnul pri podpisu smlouvy. Scenarista by mel odevzdat tuzku a jit krmit kachny. Takhle podelat solidni namet. 5 minut po konci filmu menim na odpad. ()

Dext

Nápad legalizace všech zločinů mi nepřišel až tak originalní abych na toto téma natáčel film. Bylo tam hodně míst kde se dalo ještě něco vylepšit. Jedna hvězda pro bezdomovce že se zachoval jako člověk a ne jako zvíře. ()

Pythonator

Trošku ujetý a děsivý obraz Ameriky, která je už tak dost ujetá a děsivá. Nedivil bych se, kdyby to tam jednou zavedli. Vadní jsou na to dost, zbraní mají taky dost, magorů a bezďáků na odstřel tam mají přehršel, takže už jen upravit zákony. Jako film je to nechutné a mrazivé nahlédnutí do lidské povahy a popravdě se mi u takových filmů dělá špatně z lidského druhu, než abych se u toho bavil. ()

soukyd33

Rada nad zlato: NIKDY NEŘÍKEJTE DĚTEM PIN, A ŽÁDNÁ HESLA. Rodinné drama začne chvíli po 19. hodině dne očisty. Bezpečnostní systémy k hov.u. A proč, protože vyžadují lidský faktor. Akce tu moc není, ale napětí by se zde dalo krájet. Poznámka: Téměř celý film se odehrává v domě. Poznámka: Děti jsou zde spíše naobtíž. Poznámka: Někdy pomoc dostanete od těch, u kterých to nejmíň čekáte. Hvězdiček 3 ()

motyka52

"Všechen zločin je na jednu noc v roce povolen" je geniální premisa pro film, který má 85 minut a moc neřeší nějakého zbytečné otázky kolem okolo, jako například co se stane den poté, jestli je Očista i v okolních zemích a takové blbosti ... prostě zahouká siréna a přestřelené charaktery se vydávají zabíjet do ulic. Když si tedy ani vy nebudete moc namáhat hlavu, pak se můžete očistit u sledování vcelku originální rubárny, na které je bohužel až příliš vidět, že na její natočení nebylo nekonečně peněz. ()

babuška

námět kterej mohl fakt vymyslet jen posranaj amík, forma legální vraždy na jakékoliv zámince, masakr slušnej lena je furt kočka3/60% ()

Sa.sa

Slušný film o co by kdyby bylo vše možné a beztrestné... Jinak ten konec byl fakt super a stál za to... Kdo ví jak bych se zachoval, ale asi bych ty sousedy nenechal potom odejít... Ale kdo ví... 🤔😉 ()

PORTER44

Jednou za rok možnost zabít koho chcete bez následků je zajímavý nápad asi by to využil každý druhý.Příběh docela zajímavý až na pár scén které mi přišly trapný,byla hlavně poslední třetina filmu skvělá.E.Hawke dobrý herecký výkon. ()

Googooplexer

V takomto príbehu to bol miestami až prekvapivo nudný dej. Určite sa dal scenár urobiť lepšie, do hercov v tomto žánri určite netreba investovať. To už skôr do zbraňového vybavenia. Zbytočné niektoré postavy... ()

pretorij

NO.. co na to rict. Vynecham hodnoceni filmarske kvality, strihu ad. Nerozumim tomu. Muzu ale rict, ze uplne vsemu rozhodne plnej kotel nedavam a tohle si to opravdu zaslouzi. Ze bylo uz na zacatku jasny, jak to dopadne? A co jako?! U vetsiny dnesnich filmu to poznate uz podle nazvu. Tohle byl fil... rekl bych tak torchu jinej. Super namet. Ne jen ty samy upiry furt a nebo taky kriminalka apod. Vzdyt se to dnes mele vsechno stejny a jenom se to pretaci. Tohle bylo jednoduse originalni. Ta yslenka filu je super a pokud jste si nahodou neprecetli o cem to je- tak to ani nectete a jdete rovnou do toho. ()

Investman

Dávám pět bodů! Mně se to líbilo a hodně moc. Nápad naprosto dokonalej, zejména na začátku filmu mě občas fakt zamrazilo.... Výkony mi přišly vzhledem k žánru celkem ok, možná ten klučík by si mohl vytrhat obočí... Konec libovej, nejvíc mě pobali věta na konci: Sešlo se na náměstí cca 200 lidí a navzájem se očisťovali :D. A lidi sáhnětě si do svědomí, co byste opravdu dělali, kdyby byla očista? :) ()

Spawn míří na velké plátno

Spawn míří na velké plátno

22.07.2017

Očista míří do televize

Očista míří do televize

04.10.2016

Kolik znáte hororových sérií, které jsou čím dál tím lepší a výdělečnější? Ano, Očista je spíš thriller než horor, rozhodně ale vydělává „hororové" peníze. Není tedy divu, že mají její tvůrci velké… (více)