Reklama

Reklama

Pád Bílého domu

  • USA Olympus Has Fallen (více)
Trailer 1

Obsahy(1)

Mike Banning dlouhou dobu velel ochranné směně amerického prezidenta. U prezidentského páru byl oblíben a jejich syn, Connor, Mikea miloval. Pak přišla nešťastná autonehoda, při které se Mikeovi nepodařilo zachránit prezidentovu manželku. Mike odešel ze služby a teď pracuje jako ochranná služba na ministerstvu financí. Jednoho dne z okna své kanceláře uvidí podivně nalétávající letadlo na Bílý dům. Mike ihned spěchá zjistit, co se děje. Je na čase. S delegací jihokorejského ministerského předsedy proniklo do Bílého domu teroristické komando. Teroristé využili momentu překvapení a na Bílý dům zaútočili ve třech koordinovaných útocích. První útok provedli teroristé ukrytí ve speciálně upraveném vojenském nákladním letadle. Letadlo napáchalo na Bílém domě velké škody, bylo však naštěstí sestřeleno jednou ze stíhaček, které proti němu byly vyslány. Vzápětí došlo k druhému útoku. Na Bílý dům zaútočila skupina teroristů, kteří se vydávali za turisty. Prezidentská ochranka odvedla prezidenta do bezpečnostního bunkru v podzemí úřadu. Toho využila třetí teroristická skupina ukrytá mezi členy korejské delegace, která vyřídila prezidentovy strážce a prezidenta a jeho doprovod zajala. Mike se ihned zapojí do bojů o Bílý dům a podaří se mu do budovy proniknout. Stane se tak ve chvíli, kdy teroristé budovu dobydou. Mike se tedy schová ve vnitřních prostorech. To se už však velení nad státem ujímá předseda sněmovny Trumbull, který ihned organizuje záchrannou akci. Mikeovi se s velením podaří spojit vysílačkou. Prvním úkolem, který od Trumbulla a šéfky tajné služby, Jacobsové, dostane, je najít prezidentova syna, Connora. Ten se před teroristy schovává v zázemí budovy. S americkým velením se spojí i vůdce teroristů, Kang. Ten požaduje, aby se americká armáda stáhla z demilitarizovaného území v Koreji a a její flotila opustila Japonské moře . Kang při tomto požadavku popraví jednoho z rukojmích, aby Trumbulla přesvědčil, že vše myslí vážně. Jenže Kang má v ruce ještě další trumf. Z vojenského velitele prezidentovy kanceláře mučením dostane spouštěcí kód k autodestrukčnímu systému amerických jaderných zbraní. Systém je sice jištěn třemi kódy, Trumbull a zbytek velení ale vidí, že teroristé jeden z kódů již použili. Trumbull s velením proti tomu nejsou schopni zasáhnout. Mike v útrobách domu hledá Connora. To už ale i Kang a jeho lidé zjistí, že se Mike po budově pohybuje. Kang posílá na Mikea jednoho ze svých lidí, Američana Forbese, který pracoval tak jako Mike v prezidentské ochrance, ale stal se z něho zrádce. Mikeovi se zatím podařilo v budově najít prezidentova syna a dokázal ho také skrz ventilaci dostat bezpečně z budovy. Teď se na rozkaz Trumbulla Mike vrací do nitra Bílého domu najít prezidenta... (TV Prima)

(více)

Videa (13)

Trailer 1

Recenze (1 164)

J*A*S*M 

všechny recenze uživatele

Patosu k zalknutí. Samotná fáze útoku na Bílý dům je sice debilní a s podfinancovanými triky, ale poměrně baví. Zbytek filmu bohužel nebaví vůbec. Mohla z toho být fajn variace na Die Hard, ovšem absolutní nedostatek nadhledu a nesympatické dřevo v hlavní roli (málokdo z Hollywoodu je mi tak protivný jako Gerard Butler) to v mých očích potápí. Druhou polovinou jsem se zkrátka pronudil. PS: Amerických vlajek v tom samozřejmě vlaje požehnaně. Co na to Emmerich? ()

Davies182 

všechny recenze uživatele

Bílý dům padá a Antoine Fuqua s ním ve filmu, u kterého kdosi ve střižně prohodil konec se začátkem. Pokud ze sálu odejdete po MASAKRÁLNÍCH úvodních třiceti minutách, bude to se širokým úsměvem na tváři a sice s polovičním, ale stále stoprocentním hodnocením. Na všechny ostatní, co tu zívačku zkusí vydržet do konce, čeká zklamání v podobě prozatimní sračky roku nejen kvůli scénáři s tolika připitomělými absurditami (přístupové kódy, přístupové kódy, a do třetice přistupové kódy, nabíhání do kulek, záhadně zlomený prezident na konci), že je mi z toho špatně ještě teď. Gamer 2.0, vážně nic moc víc. Koho na konci nedodělá otravná repetitivní patriotistická hudba, nemá sluch. ()

