I když hrdinka pracuje jako švadlenka, ráda by se stala návrhářkou. A nadání skutečně má, dokonce o ni projeví zájem podnikatel z Paříže. Jenže mnohé se ukáže být jinak, než se zprvu zdá. Platí to o lidech i lásce... (oficiální text distributora)

DadysGirl

Hugo hrál snad ve všem... Věra Ferbasová tentokrát na druhé koleji a je to škoda... Ale příběh Lídy Baarové je taky pěkná nenáročná romantika... ()

karlee

Na rozdíl od ostatních komentátorů je pro mě Baarová spíš slabší stránkou filmu. Naopak ostatní v čele s Haasem výborní a díky tomu, že na to tentokrát nebyl Hugo sám (líbily se mi i Věra a Adina), tak zaokrouhlím nahoru. Ty jsi moje husa, totiž anděl. ()

IvonaK

Komedie o módním návrhářství a o tom jak Haas finančně podporuje Baarovou za její návrhy. A moc se mi líbila Haasova mluva. Ale ten konec samozdřejmě přihlouplý. Jaká to náhoda že se vybourali zrovna u budovy ve které pracoval Lídin frajer. A jak se všechno honem rychle vysvětlilo že nejsou milenci a že nemá nikde žádné dítě. Aha. To že Haas držel Baarovou v náruči a ohrabával ji, tak to je v naprostém pořádku. Ale tím že to nebylo nudné, tak tu hvězdičku navíc dám. ()

Rattlehead

Průměrný film, který ovšem ze zapomenutí vytahují velká jména. Herecká sestava je celkem luxusní (i když třeba Hugo Haas mi tu moc zábavný nepřišel), zajímavé jsou některé nápady (využití barevných filtrů, případně propojení dvou scén, kdy v závěru první Theodor Pištěk Líze říká, aby se hanbou propadla, a následně ji vidíme, jak se propadá - jede dolů výtahem, to je opravdu moc povedené). Hudební znalci si jistě povšimnou některých motivů, známých z legendárního "Císařova pekaře". Skladatel Kalaš tak v tomto historickém velkofilmu tak trochu vykradl sám sebe, budiž mu to odpuštěno. ()

Pitryx

Tak asi nejlepší byla scénka jako z dob němého filmu se strážníkem a Lídou v noci v salónu. Ale i jinak zde bal pan Haas perfektní. Dějově slabší, scénáristicky taktéž. Ale bavil jsem se. ()

ostravak30

Tři hvězdy dávám především za krásnou Lídu Baarovou a Hugo Haase, který se sám staral o největší zábavu. A Věru Ferbasovou, kterou mám moc rád. Námět samotný, včetně scénáře, je bohužel trochu slabší. Zaujala mě ale scéna v restauraci, kdy se při tanci střídají barvy, což je v prvorepublikovém filmu věc věru ojedinělá. ()

GeminiK

Překvapivě hezký a vtipný film. Všichni herci opustili svoje škatulky. Čekala jsem přehrávající, tragickou Baarovou a ejhle, ona uměla i hrát a navíc jí to moc slušelo. Ferbasová  taky dobrá a nebyla za diblíka, Haas vtipný a výjimečně nehrál milovníka. ()

PTuranyi

Roztomilá medzivojnová komédia s romantickou zápletkou. Hlavnou hviezdou síce je Lída Baarová ako šikovná módna návrhárka, ale väčšinu komickej práce si oddrie Hugo Haas ako roztržitý parížsky módny kráľ Francois Lorrain a české skomoleniny francúzštiny v jeho komickom podaní vedia poštekliť bránicu. Na ženskej strane mu výborne kontruje Věra Ferbasová ako Lízina spolubývajúca Tonka. Samotná Lída Baarová je tu podobne ako Adina Mandlová len za peknú a jej herecké umenie nie je veľmi presvedčivé. Produkcia robí svoju prácu dobre a dokonca sa odváži na niekoľko technologických experimentov, keď do čiernobieleho obrazu vnesie vplyv farebného filtra umiestneného v tanečnej miestnosti alebo použije negatív pre zobrazenie nešťastnej nálady hlavnej hrdinky. Bonus:: Reštauračné menu s cenami a guláš za 9Kč. 70% ()

odella4

Liduschka. . .já nemůžu jinak, nádherná a talentovaná žena si 5 hvězd zaslouží, ikdyž zbytek trochu pokulhává. ()

miraporthos

Vlastni pilou, dostavala jsem moc bušons :-). Nesmrtelná českofrancouzština Hugo Haase! V milostné rovině však příliš naivní a v závěru příliš mnoho náhod... ()

Peabody

Předloha Olgy Scheinpflugové je taková červená knihovna, ale pánové Frič s Wassermanem a zejména Hugo Haasem coby Francois Lorrainem to pozvedli o hodně výš. Haasova česko francouzská komika je k sežrání (taky za ni jsou ty hvězdy) a mimochodem to jak padáme na zadek před zahraničím platí poměrně dlouho. Lída Baarová je krásné dřevo, víc z ní asi dokázal dostat jen Otakar Vávra v Dívce v modrém, kde je schopná i mluvit jako člověk a snad i docela hrát. Tady bych řekl Cimrmanovské oživlé dřevo, ovšem pěkné. Věra Ferbasová jako Tonka ji herecky strčí do kapsy už tady. Bedřich Veverka, jinak celoživotní figurkář tady má asi o tři věty víc a toho Francouze hraje překvapivě slušné, Adina Mandlová je nějak jen do počtu coby jakomilenka. Vladimír Borský je tragický jako obvykle, tahle záměnová role krejčí nekrejčí patří k jeho lepším. No a pro mne jako milovníka kuriozit je tady autentická matka Lídy Baarové - Ludmila Babková, která hraje, už podruhé (prvně to bylo v Innemanově kravině Šenkýřka od divoké krásy nebo tak nějak), matku svojí skutečné dcery. Bylo to její poslední film. ()

jirka.jad

Tuctový film, na kterém mě zaujala krásná Lída Baarová a hodně nepohledná její vlastní matka Ludmila Babková v epizodní roli. Jeden z nejslabších filmů jinak vynikajícího režiséra Martina Friče. Hugo Haas jako vždy geniální. ()

MirecRKK

priemerny az podpriemerny film, s velmi cudnou zapletkou, ktora sa rozpletie az v poslednej scenke, to by sa racej nemusela vobec, ten film este viac pokazil dojem z tohto filmu, tie francuzske slova ako im ma clovek rozumiet? film by si zasluzil asi len 1* ale nakonec dal som 2 za hercov oni sa snazili a nemozu za to baarova haas mandlova a borsky velmm dobre vykony ()

raininface

Příjemné překvápko. Dokonce i ta jindy herecky natvrdlá Lída vedle perlícího Huga docela ožila. Akorát to zamilované pobíhání po rozkvetlé louce si mohl Macek Fričů odpustit. ()

PORTER44

L.Bárová s V.Farbasovou jako švadlenky a spolubydlící a H.Hass jako vtipný francouzský návrhář,která komolí francoštinu s češtinou,příjemná, průměrná trochu romantická komedie. ()