Filmová adaptace komiksu "Návrat Temného rytíře", komiksu, který udělal z Franka Millera hvězdu.
Starý a zahořklý Batman je pronásledovaný lidmi, kteří mají strach z čehokoliv většího než jsou oni sami. Je označen za nebezpečného psychopata a speciální jednotky na jeho stopě si dávno vyškrtly první část z možnosti 'živého nebo mrtvého'. Batmanovi největší protivníci jsou zatím propuštěni z bran Arkhamu jako vyléčení a okolí neškodní lidé. Štvanice na Batmana vrcholí a do toho hodinky odtikávají poslední minuty zbývající do atomové války. Proti Batmanovi se nakonec postaví i pragmatický Superman, který pro své přežití v nové době obětoval svou svobodu a stal se přizpůsobivým služebníkem systému. Batman jde po posledního boje. Do boje, který nemůže vyhrát... (oficiální text distributora)

degster

Do roku 1986 bolo vo svete komiksu pravidlom, aby všetci komiksoví superhrdinovia zosobňovali Ameriku, jej hodnoty a zákony. A práve sem na oceľovom lane priletel Batman Franka Millera, aby ukázal, ako môže mať americká vláda blízko k totalite a polícia k nespoľahlivosti a korupcii. Teraz je rok 2012 a my si môžeme vychutnať 50-ročného Batmana s fúzmi a hlasom pôvodného RoboCopa, Jokera bezcieľne strieľajúceho do ľudí a postupnú smrť známych postáv aj na veľkom plátne, presne sa držiacich predlohy. ()

Tamten

Není to špatné, ale zoufale se to motá v problému dostat sem úplně všechno - Batmana, Robina, Supermana, Jokera, mutanty a další a další postavy. A ono se to tam prostě nevejde a vzniká tak povrchní patos skákající z jednoho místa na druhé. ()

neo93

První díl animovaného snímku, který vrací na scénu ochránce Gothamu, Batmana. Násilí, vraždy, celkově narůstající zločinnost, to vše nutí Bruce Wayne, aby oholil svůj pěstovaný knír a znovu nastolil pokoj a mír, a to pomocí své temné osobnosti. To mě asi nejvíce překvapilo i pobavilo, vidět Bruce Wayne s knírem, škoda, že jsi ho chvíli nenechal i jako Batman, to by teprve byla sranda. Ale po tomto trochu komickém momentu, se vše vrací do starých kolejí a Batman bojuje proti podsvětí, tentokráte vedené mutanty. Na scénu se také vrací znovuzrozený Harvey Dent jako Two Face, tak i Robin v novém provedení. Celý film je napěchovanou skvělou akcí, zvláště sekvence, kdy Batman, se svým obrněným transportérem, válčí proti armádě mutantů, tak i následný souboj s hlavním bossem skupiny. V závěru se snímek mírně opakuje, když znovu sledujeme souboj Batmana s jeho úhlavním nepřítelem, poslední záběr ale zase dobře navnadí na druhý díl. Pro mě výborný film, který se zabývá Batmanem. ()

holub109

Tak tohle se povedlo. Animace na úrovni, velmi dobrý děj a starý Batman mě velmi potěšili. Zatím jsem se sice k předloze nedostal, ale pokud je alespoň tak kvalitní jako tento animák, mám se na co těšit. Velmi mě překvapila brutalita celého příběhu. Bavil mě návrat starých známých např. Jokera, Two Face nebo Jima Gordona. Zkrátka tohle je DCčkovská trefa přímo do černého. 80% ()

Nix

Batman je starý, trpí vinnou ztráty Jasona, chlastá a hledá na dně sklenky odpověď. Mezitím Gotham je pod vládou nového gangu, který nikoho nešetří a je na čase s tím něco udělat. Je to zajímavý podání, ale chvíli trvá než si na to zvyknete a taky než se k něčemu Batman dostane, ale pak to začne být opravdu zajímavý. Akční sekvence jsou super, krve je tu dost a temnota se celkem drží. Místy je to ale trochu úsměvný a klasicky předvídatelný, ale považuji to za povedené zpracování a určitě jsem zvědavý na druhou část. Konec naznačuje, že by mohla být opravdu sranda. Takovým tím zvráceným způsobem. ()

Likan7

Jestli je tohle "ta slabší" polovina kultovního komiksu, tak budu na konci určitě spokojeně vrnět. Těžko se hodnotí první polovina celku, to je podobné jako kdybych měl hodnotit Dvě věže. Návrat Temného rytíře nebude nejspíš mou nejoblíbenější animovanou adaptací, ale kvality i krev určitě má. ()

