Nařčení

Zaměstnankyně fast-foodové restaurace Becky je v práci a snaží se zvládnout další náročnou směnu, když tu zavolá muž, který se představí jako policista a chce mluvit s její manažerkou Sandrou. Podle něj Becky okradla jednoho zákazníka... Becky a Sandra nejsou zrovna kamarádky. Sandra je manažerka fast-foodové restaurace ve středních letech a teenagerka Becky je pokladní, která vážně potřebuje práci. Jednoho velice rušného dne (příliš mnoho hostů a příliš málo slaniny) zavolá policista, který obviní Becky, že ukradla zákazníkovi nějaké peníze z peněženky, což ona vehementně odmítá. Sandra, pod vlivem své manažerské zodpovědnosti, zadrží Becky v souladu s policistovým rozkazem. Rozjíždí se noční můra, kde se stírají hranice legality a rozumu. (oficiální text distributora)

TaxiDriver

Ten film je o lidské stupiditě, takže vyčítat filmu, že se postavy ve filmu chovají stupidně, je úplně mimo a spíš to vypovídá o stupidě uživatelů, kterým nedocvaklo. Zvlášť když si člověk může vše vygooglit a zjistit, že film celý případ vykresluje docela věrně. Ale čím míň člověk ví, tak samozřejmě líp. Doporučuji si nic o filmu nečíst... http://en.wikipedia.org/wiki/Strip_search_prank_call_scam ()

Ten Druhy

Úchylná makulatúra, pri ktorej ostáva rozum stáť. A najzaujímavejšie je to, že tento film napísal sám život, teda bol natočený podľa skutočných udalostí. Také čosi sa naozaj môže stať iba v Amerike. Nečudo. Pričasté návštevy fastfúdov, lacný olej a umelé dochucovadlá masívne poškodzujú ľudský mozog. ()

ledzepfan

Já to říkám pořád, že všichni ti operátoři a obchodníci přes telefon, kteří-pomocí verbálních fintiček-lámou slabší nebo nepozornější jedince ke koupi nesmyslů, jsou vlastně normální zmrdi, kteří zaslouží do jednoho nakopat řiť........ Rozjela se tu docela hezká přestřelka ohledně údajné nesmyslnosti a neuvěřitelnosti v chování postav..Tak, abych taky něco přidal. =Myslím, že tady má na konečný výsledek vliv několik faktorů 1.Léta zkušeností a míra zmrdství onoho"vtipálka", který rozpohyboval naprosto absurdní kolotoč za pomoci hodně sprosté psychologické magie, těžíci z bodu 2. Americký sociální imprint v podobě až nesmyslného respektu k"autoritám",zvláště pak k policii(a vlastně všech obrannoochranných složek bdících nad pořádkem, bezpečím a řádem). 3.Nepodceňoval bych ani fakt, že se to odehrálo v takovém prostředí jako Mekáč, kde hlavně manažérka musela myslet na 1000 jiných věcí a pod vším tim stresem a tlakem si prostě nespojila 1+1..Na nějákém jinén pracovišti, kde se dloubou v nose a mají čas si všechno hezky promyslet, by boreček asi pohořel(viz ten děda na konci, který byl vlastně celou dobu mimo a jen si vklídku dojel pro svůj mléčnej šejk). 4. Nakonec to celé bude z jisté části viset na povaze a charakteru obětí. V tomhle případě šlo o ďábelský koktejl zodpovědné(a připosrané) snaživky snaživé, trošku jednodušší pipinky, těžkého flagmatika a přiopilého burana................. Hodnotit odpadama a jedohvězdama na základě toho, že se nejsem schopen vyrovnat s absurditou nějáké situace( když jí vidím) je přinejmenším nesmyslné................. Ale tak-třeba jsou i ty autentické záběry z mekáče jen promyšlenou reklamní fintou, která má lépe prodat film a my jim to jako ovce žereme, protože to přece bylo v televizi :D ....Pevně doufám, že takový gigant jako Mekáč by nedovolil takhle zneužívat svou značku...doufám :D............"Hmm-Dobrýden, u telefónu zástupce společnosti Oprcámtědoanálu, máte čas na krátký monitorovaný rozhovor ohledně vaších financí?" ......"NE!"...."Áhá-takže je vám jedno, že můžete ušetřit až.."."ANO Nazdar!"...Hmm-Tak přeji hezký život a pěkný zbytek dne...." DOPRDELE TO JSOU KUNDY!! ()

