poster

Praktický průvodce Bělehradem za zpěvu a slz (festivalový název)

 • Srbsko

  Praktični vodič kroz Beograd sa pevanjem i plakanjem

 • německý

  Rendezvous in Belgrad

 • slovenský

  Praktický sprievodca Belehradom so spevom a plačom

  (festivalový název)
 • anglický

  Practical Guide to Belgrade With Singing and Crying

Povídkový / Romantický / Drama / Komedie

Srbsko / Německo / Francie, 2011, 87 min

Režie:

Bojan Vuletić
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Radko
  ***

  Poviedkové filmy sú často robené ako všehochuť - aby nejaký fragment chytil aspoň istú časť publika. Tieto mačkopsy rozprestierajúce svoje ambiciózne ciele diktované sledovanosťou sú potom výsledne také nemastné- neslané. Časť veľmi dobrá, časť nezaujímavá, lebo určená inému publiku. Takže výsledné hodnotenie je u mňa vždy okolo priemerných hodnôt.(16.11.2012)

 • killerbean
  *****

  U poviedkových filmov je vždy otázne, koľko príbehov sa divákovi bude naozaj páčiť. Praktický sprievodca mi sadol prakticky celý, aj keď je jasné, že niektoré príbehy boli o niečo lepšie ako ostatné. Skvele som sa bavil či už na samotných príbehoch alebo na originálnych zborových spevoch, ktoré sa postarali o prepojenie jednotlivých pasáží. Irónia a trpký humor je všadeprítomný a keďže ja mám tento štýl veľmi rád, som maximálne spokojný. 90 % IFF Bratislava 2012(30.11.2012)

 • danliofer
  *****

  Propojovací pěvecké scény v podání dvou sborů - mužského a ženského - nasoukaných pokaždé do jiných erárních pracovních uniforem (leteckého personálu, hasičů, policistů apod.) jsou největší devízou tohoto tragikomického srbského filmového počinu. A vůbec třešinkou na dortu jsou v mezičasech suše čtené komentáře jak vystřižené z nějakého přístupového dokumentu o připojení Srbska k EU :-)(11.7.2012)

 • B26354
  **

  Typický povídkový film se všemi jeho neduhy a plusy. Čtyři krátké příběhy o čtyřech fenoménech týkajících se vztahů (zamilování, krize, nevěra, svatba) podkopává nevyrovnanost jednotlivých povídek. Film má přesně tu hřejivou kvalitu co se od něj očekává, několik opravdu vtipných momentů, ale v ničem opravdu nepřekvapí.(1.7.2012)

 • Kmotr
  **

  New Yorku, miluji Tě! po Srbsku rozhodně nenabídne nic vyjímečného. Kvalita povídek je nevyrovnaná, o svižném tempu nemůže být řeč, pousmát se lze pouze místy a navíc mají všechny čtyři epizody jednotlivý vizuální styl, který i během krátké metráže unudí. Pro odpočinek ano, ale jinak spíše ztráta drahocenného festivalového času. FFKV(2.7.2012)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace