Reklama

Reklama

Pád Bílého domu

  • USA Olympus Has Fallen (více)
Trailer 1
USA, 2013, 119 min

Obsahy(1)

Mike Banning dlouhou dobu velel ochranné směně amerického prezidenta. U prezidentského páru byl oblíben a jejich syn, Connor, Mikea miloval. Pak přišla nešťastná autonehoda, při které se Mikeovi nepodařilo zachránit prezidentovu manželku. Mike odešel ze služby a teď pracuje jako ochranná služba na ministerstvu financí. Jednoho dne z okna své kanceláře uvidí podivně nalétávající letadlo na Bílý dům. Mike ihned spěchá zjistit, co se děje. Je na čase. S delegací jihokorejského ministerského předsedy proniklo do Bílého domu teroristické komando. Teroristé využili momentu překvapení a na Bílý dům zaútočili ve třech koordinovaných útocích. První útok provedli teroristé ukrytí ve speciálně upraveném vojenském nákladním letadle. Letadlo napáchalo na Bílém domě velké škody, bylo však naštěstí sestřeleno jednou ze stíhaček, které proti němu byly vyslány. Vzápětí došlo k druhému útoku. Na Bílý dům zaútočila skupina teroristů, kteří se vydávali za turisty. Prezidentská ochranka odvedla prezidenta do bezpečnostního bunkru v podzemí úřadu. Toho využila třetí teroristická skupina ukrytá mezi členy korejské delegace, která vyřídila prezidentovy strážce a prezidenta a jeho doprovod zajala. Mike se ihned zapojí do bojů o Bílý dům a podaří se mu do budovy proniknout. Stane se tak ve chvíli, kdy teroristé budovu dobydou. Mike se tedy schová ve vnitřních prostorech. To se už však velení nad státem ujímá předseda sněmovny Trumbull, který ihned organizuje záchrannou akci. Mikeovi se s velením podaří spojit vysílačkou. Prvním úkolem, který od Trumbulla a šéfky tajné služby, Jacobsové, dostane, je najít prezidentova syna, Connora. Ten se před teroristy schovává v zázemí budovy. S americkým velením se spojí i vůdce teroristů, Kang. Ten požaduje, aby se americká armáda stáhla z demilitarizovaného území v Koreji a a její flotila opustila Japonské moře . Kang při tomto požadavku popraví jednoho z rukojmích, aby Trumbulla přesvědčil, že vše myslí vážně. Jenže Kang má v ruce ještě další trumf. Z vojenského velitele prezidentovy kanceláře mučením dostane spouštěcí kód k autodestrukčnímu systému amerických jaderných zbraní. Systém je sice jištěn třemi kódy, Trumbull a zbytek velení ale vidí, že teroristé jeden z kódů již použili. Trumbull s velením proti tomu nejsou schopni zasáhnout. Mike v útrobách domu hledá Connora. To už ale i Kang a jeho lidé zjistí, že se Mike po budově pohybuje. Kang posílá na Mikea jednoho ze svých lidí, Američana Forbese, který pracoval tak jako Mike v prezidentské ochrance, ale stal se z něho zrádce. Mikeovi se zatím podařilo v budově najít prezidentova syna a dokázal ho také skrz ventilaci dostat bezpečně z budovy. Teď se na rozkaz Trumbulla Mike vrací do nitra Bílého domu najít prezidenta... (TV Prima)

(více)

Videa (13)

Trailer 1

Recenze (1 164)

J*A*S*M 

všechny recenze uživatele

Patosu k zalknutí. Samotná fáze útoku na Bílý dům je sice debilní a s podfinancovanými triky, ale poměrně baví. Zbytek filmu bohužel nebaví vůbec. Mohla z toho být fajn variace na Die Hard, ovšem absolutní nedostatek nadhledu a nesympatické dřevo v hlavní roli (málokdo z Hollywoodu je mi tak protivný jako Gerard Butler) to v mých očích potápí. Druhou polovinou jsem se zkrátka pronudil. PS: Amerických vlajek v tom samozřejmě vlaje požehnaně. Co na to Emmerich? ()

Hrabka 

všechny recenze uživatele

První polovina, lépe řečeno samotný atak na Bílý dům, je vážně něco. Strhující akční podívaná. Představte si, že by se něco takovýho skutečně událo... Potom už to je jen klasická americká hrdinovka s velmi pravděpodobým výsledkem, takže to už víceméně nestojí za moc, nicméně jako celek je to podle mě velmi zdařilý akční snímek, který těží především ze slušných efektů a právě z oné myšlenky, že by se něco takýho vlastně mohlo klidně stát (nevím, jestli si Amíci popř. "zbytek světa" podobnými filmy trochu nekoleduje). PS: Obrovská škoda, že tam nebyl McClane, tohle by mu naprosto sedělo a určitě bych ho ocenil víc jak Butlera. To by potom bylo krásná pětka Smrtonosné pasti, ne jako ten blábol z východní Evropy. 75% ()