nirvanafan

Podle toho, co jsem o tom četla, Compliance skutečně popisuje události krok po kroku v přesném sledu, v jakém se staly. Jedná se o nádhernou ukázku manipulace. Pachatel na druhém konci telefonu má vždy na všechno odpověď, a když nemá odpověď nadhodí otázku. Nenápadně a vzápětí se chytí odpovědi, přičemž vsugeruje oběti, že vše, co mu bylo sděleno, již věděl sám předem. A když přeci jen něco hapruje, sebejistotou a samozřejmostí, s jakou svůj výklad událostí podává, překonává každou vlnu slabého odporu. Ano, manažerka restaurace je bezduchá kráva a na závěr nám to opět krásně dokazuje. Ano, oběť je natolik vystrašená, že se neodváží říci ne a celému ponižování zabránit. Ano, moc autority a ovládání manipulace dokáží divy. Nevěříte? Poukazovat na nacismus si nechám od cesty a raději vás odkážu na Milgramovy experimenty. ()

Hamaradža

Prefíkaná a strašne nepríjemná hra s divákovými nervami. Pointa je našťastie prezradená už začiatkom filmu, bál som sa že bude film príliš dlho podcenovat divákovu intelogenciu. 7/10 a bol by to skvelý námet k diskusii. ()

GrungeChild

Tomu říkám důkladná inspekce. Pěkně do naha slečinko, a jestli budete odmlouvat, přijde pořádný výprask. Pak mu ho můžete ještě ***, pokud mi tedy zatím nedojde kredit, a my to zanedlouho přijedeme prošetřit. Dementní, nelogické, uhozené? Rozhodně ano, ale v žádném případě ne nereálné. V dnešní době, kdy se každý bojí i o to málo, co má, v návalu hektičnosti a zmatenosti často rád vypíná mozek a nechává se řídit kýmkoli, kdo nad ním drží zodpovědnost, lze zmanipulovat s jistou dávkou talentu a umu téměř kohokoli. Stačí pouze chytře zvolit cílovou skupinu. Sledovali jste někdy podobné lidi? Já mám pocit, že kdybych jim zavolal, a řekl, aby daly všechny peníze z kasy do tašky na zadní sedadlo svého nezamčeného automobilu, tak se mě jen zeptají, jestli k tomu chci kečup nebo sladkokyselou omáčku. Nebudu dumat nad tím, v kolika skutečných případech šlo o komplikované znásilnění, a kdy si chtěli aktéři jen něco užít, aby to pak měli na co svádět, ale jako film je to natočené perfektně. Skvěle zakomponovaná depresivní a hektická atmosféra dnešní doby, uvěřitelné postavy a tíživý pocit marného vzdoru podmanivému hlasu šikovného pána na druhém konci linky, to všechno tam je. Pochybovat se dá o tom, jak úspěšná byla psychologická hra na diváka, a zda by tomu neslušelo více dokumentární pojetí, ale osobně si myslím, že ne. Příjemné, chytlavé, zábavné a provokující 4* ()

Caminzind

Lidé jsou jako hospodářský dobytek, ze začátku vzdorují a nakonci vám sami s tupým pohledem strkají hlavu do opratě. Compliance je film o manipulaci a strachu. Můj osobní názor je, že skutečnosti, které nám snímek předkládá, mám-li je brát do detailu, jsou krapet nadsazené. Tím spíše, uvážíme-li proslulou americkou vzdorovitost a vztahovačnost vůči policejním pravomocem. Na druhou stranu, USA jsou velká země a lidé v ní různí. Jedno je však jisté, a to je hlavním poselstvím filmu, tedy že každý z nás je ovlivnitelný, každý z nás má v sobě i tu temnou, méně lidskou stránku (viz experimenty Stanleyho Milgrama), která se snadno dere na povrch, zvlášť pak, jsme-li konfrontováni s vlastním strachem. Nemá smysl existenci této stránky popírat, jelikož se o to více nás pak bude držet. A pak, byť to vyzní jako klišé, i zdánlivě nevinná hra, stojící na bázi strachu, může snadno narůst do obludných rozměrů s tragickými následky. 62% ()

