Jackass: Děda Mizera

USA, 2013, 92 min

Jeff Tremaine

Lance Bangs

Sam Spiegel

Vzhledem k tomu, že se mi líbí koncept celého filmu a mám slabost i pro ten teen humor, který Jackass umí na jedničku, tak hodnotím průměrně. Podobně mě také zaujal nápad vzít do takového pranku lidi z ulice a zahrát si s kamerami tak trochu na big brothera. Podobných epic failů má internetová scéna youtube už pěknou řádku, ale udělat z toho film snad ještě nikdy nikoho nenapadlo - a to se cení. Johnny Knoxville se svými bizarními improvizacemi přímo před filmovým štábem pobaví, ale nenadchne. V pár scénách se jako vždy u Jackass trochu zhrozíte a otočí se vám žaludek. Skvělým tahounem filmu je dle mého soudu malý klučina, který se v životě rozhodně neztratí.(4.2.2014)

I přesto, že dojde také na kvantum vyloženě pitomých scének, je nejnovější Knoxvilleův film spíše přehlídkou překvapivě fungujícího trapného humoru a těžkotonážních taškařic. U mnoha scének jsem solidně potrápil bránici, jindy se zase podivoval nad tím, kolik hloupých tlustoprdů dnes Ameriku obývá. Johnny z lidí blázny dělat nemusí, pokud jimi již jsou. Hovádka z MTV to navíc celé pojali jako celkem dramatický příběh, takže se to opovažte nějakým omylem pustit svým prarodičům - to by bylo infarktů!(22.6.2014)

• Marsik

Že zrovna tahle blbost bude můj 800. komentář v pořadí, to bych si nikdy nepomyslel. No, co už. Samozřejmě, že jsem čekal klasické Jackass scény a ne road movie. Některé pasáže byly vtipné, i když abych nepřeháněl - byly úsměvné, ale většina spíše blafání o ničem a o nudnost a trapnost rozhodně nouze nebyla. Po 60-ti minutách jsem to vypnul. 40%(24.2.2014)

Vždycky jsem chtěla víc Irvinga Zismana, protože je prostě dobrej. Celovečerní film, no... to zas být nemuselo, ale dobře. Ne že bych se nebavila, já se u Jackass bavím vždycky (ač to vlastně není Jackass). Po dvou měsících od zhlédnutí si ale skoro vůbec nic nepamatuju, na tom něco bude (ne jen to, že mám obecně dost špatnou paměť). I přesto jsem tehdy dala čtyři hvězdičky, to měnit nebudu (alespoň dokud to znovu neuvidím).(13.3.2014)

Koncept, kdy jsou jednotlivé momenty propojeny jakýmsi příběhem, zbytečně ubírá filmu na dynamice, více mi vyhovuje, když jsou prostě poskládány na sebe nenavazující scény s různými paky z Jackass za sebou. Nepřekvapivě, většinu top gagů jsme viděli v traileru, takže film už skoro ničím nepřekvapil a línější tempo není to pravé ořechové.(5.1.2014)

• - Natáčanie filmu trvalo 60 dní. (Kefas21)

• - Johnny Knoxville povedal, že pri stvárnení postavy Irvinga Zismana sa nechal inšpirovať perverznejšou časťou svojej vlastnej osobnosti a taktiež svojím otcom. (m.a.t.o.)

• - Počas záverečných titulkov môžete sledovať vystrihnuté scény. (Johnny.ARN)