Jak vyřešit alarmující míru kriminality? Legalizací všech zločinů. Na jednu jedinou noc v roce se Amerika blízké budoucnosti proměňuje v nejnebezpečnější místo na Zemi. Když se vás někdo rozhodne zabít, nikdo vám nepomůže, protože všechny složky záchranného systému jsou během Očisty mimo provoz. Funguje to náramně, i díky tomu život v téhle zemi v ostatní dny připomíná ráj. Jen se ho nemusíte dožít. Krvavý thriller s hororovými prvky natočili tvůrci série Paranormal Activity, kteří vás budou děsit tak, jak je jim vlastní. Úspěšní a bohatí Sandinovi se na Očistu připravují v bohorovném klidu. James (Ethan Hawke) prodává bezpečnostní systémy, díky nimž svůj dům proměnil v nedobytnou tvrz. Jeho manželka (Lena Headey) a děti, teenageři Charlie a Zoey, proto mohou nerušeně pozorovat prostřednictvím bezpečnostních kamer svět tam venku a výjimečná dramata, která tahle specifická noc přinese. Všechno změní jeden cizinec, který se znenadání objeví u jejich dveří a úpěnlivě prosí o záchranu. Pustit ho dovnitř, nebo nepustit? Rozhodnutí, které učiní, obrátí jejich život naruby. Z nezúčastněných pozorovatelů se stanou hlavními postavami v mimořádně krvavém dramatu, které nemusí ani jeden z nich přežít. Tahle noc bude zatraceně dlouhá. (oficiální text distributora)

Jumper636

už hrozně dlouho jsem neměl chuť - něco nedá se ani tak říct zhodnotit, jako rovnou - ZKRITIZOVAT!!! V prvních minutách se jedná o neotřelý, pro mě zcela nový a také perfektní námět. Po uplynutí cca (nevím přesně) 25 minutách se už jen ptám jestli je možný, aby někdo režíroval stupidněji! Chování všech postav nedává vůbec smysl a zrovna tak se ani vzdáleně nepřibližuje ničemu co se dá považovat za možné nebo reálné. Jedna postava způsobí totální životní apokalypsu, nejen sobě, ale rovnou rozjebe životy celý rodiny - za to mu není vyřčena jediná výčitka a zrovna tak ten malej přiblblík neprojeví za celý příběh ani jednou jedinkrát náznak lítosti nebo sebekritiky, přesto, že jeho megadebilní počin způsobí smrt jeho vlastnímu otci a pomalu celý rodiny. Převraty v jednání a rozhodování postav v nejzásadnějších momentech, není z minuty na minutu, ale z nanosekundy na nanosekundu. Přiblblo, který tohle dostalo příležitost zfilmovat se snažilo bejt nekonvenční hlavně v závěru, kterej mě teda NASRAL ze všeho nejvíc!!! Představte si, že Vás chce sousedstvo ubodat společně s vašimi dětmi, potom co Vám jiná banda rozjebala dům a snažila se vás celou noc rozsekat - A vy potom co se z toho vylížete zkurveným zázrakem (v pro diváka naprosto předvídatelný moment) to přejdete jakoby vám někdo rozlil láhváče ve chvíli, kdy jste ho chtěli vylejt samy, pač bylo už zvětralý a tak všem odpustíte, necháte je jít domů, aby jste je mohli od následujícího dne zdravit jak Flanders Simpsnovi "NAZDÁÁÁREK PAPÁÁÁNEK SOUSEDÍČKOVÉ". V momentech "vteřina před smrtí" zakročí kdosi z "pozarohu" a to hned 3x, cca během 10 minut. Natočil bych to líp na mobil s bandou kamarádů a za 1/10 ceny! V půlce, když už jsem byl nasranej každou minutu víc a víc, jsem si řekl, že nápad ***** a zpracování ** takže celkem tak ***, ale po shlédnutí - zpracování jde do mínusu **** a námětu nechávám ***** TAKŽE JE TO POMALU ODPAD, ALE HVĚZDU NECHÁM. ()

Shelma

"Už nejsem hrdý Američan, už ne...Tahle země mi všechno bere" ... tohle by mohlo být i motto dneška nikoliv poslední větou filmu. Krásná ukázka povýšenosti zla ve jménu ekonomické prosperity nad lidskou etiku. Napínavé a odpudivé zároveň. ()

Karel.Racek

Velmi zajímavý námět který jak se zdá není dokončen. Nastává tedy otázka: Jak se zachová rodina Sandinova po zbylých 364 dnu v roce? Pomstí se nebo to nechá plavat? ()

swater137

Tak tohle je film. Šílený amíci mají to co vždy chtěli. Máma řeší za co všechno může otec, syn je na straně černocha kterého nezná, protože děti jsou nejušlechtilejší. Přítel od dcerky je starší o 2 roky a chce jen sex a bude pro něj i vraždit a táta zjišťuje že prachy nejsou všechno. černoch nabídne vlastní život. Otec vše přehodnotí všechny vybaví zbraněma a sranda může začít. Všichni se mají radši . Prostě krev není voda. Kokněte na to ()

Hektor.Troy

Az 2 hviezdicky davam za dost dobre herecke vykony.A pre tych 5 hviezdickovych mam navrh liecit sa v blazinci alebo nakopat ich do riti.Viete co by sa stalo behom 1.NOCI?vsetky banky by boli vykradnute a vsetky pozicky a dlhy by boli vymazane....Tak blby,neinteligentny a totalne blby film som snad este nevidel.... ()

