Hana a Tomáš tvoří komorní duo. Jsou mladí a všechno je před nimi. Ona zpívá a on ji doprovází na klavír. Vítězí v prestižní soutěži a okamžitě je o ně zájem. Agentura je posílá na koncerty po celé republice. Někde je to skvělé, jinde hrozné. Hlavně ale musí jezdit rychle, než je vytlačí laureáti z jiných soutěží. A Dan s Hanou jezdí a hrají a jsou šťastní. A pak se jedné noci, na zpáteční cestě, všechno zastaví. Vteřina nepozornosti a kolo štěstí se zadrhne. Můžete láteřit, plakat, prosit ? všechno je marné. Neexistuje žádná spravedlnost, žádná omluva, nic. Existuje jen příčina a následek... Herci Máša Málková a David Švehlík hrají jako o život. A o život opravdu jde. I když se ke všemu přiznají, i když se cítí vinni, i když se oba snaží všechno vzít na sebe, jejich kariéra se hroutí, agent mizí a jejich neštěstí přitahuje už jen bulvár. Z vítězů se stávají poražení, z milenců - vrazi. Televizní film Aplaus, to je jedna velká herecká exhibice ústřední dvojice Máši Málkové a Davida Švehlíka. Ostatní, Jitka Smutná, Svatopluk Skopal, Lenka Vlasáková, Oldřich Vlach a další, jim skvěle sekundují. Scenáristé Věra a Václav Šaškovi napsali silný příběh a režisér Jaroslav Brabec potvrdil, že je stále ve skvělé formě. Za kamerou stál Petr Koblovský. Natáčení proběhlo v Praze a okolí na sklonku roku 2011. (oficiální text distributora)

rigby

Pokus o silné psychologické drama. Bohužel se nevydařilo tak, jak by mělo. Celý smysl příběhu a jeho pointa tak vyznívá trochu do ztracena. A to je škoda, protože oba herci mají jistý potenciál. Ten však v tomto případě zůstává nevyužit. ()

nickymilka

Tahle hvězdička je pouze za dobře vybranou zpěvačku Jelínkovou, která propůjčila hlas hlavní představitelce Marii Málkové. Je milé vidět jakou představu má režisér o tom, jak probíhají hodiny na Hamu. Na druhou stranu ale pochybuju o tom, že by operní zpěvačka zpívala v P.M.ku :D a taky pochybuju o tom, že záskok na koncert by byl zprostředkován tak, že náhradní zpěvačka, nic nevědící, prostě sedí v sále, zatímco ta první - přítelkyně korepetitora - kolabuje. Přítel koncert nejen nezruší, ale ještě v klidu vyzve nějakou jinou buchtu, kerou zná, aby to odzpívala za ní??? :D Ve světě hudebníků je rivalita, jako všude jinde, a tohle by se prostě nikdy nestalo. Plus - jestli znala repertoár, jestli neni jinej hlasovej obor a pokud ne, tak jestli by to vůbec zvládla zazpívat, na to se už nikdo neptá..... Děj je tak trochu zbytečně teatrální. Celej vztah se jim hroutí jen proto, že holka prostě neunese situaci a začne hysterčit... Blbost. ()

J. K. Lister

Celkem průměrný český film, založený na standardních omšelých kliše. Jakmile nastane nějaký problém u psychicky labilního člověka, začne všechny věci házet na partnera, protože se psychicky zhroutí, tím docházík rozchodu obou lidí. Vím, že je tento snímek brán z emotivního hlediska, tak by se měl i brát, ačkoliv mi v příběhu chybí pragmatické jednání (tudíž policisté, kteří případ vyšetřují). Chybí zde lepší zápletka či pointa, místy mi film připadal zbytečně zdlouhavý. Potřeboval by o deset, či patnáct minut zkrátit, aby měl spád. ()

ciapok

som prekvapený reakciami. nicmenej, treba asi hodnotiť vrámci ponúknutého formátu ... dámi a páni, nepochybujem o tom že vám neuniklo že sa jedná o TV film, a tento kúsok splnil svoju úlohu nadštandardne...a hľadať nedostatky v reálnosti situácií ? ale sorry. to by bola skutočne dobrá kinematografia o pár filmoch. Skuste si zavrieť oči, pretočiť v mysli film nazad, dať tomu anglický jazyk, trocha viac teatrálnosti, nejaký ten dolár naviac a vyjde vam ... ale nenašlo by sa v ňom toľko skutočných partnerských vzťahov ()

eva.sa

Slušné televizní uvěřitelné drama, jemuž by k větší kvalitě pomohla o trochu menší stopáž. Jinak oceňuji hlavně herecké výkony obou hlavních představitelů, kteří celý příběh velmi dobře táhli. David Švehlík ještě o trochu více a přesvědčivěji než Máša Málková. ()

Revelate_17

První polovina filmu není nijak zajímavá, ovšem potom se příběh velice slušně rozjede a je na co koukat - možná by mi ani nevadilo, kdyby se to ještě protáhlo, opravdu jsem byla příjemně překvapená. Marii Málkovou jako herečku moc neznám, tady se mi líbila. David Švehlík byl výborný jako vždy - s tím, jak byl napsaný scénář, se nedal předvést lepší výkon, byl velice uvěřitelný a realistický. Každopádně ten námět byl dobrý, vlastně "hrůzný" - protože je to situace, do které se lehce může dostat kdokoliv z nás... otázka je, jak bychom se k tomu postavili my samotní? ()

Lucky48

Tak jsem si dnes spravila chuť. Má to sice své nedostatky, které tady již zmínili jiní, ale lze je celkem snadno přejít, díky výborné atmosféře filmu, dobrým hereckým výkonům a hudbě. Je škoda, že takových filmů (nebo tv filmů) už dnes u nás tolik nevzniká, přitom, jak se zdá, to pořád docela slušně umíme. Příjemné komorní drama, slušné dialogy a uvěřitelný příběh. Klidně bych to snesla i delší, protože jsem si to vážně užila. ()

budejovice

Nadprůměrný film. Námět a podání herců uvěřitelné, hezky zasazené zpěvné pasáže, jednání policie reálné, poslání filmu varující. Člověk si uvědomí, jak se v mu v jedné vteřině může obrátit život naruby. ()