Zombi 2

• Itálie Zombi 2 (více)

Fulciho brutální vize plné krve a vnitřností jsou tím nejlepším, co může světový horor nabídnout. Do newyorského přístavu vplouvá opuštěná loď. Odkud plachetnice připlula a co se stalo s její posádkou? To jsou otázky, které si klade nejen dcera majitele lodi Anne, ale i novinář Peter. Vydávají se spolu na Antily, aby zde za neustálého rachotu bubnů poodhalili roušku děsivého tajemství, plného voodoo rituálů, krvavých orgií a obživlých mrtvol. (Řitka video)

H.Gordon odpad!

Už mě filmy s touhle tématikou začínají vadit. Navíc, když triky nejsou dobře udělané a herecké výkony jsou příšerné. Je to sice staré, ale to není výmluva. Já staré filmy uznávám. Přišlo mi to naprosto bez emocí a také nepravděpodobné chování všech účinkujících. Nějaká dobrá scéna se tam našla, ale ne tak, abych tomu dala alespoN 10%...strašná nuda ()

masw

Fulciho klasika opravdu není špatná, je sice trochu zdlouhavá, ale velmi dobrá a stojí za to počkat na závěr, který je povedený. Trochu mě zklamala vychvalovaná scéna s žralokem a také masky (moc bílé) ()

Kosmik 1

Druhý nejlepší Fulciho horor, který jsem prozatím viděl. Uvidíme zde dost nechutného gore (zvláště scéna u okna a když začnou zombíci vylézat ze země), na což je ale člověk u Fulciho připraven. Pak taky krásný až komický souboj zombíka se žralokem, to se fakt jen tak nevidí. Zároveň tančícího podvodního zombíka (asi musel být za života technař nebo capoeirista dle těch jeho pohybů - fakt hodně úsměvný moment). Jednu krásnou polonahou potápěčku (jak to bylo krásné, když se ještě nenosilo tetování a piercing). Scénku ve sprše (opět bez těch dvou nechutností). No a pak samozřejmě spoustu nelogičností a tupě chovající se postavy. Ale což, to k hororu taky patří. Ikdyž u toho jen kroutím hlavou, že místo toho, aby se lidi bránili nebo alespoň utíkali, tak radši stojí, čumí a nechají se v klidu zahryznout. Pro fanoušky zombie hororů to je však nutnost vidět. Nutno zmínit také dobré masky. 70% ()

Jello Biafra

Kultová záležitosť o dobrodružnej výprave na jeden odľahlý ostrov plný hladných zombies. Hnijúce masky, psychedelický hudobný doprovod a hustá atmosféra. To je Fulciho Zombi 2. ()

jefff

Zombík vs. žralok, to je přece paráda ne? Fulci ve vrcholné formě, gore scény, brutalita a špatné herecké výkkony. ()

fiLLthe3DD

Pomerně veliké zklamání. Rozjezd to má bohužel velmi pomalý,no a pak přichází na ,,scénu" gore,dokonalé masky,vnitřnosti a to vše je doplněné užasným soundtrackem,bohužel je ,,to všechno" pro mě bylo v tak malé míře,že uspokojení bych se jen těžko dočkal. Na stranu druhou(když opomenu ty ,,dialogy a herecké výkony")to bylo opravdu dobře zpracované-masky,zombie souboj se žralokem- a ani já sám nechápu,proč mě to tak nudilo...60% ()

sedm.1

Má se cenu hrabat v ději,který je z těchto let ve všech těchto Italských zombiefilmech stejně dělaný přes kopírák?Nemá!Jediným měřítkem pro tyto filmy je tak kvalita a hustota gore scén.A zde dávám 3x!!!.Lucio Fulci se nestyděl a naservýroval nám zde toho pomnohu a i v na svou dobu ve skvělé kvalitě.Nad hloupostí děje a scénáře se opravdu nemá smysl pozastavovat,krve a vnitřností si tu fanoušek gore užije dost,takže 4*!P.S.už vím,proč scéna s okem je tak legendární,naopak mi uniká,čím legendární je scéna se žralokem...nu ale budiž,každý máme jiné choutky :). ()

folklorman

Zombi 2 je neuvěřitelně inspirující zábavný a dokonalý horor, který natočil Gorefather a genius – Lucio Fulci. Jako amatérský filmař bych se mohl široce rozepsat o dokonalém makeupu a speciálních (gore) efektech, které má na svědomí G. Rossi nebo úderném smysluplném efektním a dynamickém střihu pana V. Tomassi. Také výborná kamera kladoucí důraz na detail a temnější odstíny v rukách zkušeného kameramana, kterým není nikdo jiný než Sergio Salvati . Jednoduchá hudba (Fabio Frizzi) dokonale vystihující celou problematiku kolem nemrtvých. Na filmu jde vidět nadšení celé film. skupiny, která po čtyři roky vytvářela a produkovala ty nejlepší a nejbizardnější horory. Všemi zmiňované dvě kultovní scény se žralokem a třískou jsou tak právem označovány za svou originálnost a propracovanost. Pokud někdo má rád více moderní zombie filmy…..tak rozhodně vděčí za jejich existenci právě tomuto kultovnímu filmu, který se dá považovat za jeden ze základních kamenů tohoto žánru. ()

