David prchá z blíže nespecifikovaného vězení, kde byl podrobován mučení. V pohoří Ardeche potká Thomase a Julii, kteří žijí v bývalé pastýřské usedlosti. Thomas píše knihy a Julie je výtvarnice. Oba se vzdali hlučného pařížského života, aby mohli v klidu tvořit a žít. Neznámý muž, kterému jen podají pomocnou ruku, vzbuzuje pochybnosti a podezření. Před čím se schovává a kde se vzal uprostřed hor a bez zavazadel. Thomas je důvěřivější, chce Davidovi pomoc, ale Julie se bojí, i když neví přesně čeho. A strach není dobrý rádce... Film s hereckým hvězdným triem Jeanem-Louisem Trintignantem, Philippem Noiretem a Marlene Jobertovou natočil režisér Robert Enrico, z jehož filmografie známe především film Dobrodruzi a Stará puška. (Česká televize)

Martin741

Jean_louis Trintignant /Atentat v Parizi, Muz a Zena, Konecne nedele/ v roli akehosi Davida, ktory usiel zo psychiatrickej liecebne a istej rodine tvrdil, ze bol muceny. Na tomto sa rozbehol film. Teda nemyslim si, ze Trintignant stal o sucit, to urcite ne. Ale mal zaujem o film, a to je super. Film ani nema ucelenu dejovu liniu, je to len sled volnych asociacii, vybornych dialogov a exterierov. Skoda, ze cesko-slovenske televizie film ignoruju, ide fakt opresvedcive dielo, skor pre artove hnedopichy nez pre fundov strhujuceho deja a namakanej akcie. 92 % ()

Rabina

Velice těžké hodnotit. Zápletka hloupá, ale režisérem budovaná atmosféra je skvělá. K tomu tři parádní herci a hudba. Vlastně jsem se dobře bavil, ale celá ta zápletka je tak pitomá.... ()

majo25

Celkom zaujímavá úteková zápletka podivného trojuholníka, ktorá síce skrýva isté tajomstvo - mysteriózna atmosféra je celkom fajn - ale do konca filmu sa divák nedozvie akého. Prečo sa nakoniec žena vyspí so záhadným chlapíkom, tiež vysvetlené nie je; hlavná vec, že sa ho bojí, resp. nenávidí. A ešte sa k tomu spolu aj priznajú. Záver vyznieva povedal by som typicky francúzsky. ()

sator

Zajímavé... Natáčelo se na hradě La Chèze v departementu Côtes-d'Armor v Bretani v severozápadní Francii. První známá zmínka o pevnosti La Chèze je z roku 1278, hrad byl vždy obýván až do 5. července 1944, kdy ho během bitvy o Cheylard vypálili nacisté. Takto hrad ztratil střechu, všechny francouzské stropy, nástěnné dekorace a podobně. V roce 1946 hrad koupila obec a téměř 45 let zůstal k dispozici erozi a rabování. V roce 1989 se někteří obyvatelé rozhodli zámek obnovit a bylo vytvořeno Sdružení pro ochranu dědictví Boutièrois. ()

andrii

..., které nese, jím tiše cloumá, vane nebezpečně. On je člověk - samá pavučina, s komplikovanými nitkami jáství, které strhne, z/a/pečetí osudové pohnutí své společnosti, skutečnosti. ()

noriaki

Komorní paranoidní drama pro tři. Tenhle zapomenutý klenot táhnout především perfektně napsané postavy. Každá z hvězd dostala dostatek prostoru aby udělal pořádný dojem a využila ho beze zbytku. Tajemný a vystrašený David, stejně tak vystrašená a postupně čím dál víc zoufalá Julie a její muž, dobrosrdečný Thomas, jehož klidný život ve dvou nahlodává, a on touží po přátelství a dobrodružství. Díky nim a mazanému scénáři, jenž říká málo ale naznačuje mnohem víc, se dá napětí doslova krájet. Výborný film z žánru jenž se dnes už téměř netočí. ()

Autogram

Mal som od filmu nesprávne očakávania kriminálnej zápletky alebo konšpiračného thrilleru. A tak došlo k sklamaniu z obyčajného psychologického tápania v troch nespokojných dušiach a štvrtej režisérovej, ktorý na konci pripravil nepochopiteľné prekvapenie. ()

Disease

Jeden ze skvostů. které jsem neznal z dřívějška. Herecký koncert hlavních protagonistů a místy výborná výtvarná stylizace, která nepřebíjí výborně napsané dialogy. ()

tranquill

"Ty jsi v hajzlu, já žiju šťastně, a když to dáme dohromady, třeba vznikne něco velkýho..." A vzniklo nadstandardní mysteriózní drama, které se nebojí pointy. ()

mira.l

Vlastně celou dobu to bylo takové průměrné, dramatem bych to ani moc nenazýval. Ale posledních několik desítek vteřin to poslalo minimálně o jednu hvězdičku níž. ()

SAINTS

Velmi kvalitny paranoidny triler s vybornou atmosferou a skvelymi troma hercami v hlavnych ulohach.Trintignant,Jobert Noiret na jednotku 👍 ()

Gortyna

Pro mě výborný film. Jen Thomasova postava byla špatně napsaná. Celý film se choval tak, jako by uprchlým šílencem byl on. To film dost sráželo. ()

jablonec

Film, který jsem moc nepochopil, ale o to asi i šlo. Život a svět se pochopit taky nedá. Trochu kafkárna, ale za podívání ten film stojí, už za jenom krásnou zrzečku Jobert. ()

90125

Trojka vynikajucich francuzskych hercov, z pre mna zlatej generacie filmu. Obzvlašt P. Noireta som mal vždy velmi rád. V tomto pripade však ani táto extratrieda nezachranila tento velmi prapodivny a podpriemerny príbeh. Skôr ma to od cca polovice sralo, ako držalo v napäti. Reziser sa celu dobu trápi s tym ako vytvorit atmosferu strachu a napätia. Bohužial márne. Trintignantova postava neprináša mystériu, len pasívne tápanie v tme. A zaver je uz len iracionalny. To jediné fungovalo. Ked 70tková konšpiračná paranoja, tak jednoznačne Coppolov The Conversation. 53 % ()

Cesty timem

Miluju takové filmy, plné tajemství, zvratů, léček na diváka, citátů z literatury na začátku filmu, který má k filmu co říct (tady chybí) nebo nějakého dovysvětlení na konci filmu, prostě miluju takové francouzské filmy typu Cestující v dešti... Miluju Marlène Jobert, mou největší filmovou lásku. Miluju hudbu Ennio Morriconeho, tady méně výraznou a klidnější, než na jakou jsem u mistra zvyklý. Uznávám Trintignanta, Noireta... Nemohu nedat 5*. Ikdyž třeba zrovna Cestující v dešti s Marlène Jobert je pro mne v těchto filmech asi nedostižným vrcholem. .... Dost těžko pochopitelná povaha a chování Thomase, zvlášť asi pro nás v dnešní době plné uprchlíků... zvláště pro nás muže, pokud bychom měli takovou úchvatnou Julii a cizinec se s ní vyspal. No, každý jsme nějaký... ()