Televizní film Sejít z cesty je ryze českou variantou road-movie příběhu. Hlavní hrdina, mladý právník magistr Běloušek (V. Neužil) má zdánlivě banální úkol, přivézt k soudu z Prahy do Olomouce jednoho lehce bohémského pobudu. Všechno by mělo být snadné a jednoduché, jenže na tomto úkolu má výjimečný osobní zájem majitel advokátní kanceláře a zároveň otec hlavního hrdiny, takže od počátku je cesta ovlivňována prvním Murphyho zákonem „Cokoli se může pokazit…“ Není na tom nic zvláštního, jen se to těžko vysvětluje otci a snoubence. Místo tří hodin v autě nakonec stráví magistr Běloušek na cestě s výstředním Petem (O. Pavelka) několik dní. Tento nechtěný výlet pak změní leccos z jeho pohledu na svět. Při natáčení filmu nebyla zraněna žádná zvířata. (Česká televize)

patrikus

Neužil, držitel Thálie mě herecky maličko zklamal.... nemastné, neslané.. nedostatek půvabné hudby, ale poměrně zábavné... naopak skvělý Pavelka !! ()

Kovaja

Nečekaně výborná roadmovie. S dějem sem spokojen.Nebyla to žádná patlanina. Herecké obsazení víc než dobré. No a Za Čvančarku musí být rád každý chlap :-) ()

Mikino00

V tragickém bahně naší tvorby, je to koukatelná podívaná s příjemným námětem a halvně krásnou Čvančarovou, koupání v lomu opravdu stojí za to. ()

mira007

Právník má dovést k soudu rockera za zenitem , aby se rozvedl s budoucí chotí jeho otce. Tento tv film by rád byl uvolněnou jízdou cool roadmovie a postavy se chovají jakože odvázaně a tropí hlouposti, ale je to tak neuvěřitelné a kostrbaté, že výsledkem je trapno. Chybí tomu uvěřitelná lehkost a tempo a nepomůže tomu ani nástup oblíbenkyně Čvančarové, která dokonce odhalí levé ňadro. ()

Skarface

Solidní podívaná čekal jsem nějakou kravinu ale parádně jsem se pobavil , zase se po dlouhé době ukázalo že se tu netočej jenom trapný filmy. Označení drama nechápu, dal bych tomu spíš označení komedie. Jo a taky smekám před panem Pavelkou záhrál výborně a chválím za hlášku : "Vidíš to, kdyby si šoustala, tak se nemusíš takhle dřít " . ()

atmen

Násilně poslepované scénky, jenž jsou sice zábavné, ale jako celek se to vážně brát nedá. I když se tvůrci snažili nám předat poselství - Carpe Diem, tak to působí příliš parodicky, a člověk stěží uvěří tomu, že tomu sám režisér věří. Docela by mě zajímalo, jak dlouho Pavlíček připravoval hudbu. Můj názor je, že to nebylo déle než byla délka samotného filmu... ()

DadysGirl

Příjemná televizní komedie s možná lehce hořkou příchutí... Jitka Čvančarová by měla hrát častěji a na Václava Neužila se taky pěkně kouká... ()

ostravak30

Základní kámen úrazu toho, co se mi na filmu nelíbilo je uvedeno v úvodním textu. Cokoli se může pokazit se totiž nepokazilo. Pokazil to sám Pete. Vše totiž stojí na tom, že Pete ví, že ho Běloušek potřebuje. Běloušek ví, že Pete ví. Tudíž Běloušek platí prakticky všechno a jezdí tam, kam si vysloužilý rocker poručí. Mezitím mu ničí auto i náladu. A to všechno za stálé trpělivosti mladého právníka. Jediný rozumný se tak chvílemi zdá jeho otec, který nechápe, kde vlastně jsou. A že mu do baráku přivezou ovce, to pravdu není vtipné. Mě by totiž zajímalo, jak si dva chlápci s ovcemi zjistí podle SPZ adresu bydliště. Celé to stojí na zastydlé rockové duši starého muzikanta. Ani už to není vtipné nebo nostalgické, Pete je prostě vychca.ý hajzl.k, který právníka využívá, protože ví, že ten ho přivézt musí. A nejen jeho, ale i všechny kolem sebe. A že na konci Běloušek zatouží být na chvíli taky rockerem, to je dáno tím, že dosud asi opravdu žil jen svou prací. Díky tomu přijde i o ženu. Jenže to, že chce někdo začít žít nemusí nutně znamenat sednout na motorku, vymetat bary a jak se zpívá v jedné písni být „denně vožralej“.  Alespoň tak nám jsou rockeři prezentováni. Nezodpovědní, ožralové, kteří hlavně rádi hrají a rádi poslouchají staré songy. A nejlépe mají za sebou ještě pronásledování bývalým režimem. Pokud se to ale udělá takhle, tak na tom není nic vtipně nostalgického. Časem to akorát zůstává otravné. ()