Jessiefox

Výborná myšlenka, bohužel zabitá soustředěním se na jeden dům. Navíc některé myšlenkové pochody postav jsou trochu mimo logiku. ()

jamesbond120

od začátku očisty zajímavý film. Námět filmu je velice zajímavý a jen tak by to někdo nevymyslel. Určitě stojí za zhlédnutí ()

JerryPilsen

Tak nakonec lepší než jsem čekal.Ikdyž se nakonec útočníci po vniknutí do domu chovají jak naprostí idioti a trousí se jednotlivě,tak je děj velice napínavý a nepředvídatelný. ()

coolsender

Jo, dal jsem 5star, ale jen proto, že myšlenka je ukrutně fajnová. Přeneste si ji do čech. To by bylo luxusní. Ubylo by kriminality, stát by najednou nemusel platit tolik sociálních dávek ... To nemá rasistický podtext. To jsou z hlediska myšlenky filmu, fakta. ()

ErzebethB odpad!

Cože? Nápad? Ujetý ale na Ameriku odpovídající. Zpracováni? Naprosto ujeté, neuvěřitelně neprofesionální a umělé. Vyhozené prachy.... ()

Zool-B

Film, kde je každá klišé zápletka založená na naprosto stupidním chování hlavních postav. SPOILER Největší debilita už je hned na začátku filmu - že zná ten sotva 8mi letej klučina kód na zabezpečení baráku WTF??? Ale ok, jinak by ten film nemoh asi pokračovat ... další blbost přijde hnedka záhy a to scéna kdy nabíječ mladý dcerušky chce odstřelit fotříka ... a co by asi bylo dál, kdyby se mu to povedlo ... ta školačka by se mu vrhla kolem krku a žili by šťastně až do smrti? Co na tom, že jí oddělal fotříka... Next hovadina přichází za pár minut a to scéna s překonáním nejnabitějšího zabezp. systému tím, že se prostě zaháknou vchodový dveře za auto a za 10 sec je po zabezpečení?:D:D No to snad ne.. a nasledný scény jak si tam zmateně všichni pobíhaj po baráku a nevěděj roupama co by ... No a ten americko moralistickej závěr to bylo fakt na přesdržku.. ()

oli1va odpad!

Každoročně žít ve strachu, že budu utracen v rámci upevnění morálky lidstva, by mě v žádném případě nenapadlo a myslím, že ani žádnou jinou bytost s IQ nad 80, otevírat cizímu člověku. Pud sebezáchovy je každému natolik vlastní, že jsem se zkrátka nemohl dívat na totální imbecilizmus, kterým vylepšili tvůrci synka pána domu. V tu chvíli jsem si přál být očisťovatelem. ()

panter666

Námět a myšlenka je velmi zajímavá, ale u toho to končí. Přiblblej synátor Ethna Hawka, který má z očisty hrůzu, pak dostane záchvat empatie a vpustí zcela neznámého člověka do domu jen proto, že volá o pomoc. Divím se, že přežili tolik očist před tím. Děj se musel nějak pohnout, ale já jen čekal, kdy toho malýho vlasatýho krypla pošlou do kytek, když pak začal vetřelci pomáhat i když bylo vyhrožováno jeho rodině smrtí a on se tak děsil lidí venku. Postava syna tam vůbec neměla bejt, ty lidi mohli bejt něco jako náhodnej gang. Teď už je to jedno. Dvě hvězdy za námět i akční scény stály za starou belu. No a konec, byl jasnej jak facka. ()

Operator

Celá rodina se připravuje na každoroční "pročištění krve", ale co investovali do zábran, to totálně zanedbali při taktické přípravě a výcviku. Od začátku do konce se celé bandě hrdinů všechno naprosto sere pod rukama. Neuvěřitelně debilní obránci náhodně po celém baráku vráží do neuvěřitelně debilních útočníků a snaží se navzájem likvidovat. Překvapuje mne, že v celé čtvrti nezafungovalo něco jako domobrana. Nikde na světě totiž nemůže existovat něco, co je nám předkládáno ve filmu - totální anarchie. Je lidskou přirozeností se zorganizovat v zájmu vlastního přežití. Hrdinové tohoto filmečku ale po baráku pod útokem pobíhají jak banda křečků v teráriu a člověka jen napadá, jak to, že tohle přežili v předchozích letech podobného řádění. Komu tyto kopance nevadí, tak se bude přiměřeně bavit. ()

Hextall

Zvrátená myšlienka, ktorá ale prekvapivo dobre funguje. Ktovie, ako by sa ľudia k sebe správali, keby takéto nariadenia fungovali aj v skutočnosti. Samotný film vcelku priemer, zopár nelogických rozhodnutí, avšak pomerne dosť nudných momentov. Na horor možno až príliš akčné a málo strašidelné, ale ako jednorázová chuťovka môže byť. ()

tommco

Nápad s očistou je uletený, navyše pochybujem že by to zrovna takto fungovalo. Ale ako film je to zábavné a bez nudných pasáží, takže sa mu dá nejaká tá nedomyslenosť odpustiť. Dal by som 3 a pol keby to šlo. Mimochodom je to sci-fi - thriller, určite nie horor. ()

Spawn míří na velké plátno

Spawn míří na velké plátno

22.07.2017

Očista míří do televize

Očista míří do televize

04.10.2016

Kolik znáte hororových sérií, které jsou čím dál tím lepší a výdělečnější? Ano, Očista je spíš thriller než horor, rozhodně ale vydělává „hororové" peníze. Není tedy divu, že mají její tvůrci velké… (více)