Jackass: Děda Mizera

USA, 2013, 92 min

Jeff Tremaine

Lance Bangs

Sam Spiegel

Johnny Knoxville ve stylu Borata.. Bad Grandpa je v podstatě hodně příjemná podívaná, která je místy trochu nudnější a trapná, ale nabídne rovněž spoustu vtipných momentů a několik povedených scén či hlášek.. závěrečné titulky jsou navíc hodně fajn, takže nakonec převládají spíš pozitivní dojmy, i když je to jen za 3*..(23.1.2014)

Občas som sa na tomto omyle prírody aj zasmial, najmä pri scéne kde mu visel vercajch zo slipov alebo keď sa vykládil na stenu v reštike. Dosť ma hnevá, že tvorcovia vysúvajú do takejto zlátaniny aj dej, ktorý bol príliš základný a vôbec nie zaujímavý. Malý chlapec ma dosť často vynervoval, no pri závere kde sa predvádzal ako little miss ma proste odrovnal. Taká suchá americká až rodinná blbosť pre tých, čo majú radi polomŕtvu zábavu. Ja uprednostňujem niečo, čo nie je len nonstop trápne a zábavné možno len tak v Dysneylande. Vtipné asi tak 10-15 minút. 55%(7.2.2014)

Líbilo se mi, jak byl Bad Grandpa pojatý jako příběh o starém dědečkovi, kterému se dostane do rukou osmiletý vnuk a společně zažívají na cestě za vidláckým otcem plno dobrodružství a postupně si k sobě nacházejí cestu. Rozhodně nejlepší byla soutěž krásy a mnohokrát mi nešlo do hlavy, že nikdo neprokoukl, že je vše jen hrané.(25.1.2014)

Na jednu stranu musím ocenit příběhovou stránku, která zde funguje i přes skutečnost, že je to celé založeno na nečekaných situacích pro kolemjdoucí, co se "náhodou" připletou do chystané scénky jíž jsou vlastně sami účastníky. Též musím ocenit masky, neboť Johnny Knoxville nejen vypadá jako stařec; on jím opravdu je. Na druhou stranu vtipy jsou ohrané, často nechutné, stereotypní. Defakto se za postavy a jejich chování neustále stydíte a občas se i uchechtnete. Takže ve výsledku velice slabý průměr. Na hranici mírného podprůměru. 60%(18.1.2014)

Pravda, s "Jackass" nemám moc velkou zkušenost. V době jejich největší popularity mě naprosto minuli. Musím ale říct, že v tomhle případě jsem se místy docela dobře bavil, líbilo se mi, že to má nějaký příběh, i když primárně je to pořád jen sled scének. Budu muset dát těmhle magorům ještě šanci a vrátit se k jejich starším kusům. Seriál asi už nedám, ale ty filmy by mohli zaujmout. Maska Johnnyho Knoxvilla naprosto neskutečná. Kdybych nevěděl, že je to on, nepoznám ho.(16.2.2014)