Pád Bílého domu

Pád Bieleho domu

Olympus Has Fallen

Akční / Thriller

USA, 2013, 119 min

Hej debile zahrajem si hru budem si hrat na naser si hrajes jako prvni... tak a je to tu zas zase tu nebohou Ameriku prepadli All Kaida uz neni v kurzu takze Severokorejci do toho! po naprosto neskutecne spatnym novym Die hardu tu mame film u kteryho je skoda ze spis on nenese ten nazev byl jsem na to hodne zvedav a jsem opravdu maximalne spokojen jedna se o stylovej brutalni akcni vejplach ktery zahaji grandiozni utok na bily dum kdy nejprve severokorejsky letadlo bombarduje okoli zabiji hodny a neviny amiky doslova po stovkach nici narodni pamatky pak dojde k pozemnimu utoku a masakr pokracuje krev doslova tece po ulici rkovej ratting na vas vybafne za kazdym rohem krasa zbytek filmu je pak presne v duchu Die hard mam ten namet proste rad hlavni hrdina je sympatickej drsnak co vykosi nekompromisne vsechny Severokorejsky teroristy a jeste u toho stihne vydatne hlaskovat scena vyslechu dvou zajatych teroristu pak nema chybu its funny right? jeden z nich co se smeje a je az moc funny na to zahy dojede takze Butler se mi moc libi jeho postava mne fakt zaujala no hlavni zaporak je prumernej ale dostacujici samozrejmne kdo chce chyby v tom najde jak sem psal je to akcni vejplach takze pred odchodem do kina je dobry nechat mozek doma scenar neskutecne faliruje a nominace na oscara z toho asi fakt nebude ale zabava je to neskutecna skoda taky ze druha pulka filmu se odehrava vicemene potme za spatnyho svetla v nekterych scenach toho neni moc videt sem tam nejaka ta propaganda a amerikanizmus samozrejmne nemuze chybet ale neni to jeste tak hrozny Fuqua prokazuje ze je zdatny remeslnik a tak se muzu vysrat na detaily a jit na maximalni hodnoceni a jsem rad ze po tom gigapruseru jmenem Die hard 5 jsem si na poli akce spravil chut takze prvni akcnak na toto tema v tomto roce se na 100% povedl prima konkurence nas pak ceka v kinech za tri mesice v podobe Utoku na bily dum stejnej namet obdobnej styl jenom jinej reziser uz ted sem moc zvedavej jak si z touto latkou poradi nejvetsi expert na filmovy vejplachy a taky nejvetsi emerickej ritolezec Roland Emmerich(14.4.2013)

• Xmilden

Po 30 minutách radím film vypnout. Do té doby poměrně solidní zážitek, kdy bombardér nemilosrdně kosí nebohé Amíky, Korejci mají situace pevně v rukách a jejich plán invaze do Bílého domu nemá nejmenší chybičku. Pak se do toho ovšem přisere Mike Banning, který si může klidně podat ruku s McClanem 2013 a celý film jde do kytek. Začnou se kupit nelogičnosti obřích rozměrů. Nebudu se s tím mazat a klidně prozradím, že to celé nakonec dobře dopadne a Banning jen tak mimochodem jako přídavek kromě prezidenta zachrání rovnou i celou Ameriku. Posledních 5 minut se samozřejmě všichni radují a dokonce i prezident, který schytal kulku a v jednu chvíli to s ním vypadalo všelijak, vychází na vzduch jakoby to byla jen drobná oděrka.(9.9.2013)

• tron

Relatívne drsné, ale to je asi tak všetko. Väčšina deja sa odohráva potme, takže keď sa niekto bije, skoro nič nevidíte. Butler sa snaží, ale nie je príliš sympatický. Aaron Eckhart je ako americký prezident ešte nesympatickejší (áno, dá sa to) a na strane zloduchov tiež značne veľká bieda. Vyložene potešiť ma potešila len náročná scéna prepadu Bieleho domu, ktorá je príjemne dlhá a prepracovaná. Žiaľbohu to vyzerá tak, že do nej tvorcovia išli naplno a dali do nej všetko, od energie cez talent až po prachy a tak im na zvyšok už neostalo. Dvojka o značný kus lepšia. A Emmerichov konkurenčný Útok na Biely dom? Mal sympatickejšieho hrdinu aj prezidenta, ale tiež to nebol žiadny zázrak.(21.12.2016)

Trailer napoví, co se dá asi čekat. Film o nic víc nepřekvapí. Pár známých ksichtů, útok, zapomenutý agent, trocha akce a politikaření a krátký patetický závěr. Dějově mi to hodně připomíná Převzetí moci od Vince Flynna, proto jsem si střední pasáž svým způsobem užíval, ale mohlo to být lepší. Sečteno podtrženo nic převratného, v rámci žánru rozumně odvedená práce, ale nepřináší nic nového. # [viděno: monitor, 5.1, EN sub] # příběh 5 | hudba 7 | humor 0 | akce 7 | napětí 2 | pustil bych si znovu 5(27.6.2013)

Ultrapatetický, naprosto vážně se beroucí reaganovský relikt kapitalistického realismu. Po všech těch akčních thrillerech, které nějakým - byť i jen minimálním - způsobem americkou politiku a vypjatý nacionalismus kritizují, je překvapivé vidět film, který končí prezidentovým proslovem "God Bless United States of America", vyvěšováním americké vlajky a potřebě se sjednotit. A světe div se, líbilo se mi to. Je to tak hloupé, až je to dobré. A jsem zvědavý, zda o tom vyjde nějaká studie, těch exaltovaných motivů znovu nalezeného patriotismu jsou tam desítky. Nový společný nepřítel, odvážní představitelé vlády, heroizování mariňáků, USA jediným a posledním světovým četníkem. To béčkové vykrádání dějových twistů ze Smrtonosné pasti, Přepadení v Pacifiku a dalších podobných filmů je jen omáčkou - důležité je ono poselství o nezlomnosti americké vlády a národa. Right-wing movie jaký tu dlouho nebyl.(22.4.2013)

• - Mike Banning (Gerard Butler) nebyl v Bílém domě 18 měsíců, ale i přesto jsou všechna přístupová hesla pořád stejná. (Karn)

• - Mike Banning (Gerard Butler) při soubojích používá MMA. (Ouwen)

• - Spoiler: Mike Banning (Gerard Butler) ve filmu zabije 24 teroristů. (Karn)