14neo11

"You don't get it, son. This is no mud hole. This is an operating table and... I am the surgeon..." Tak v tomhle animáku se Batman s padouchy nemaže ještě víc, než bylo u něj zvykem. Drsné, ponuré, akční a skvělá tématika. Nolan vyhoupl Batmana do pozice fenoménu, a teď jakoby každý chtěl jít v jeho (animovaných) stopách. Když tvůrci udrží laťku takto vysoko, tak druhá část bude ještě lepší. + Skvělý soundtrack! ()

hamir0

Tohle rozhodně není laciný animák pro dětičky. Ač kreslený, tenhle film je příběhem i pojetím temný a silný jako Batman sám. Ani vrásky, ani zlomené končetiny mu nezabrání v tom, že vás bude Temný rytíř znovu a znovu vtahovat do děje a spolu s hudbou, která si nic nezadá s nejlepšími Zimmerovými fláky, vám zaručeně zježí všechny chlupy na těle. ()

JohnZ87

Velmi působivý pohled na návrat stárnoucího Batmana. Film je opravdu precizně zpracován - silný děj, vydařená animace, výtečná hudba a v neposlední době excelentní dabing. 90% ()

VvV14

Je to naprostá bomba. Ačkoli Marvel vede v natáčení hraných filmů, DC v animácích však nesahá ani po paty. Vyhovující kresba, dobrý příběh a ani Batmanovo trochu starší já nezanechává žádný handicap. Vážně jsem si to užil a už se nemůžu dočkat druhé části. Za mě určo 5* :) ()

Zajija

Batman to na stará kolena rozjíždí znovu, najde si nového učedníka. Začne znovu potírat zločin v jeho Gotham City a vyřizuje si staré účty se starými známými. Krásně navnadí na druhý díl, ktrerý slibuje ještě víc akce. ***** ()

vZeč

Oba filmy hodnotim stejně a ikdyž není hodnocení úplně čisté, celku musím dát pětihvězdí. Temné, brutální, osudové. Svkělá dramaturgie scén, skvěle padnoucí hudba, velmi moderně uchopené. ()

Bezda22

Batman se vrací a nevadí, že by mi mohl dělat dědu. Velkolepá komiksová show, která sice příběhem netáhne tolik, ale jako startovací materiál před dokonalou druhou částí je to parádní. 85% ()

kyLuke

Musím uznat, že první část epického animovaného "dvoufilmu" je sice trochu slabší, ale tím nemohu říci, že by nebyla dobrá. Právě naopak skvěle rozjela to, co pak skvělá druhá část dokončila. Krom toho má první část mnohem lepší dabing už jen kvůli výbornému Pavlu Soukupovi. Bohužel scénář je poněkud nudný, a za zmínku stojí až závěrečná bitka. Takže velmi solidní tři hvězdičky, které však mohly docvaknout i na ty čtyři, kdyby se celý film nesl ve stejném tempu, jako posledních 10 minut... 70%! ()

Mr.Baboon

Já už nevím co k tomu říct. U každého dalšího animáku mám potřebu říct, že ten je ten nejlepší. Asi si umím vybrat... No prostě, tohle byla lahůdka. Skvělá temná atmosféra, skvělé postavy (možná až na "Robina", ta mi přišla vcelku zbytečná) a naprosto skvělá hudba. Schválně, jestli to dvojka překoná. ()

MAAUZ

Je to jinej druh animace, než kterej běží běžně v TV, takže si furt zvykám. Millerův Batman se mi moc líbí, ukazuje stáří Bruce Wayna, kterej tu je takovej zhrzenej. Kdo by nebyl, když ho Gotham prohlašuje za vetřelce spolu s villainama... ()

Mr.Roman

Pomerne verná adaptácia legendárneho komixu Batman: The Dark Knight Returns. Nemôžem sa dočkať druhej polovice. Trocha mám však obavy ako tam chcú všetko nacpať. ()

67891234

Skvěle zrežírovaný příběh. Batman měl vždycky, co říct a tady se to opět povedlo. Jediné co bych vytkl, tak je druh či styl animace. Nevím, jak bych to jinak popsal. Celkové prostředí se mi opravdu nelibí. Ale na to si po prvních 10 minutách zvyknete. 80% ()

Vykuk

Až na trapnou Robinku super kousek. Mooc dobrý scénář, animace sice nic moc, ale dostačující. Někdy si říkám, kdyby ti kreténi místo trapných animáků pro děcka, mákli na něčem takovémhle, byla by to pecka jak bič. Místo toho udělají dementní příšerky, Shreky a tomu podobné, co už ani ty děcka nebaví.. ()

Ještě více Batmana na cestě

Ještě více Batmana na cestě

27.08.2020

DC Fandom je za námi a ty největší novinky už jsme si probrali – tedy alespoň ty na poli hraných filmů. Komiksová stáj DC ale rovněž vyrábí poměrně dost a poměrně kvalitních animáků, mezi nimiž byste… (více)