E zhan

• Hongkong 惡戰 (více)

Ma Yongzhen (Philip Ng) přijíždí z venkova za svými příbuznými do Šanghaje, aby zde hledal příležitost pro lepší život. Díky své síle a bojovým uměním se mu podaří dostat práci, která se zde jinak získává velmi těžko. A díky tomu se také spřátelí s Long Qi (Andy On), gangsterem s pověstí neporazitelného bojovníka, který ovládá polovinu Šanghaje a snaží se z města vymýtit veškerý japonský vliv. Ma pro Long Qiho začne pracovat a brzy se z nich stane nerozlučná dvojice. Tím se ovšem i Ma stane nepřítelem triád spolupracujících s Japonci a bude se s nimi muset vypořádat. (Tamten)

JohnSmith

Velice pěkně natočené akční scény, které sice nejsou Rkové,ale i tak jsou perfektní. Samotný příběh už je pak slaboučký a mnohokrát ohraný. ()

Hollohlaway

Kamera a snímání akčních scén je velmi dobrá, a bojové scény samotné jsou fajn. Herecké výkony jsou sympatické a klasicky pateticky dramatické. Nakonec to nebylo tak zlé. ()

iXtr3m3

Malo to na viac, ako nakoniec ukázalo. Philip Ng je skvelý bojovník, Andy On taktiež a predstavovať Sammo Hunga asi netreba. Ale toto bolo unáhlené, bez uveriteľného deja a chovania postáv, škoda talentu menovaných účastníkov. Škoda. ()

Zombi

Příběh trochu tuctový, ale zasazení do 30. let, vyblité barvy a celková stylizace jsou fajn, stejně tak souboje, kterých zpočátku není moc, ale ke konci si to člověk vynahrdí. Fighty mají parádní choreografii a jsou dobře natočené, jednotlivé údery doslova cítíte, obrazovka pomalu vybruje silou zásahů a závěrečná vybíjená je správně adrenalinová a navztekaná. Povedená kungfárna. ()

warrenur

Martial arts mam v oblube. Akcne pasaze su celkom fajn, i napriek sem-tam poblaznenemu strihu. Zial, pozlatko a pribeh okolo nich na mna posobili az prehnane strojene a amatersky. Slabota. Len pre nadsencov a fandov tohoto typicky hong-kongskeho zanru, ked je hlavny zaporak takmer vzdy Japonec a "hrdina" vzide z nejakeho slumu. ()

Bozvav

Nebylo to úplně nejhorší, ale dobré také ne. Za prvé má film problém s výpravou. Šanghaj ve třicátých letech byl hučící úl a ne prázdné ulice. (Na komparz ji asi nezbylo). Za druhé hlavní hrdina je tak nesympatický týpek, že bych ho nejraději zabila sama a za čtvrté chyběla nějaká dějová linie, která by dávala filmu alespoň jakýs takýs smysl. Nicméně bojové scény slušné, atmosféra nějaká také byla, takže za mne dvě slabší. ()

Kingjiri

Primárně jde samozřejmě o souboje, který jsou fakt pěkně nakroucený, ale jejich počet/délka by mohly být větší a občas by taky mohla ukápnout nějaká krev. Nikoho asi nepřekvapí, že je příběh jednoduchá báchorka bez větší špetky invence. Objevujou se taky typický odlišnosti asijský kinematografie - nějaký scény jsou divný (třeba ty, jak v nich spolu Lung Qi a Ma přátelsky dováděj) a hudba se občas ke konkrétním scénám příliš nehodí. Vhledem k dataci příběhu rozumim, proč byl použitej černobílej filtr, ale dle mě to kvůli akci bylo spíš na škodu. Za akční scény třetí hvězda. ()

Acrobat

Už záverečná relaxačná a dušou nasiaknutá pieseň, ktorej akordy ševelia aj počas filmu, dáva možnosť podeliť sa z pocitmi hneď. Mrzutosť z čínskych filmov spôsobuje levitácia majstra, laná, mizerné CGI efekty, ťažká kultúra, neschopnosť zapamätať si mená. No tu je dávka čínskej mystiky potlačená na minimum a cez kopirák je tu natiahnutá atmosféra Ameriky z prohibičných čias. No ale môže to fungovať aj v Číne? A ešte ako priateľu. Cigarety, kabaret, Číňania v bielych košeliach a vestách, s jedným rozdielom. Namiesto štekajúcich Thompsonov sa tu v plnej paráde predvádzajú päste. Všetko funguje. Úvod pozitív je aj záverom, pretože jednoliatosť celku, ktorý krásne kráča za vyústením v podobe brilantných „fightov“ vo vynikajúcom ČB filtri. Poeurópčený film z čínskymi hercami dalo by sa povedať, kde konečne prvý krát v tomto roku viem mená postáv čínskeho filmu aj po záverečnej. Za dva doláre denne ti budem aj o Hot dogu rozprávať zlatko. Nepíš perom Parker, má červený odtieň, za zradu zaplať životom, obmedzuj päste len ak smrť nesmeruje voči najbližším. Skonať ako rímsky Ceasar a bezmocne sa pozerať. Ventil. Vypusťte Ng na sekery. Jánošíci udatne...,ale päsť je päsť. Vtedy v Šanghaji nie je paródia, komédia o Aziatovi v Amerike. Plnohodnotná cinema kde na malom a krátkom poli sa odohráva hustá „podívaná“. (videné 20.07.2014, BDrip) ()