Reklama

Kaka 

všechny recenze uživatele

Trailer vypadal naprosto katastrofálně a ultrapateticky. Navíc jsem měl dojem, že efekty tentokráte budou nebývale špatné. Ve výsledku je ale vše celkem ok. Potěší celkem tvrdá akce s dostatkem krve, několik slušných soubojů a výborná přehlídka všech možných zbraní a různých hračiček. Celkově přepadová scéna je cca nonstop 10 minut akce, která je skutečně solidně natočená. Detaily lehce obšlehlé z nového Ramba, ale nevadí, když to funguje, tak proč ne. Bohužel pak se dostáváme do fáze tzv. "Přepadení 3", kdy je jeden hrdina s tajemnou minulostí v nepřátelském prostředí, který začně po jednom vyřazovat z boje nepřátelské jednotky. Je to plné klišé, scénáristicky občas přihlouplé, záběry rozstřílené vlajky jsou v podstatě uplně dementní, ale přesto je to ryzí a krystalicky čistá žánrovka, které tyhle kiksy prostě odpustíte, pokud jste fanoušci sebevědomé akce a kvalitních herců. ()

viperblade 

všechny recenze uživatele

Zhlédnuto v kině. Film by se měl vždy soudit podle žánru. A pokud sleduju akční film, tak v rámci žánru nemůžu čekat, že by scénář nabídl něco, co už jsme předtím neviděli nebo že Amerika pro jednou bude méně "americká". Olympus Has Fallen je ultimátní GP, které je (v rámci žánru) bezchybným filmem, protože opravdový akční fanoušek nemůže chtít víc - není zde třesoucí se kamera, troufl bych si odhadnout, že oproti jiným filmům zde není použito tolik CGI, hlavní hrdina je namakaný svalovec, který má srdce ze zlata a i když zabijí každého zlého teroristu (znáte to, s teroristy se nevyjednává, teroristé se zabíjejí na místě) tak vy mu to rádi odpustíte, protože téměř okamžitě hodí nějakou tu hlášku. K tomu všemu je tam spousta záběrů na vlajku USA, holt to abychom nezapomněli, kdo je nejlepší velmocí na světě. Ale co je nejdůležitější, film baví. Film mě upoutal na celé dvě hodiny a ani ten přehnaný patriotismus mě nedokázal tak vytočit, abych tomuto snímku ubral tak moc na mém hodnocení. Já miluju akční filmy a jsem rád, když je natočí někdo, kdo tomu rozumí. A bylo fajn vidět Gerarda zpátky tam, kde patří. V super akčním filmu. 90 %. ()

3DD!3 

všechny recenze uživatele

Sympatické, vtipné, nahláškované a umřelo hodně náhodných kolemjdoucích či jinak neviných lidí. Kim se za americkou PR kampaň vůbec nemusí stydět. Stačí střihnout konec. ;) Butlerova show je chladivou náplastí za McClaneovo nedávné selhání. Kurvuje se o sto šet a nadřízení se stírají jedna báseň. Úvodní atak má nehorázný drive a odnese to i Washingtonský pyj, nemluvě o zdemolování poloviny domu (včetně Lincolnovy ložnice) a mnoha hektarech pěstěného trávníku. Triky jsou možná okatě digitální, ale za relativně málo peněz tu slyšíme dost muziky (ze samopalů a RPGček), herci si taky svoje odehrají a i když je scénář béčkový až na půdu, pohladí na duši. Hudba je rovněž příjemně patriotická. Prostě Seagalovka křížená 24kou featuring Leonidas. Kdo chce víc má smůlu. ()

Galerie (48)

Zajímavosti (26)

  • K Bílému domu ve skutečnosti nevede žádná přímá příjezdová cesta a záchranné jednotky se tam i ve skutečnosti dostanou za 15 minut. Proto teroristé ve filmu vedou útok ze vzduchu. (jenik71)
  • Během scény na začátku filmu, kdy Mike (Gerard Butler) v autě vzpomíná na pád prezidentské limuzíny z mostu, je vidět, že je hladce oholen. Když pak ale několik sekund na to zanechává vzkaz manželce, tak má strniště. (Karn)
  • Původně měla být role ředitele tajné služby mužská. Režisér Antoine Fuqua ale přesvědčil Angelu Bassett, aby se také zúčastnila castingu, a poté nechal roli přepsat na ženskou postavu Lynn Jacobs. (willy1)

Související novinky

Gerard Butler se soudí s producenty Pádu

Gerard Butler se soudí s producenty Pádu

01.08.2021

Po Scarlett Johansson a její žalobě studia Disney se nám v Hollywoodu nejspíš se soudními přestřelkami roztrhne pytel. Jako další prý o podobné žalobě uvažuje herečka Emma Stone, mezitím se ale… (více)

Gerard Butler potvrdil pokračování série Pád

Gerard Butler potvrdil pokračování série Pád

12.11.2020

Studio Millennium a herec Gerard Butler už před několika měsíci avizovali, že akční série Pád rozhodně nikam neodchází. Naopak – v budoucnu bychom se kromě nových filmů měli dočkat také seriálu. No a… (více)

Gerard Butler chce zachránit svět

Gerard Butler chce zachránit svět

27.06.2020

Herec Gerard Butler patří v Hollywoodu už řadu let k akčním jistotám. Nehraje sice v těch největších blockbusterech a jeho filmy v kinech čas od času šeredně vyhoří, hvězda snímků 300 nebo Pád Bílého… (více)

Tři další Pády s Butlerem v plánu

Tři další Pády s Butlerem v plánu

11.11.2019

Gerard Butler a jeho akční série Pád Bílého domu, Pád Londýna a Angel Has Fallen je v kinech kupodivu držák, který tu s námi očividně ještě pár let zůstane. I přes kolísající kvality jednotlivých… (více)

Reklama

Reklama