honajz2

První půlka mi přišla dost slušná a víceméně i docela realistická, navíc měla hutnou dávku napětí a i přes ne zrovna zajímavou kameru to fungovalo dost dobře. A pak přijde půlka druhá, kde IQ všech postav klesne ještě níž, než IQ Homera SImpsona. Jako sorry, jestli je to fakt podle skutečné události, tak jsou Američani fakt banda trotlů, ale kruci... když vám "policista" řekne, že máte už tak nahou holku (co má na sobě jenom zástěru) prohledat, sdělit velikost bradavek a naplácat jí na zadek tak, aby to pan "policista" v mobilu slyšel a vy to všechno ochotně uděláte... Hergot, takhle by se nezachoval ani ten nejblbější z nejblbějších. Aspoň v Česku ne. A jestli celý ten film měl být o tom, že by někdo byl schopný něco takového udělat nebo se něčemu takovému podřídit jenom proto, že mu "strážník" řekl přes telefon, tak to mělo rozehrát nějakou pořádnou psychologii postav a ne jednou říct "Máme moc práce, je tu rušno." a pak na konci ještě sdělit, že žádná z postav neví proč to udělala. Tohle fakt není film o tom, že by se někdo tak zachoval. On se jím snaží být, ale pořád spíš působí jako dílo hloupého scénáristy/režiséra. Za mě teda zklamání, na to, jak skvěle to začalo. Hlavně že si tu uživatel J*A*S*M zase arogantně postěžoval na všechny, kdo nesdílí jeho jediný a správný názor... Slabé 3* ()

Martin741

Skoda, ze po prvej namakanej polhodine ide dole vodou tempo i herecke vykony. takto ostalo len na polceste, ta kradez ma bavila tiez len tak na pol plynu, dialogy casto len vatovo plane plky : 50 % ()

MA.KI

Reklama na blbost? Za předpokladu, že je většina postav naprosto vylízaná, promiňte mi to slovo, by film Compliance dával smysl. Tato konstelace skutečně minimálně jednou zřejmě nastala, neboť nám autoři hned v úvodu sdělují, že je příběh inspirován skutečnými událostmi. Jako celovečerní film však něco tak bizarního a neskutečného nemá šanci uspět, jelikož takovou bandu bez vlastního názoru a elementární schopnosti kritického myšlení aby člověk opravdu pohledal. I zaměstnanec fastfoodu přece musí disponovat aspoň nějakým selským rozumem, a když jeden ne, tak druhý ano. Hodnotím tedy průměrem, jelikož jako výstraha či spouštěč k diskuzi na poměrně širokou paletu témat film poslouží relativně dobře. Přikládám odkaz na zajímavý článek k tématu. ()

dubinak

Jestli tento film není přibarvený a ukazuje opravdovou mentalitu obyvatel Spojených států, jejich myšlenkové postupy a logické uvažování v kritických situacích, tak já jsem čínský bůh plodnosti. Strašně ráda bych tomu dala aspoň o hvězdu víc, ale opravdu nemůžu už jen z principu. Nedokážu uvěřit, že by se někdo zachoval takhle extrémisticky. Věřila bych tomu maximálně do toho momentu, než musela šéfová dát dívčino oblečení do svého NEZAMČENÉHO auta. V téhle chvíli jsem si řekla, že tomu fakt nevěřím. Některé pasáže byly tak neskutečně absurdní, že jsem měla oči přilepené k obrazovce a některé byly na druhou stranu totálně nudné, že se mi chtělo spát. Každopádně jsem nejdřív neměla o existenci tohoto filmu ani tušení a přišla jsem k němu jak slepá k houslím, Po projekci jsem si ale uvědomila, že jsem právě viděla tu největší absurditu, která byla myšlena vážně. ()

