Pád Bílého domu

Pád Bieleho domu

Olympus Has Fallen

Akční / Thriller

USA, 2013, 119 min

Neznám lepší relax po práci, než si jít strhanej jak kůň sednout do kina a koukat na vlající americkou vlajku, ten kdo s tímhle nápadem přišel poprvé, jistě netušil, kolikrát se tenhle vrcholnej kousek umělecký filmařiny ještě zopákne. Samotnej biják, představte si, že tam pár šikmooček chtělo zničit demokraci a svobodu, kterou tady cítíme na každým kroku, třeba když jde o trestní odpovědnost politiků, tak demokracie funguje fakt výborně, no hrozný věci se v tom filmu dějou. Taky tam unesou americkýho prezidenta, ale on je to naštěstí velmi statečný muž, aby ne, je to americkej prezident, to je muž, kterýho musí poslouchat i Chuck Norris, takže musí bejt dokonalej, bezchybnej, krásnej, statečnej, pravdomluvej, och prostě jedno velký slint. No, ale on je tam většinu času připoutanej k zábradlí, ale ne v rámci SM hrátek jak by se dalo předpokládat, ale v rámci teroristickejch hrátek, no a v takový pozici toho moc nezmůže. Takže nám tam po Bílým domě lítá Gerard Butler a masakruje všechno co mu vleze do cesty.. No je to drasťák, jednou tam dokonce roztrhali americkou vlajku a hodili jí ze střechy na zem. Záběr roztrahaný padající americký vlajky trval asi dvě minuty, čili tahle vlajka dostala mnohem delší filmovou scénu než Morgan Freeman za celej film. On ten Morgan Freeman tam stejně hrál jen kvůli svýmu příjmení, jinak by měl smolíčka. Jen tak dál kluci americký, tohle masirování americkejch svalů plně podporuju.(30.4.2013)

Když jsem viděl, jak se Žérárd choval v Bílém domě, tak upřímně doufám, že nikdy nepřijde na návštěvu k nám. Toto je přesně ten typ filmu, při kterém je zapotřebí především nedávat moc velký pozor, jinak byste ho totiž museli vypnout už po třetím z třistadvaašedesáti leteckých záběrů Obamovy chaloupky.(8.1.2015)

Trailer napoví, co se dá asi čekat. Film o nic víc nepřekvapí. Pár známých ksichtů, útok, zapomenutý agent, trocha akce a politikaření a krátký patetický závěr. Dějově mi to hodně připomíná Převzetí moci od Vince Flynna, proto jsem si střední pasáž svým způsobem užíval, ale mohlo to být lepší. Sečteno podtrženo nic převratného, v rámci žánru rozumně odvedená práce, ale nepřináší nic nového. # [viděno: monitor, 5.1, EN sub] # příběh 5 | hudba 7 | humor 0 | akce 7 | napětí 2 | pustil bych si znovu 5(27.6.2013)

Smrtonosná past 1 se pro změnu odehrává v Bílém domě. Teroristi jsou Severo-Korejci a ve hře je i jaderná Apokalypsa. Gerard Butler sice není tolik charismatický jako Bruce Willis, ale až tolik mi to nevadilo. Antoine Fuqua si u mne zapsal další povedený čtyřhvězdičkový akční kousek (po Training Day, Slzách slunce a Odstřelovači). Trailer: http://www.csfd.cz/film/318722-pad-bileho-domu/videa/(23.3.2014)

Ultrapatetický, naprosto vážně se beroucí reaganovský relikt kapitalistického realismu. Po všech těch akčních thrillerech, které nějakým - byť i jen minimálním - způsobem americkou politiku a vypjatý nacionalismus kritizují, je překvapivé vidět film, který končí prezidentovým proslovem "God Bless United States of America", vyvěšováním americké vlajky a potřebě se sjednotit. A světe div se, líbilo se mi to. Je to tak hloupé, až je to dobré. A jsem zvědavý, zda o tom vyjde nějaká studie, těch exaltovaných motivů znovu nalezeného patriotismu jsou tam desítky. Nový společný nepřítel, odvážní představitelé vlády, heroizování mariňáků, USA jediným a posledním světovým četníkem. To béčkové vykrádání dějových twistů ze Smrtonosné pasti, Přepadení v Pacifiku a dalších podobných filmů je jen omáčkou - důležité je ono poselství o nezlomnosti americké vlády a národa. Right-wing movie jaký tu dlouho nebyl.(22.4.2013)

• - Během scény na začátku filmu, kdy Mike (Gerard Butler) v autě vzpomíná na pád prezidenské limuzíny z mostu, je vidět, že je hladce oholen. Když pak ale několik sekund na to zanechává vzkaz manželce, je možné si všimnout, že má strniště. (Karn)

• - K Bílému domu ve skutečnosti nevede žádná přímá příjezdová cesta a záchranné jednotky se tam i ve skutečnosti dostanou za 15 minut. Proto teroristé ve filmu vedou útok ze vzduchu. (jenik71)

• - Aaron Eckhart a Morgan Freeman si spoločne zahrali už vo filme Temný rytier (2008). (marciano)