biletarka

Beze zbytku jsem si tenhle film užila. Už dlouho jsem se necítila jako neviditelný účastník příběhu. Snad taky proto, že s představitelem Peteho jsme zamlada v nejedné hospodě pobyli a lecjakou taškařici ztropili. Objektivita se tu snad u komentářů nečeká... Na televizní tvorbu originální scénář - road-mowie se tu moc nenosí. Líbily se mi herecké výkony. Ondřej Pavelka (místy na hranici parodie, ale přesto), překvapivý Václav Neužil, Vanda Hybnerová, Luboš Veselý ve smutném motivu bývalého slavného muzikanta - léčeného alkoholika.... a další. ()

Romadoor

Velmi příjemná a uměřená roadmovie se skvělým Ondřejem Pavelkou, krásnou Jitkou Čvančarovou a několika velmi povedenými situacemi, jako je třeba závěrečné skládání kočárku za 40 tis. nebo mnou již standardně používané rčení o dřině a šoustání. A dlouhé akorát. ()

ALchemik

Táhlo se to jak sopel a ta muzika otřesná. Pár zajímavých situací tam bylo, ale chtělo to trochu dějově zhustit. Každopádně mně to neotrávilo, ani nelituju. ()

Dreamer odpad!

Najskor nelogicke komentare, citaty, podobne su tu caste ale predsa, co je vela to je vela: "Snažící se rocker Pavelka celkovou nudu nezachrání." alebo "Tuctový příběh, který není ničím výjimečný a nemá čím zaujmout. " alebo "Násilně poslepované scénky" alebo "divně poslepený paskvil" alebo "ono to mělo děj?" alebo "Dokonalá slátanina." Za co tomu teda s takymto slovnym hodnotenim davate 1 - 3 hviezdy, za co?? Aby sa nepovedalo? Aby ste nemali prilis odlisne hodnotenia ako vacsina? Zobudte sa a prejavte svoj nazor! Toto bol asi psychologicky film, treba si ho pozriet tak 20x a potom ho mozno clovek pochopi, alebo sa uplne scvokne a splynie tak s filmom. Vazne, co malo byt toto?? 0%. ()

krijka

Jako již tradičně jsem od nedělního programu na ČT 1 nic nečekal, a myslel jsem si, že si budu u filmu číst. Avšak to co běželo na obrazovce, mě donutilo přehodnotit plány a já jsem se nechal vtáhnout do děje. Čekalo mě příjemné překvapení, protože road movie stárnoucího rockera a mladého právníka, mě prostě bavilo. Pavelka byl jako Pete okouzlující a skvěle vystihl podstatu věčných malých kluků, kteří prostě odmítli vyrůst, jakkoliv jsou s přibývajícím věkem čím dál směšnější. Odmítá zodpovědnost, odmítá se přizpůsobit, prudí prostě jen s podstaty vlastní existence, aby naštval okolí. Pete film vyloženě ovládl a mladý právník zde fungoval pouze jako pozorovatel, který se snad trochu poučil. Kvůli jemu jsem ochoten přehlédnout spoustu klišé a rádoby vtipných postaviček. Kvůli Petemu a pak kvůli Luboši Veselému, který vystřihl podstatu napraveného alkoholika par excellence. ()

J. K. Lister

V podobných filmech se objevují dva typy ldí: šarmantní a kreativní bohémové, na druhé straně neprůbojné a suchopárné postavy, které žijou podle šablon. A podle toho se odvíjí většina filmů, kdy si oba odlišné typy zkříží cestu...Obdovné je to i zde. Jinak,... celkem se mi to docela líbilo. Pobavil jsem se. ()