Juto

Film je napínavou psychologickou drámou pre divákov pripravených tolerovať jej extrémy. Meria hlboko znepokojivým spôsobom hĺbku, do ktorej racionálni jednotlivci klesnú, aby poslúchli samozvanú autoritu. 7/10 ()

moviefilm

Je to tak na 70%, tá logika, ako tu už niektorí písali, je naozaj nepochopiteľná. No každopádne je to jeden z tých lepších malých filmov, pričom je tu "krásne" ukázané, ako sú niektorí ľudia zmanipulovateľní. A herecké výkony sú presvedčivé, až to mrazí... ()

Triple H

Na mnohých miestach som si hovoril aký vykonštruovaný ten dej je - že takto by sa mohol správať naozaj už iba úplný idiot. S dosť veľkým prekvapením som sa poinformoval, že takto sa ten incident všeho-všudy naozaj odohral. Neuveriteľné. Zaujímavý príklad kam strach z autority v kombinácii s hlúposťou dokáže poniektorých jedincov dotlačiť. Film sa po prvej hodinke začne dosť vliecť. ()

ecceHOMMO

Ako nechápem....ako sa takéto dačo mohlo naozaj udiať...ako toľko ľudí sa mohlo chovať a postaviť k situácii tak ako sa postavili a ako sa chovali....ale stalo sa. **/*** ()

Toto

Ťažko sa takýto film hodnotí. Herci hrali dobre, vierohodne. Ale! Toľko stupitidy a tupého chovania postáv sa nevidí ani v céčkovom horore. Neverím, že toto sa mohlo stať nie v Amerike, ale ani nikde na svete, ba ani v Galaxií. Išlo ma roztrhnúť od jedu! To by chcelo zobrať bejzbolovú palicu a všetkým roztrieskať tie sprosté gebule, aby sa im rozjasnilo! Ešte teraz ma všetci čerti berú z toho ako môže byť niekto tak drbnutý! ()

elanius

(16/2013, DVDRip) / To čo sa odohráva vo filme považujem za istých okolností za možné, čo potvrdzuje aj reálny prípad z USA (Strip search prank call scam). Bohužiaľ film nedosahuje kvalít na to, aby dokázal pútavejšie a napínavejšie zobraziť danú situáciu. Hlas v telefóne dokázal zo zamestnancov spraviť bábky a postupne sa z nevinnej sitácie stáva psychologický teror. Najhoršie je, že film zlyháva práve v tých kritických momentoch keď išlo do tuhého. Tá najkritickejšia situácia je zobrazená tak nešikovne, vágne a komicky, že mi pokazila celý dojem z filmu. 5 minút doslova podkopalo celý film. A, že to ide aj lepšie, filmovejšie dokázal aj Joel Schumacher s telefónnou búdkou. (4/10) ()

lennyd

Do fasf-foodu ChickWich zavolá muž, a žádá si manažerku restaurace, Sandru (Ann Dowd). Představí se jí jako policista Daniels, a sdělí jí, že má na stole obvinění z krádeže, jedné ze zaměstnankyň, mladé Becky (Dreana Walker). Požádá Sandru, aby uzavřela Becky do oddělené místnosti, a prohledala ji. I když žádné ukradené peníze nenajdou, policista Sandru požádá, aby Becky pozorně hlídala ona - či některý jiný ze zaměstnanců. Pro každého z nich má policista své rozkazy. Terorizování mladé Becky dle pokynů muže na telefonu graduje... Tento film je jedno z milých překvapení posledních týdnů - tím, že jsem si dopředu nepřečetl, o čem film je, působil na mne podobně drsně jako německý Das Experiment. Nevědět, že je film natočený dle skutečného příběhu, považoval bych jej za hodně přitažený za vlasy, ale kdoví jak by se člověk zachoval ve stejné situaci (i když si myslím, že u nás z policistů až takový respekt jako v U.S. nemáme, a tak nějak doufám, že by se někdo začal nad absurdností celé situace více zamýšlet - ale když narazí na podobně inteligentní perzonu, jako byla ve filmu manažerka Sandra, tak se může stát cokoliv). Po filmové stránce mohu kladně hodnotit hlavně Dreamu Walker, kterážto vypadá moc hezky i oblečená, a zde je navíc po většinu filmu takřka neoblečená :) ()