Energický a neúplatný revident bankovní filiálky v Renešově Popelec Hadimrška je vyslán do Prahy se závažným úkolem zachránit před bankrotem velkoobchod s gramofony, firmu Zlatník a spol. Její mladý majitel se totiž víc než o obchody stará o kabaretní zpěvačku Mici Angoru. Popelec vtrhne do podniku jako vichřice s pevným úmyslem uvést vše do naprostého pořádku za každou cenu. Mimo jiné oznámí panu Zlatníkovi, že se musí oženit s Astou, dcerou bohatého konzula Wielanda. Ta se sice nebrání sňatku s mužem, který jí byl poněkud nezvyklým způsobem vybrán, ale chce se přesvědčit, jaký je. Domluví se s dívkou ucházející se u Zlatníka o místo sekretářky, aby se mohla s budoucím manželem co nejlépe seznámit. A Popelec se pouští do boje s Mici Angorou, která se nehodlá vzdát snadného života z peněz Zlatníkovy firmy. (TV Nova)

honzic

O něco lepší než c. k. Polní maršálek, ale rozhodně to není špička, na pousmání však stačí. Hodnocení: 65 % ()

Leonisa

Tohle nebylo vtipné. Bylo to o tom, jak banda privilegovaných boháčů totálně zničí trochu podivínského poctivého člověka. Bylo mi z toho smutno. ()

Danulinda

Solidní film, ale místo naprosto neatraktivní a staře vypadající Valentové měli režiséři rozhodně zvolit jinou variantu, ať už Baarovou, Kabátovou či i ve filmu hrající jinou postavu Grossovou, protože Plachtovo chválení tím pádem působilo spíše směšně než opravdově, anebo že by měl Jindra a hlavně Otto Rubík tak skromný vkus? :-D ()

infernet

Nikdy jsem nepochopil, jak mohla Meda Valentová někomu připadat jako "sexbomba", nebo třeba i jen sympatická osoba... ()

PetraMishka

Vlasta Burian jako přísný revident z Renešova, který přijíždí do Prahy, aby udělal pořádek v bankrotující firmě. Její majitel neustále utrácí z umělkyni Mici Angoru, která se ho nechce vzdát a s muži to umí. A tak ubohý Hadimrška vydává peníze jak na běžícím pásu a nakonec odchází potupen písničkou a bez práce. Je tu hodně pamětných scén - sprcha, uklízení desek, krasavice inteligentní. Ačkoliv Mici není žádná mladice, tak má opravdu šarm a humor. A Burian prostě válí. ()

gstudio

Jedna z těch "buriánovek", které hodně zestárly. Humor je dost jednoduchý a lidový, herecké výkony otřesné (vyjma Buriána, Marvana a Plachty), ženské představitelky ošklivější a ještě afektovanější, než bývalo v té době v kraji zvykem ("krasavice inteligentní" byla po celou dobu filmu zralá na ránu do brady). Film by měl dostat po zásluze maximálně dvě hvězdičky, jednu přidám za samotného Vlastu a pár nesmrtelných hlášek. Celkově ***, ale víc si - žel - Hadimrška ani s přivřeným okem opravdu nezaslouží. ()

brodži

To neznáte Hadimršku pánové, ten když se rozjede......:D Vlasta je bůh.Každému flmu dokázal dát ten správný náboj. ()

JackieBliz

Výtečná komedie s králem komiků Vlastou Burianem. Ať žije navždy jeho humor! Vyběh jsem ven, skočil jsem do tramvaje a jel sem pryč. Jedu vám asi deset minut a k dovršení všeho, já vůbec nebyl v tramvaji! Já sem stál u nějakýho uzenáře v krámě a držel jsem se za salám! ()

Arehanah

"No dovolte, člověče, co si to dovolujete? Já jsem Puntík!" ...."Pane, jestli jste "puntík", tak patříte za větu nebo před boudu." Bezkonkurenčně nejlepší Burianův film. Co věta, to hláška. Málem jsem umřela smíchy při pohledu na Vlastu Buriana se školní aktovkou. "Neměla jsem ni matky, ni otce..." ...."Jistě, slečno, Vy jste asi někomu vyšla v křížovce." ()

Mejdzula

Příliš velké zklamání. Neznám důvody svého zklamání, ale rozhodně vím, že mě prakticky nic nezaujalo, ať už šlo o postavy, děj nebo vtipy. Tak teď nevím, jestli mám ty filmy <1945 ještě dál sledovat, protože je to čím dál horší. Patrně jsem špatný divák. ()

Kozlowski8

Revident Hadimrška je vyslán do Prahy, aby přeorganizoval a nakopl skomírající gramofonovou firmu a ta byla schopna platit bance své pohledávky... Jeden ze slabších snímků s Vlastou Burianem, díky trošku těžkopádnějšímu a místy nuceně působícímu humoru. 55%. ()

Lucienne6

Geniální ! Pan Burian nikdy nezklamal. Scéna "držte si mě" ve sprše mě vždycky dostane, ale je toho mnohem víc. :) 5* ()

Desmond04

S Králem českých komiků moc zkušenosti, jakožto člen mladší generace, nemám, ale Hadimrška mě tak namlsal, že si své resty v nejbližší době doplním. Velká sranda. Burian je opravdu nesmrtelnou postavou českého filmu. Jeho komediální vystupování a práce s hlasem jsou parádní. Byly tam i scénky, které byli navíc a trošku nudili, ale zábavných hlášek bylo ve finále daleko více. #ČubaBaskervillská ()

Teachman

Námět a zápletka: 3/10 ... Vizuální stránka: 4/10 ... Soundtrack: 4/10 ... Didaktický potenciál: 2/10 ... Celkový dojem: 3/10. ()

PTuranyi

Klasická ľahká pamätnícka veselohra s Vlastom Burianom v úlohe prísneho úradník/revízora Hadimršku a samozrejme zámenou postáv. Burian sa v svoje roli cíti ako ryba vo vode a oproti nemeckej verzii sa viac odviazal a trúsi bonmoty ako na bežiacom páse. Ostatní herci za ním zaostávajú. Hlavne výkony ženskej časť sú dosť naivné na čele s Medou Valentovou v roli Mici Angory. Samotný príbeh okolo frivolných pletiek s milenkou a venom dnes už vyznievajú rovnako naivne ako niektoré herecké výkony. 65% ()