Televizní film Sejít z cesty je ryze českou variantou road-movie příběhu. Hlavní hrdina, mladý právník magistr Běloušek (V. Neužil) má zdánlivě banální úkol, přivézt k soudu z Prahy do Olomouce jednoho lehce bohémského pobudu. Všechno by mělo být snadné a jednoduché, jenže na tomto úkolu má výjimečný osobní zájem majitel advokátní kanceláře a zároveň otec hlavního hrdiny, takže od počátku je cesta ovlivňována prvním Murphyho zákonem „Cokoli se může pokazit…“ Není na tom nic zvláštního, jen se to těžko vysvětluje otci a snoubence. Místo tří hodin v autě nakonec stráví magistr Běloušek na cestě s výstředním Petem (O. Pavelka) několik dní. Tento nechtěný výlet pak změní leccos z jeho pohledu na svět. Při natáčení filmu nebyla zraněna žádná zvířata. (Česká televize)

Mates Hradecky

Nedejte se zmást zařazením filmu mezi dramata, je to poctivá komedie o svobodě těla i ducha.Takový malý brněnský pokus o moravskou Bezstarostnou jízdu. Ale Pavelka není bohužel Fonda, co si budeme nalhávat, moc jsem mu toho tvrdého rockéra nebaštil. Brněnského Oskara bych udělil tentokrát Norbertu Lichému za roli bývalého bytaře. Škoda zmarněného obsazení talentované Petry Hřebíčkové, která v postavě frustrované právníkovy manželkovy prakticky nemá co hrát. Potěšila i malá rolička retrohvězdy "dívky s mušlí". Jako malý moravský zákusek dobře a lehce stravitelné. ()

Freakyy

Co tu furt řešíte za sračky??...ten film ukazuje že se život nemá brát vážně, takže ho tady tak debilně nerozebírejte a neurážejte, je to jeden z nejlepších českejch filmů, hlavně je to sranda a herce do toho vybrali dokonale, nemluvě o příběhu, kterej taky nemá chybu... nechápu co víc byste od českýho filmu v dnešní době chtěly... ()

sjimbou

Mam rad ceske filmy , a jakmile se nejakej novej nekde vyloupne, tak nezavaham a uz cucim. Bohuzel spousta jich je nicnerikajicich a nudnych, tim padem me toto dilko potesilo, libi se mi filmy o nastaveni uhlu ziti, co clovek to zivotni cesta a kazda ma smysl a pro nekoho takzvana flakajici je hozena bokem , ale i tato cesta ma smysl. Jednoduse napsano bavil jsem se od zacatku az do konce, a nejvice me dostala hlaska, jak spolecnice rikala co vse umi a reakce byla kdyby jsi radsi su...la, tak by jsi se nemusela tolik drit:) ()

OrelCop odpad!

Nechápu, proč se točí takové slátaniny. Od první do poslední minuty neskutečnmá nuda. Naprosto zbytečný film. Za mě 0%. ()

milos.bradik

Docela dobrý nápad a dobře zahrané, ale tak neschopný, naprosto nepoužitelný právník, jako byl Neužil, to bylo hodně přehnané. Právník, který neumí prosadit svou vůli a nechá se sebou orat, by si nevydělal ani na slanou vodu. Pavelka výborně zahrál člověka, který vyvádí samé hlouposti a snaží se to zdůvodnit touhou po svobodě, ale přitom je jen neschopný normálně žít. ()