Tamten

Kung-fu v "čisté" podobě, tedy s pěknými technikami ale značně vzdálené reálnému boji. Také počty protivníků jsou často zcrla nesmyslné na typ boje, který je s nimi veden a o potvrzení pravidla že kdo má katanu je v nevýhodě ani nemluvě. Na druhou stranu na koukání je to příjemné s nepříliš složitým, ale dostatečným dějem. ()

Ivoman

WOW !!! To by asi tak nějak stačilo. Rozebírat fantastické a famózní souboje nemá smysl, nastala nová éra bitek. Tony Jaa je dobrej, ale tohle ? Tohle by nedal. :-) Tak opravuji, viděl jsem momentálně 6 x a prostě to nemá chybu. Choreografie soubojů (hlavně závěrečných) prostě nemá obdobu. Může se jít zahrabat Matrix se všemi díly a Jackie Chan si jen kouše nehty, když Sammovi odmítnul v tomto hrát. MAZEC !!! ()

Vykuk

Mňamka:) luxusní souboje ve starém stylu v novodobém pojetí. když se to rozjíždělo, viděl jsem to na maximální hodnocení, pak se to dočasně změnilo v komediální blbůstku, aby se pak všechno vyhrotilo a vyústilo v ne tak zajímavou řežbu, jak jsem doufal. Opět domrvený příběh, jinak fajné počin, který v tomto žánru příjemně osvěžil mé srdce televizního bojovníka:)) ()

pekas

Zvláštní film. Na jednu stranu mě nepohltil dějem ani emocemi. Na druhou stranu bojové scény, retro ladění a zvláštní přátelství s hlavním "padouchem", který zase až takovým záporákem nakonec nebyl. A opět trauma z japonských snah o invazi ekonomickou cestou, to je v Číně evidentně téma bez konce. Sammo si dal jen dva boje, byl jsem natěšený na víc. Hlavní hrdina je samosebou ultimátní borec a všichni se těší, až konečně použije pravou ruku. A když to konečně nastane, je toho nějak málo. Takže za boje plný počet bez debat. Za děj a vše další je to trochu míň. Jako celek tedy mezi čtyřmi a pěti. 80% ()

hufnagel

Martial Art najvyššieho rangu.Je pravda,že miestami to drhlo,ale to už je tá ázijská poetika,ktorú treba zniesť.Ale súboje nádherné výborná kamera.Páčil sa mi aj ten look 20-tych rokov minulého storočia. ()

kaukola78

Hlavní hrdina se zde snaží drze vykrádat a napodobovat Bruceho filmy,ač jim není,což mně osobně rozhořčilo.Kdyby mi ho nepřipomínal,tak by hodnocení tohoto filmu nedopadlo tak špatně.Také hudba ve filmu je dosti nevhodná a docela šílená. ()

Mukade

no dnes som videl aj Iceman 2014 (tiež čínske kung fu) a toto bolo ďaleko lepšie ako tamtá infantilná zlátanina :) ()

Raziel811

Škoda, že se nedostatky filmu maskují za levný vizuál bez špetky invence. Více zpomalovaček, detailních záběrů a větší hloubky charaketrů by snímku velmi pomohlo a pak by se dalo mluvit o nové klasice. Takto je to jen další snímek pro HK pozitivní jedince s třešnickou na dortu v podobě Andyho Ona. ()

swater137

Perou se no, ale ty jejich obličeje a naprostá absence herectví ???? To prostě nejde přehlížet. Je to jak dětský dobrovolný divadelní sbor vedený hluchým, slepým a ochrnutým venkovským učitelem, který přečetl jen Kříž u potoka, Divou Báru a Babičku. Není to film o samurajích, nindžách a starých mistrech je to mafii o městu a elektrice. Proč tam všichni hrajou jak v Šógunovi nindžové. Krimi těžko, romantický - kde proboha a akční ??? jaká akce?? vždyť než někoho kopne tak to trvá. Pak to bohatýrství Fakt mě to rozčílilo ))) ()