Reklama

Pepinec 

všechny recenze uživatele

Když jsem viděl, jak se Žérárd choval v Bílém domě, tak upřímně doufám, že nikdy nepřijde na návštěvu k nám. Toto je přesně ten typ filmu, při kterém je zapotřebí především nedávat moc velký pozor, jinak byste ho totiž museli vypnout už po třetím z třistadvaašedesáti leteckých záběrů Obamovy chaloupky. ()

Aluska88 

všechny recenze uživatele

Aaron Eckhart si pozve do baráku Korejské "diplomaty" a pak se jen nestačí divit, co za nepěkné věci začnou vyvádět. Vše se zdá být ztraceno, naštěstí přichází hrdina v podobě Gerryho Butlera, který obětuje vše pro záchranu hlavy státu. Sám se vydá přes půlku města až do Bílého domu, prezidentovi na pomoc. Sám se dokáže bez problémů prostřílet až do interiérů Bílého paláce a na své cestě likviduje nelítostně každého, kdo se mu postaví do cesty. Tak trochu to zavání kousky, kterých je schopen snad pouze Chuck Norris:) První věc, kterou Pád Bílého domu upoutá, jsou neskutečně špatné efekty a kamera, které jakoby byly vystřiženy z nějakého špatného katastrofického filmu Kanadské produkce. Ale co, snímek má spád, děj rychle uběhne a závěr je až (ne)překvapivě americký. Sice jsem čekala, že by třeba pro tentokrát zámořská velmoc byla stižena apokalypsou jaderných rozměrů, ale to se opět neuskutečnilo. ()

Enšpígl 

všechny recenze uživatele

Neznám lepší relax po práci, než si jít strhanej jak kůň sednout do kina a koukat na vlající americkou vlajku, ten kdo s tímhle nápadem přišel poprvé, jistě netušil, kolikrát se tenhle vrcholnej kousek umělecký filmařiny ještě zopákne. Samotnej biják, představte si, že tam pár šikmooček chtělo zničit demokraci a svobodu, kterou tady cítíme na každým kroku, třeba když jde o trestní odpovědnost politiků, tak demokracie funguje fakt výborně, no hrozný věci se v tom filmu dějou. Taky tam unesou americkýho prezidenta, ale on je to naštěstí velmi statečný muž, aby ne, je to americkej prezident, to je muž, kterýho musí poslouchat i Chuck Norris, takže musí bejt dokonalej, bezchybnej, krásnej, statečnej, pravdomluvej, och prostě jedno velký slint. No, ale on je tam většinu času připoutanej k zábradlí, ale ne v rámci SM hrátek jak by se dalo předpokládat, ale v rámci teroristickejch hrátek, no a v takový pozici toho moc nezmůže. Takže nám tam po Bílým domě lítá Gerard Butler a masakruje všechno co mu vleze do cesty.. No je to drasťák, jednou tam dokonce roztrhali americkou vlajku a hodili jí ze střechy na zem. Záběr roztrahaný padající americký vlajky trval asi dvě minuty, čili tahle vlajka dostala mnohem delší filmovou scénu než Morgan Freeman za celej film. On ten Morgan Freeman tam stejně hrál jen kvůli svýmu příjmení, jinak by měl smolíčka. Jen tak dál kluci americký, tohle masirování americkejch svalů plně podporuju. ()

Galerie (48)

Zajímavosti (26)

  • Během scény na začátku filmu, kdy Mike (Gerard Butler) v autě vzpomíná na pád prezidentské limuzíny z mostu, je vidět, že je hladce oholen. Když pak ale několik sekund na to zanechává vzkaz manželce, tak má strniště. (Karn)
  • Alternatívnymi názvami snímky boli End of White House či White House Taken. (MikaelSVK)

Související novinky

Gerard Butler se soudí s producenty Pádu

Gerard Butler se soudí s producenty Pádu

01.08.2021

Po Scarlett Johansson a její žalobě studia Disney se nám v Hollywoodu nejspíš se soudními přestřelkami roztrhne pytel. Jako další prý o podobné žalobě uvažuje herečka Emma Stone, mezitím se ale… (více)

Gerard Butler potvrdil pokračování série Pád

Gerard Butler potvrdil pokračování série Pád

12.11.2020

Studio Millennium a herec Gerard Butler už před několika měsíci avizovali, že akční série Pád rozhodně nikam neodchází. Naopak – v budoucnu bychom se kromě nových filmů měli dočkat také seriálu. No a… (více)

Gerard Butler chce zachránit svět

Gerard Butler chce zachránit svět

27.06.2020

Herec Gerard Butler patří v Hollywoodu už řadu let k akčním jistotám. Nehraje sice v těch největších blockbusterech a jeho filmy v kinech čas od času šeredně vyhoří, hvězda snímků 300 nebo Pád Bílého… (více)

Tři další Pády s Butlerem v plánu

Tři další Pády s Butlerem v plánu

11.11.2019

Gerard Butler a jeho akční série Pád Bílého domu, Pád Londýna a Angel Has Fallen je v kinech kupodivu držák, který tu s námi očividně ještě pár let zůstane. I přes kolísající kvality jednotlivých… (více)

Reklama

Reklama