Šakalík

Dle mého názoru jeden z nejlepších filmů Lucia Fulciho, který už tradičně neoplývá nijak duchaplným příběhem, což je pro většinu Fulciho filmů bohužel typické, ale stejně tak obsahuje všechny náležitosti, které italského režiséra proslavily. Předně to je výborné namaskování samotných zombie, detailní gore, které se tady ale drží v rozumných mezích, takže nepůsobí nijak nechutně, a několik výborných scén, z nichž především podvodní férovka zombíka se žralokem nebo pomalé napíchnutí oka na klacek jednoduše nemají chybu. Z negativ musím jmenovat značně stupidní chování postav, kdy se kupříkladu zabarikádují v kostele s hromadou mrtvých těl, ale že by je preventivně střelili do hlavy, když je jasné, že z nich budou zombie, to nikoho nenapadne. Při závěrečné bitvě o kostel jsem taky několikrát nahlas zařval: „do hlavy, proboha střílejte do hlavy!“ pač mi to plýtvání municí lezlo na nervy. :-) Takže asi takhle – tohle není bůhvíjaké veledílo, ale představuje to absolutní klasiku žánru. Nebýt tohoto filmu, možná by spousta jiných hororů nikdy nevznikla. ()

PfefferSalz

Zázraky se nekonaly, jenom pár vydloublých očí a rozervaných těl, což se už v době vzniku tohoto snímku dalo považovat za klišé. A co teprve zombie snímky dneška? ¤¤¤ LFŠ 2013 (Klub kultury) ()

vitekpe

Peknej (a rekl bych typicky italskej) zombie B film. Obcas polonaha holka, obcas mozek nebo streva, obcas more, obcas voodoo nemocnice, obcas New York...atd. Proste od vseho neco, k tomu syntetizatorova muzika...Ja byl spokojenej. :) ()

KmK

Žralok bojující se zombií a podobné šichty. Zombálové jsou vážně pěkně udělaní, celkem dost obnažených ňader, to oceňuji. Jinak ale celkem nuda... ()

Slimak

Je to celkem ucházející blbost.Osazenstvo hlavních hrdinů je dost na nervylezoucí....s vyjímkou Dr.Menarda který se mi dost zamlouval...kde najdete také doktora s tak podivnými léčebnými metodami?Když se mu nezdáte chytnete včelu do hlavy...taky musím pochválit masky... ()

POciSEM

Utahany az beda. Docela pekny gore efekty a zvlast ta scenka s triskou a souboj zombie se zralokem mely neco do sebe. Ale zbytek je takovej divnej ()

Corpsegrinder

Hodně děsivej film a jeden z nejlepších zombie filmů co jsem viděl. Nikdy nezapomenu na to jak jsem se bál jít si pro jídlo abych se nakonec rozhodl pro něj jít a o 10 minut později zjistit že se u toho žrát nedá. ()

colapso

Klasika žánru,zpomalený záběr kdy kus dřeva projíždí oční bulvou je nezapomenutelný a hlavně ty nádherné masky zombie jsou prostě k sežrání:-) Fulci byl prostě bůh ()

TERRORDROME

Jednoznačne najlepší Fulciho horor. Mnohý mu vyčítajú mŕtvolné tempo, ale podľa mňa to funguje dokonale a naviac je to na rozdiel od iných Fulcioviek ako napr. nezmyselný Páter Thomas pomerne inteligentné a hlavne poriadne a účinne vygradované, čo je u talianskych hororov obecne vzácne. Celý dej si pozvolna plynie bez nejakých zásekov, pravidelne doplnený o gore chuťovky a podmazaný podmanivou syntezátorovou hudbou. Opustený ostrov, Wodoo, zombie nákaza, stáročný španielsky kolonizátori vstávajúci z hrobov a apokalyptický koniec. Scény ako zombie proti žralokovi či drevo v oku sú priam notoricky známe. Nech si vraví kdo chce čo chce, ale Zombi 2 je jediná plne vydarená Fulciovka. ()

Zero_Signal

Ako fanušík zombie hororu som si toto často milované, ale aj často nenávidené, dielo nemohol nechať ujsť. Po skončení snímku musím uznať, že som spokojný, Zombies tu sú naozaj až do kosti mrazivé, už len ich chôdzou vzbudzujú strach, a to som ešte nespomenul celkové masky. Pri scéne v cintoríne, ktorá slúži ako prológ k ÚŽASNÉMU finálu, som hneď vedel, že tento film je klasa! Musím ešte raz spomenúť to finále, no to bolo naozaj maso! Hordy zombíkov vstávaju zo svojich hrobov jeden za druhým a naši hrdinovia sa bezmocne skrývaju v drevennej chatrči kt. slúži ako malá nemocnica s jednou puškou a jedným revolverom :)) a samozrejme nemôžem nespomenúť úplny koniec, ktorý nebudem spoilerovať, ale ten záber s mostom = eňo fuckin ňuňo! Nebyť trochu horších hereckých výkonov a niekedy dosť trápneho dialógu, tak to je za 5 hviezdičiek. A NESLOBODNO ZABUDNÚŤ SCÉNU, KDE ZOMBIE POD VODOU ZÁPASI SO ŽRALOKOM!!!! ()

Klay

Velké zklamání - namísto stupidní zábavy je to bezdějová nuda, která nikam nesměřuje. Za pamětihodný bych označil jen jediný moment - souboj zombie vs žralok (zajímalo by mě který kaskadér se dal k něčemu takovému jako kousání žraloka přemluvit). Jinak je gore vcelku chudé a bez nápadu a o pořádné zombiárně se dá mluvit až v posledních 20 minutách. Fulci už rozhodně natočil mnohem lepší a brakovější (tzn. zábavnější) filmy. ()

aLPaC

Asi je to pro někoho kult, pro mě ale jen průměrný film. I v subžánru zombie hororů. Na co však nikdy nezapomenu je boj zombie se žralokem, to asi nikde jinde neuvidíte. A poslední záběr potěší. ()