Pokračování úspěšné francouzské komedie Prohnilí. I tentokrát budeme svědky originálních metod stárnoucího komisaře s řadou mistrovsky vypointovaných komediálních situací. Policejní komisař René (Philippe Noiret) a jeho kolega (Thierry Lhermitte) neplní sice své povinnosti striktně podle zákona, ale zato mají ve svém okrsku klid. Až do chvíle, kdy se na scéně objeví dávná komisařova přítelkyně. Její pomsta způsobí, že vyjdou najevo všechny podvůdky, úplatky a vůbec všechny nepolicejní metody, kterými naše dvojice dokázala vytvořit z policie a pařížského podsvětí vcelku harmonický svět. Jmenování nového komisaře způsobí v podsvětí zmatek, už nejde jen o „přátelské“ protislužby, teď už je to hrubé vydírání podsvětí policií. A tak není divu, že po řadě napínavých, ale především vtipných zápletek se nakonec vše dostává do starých dobrých „prohnilých“ kolejí. (Česká televize)

p.a.douch

Zdařilé pokračováni úspěšné komedie "Prohnilí" z roku 1984. Bohužel je znát ten časový odstup, a to jak na formě obou hlavních představitelů, tak i pana režiséra. 85 %. ()

brasek

Pokračovanie "Prehnitých" tentoraz pod názvom "Prehnití proti prehnitým" je solídne. Skoro také dobré ako pôvodný film. ()

PTuranyi

Prehnití pritvrdzujú a môžem povedať, že sa mi páčili viac ako ich predchádzajúci film. Príbeh sa vyvíja predpokladaným smerom, herci hrajú rovnako dobre, ale zábavy je o čosi viac. 70% ()

Woyczek

Nelze se neubránit srovnání s prvním dílem. A Prohnilí proti prohnilým jsou o něčem úplně jiném. Vskutku, postavy jsou psychologicky propracovanější, příběh je složitější, bohužel na úkor zábavy. Pokud se někdo chce podívat na komedii, ať si vybere něco jiného. Pokud chce někdo vidět mix dramatu, detektivky a párkrát se přitom od srdce zasmát, jsou Prohnilý proti prohnilým jasnou volbou. ()

gizi

O řád slabší než Prohnilí, přesto slušná podívaná. Je to ovšem víc nuda než sranda. 65%, 10.2.2010. Znovu jsem se podíval 28.9.2014: první polovina má šťávu a navozuje také díky velmi příjemné hudbě moc pěknou atmosféru Paříže a jejího tepajícího života. Bohužel druhá část spadá do dlouhé nudy, takže když jsem chtěl nejdřív povýšit mou spokojenost na 75%, nakonec klesla na 70% a pořád 3*. ()

Salman

Tak 4,5, ale 5tka se zaoukrohluje nahoru. Trochu se to někdy opakuje. ignoruje je první díl, ale je to zase velmi yvdařené. I herce se podařilo nashromáždit všechny, včetně drobnějších rolí, což je fajn...kvalitní a přitom vcelku poučný humor, výborný Nioret, dobrá ta pointa ()

3k7

Tady není co vytknout. Výborně zpracovaný příběh, spousta zvratů, komplikací a "všechno je jinak". Velmi povedené. Celkově jsem měl z jedničky lepší pocit, než z dvojky, ale i tak to stálo za to. Střih vynikající, občas mě zaujaly kamery z pohledu třetí osoby, jak jde za hlavními hrdiny. Ta devadesátková francie, to je pastva pro oči. Příběhově super, bylo tam možná pár slabších chvilek, ale celkově je to z hlediska scénáře, příběhu lepší, než kdejaké dnešní americké áčko. Takže tomu dám rovněž vysoké hodnocení. Příběh mě neustále překvapoval, nebylo to tak snadno čitelné, jako cokoliv z ameriky. Takto si představuji komediální kriminálku. Znovu opakuji, nemám co vytknout. Shlédnuto s českým dabingem, původní francouzské znění by bylo dle mého názoru ještě o level lepší. Humorně mě to přišlo lehce slabší, než první díl, ale i tak to stálo za to to vidět. ()

nickj

tenhle starší kousek se mi nelíbil jako první Prohnilí na které jsem byl před dvaceti lety v kině a na svou dobu to byla jo pecka! I tak jsou Prohnilí proti prohnilým stále dostatečně prohnilí a minimálně čtyři * si zaslouží i velmi podařený dabing. ()

Umělec

... už jen slabý odvar původní komedie. Opakování již jednou použitých postupů, ignorování konce prvního dílu, ztráta atmosféry a kouzla. Prostě nastavovaná kaše se vším všudy. 50% ()

thymus

Téměř bezprostředně po zhlédnutí prvního dílu jsou Prohnilí proti prohnilým lehkým zklamáním. To, co je v Prohnilých originální, je v pokračování jen kopií, lehce plynoucí děj začíná trochu zadrhávat. Přesto stále dobré. - Možná jsem neměla tak spěchat... ()